iPhone 11 - Rasprava izdvojena tema

poruka: 561
|
čitano: 198.992
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Naručio Mujjo za 11 jer Apple ne radi kožne maske za običan 11. Navodno je ovo najbolje poslije originala. Javim dojmove kad stigne. Dobar trenutak za kupovinu jer je Black Friday popust trenutno. Inače imam original silikonsku... Previše gripa kad stavljam u džep i iz džepa. I stalno su neke mrvice po maski. I nakon mjesec i nešto se već izlizala na ćoškovima. Nisam baš zadovoljan. Ali nikad nisam ni bio s tim silikonskim maskama. Sjećam se originalne Samsung... To je tek bila noćna mora kad izvlačiš iz džepa. Malo, malo pa cijeli džep izađe van. :)
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Sil kaže...
Naručio Mujjo za 11 jer Apple ne radi kožne maske za običan 11. Navodno je ovo najbolje poslije originala. Javim dojmove kad stigne. Dobar trenutak za kupovinu jer je Black Friday popust trenutno. Inače imam original silikonsku... Previše gripa kad stavljam u džep i iz džepa. I stalno su neke mrvice po maski. I nakon mjesec i nešto se već izlizala na ćoškovima. Nisam baš zadovoljan. Ali nikad nisam ni bio s tim silikonskim maskama. Sjećam se originalne Samsung... To je tek bila noćna mora kad izvlačiš iz džepa. Malo, malo pa cijeli džep izađe van. :)

 LINK 

 

nikakav mujo - haso, ovo je maska. 

inked guy who loves tech, music, gaming, netflix and pussies.
10 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
@cordas imam ja i uzeo sam vec preko 10 komada u raznim bojama preko alija. Nema tu neke razlike, silikonske su identicne samo nemaju logo sa unutarnje strane. Kostaju cca 10kn.
Ako hoces posaljem ti link.
15 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Sve bolja i bolja batka. Oko 6:10h SOT, imam jos oko 48%.

Nisam upgradeo 11cu na 13.2.3 jer sam cuo da ima drain...ni nemam neke potrebe updateat.

No imam osjecaj da se kamera malo pogorsala u low lightu zadnjim updateom (prije ovog)
 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
iPhone 11 - Rasprava
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 23:30 (persona_user).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: iPhone 11 - Rasprava
Istina, osim sto zaključak teksta ne štima, provjeriti datum aktivacije može i sam korisnik na appleovim stranicama bez da odlazi do resellera i samim time sebi skraćuje muke odlaska i trošenja vremena.
PSN: Carlikaa
16 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Da li je 64gb dovoljno memorije? Razmišljam o prelasku na Iphone, iako i dalje smatram da je kod nas iznimno overpriced uređaj.

U pravilu imam dosta slika, ali koliko vidim cloud nije preskup.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
HAL kaže...
Da li je 64gb dovoljno memorije? Razmišljam o prelasku na Iphone, iako i dalje smatram da je kod nas iznimno overpriced uređaj.

U pravilu imam dosta slika, ali koliko vidim cloud nije preskup.

Odgovaram sa dva aspekta, moga i mojeg prijatelja 

 

Moj aspekt; zastupam tezu, od viška glava ne boli, istina kada višak (memorije) nije eventualno (nekome) preskup. 

U nekoliko navrata, čitaj članaka, uočio sam da su pojedini ljudi sugerirali drugima neka uzmu "veću memoriju" obzirom u nizu prednosti, jedna je dulje traje , a druga je lakše se pronađe traženo. 

U iPhone 8S Plus sam imao 128GB memorije, I U JEDNOM TRENUTKU JE BILO PREMALO!!!!! U Xs Max imam 512GB, neka se nađe, a tamo negdje 2022 očekujem minimalno 1TB u mojem mobilnom gadgetu, ako ništa zbog 4K/8K rezolucija! 

 

Aspekt mojeg prijatelja; djevica u horoskopu, nepovjerljiv prema svemu i svakome, volio bi imati a da ne mora platiti, NHF drugim djevicama na forumu i uopće, trenutno ima iPhone X sa 64GB, i njemu je to dovoljno! 

Moram kazati BILO DOVOLJNO, malo je popustio u nekim aplikacijama, a i slikavanju i snimavanju videa, tako da će možda uzeti 128GB idući iPhone. U svemu narečenom, bitno je on NE KORISTI CLOUD usluge, taaaaako da ga smatram još uvijek nezahtjevnim userom. 

 

Uzeti  gadget je u redu, ali ovisno koji. Ako uzmeš "entry" model, nezahtjevan si user, može onda i 64GB. 

Ako si sušta suprotnost, makar bi koristio cloud, nešto "ukupno" najveće i najjače je WIN WIN kombinacija kolega! 

ATJ Lučko
9 godina
neaktivan
offline
iPhone 11 - Rasprava
Ja imam 64 g i 25 kauzeto a imam sve sto mogu imati.Tako da.....
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Također, natrpao si pjesama, sve appove koje koristim i fotkam doslovno sve kaj stignem jer se igram sa night modeom, sirokokutnom, ljudima vec idem na zivce. Sve ukupno imam 27gb zauzeto.

Ne kuzim kaj treba da natrpate 128gb ili pola tb?
What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Puno videa i slika pretpostavljam. 😀
16 godina
offline
iPhone 11 - Rasprava

Ja sam s Lučkom po ovom pitanju, sad imam Samsung A8 2018 sa 32GB i moram malo malo brisati slike stare, a nisam zahtjevan korisnik. Gledam uzeti N10 ili 11 Pro, ali 256 verziju, imat ću mobitel 2-4 godine i 64GB mi nije future proof nimalo.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Hacker002 kaže...

Ja sam s Lučkom po ovom pitanju, sad imam Samsung A8 2018 sa 32GB i moram malo malo brisati slike stare, a nisam zahtjevan korisnik. Gledam uzeti N10 ili 11 Pro, ali 256 verziju, imat ću mobitel 2-4 godine i 64GB mi nije future proof nimalo.

 Ali imas besplatne google photos.... 

16 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Mislim da ako razmišljam o mobu na malo duže vrijeme, barem 2 do 3 godine, onda moram ići na 256gb.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Posmatrač kaže...
Hacker002 kaže...

Ja sam s Lučkom po ovom pitanju, sad imam Samsung A8 2018 sa 32GB i moram malo malo brisati slike stare, a nisam zahtjevan korisnik. Gledam uzeti N10 ili 11 Pro, ali 256 verziju, imat ću mobitel 2-4 godine i 64GB mi nije future proof nimalo.

 Ali imas besplatne google photos.... 

 Kvaliteta snimljenog videa na besplatnoj opciji na google photos je blago rečeno katastrofalna. Ne vidim svrhu imati jedan najboljih mobitela za snimanje videa i onda dobiti rezultat koji se dobije na besplatnoj verziji photos. Ja osovno sve dižem u izvornoj kvaliteti. Usluga ima relativno fer cijenu. A inače, da ne pišem sad drugi odgovor, tko snima video, treba prostora. 

 

1 Hour of 4K at 60FPS hogs up space approximately 23.4GB for HEVC

 

Tko igra igrice, treba prostora. Mislim da je Fortnite oko 7-8GB recimo.

 

Tko sluša Deezer ili nekakav drugi streaming servis i želi koristiti cache, treba prostora. Kod mene je trenutno na nekih 20GB u cacheu bez skidanja glazbe.

 

Mislim da 64GB nije više komforno kao što je nekad bilo. Imam iPhone nešto više od mjesec dana i već sam na 70GB... bez obzira što koristim razne cloud usluge. 128GB je ekonomična opcija za mene, ali bio bih sretniji i mirniji da sam uzeo ipak 256GB.

5 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Sil kaže...
Posmatrač kaže...
Hacker002 kaže...

Ja sam s Lučkom po ovom pitanju, sad imam Samsung A8 2018 sa 32GB i moram malo malo brisati slike stare, a nisam zahtjevan korisnik. Gledam uzeti N10 ili 11 Pro, ali 256 verziju, imat ću mobitel 2-4 godine i 64GB mi nije future proof nimalo.

 Ali imas besplatne google photos.... 

 Kvaliteta snimljenog videa na besplatnoj opciji na google photos je blago rečeno katastrofalna. Ne vidim svrhu imati jedan najboljih mobitela za snimanje videa i onda dobiti rezultat koji se dobije na besplatnoj verziji photos. Ja osovno sve dižem u izvornoj kvaliteti. Usluga ima relativno fer cijenu. A inače, da ne pišem sad drugi odgovor, tko snima video, treba prostora. 

 

1 Hour of 4K at 60FPS hogs up space approximately 23.4GB for HEVC

 

Tko igra igrice, treba prostora. Mislim da je Fortnite oko 7-8GB recimo.

 

Tko sluša Deezer ili nekakav drugi streaming servis i želi koristiti cache, treba prostora. Kod mene je trenutno na nekih 20GB u cacheu bez skidanja glazbe.

 

Mislim da 64GB nije više komforno kao što je nekad bilo. Imam iPhone nešto više od mjesec dana i već sam na 70GB... bez obzira što koristim razne cloud usluge. 128GB je ekonomična opcija za mene, ali bio bih sretniji i mirniji da sam uzeo ipak 256GB.

 Pricao si o slikama i odjednom se prebacio na video i igre. Moj komentar je bio za slike....

16 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Posmatrač kaže...
Sil kaže...
Posmatrač kaže...
Hacker002 kaže...

Ja sam s Lučkom po ovom pitanju, sad imam Samsung A8 2018 sa 32GB i moram malo malo brisati slike stare, a nisam zahtjevan korisnik. Gledam uzeti N10 ili 11 Pro, ali 256 verziju, imat ću mobitel 2-4 godine i 64GB mi nije future proof nimalo.

 Ali imas besplatne google photos.... 

 Kvaliteta snimljenog videa na besplatnoj opciji na google photos je blago rečeno katastrofalna. Ne vidim svrhu imati jedan najboljih mobitela za snimanje videa i onda dobiti rezultat koji se dobije na besplatnoj verziji photos. Ja osovno sve dižem u izvornoj kvaliteti. Usluga ima relativno fer cijenu. A inače, da ne pišem sad drugi odgovor, tko snima video, treba prostora. 

 

1 Hour of 4K at 60FPS hogs up space approximately 23.4GB for HEVC

 

Tko igra igrice, treba prostora. Mislim da je Fortnite oko 7-8GB recimo.

 

Tko sluša Deezer ili nekakav drugi streaming servis i želi koristiti cache, treba prostora. Kod mene je trenutno na nekih 20GB u cacheu bez skidanja glazbe.

 

Mislim da 64GB nije više komforno kao što je nekad bilo. Imam iPhone nešto više od mjesec dana i već sam na 70GB... bez obzira što koristim razne cloud usluge. 128GB je ekonomična opcija za mene, ali bio bih sretniji i mirniji da sam uzeo ipak 256GB.

 Pricao si o slikama i odjednom se prebacio na video i igre. Moj komentar je bio za slike....

 A čuj, ako koristiš google photos, koristiš ga i za video. Same slike su prihvatljive kvalitete, ali video nikako nije. A ovo ostalo sam se samo raspisao općenito o temi... Nije se odnosilo na tvoj post specifično.

5 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Sil kaže...
Posmatrač kaže...
Sil kaže...
Posmatrač kaže...
Hacker002 kaže...

Ja sam s Lučkom po ovom pitanju, sad imam Samsung A8 2018 sa 32GB i moram malo malo brisati slike stare, a nisam zahtjevan korisnik. Gledam uzeti N10 ili 11 Pro, ali 256 verziju, imat ću mobitel 2-4 godine i 64GB mi nije future proof nimalo.

 Ali imas besplatne google photos.... 

 Kvaliteta snimljenog videa na besplatnoj opciji na google photos je blago rečeno katastrofalna. Ne vidim svrhu imati jedan najboljih mobitela za snimanje videa i onda dobiti rezultat koji se dobije na besplatnoj verziji photos. Ja osovno sve dižem u izvornoj kvaliteti. Usluga ima relativno fer cijenu. A inače, da ne pišem sad drugi odgovor, tko snima video, treba prostora. 

 

1 Hour of 4K at 60FPS hogs up space approximately 23.4GB for HEVC

 

Tko igra igrice, treba prostora. Mislim da je Fortnite oko 7-8GB recimo.

 

Tko sluša Deezer ili nekakav drugi streaming servis i želi koristiti cache, treba prostora. Kod mene je trenutno na nekih 20GB u cacheu bez skidanja glazbe.

 

Mislim da 64GB nije više komforno kao što je nekad bilo. Imam iPhone nešto više od mjesec dana i već sam na 70GB... bez obzira što koristim razne cloud usluge. 128GB je ekonomična opcija za mene, ali bio bih sretniji i mirniji da sam uzeo ipak 256GB.

 Pricao si o slikama i odjednom se prebacio na video i igre. Moj komentar je bio za slike....

 A čuj, ako koristiš google photos, koristiš ga i za video. Same slike su prihvatljive kvalitete, ali video nikako nije. A ovo ostalo sam se samo raspisao općenito o temi... Nije se odnosilo na tvoj post specifično.

 Ne ne koristim ga za video. Video sa telefona mi nije bitan jer imam sony mirroless.... Samo backup slika.... Za video koristim onedrive jer imam 1tb tamo ;)

16 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Posmatrač kaže...

 A čuj, ako koristiš google photos, koristiš ga i za video. Same slike su prihvatljive kvalitete, ali video nikako nije. A ovo ostalo sam se samo raspisao općenito o temi... Nije se odnosilo na tvoj post specifično.

 Ne ne koristim ga za video. Video sa telefona mi nije bitan jer imam sony mirroless.... Samo backup slika.... Za video koristim onedrive jer imam 1tb tamo ;)

 Imam i ja OneDrive 1TB ali planiram ukinuti pretplatu jer imam druge račune za office a OneDrive mi nije baš nešto omiljen kao cloud rješenje. Godine na Androidu su učinile svoje i stvorile ovisnost o Google cloud rješenjima. A iCloud je najlošiji od svih kad se priča o funkcionalnosti cloud rješenja. Recimo, ne možeš dodati sliku u bilješku online... Dalje nisam ni htio istraživati.

4 godine
neaktivan
offline
iPhone 11 - Rasprava

Je li netko od vas možda ovo naručivao? 
https://s.click.aliexpress.com/e/mGVISMIG

Što vam se čini je li dobro?

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 10:27 (Colore).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
iPhone 11 - Rasprava

Poz ljudi, zanima me ima li netko iskustva sa uvozom fotki u HEIF formatu na Windows PC
Naime, kad pokušam uvesti fotku koja je snimljena portrairt modeom na iPhoneu 11 taj background bokeh se izgubi
Znate li u čemu je problem i kako to riješiti?
Naravno u galeriji na iPhoneu se background blur uredno i jasno vidi

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
iPhone 11 - Rasprava

Zna li netko gdje mogu u Mail aplikaciji ili postavkama naštimati svakih koliko minuta želim da mi osvježava (azurira) poštu. 
Nisam dugo koristio od iPhonea mail aplikaciju pa sam malo zaboravio. 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: iPhone 11 - Rasprava
Postavke- lozinke i računi - dohvati podatke - tu imaš skroz dolje mogućnost dohvaćanja u vremenskim periodima
PSN: Carlikaa
5 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
MikiDS kaže...

Poz ljudi, zanima me ima li netko iskustva sa uvozom fotki u HEIF formatu na Windows PC
Naime, kad pokušam uvesti fotku koja je snimljena portrairt modeom na iPhoneu 11 taj background bokeh se izgubi
Znate li u čemu je problem i kako to riješiti?
Naravno u galeriji na iPhoneu se background blur uredno i jasno vidi

 Kupiti pravi fotoaparat ;)

Sad ozbiljno. Imas li u toj aplikaciji mogucnost export ili save u jpg ili neki drugi format? Taj blur ti je vjestacki i primjenjuje se kao efekat na slici. Na slici on ne posotoji i zato ga nemas na kompu....

10 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava

Nakon dugog dugog razbijanja glave jednostavno sam si poslao sliku sam sebi na mail i onda ponovno downloadao u jpg formatu i ostao je blur na slici.

 

Riješeno,hvala :D

5 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava

Taj blur na mobitelima je vjestacki i ne postoji na originalnoj slici zato si imao taj problem. Kad exportujes u jpg koji ne podrzava layere onda mobitel stopi u jedan layer i to je onda to...

 

Malo blesavo da moras slati sam sebi sliku na mail al ok. Apple way ;)

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 8:28 (Posmatrač).
15 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Zato sto je to raw format (nije HEIC kad uredujes) i mozes mijenjat DOF odnosno efekt. Exportaj s iCloud Photos ili preko Maca.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 16:11 (Mitch).
16 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Ako netko traži kvalitetno kaljeno staklo evo preporuke... Kolega uzeo nedavno za 11 pro i nisam niti primijetio da ima nešto na zaslonu. Nisam ljubitelj ovakve zaštite ali ovo je odlično. Sad samo treba vidjeti koliko će trajati. A evo i slike Mujjo kožne maske ako nekog interesira. U nedostatku originalne mislim da je ova najbliže originalu s pro verzije.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Sil kaže...
Ako netko traži kvalitetno kaljeno staklo evo preporuke... Kolega uzeo nedavno za 11 pro i nisam niti primijetio da ima nešto na zaslonu. Nisam ljubitelj ovakve zaštite ali ovo je odlično. Sad samo treba vidjeti koliko će trajati. A evo i slike Mujjo kožne maske ako nekog interesira. U nedostatku originalne mislim da je ova najbliže originalu s pro verzije.

 

 

Lijepa je maska, ali kud bas Muj(j)o... :)

 

16 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Sad još samo da imaju Hasso model i to je to. :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice