VPN preporuka

poruka: 354
|
čitano: 247.802
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: VPN preporuka
Winchester01 kaže...

Prije par godina sam uvijek mislio da su ti VPN-ovi besplatni...

 Ima i besplatnih VPN-a ali tu su samo neki serveri brzina zna biti upitna i najvjerojatnije podatke znaju procuriti drugim oglašivacima jer sve te servere treba platiti.

Tko želi ozbiljno i da  gleda i uživa u sigurnosti treba koji dolar mjesecno izdvojiti za VPN.Drugo ako se podjele troškovi naprimjer NordVPN ili PrivateVPN može na 5 uređaja 

onda to i nije neka cijena za tu kvalitetu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 20:43 (TonyM).
14 godina
neaktivan
offline
VPN preporuka

koristim NordVPN pola godine otprilike..pretpostavljam da na brzinama koje ima većina u RH ne primjetiš pad DL..međutim, ja imam paket 500/120 Mbps i dok sam se spajao na CRO servere, DL je bio max 150 (znači pad DL za 70% !!)..sada se spajam ugl na AUT servere i tu brzina piči 300 +- 20 Mbps (ovisno o mrežnim uvjetima, opterećenosti servera itd) i to je nabrže što sam uspio pronaći..znači max 60% iskoristivosti ukupnog DL kojeg imam..realno, ne igra mi ulogu, i 300 je perverzija, kamoli 500, ali eto čisto da znate.. istraživajući po internetu vidio sam da najbolje brzine ima PureVPN, ali nisam ga koristio pa ne mogu suditi..

Ne želim imenovati, ali ću reći da sam ja prokockao novac, a neki su prokockali Svetinju.
Moj PC  
2 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: VPN preporuka
robinho94 kaže...

koristim NordVPN pola godine otprilike..pretpostavljam da na brzinama koje ima većina u RH ne primjetiš pad DL..međutim, ja imam paket 500/120 Mbps i dok sam se spajao na CRO servere, DL je bio max 150 (znači pad DL za 70% !!)..sada se spajam ugl na AUT servere i tu brzina piči 300 +- 20 Mbps (ovisno o mrežnim uvjetima, opterećenosti servera itd) i to je nabrže što sam uspio pronaći..znači max 60% iskoristivosti ukupnog DL kojeg imam..realno, ne igra mi ulogu, i 300 je perverzija, kamoli 500, ali eto čisto da znate.. istraživajući po internetu vidio sam da najbolje brzine ima PureVPN, ali nisam ga koristio pa ne mogu suditi..

 Kada imaš tako dobre brzine valjalo bi da umjesto PureVPN probaš IPVanish kažu da je najbrži VPN.Probao sam PureVPN ali brzine su bile manje nego kod NordVPN a i korisnici se jako žale na njihovu uslugu.

14 godina
offline
VPN preporuka

ja imam ipvanish,brzine su max 50% od normalne,imam 100mbit i nikad preko 50 nije prosal... neovisno koji server,najbolji su mi austrija

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 20:35 (izvone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: VPN preporuka

Ja sam probao Mullvad vpn i mogu reci da je dobar tj da su brzine ok no nema servere u hrvatskoj jedino u srbiji sad zavis što ti i koji server treba.Mullvad ne radi na bbc iplayer i Netflix pa ako ti za to treba bolje uzeti nešto drugo.Na kraju Mullvad vpn možeš dobiti 3 sata test pa probaj da vidiš kako radi ali za te pare bolje je uzeti Nordvpn,Privatevpn,Exspressvpn ili IPvanish.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
VPN preporuka

Samo budite oprezni s VPN-ovima i pročitajte barem jedan vodič o odabiru dobrog pružatelja usluga. Probaj ovo za čitanje team gizka

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 14:46 (Lelikl).
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
VPN preporuka

da ne otvaram novu temu prvo bi pitao ovdje u najčesćoj temi za VPN.

 

Imam doma amazon alexu i par google home uređaja (volim gadgete),no neke stvari su mi limitirane jer sam u hrvatistanu. Koristim nordVPN na kompu/laptopu/mobitelu.

Želio bih da mi npr google svira sa spotify računa i slične stvari no to može samo ako je u njemačka,eng i druge zemlje osim hrvatske,pa sam mislio njega nekako spojit na neki VPN. Neki put šljaka kad na mobu uključim,neki put ne.

 

Zanima me jel moguće neki ruter nekako zbrikat da daje IP preko nekog VPN-a? Imam doma tcom ruter i još 2 rutera koji su mi ko access point,pa sam mislio neki od ta dva AP staviti kao npr njemački vpn ,pa na njega spojiti google home i imati više fičera.

 

Jel takvo nešto moguće? Ima li neki drugi način? Nadam se da me razumijete šta hoću postignut :)

Svaki savijet dobrodošao,hvala...

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: VPN preporuka

Npr Asus razni ruteri mogu vrtiti usporedo i OpenVPN, propusnost samog tunela ipak limitira procesor u routeru tako da ako imas ista vise od 50tak mbit morati ces ici prema skupljim modelima. Takodjer mozes razmisljati u smjeru da stavis neki "mini PC" iza postojeceg routera da vrti OpenVPN u nekom obliku, ali tu ima vise faktora pa ne bih isao u daljnju specfikaciju kakav uredjaj/softver ti treba. Ako mozes exportat .opvn fileove sa NordVPNa, rjesio si preko pola posla (pod pretpostavkom da imas OpenVPN compatible router). :)

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
10 godina
offline
VPN preporuka

ima li tko za prepoučit vpn koji će mi pustiti brzinu veću od 30mbps, kako bih mogao streamati 4k streamove?

Nordvpn se muči i zastajkuje, to definitivno nije brzina dovoljna za 4k

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: VPN preporuka

Na 75 Mbit linku, dobivam max 7.2 MB/s, tj. nema nikakvog ograničenja osim ograničenja pipe s njihove strane (1Gbit po nodeu). Nodovi koje pritom koristim su primarno u .de (~20-25ms), iako sam identicne ili minimalno losije rezultate dobivao sa .ch, .uk, .nl i .at (~30-60 ms) nodeovima. Nemaju .hr node.

 

airvpn.org

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
10 godina
offline
VPN preporuka

nazalost, i kad se spajam na jace servere u USA, ne vuce vecu brzinu od 9.2 mbps

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: VPN preporuka

Sto mislis pod "spajanje na jace servere" ? Ne kuzim te bas...

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
10 godina
offline
Re: VPN preporuka

na ove na kojima je kao protocnost brzine veca,  ne dobivam tu brzinu

11 godina
offline
Re: VPN preporuka

ha gledaj, ili je do providera ili do tvoje veze. Ako ti speedtest prema US daje priblizne vrijednosti tvoje brzine spajanja na net onda je definitivno do VPN providera.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
13 godina
offline
VPN preporuka

pa evo iskreno nisam bas neki  pc akademik programeri da koristim vpn,pa eto sad sam malo poceo o tome da istrazujem,pa me sada zanima imali kakav vpn da je besplatan a da bude u sve svrhe..

recimo da je dobar,neznam kao ovi recimo koje kakvi antivirus programi..i da se moze ono nesto s key itd.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
VPN preporuka

pozz

Trebao bih preporuku vpn-a

ExpressVPN ili NordVPN?

Gledao sam na internetu i za oba je dosta jednostavno samo skine app za android ili za pc i to je to.

Mene sad zanima da li je to dovoljno ili jos treba i rucno konfigurirati ista.?

izvinite ako sam nejasan ali bas se i ne razumijem u to.

Preselio sam se u De i ne vjerujem da cu torentati vec samo zelim da se osiguram.

Hvala unaprijed za pomoc.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: VPN preporuka
Garac24 kaže...

pozz

Trebao bih preporuku vpn-a

ExpressVPN ili NordVPN?

Gledao sam na internetu i za oba je dosta jednostavno samo skine app za android ili za pc i to je to.

Mene sad zanima da li je to dovoljno ili jos treba i rucno konfigurirati ista.?

izvinite ako sam nejasan ali bas se i ne razumijem u to.

Preselio sam se u De i ne vjerujem da cu torentati vec samo zelim da se osiguram.

Hvala unaprijed za pomoc.

 

 nord na 3 godine uzmi

9 godina
odjavljen
offline
Re: VPN preporuka
Da li je dosta samo skinuti njihovu app za pc i mob i odabrati koji server hoćeš ili je potrebno još ručno postavljati?
Još jedno pitanje.
Da li je to sve normalno i legalno imati ?
14 godina
offline
Re: VPN preporuka

Skineš, odabereš pretplatu, platiš, spojiš se na server i eto ga. Legalno je, niko nije najebo zbog VPN-a. I ja sam u DE. Navikao skidat u HR sve i svašta, sad ovdje ponekad me ponese da skinem al nekak se suzdržim. Imam Netflix i DAZN legalne servise pa mi ne fali skidanje toliko.

All truly great thoughts are conceived by walking.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 9:19 (x18x05x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: VPN preporuka

Ako hoćete skidati torrent e nabavite real debrid košta 9e 3 mjeseca. On skine torrent na svoj server i onda vi skidate direktno sa njihovih servera, ako već isti torrent postoji na njihovom serveru ne morate ni čekati da skine prvo nego možete odmah direkt download. Ja dodatno još koristim PIA VPN kad skidam iako po pravilu nije potrebno ali nikad dosta sigurnosti. Godinama koristim taj kombo i nikad problema doduše ne skidam kao nekad u HR ali ponekad mi zatreba a real debrid imam zbog kodi ja ionako. Imao sam sve plaćene servise ali ima serija koje tamo nema ili su na njemačkom a to me nervira iako sve razumijem nije to to... 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
VPN preporuka

https://www.perfect-privacy.com/

https://www.bestvpn.com/

https://www.flashrouters.com/

 

Ili skines torrente na seedbox i onda kriptirano na kompjuter (sftp)

Isprobano u njemackoj

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 19:57 (DaRio989).
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: VPN preporuka
Uzeo sam jedan mjesec ExpressVpn za probu. Ne vjerujem da će biti skidanja već čisto radi sigurnosti.
A NordVPN mi nije htjelo plaćanje proći. (Paypal)
Da li je ok ExpressVpn? Ima ko da se služi?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: VPN preporuka
Garac24 kaže...
Uzeo sam jedan mjesec ExpressVpn za probu. Ne vjerujem da će biti skidanja već čisto radi sigurnosti.
A NordVPN mi nije htjelo plaćanje proći. (Paypal)
Da li je ok ExpressVpn? Ima ko da se služi?

 Ja koristim ExspressVpn vec skoro godinu dana i radi sasvim solidno.Licencu sam kupio preko Ebay i kljuc radi uredno.Nisam nikada imao sa njime problema brzine su odlicne servera ima dosta sve u svemu meni najbolji Vpn.

16 godina
neaktivan
offline
VPN preporuka

Koristim 4 godine AirVPN

 

https://airvpn.org/

 

Sve radi savršeno, kako na računalima, tako i na tablet/mobitelima.

 

- obilje servera . sve europske lokacije postižem brzinu kolika mi je i maximalna preko kabela..150Mbit/s.

- neograničen promet

- torrentanje bezprijekorno

- zagarantirano nema logova

- kill switch ili njihov naziv networklock

- jedina "mana" koju se može navesti je lokacija registracije servisa,a to je Italija, premda u njoj nemaju niti jedan server. Jelte..nije Panama...pa malo bole uši kada se spomenu internetske slobode i snifanje korisnika.

- u 4g niti najmanja sitnica nije zaštekala. Imaju izvrstan forum i savjetujem svakom da se odmah preseli na forum i sve mu je nacrtano

- cijenom najpovoljniji jer su i dalje entuzijasti a ne željni profita

- prolaze sva plaćanja pa i bitcoin

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
VPN preporuka

ok. Ali nemaju servere u HR. Tako da nema hr IP što meni igra jako puno zbog IPTVa.

Ja sam evo neko vrijeme na NordVPN i jako zadovoljan s planom od 3 godine.

imaju 12 servera u hr

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 19:11 (dar01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
VPN preporuka

AirVPN  na akciji

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: VPN preporuka

NordVpn i PIA. Ostalo nije vrijedno spomena.

All truly great thoughts are conceived by walking.
9 godina
odjavljen
offline
VPN preporuka

Pozz

Trebao bih informaciju da li je moguće narediti vpn na sekundarni ruter?

Znači imam u planu (ako je moguće) kupiti jedan ruter posebno za vpn i njega spojiti kablom na glavni ruter.

Da li je takvo što moguće i koliko je skupo i komplicirano?

Hvala unaprijed za bilo koji info.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
VPN preporuka

koristim par dana express vpn i jako sam zadovoljan. probao i nord vpn, ali on mi se cinio sporiji i to dosta.

da li netko koristi express vpn za gledanje netflixa i bbc iplayera i ako da, da li su kada bili problemi duzi od recimo par sati da se nije moglo pristupiti tim servisima?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
VPN preporuka

Moja preporuka ako želite 100% sigurnost onda definitivno NordVPN (sjedište Panama) ili CyberGhost (sjedište Rumunjska) jer ne bilježe logove i nikakav zakon u tim zemljama ne može prisilit VPN providera da proslijedi vaše podatke. Koristio sam oba i bio prezadovoljan mada Nord je stabilniji i nešto brži, malo sigurniji jer ima opciju Double Hop (dva različita servera odjedanputa 2x256bit-a), također torrenting radi bez ikakve smetnje na Nord-u dok na Cyber-u ima nekih poteškoća (neki torrenti rade, neki ne).

 

Sljedeće što bi preporučio je ExpressVPN koji je brži od oba VPN-a koje sam naveo iznad i radi besprijekorno brzo ali nije 100% siguran zbog toga jer ima sjedište na Britanskim Djevičanskim otocima koji su pod okom Velike Britanije koja spada u 5-eyes jurisdikciju i moguće je da procure podaci korisnika tog VPN providera, tj. vlada Velike Britanije u budućnosti može prisilit VPN providera u svrhu sigurnosti ili nečeg drugog da proslijedi vaše podatke (šanse za to su male ali nikad se ne zna). Kao prednost bi istaknuo encryption key koji se mijenja svakih 60 minuta što rijetko koji VPN ima, ako uopče ima.

 

Ako želite maksimalnu sigurnost onda bježite od VPN-a koji imaju sjedište u USA, Velika Britanija, Kanada, Novi Zeland, Australia, Danska, Francuska, Nizozemska, Norveška, Njemačka, Belgija, Italija, Švedska i Španjolska jer kako sam naveo iznad mogu zakonski prisilit VPN providera da proslijedi podatke svojih korisnika u bilo koju svrhu i također dobro provjerite da VPN ne bilježi apsolutno nikakve logove. Isto tako bježite od besplatnih VPN usluga jer nemaju apsolutno nikakvu svrhu kad je zaštita u pitanju i imajte na umu kad čitate recenzije o VPN providerima po netu da većina njih plati tom sajtu da reklamira njihov VPN kao broj jedan a zapravo zaslužuje 10-to mjesto recimo.

 

Kada shvatite kako sve varaju, npr. bilježe logove a prikazuju se kao ZERO LOG POLICY vidjet će te da u moru tih VPN usluga samo par njih služi svrsi. Kad smo kod enkripcije tu ne brinite jer jednom prosječnom korisniku je 128 bit-a i više nego dovoljno a da ne pričamo o 256 bit-a koji posjeduje svaki top VPN. NordVPN ima opciju "Double vpn" za one paranoične (spajanje kroz dva različita servera po 256 bit-a) koja radi super uz minimalnu degradaciju brzine.

 

 

Odaberete li bilo kojeg sa ove liste nečete požaliti. Ne bilježe nikakve logove, imaju kill-switch i nisu u 14eyes zoni što vam je najbitnije kod odabira VPN-a.

 

NordVPN

BlackVPN

CyberGhost

DoubleHop

Anonine     

BolehVPN

Hide.me

IBVPN

VPNArea

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2019 23:57 (ibari91).
Moj PC  
6 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice