Spor internet na browserima, dok na Steamu nije

poruka: 5
|
čitano: 1.368
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Loš download speed na browseru, dok na Steamu nije

Pozdrav, već duže vrijeme imam ovaj problem, imam internet od 100 Mbps i kada nešto skidam preko npr. Steama skida mi normalnom brzinom kojoj bi i trebalo negdje 11-12 MBps, ali u bilo kojem browseru kada stavim nešto skidat ne ide iznad 2 MBps, nekad 2.6MBps. Uglavnom te dvije brojke se stalno ponavljaju kao da su "blokirane" da ne ide iznad. E sad prvo sam mislio da je to možda do njihovih servera, ali sam spojio laptop s istim tim mrežnim kabelom i išao skinuti isti fajl gdje je brzina bila kakva bi i trebala bit (11-12MBps), dok je na kompu brzina i dalje 2 ili 2.6MBps. Problem se dešava na koji god browser odem. Skeniro sam komp za viruse s malwarebytesom i još par programa, ali ništa nije našlo. Reinstaliro sam drivere za net, nije pomoglo. Speedtest pokazuje normalno 100Mbps. Zahvalan sam na svakoj pomoći. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2019 17:18 (Ive123).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Spor internet na browserima, dok na Steamu nij
Limited badwith od strane pruzatelja downloada. To sto ti imas 12MB/s download ne znaci da svatko to moze ili zeli isporuciti prema tebi. Ne mali broj stranica, odnosno download servisa naplacuje full bandwidh.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 8:13 (Sale_ds).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Spor internet na browserima, dok na Steamu nije

Meni je to jasno, ali zašto onda kad laptop spojim s istim mrežnim kabelom dobijam 12MBps i skidam isti fajl preko iste stranice? A na kompu 2MBps i ne ide preko?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Spor internet na browserima, dok na Steamu nij
Ive123 kaže...

Meni je to jasno, ali zašto onda kad laptop spojim s istim mrežnim kabelom dobijam 12MBps i skidam isti fajl preko iste stranice? A na kompu 2MBps i ne ide preko?

 Imaš li na kompu neki gaming software za optimizaciju interneta tijekom igranja ili tako nešto slično? Killer network software ili tak nešto?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Spor internet na browserima, dok na Steamu nij

Nemam, nisam nikad skidao takvo nesto

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice