Iphone 6 t-mobile jamstvo

poruka: 20
|
čitano: 10.358
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Iphone 6 t-mobile jamstvo

Pozdrav,

 

imam problem što mi se od prekjučer ne uključuju 3G/4G. Pokušavao sam sve trikove kao i vraćanje na tvorničke postavke. Kartica sasvim okej radi u drugom uređaju. Očito je problem u mobitelu.

 

Moje pitanje glasi: "Iako meni piše da je jamstvo 12 mjeseci i kako me uvjeravaju u T-mobileu, nemam li po pravilu EU garanciju 24 mjeseci". Toliko naime traje i ugovorna tarifa. Mobitel je kupljen 24.12.2014. Ukoliko se netko bavi servisom takvih problema, zanima me koliko stoji servis toga?

 

Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Iphone 6 t-mobile jamstvo

Odnesi u ovlašteni servis i to je to. Priznaju jamstvo 24mj

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
12 godina
offline
Re: Iphone 6 t-mobile jamstvo
maks0806 kaže...

Odnesi u ovlašteni servis i to je to. Priznaju jamstvo 24mj

 Ovlasteni je agram a on kao priznaje 12 mjeseci samo. Ja sam prije par godina nosio iP5 zadnji dan garancije i otpilili su me jer kao bila je prijelazna godina ili tak nes. Na kraju su mi priznali garanciju tj. po njihovom su se "smilovali". Btw ako se ne varam 12 mjeseci daje proizvodjac (Apple) a sljedecih 12 prodavac (t-mobile)? Edit: u tom slucaju agram nema nista sa time nego prodavac pa mislim da nema smisla ni ic kod njih nego sve rjesavat preko t-coma.            

Ako sam ti pomogao opali TD!
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2016 16:06 (FuzzyBrain).
11 godina
offline
Iphone 6 t-mobile jamstvo

Idi u agram, tmobile nema veze s tim.. Sad sam nosio ip6s iz tmobilea na popravak, jamstvo isteklo 8.11 i dobio novi

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Iphone 6 t-mobile jamstvo
maks0806 kaže...

Idi u agram, tmobile nema veze s tim.. Sad sam nosio ip6s iz tmobilea na popravak, jamstvo isteklo 8.11 i dobio novi

 Znaci ipak je garancija 24 mjeseca a ne 12? Edit: jesu te probali ozenit ili su ti bez prigovora zamjenili?

Ako sam ti pomogao opali TD!
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2016 20:17 (FuzzyBrain).
14 godina
offline
Iphone 6 t-mobile jamstvo

Proizvodjac ti daje 12 mjeseci a prodavac mora po zakonu 24. Isto su i meni pokusali usiljit za moj ip6s pa sam se pozvao na čl. 403. st. 4. Zakona o obveznim odnosim i telefon mi je zamjenjen novim. 

"Nebi te jebo ni za bjdo kajameja"
Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Iphone 6 t-mobile jamstvo

Gdje si ga nosio? T centar ili servis?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Iphone 6 t-mobile jamstvo

Prodavac mora osigurati jamstvo 24 mjeaeca dakle tcom.😊 Isto su mi govorili da pise na papiru 12 mjeseci ali to si mogu okaciti macku o rep. Neznam jel ekipa u tcentruma to stvarno nezna ili samo lazu. 

"Nebi te jebo ni za bjdo kajameja"
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Iphone 6 t-mobile jamstvo

Već dvaput sam napisao, u ovlašteni servis ilitiga agram, tmobile nema veze nikakve sa servisom, osim što izdaje potvrdu o kupovini

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iphone 6 t-mobile jamstvo
maks0806 kaže...

Već dvaput sam napisao, u ovlašteni servis ilitiga agram, tmobile nema veze nikakve sa servisom, osim što izdaje potvrdu o kupovini

 pa krivo si napisao.tcom ti ga je prodao i šalješ njima.kod njih se pozoveš na ovaj zakon koji ti garantira da ti je prodavatelj duzan osigurati jamstvo 24 mjeseca.gdje ce ga oni dalje slat boli te kita.moga su poslali u mesc i tamo je bio popravljen.

"Nebi te jebo ni za bjdo kajameja"
11 godina
offline
Iphone 6 t-mobile jamstvo

Teoretski da, radi kako hoćeš. Odnesi prodavatelju pa čekaj mob 15 dana, ili direktno u servis pa čekaj 3 dana. Tvoj odabir

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Iphone 6 t-mobile jamstvo

Zaboravljaš da ne žive svi u Zagrebu

"Nebi te jebo ni za bjdo kajameja"
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Iphone 6 t-mobile jamstvo

Da podignem thread, imam ip7 kojem je otišla kamera, te ga trebam reklamirati. Otišao sam prvo u dućan gdje je kupljen, te mi je momak koji tamo radi rekao da je appleovo jamstvo samo godinu dana, ali po zakonu je ono 2 godine. Također je rekao da je najbolje da sam probam nositi direktno u agram servis jer ako oni šalju iz dućana, agram im po defaultu odbija sve reklamacije ako je mobitel stariji od godine dana. Također kaže da će trebati imati živaca natezati se s njima na servisu oko toga.

 

E sad, ima li tko iskustva s agramom i reklamacijom iphonea nakon prve godine dana jamstva? Koliko je zeznuto za ostvariti jamstvo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iphone 6 t-mobile jamstvo
Griz kaže...

Da podignem thread, imam ip7 kojem je otišla kamera, te ga trebam reklamirati. Otišao sam prvo u dućan gdje je kupljen, te mi je momak koji tamo radi rekao da je appleovo jamstvo samo godinu dana, ali po zakonu je ono 2 godine. Također je rekao da je najbolje da sam probam nositi direktno u agram servis jer ako oni šalju iz dućana, agram im po defaultu odbija sve reklamacije ako je mobitel stariji od godine dana. Također kaže da će trebati imati živaca natezati se s njima na servisu oko toga.

 

E sad, ima li tko iskustva s agramom i reklamacijom iphonea nakon prve godine dana jamstva? Koliko je zeznuto za ostvariti jamstvo?

 

Prosle godine, nakon 15mjeseci od kupnje iPhone 6s mi se dogodilo da je ekran zasvijetlio zelenom bojom i ugasio se. Mobitel se punio i cini mi se reagirao ali ekran je bio mrtav.

Nosim ga na reklamaciju u Vip, gdje mi se mlada nadobudna gospodjica posteno naruga na zahtjevu za reklamaciju uz izricito odbijanje iste uz obrazlozenje da mi to nece proci jer je garancija godinu dana od Applea i da gubim vrijeme.

Odem do iStylea gdje mi kazu istu pricu. Pitam njih, jer su bili dosta ljubazniji, jesam li u pravu sto se garancije od dvije godine tice, na sto mi nisu htjeli dati precizan odgovor.

U ocaju jer mi jer mobitel prijeko potreban, odem do lokalnog servisa kojeg vodi ovlasteni sudski vjestak za telefoniju (mozda sam falio naziv al nije ni bitno) sa odlukom da mi ga pokusaju popravit. Covjek uzme mobitel u ruke, malo ga vrti, gleda i vidi da je mobitel kao nov i pita me zasto ga nisam nosio na garanciju. Ispricam mu svoju pustolovinu i on me uputi da odem u Vip i opet zahtjevam servis zbog tehnickih nedostataka - ne radi ekran. Ukoliko me odbiju da trazim to napismeno i dodjem opet kod njega. Prije nego sto sam otisao, pronjuskam malo po internetu, isprintam si clanke zakona koji potvrdjuju to o cemu pricam i odem u Vip centar. Tamo me ovaj put doceka druga gospodja koja mi je samo nastavila istu mantru od svoje kolegice dva dana prije. Nakon sto sam joj pokazao te isprintane primjerke zakona i rekao da mi napismeno odgovori da mobitel nece primit na servis, gospodja popusta. Mobitel je uzela u ruke i pregledavala ga blizu 10 min trazeci nekakva fizicka ostecenja, koja naravno nije nasla, i konacno mi da papir gdje sam ispunio podatke za slanje na servis. Tjedan dana nakon (ili tako nesto) dobijam obavijest da je utvrdjen veliki kvar i da me u poslovnici ceka novi uredjaj. I tako se vratim se kuci sa novim mobitelom kojem tece nova garancija.

Poanta price je da Apple daje garanciju od 1god na svoj ekskluzivni servis i da nasi koriste tu zbunjozu i tako zajebaju ljude. Po hrv zakonu (koji je uskladjen po EU) garancija na sve proizvode ti je 2god od strane prodavaca.

Sretno i ne popustaj

Lp

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2019 15:18 (adikt).
13 godina
neaktivan
offline
Iphone 6 t-mobile jamstvo

Tako nekako. Apple jede govna i operateri isto idu s tom pričom. Budi uporan i naporan i pozovi se par puta na zakon, prijeti inspekcijom i da vidiš kako će ti po kratkom postupku sve biti rješeno :)

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Iphone 6 t-mobile jamstvo

Super :D

Je li po vama bolje ići direktno u agram servis ili preko dućana gdje je mob kupljen?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Iphone 6 t-mobile jamstvo
Čisto za info. Jamstvo (garancija) ima trajanje ovisno o davatelju jamstva tako da može biti i godinu dana. Jamstvo nije određeno zakonom. Ono na što se kolega gore pozvao niie jamstvo/garancija nego na odgovornost za materijalne nedostatke, koja je zakonom i propisana dvije godine od dana kupnje. Ne treba ju miješati sa garancijom, jer iako su slične, ipak su različite stvari tako da ta "mantra" koju su ti rekli u centru ipak je istina jer si se pozivao na jamstvo, a ne na materijalnu odgovornost.
http://ecc-croatia.hr/materijalni-nedostaci-i-garancija
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Iphone 6 t-mobile jamstvo

Evo mali update na ovu situaciju. Dakle jučer sam bio u Semarku gdje je mob kupljen i ekipa je rekla da je najbolje da odem direktno u agramservis jer će se tako brže sve obaviti umjesto da oni šalju poštom, ali da bi moglo biti natezanje jer je proslo vise od godinu dana. S obzirom da mi je agram 2 min od posla, odem jučer tamo, kažem u čemu je problem i da je kvar unutar tih 2 godine jamstva. Sve super, ekipa uzme mobitel i račun i kaže da će trajati nekih 4-5 dana. I sad od agrama dolazi mail sa računom i uplatnicom za popravak mobitela i zahtjevom na pristanak na popravak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Iphone 6 t-mobile jamstvo
Bez veze su te iz dućana slali tamo, pogotovo ako se pozivaš na jamstvo, a ono ne vrijedi više. Sve preko dućana trebaš rješavati. Jamstvo ako je godinu dana, onda je godinu dana i zakon koji to mijenja ne postoji. Iznad tvog posta sam sve napisao i stavio link.
Ono što možeš je pozvati se na materijalni nedostatak i to moraš sa dućanom riješiti.
13 godina
offline
Re: Iphone 6 t-mobile jamstvo
Antoniio22 kaže...
Čisto za info. Jamstvo (garancija) ima trajanje ovisno o davatelju jamstva tako da može biti i godinu dana. Jamstvo nije određeno zakonom. Ono na što se kolega gore pozvao niie jamstvo/garancija nego na odgovornost za materijalne nedostatke, koja je zakonom i propisana dvije godine od dana kupnje. Ne treba ju miješati sa garancijom, jer iako su slične, ipak su različite stvari tako da ta "mantra" koju su ti rekli u centru ipak je istina jer si se pozivao na jamstvo, a ne na materijalnu odgovornost.
http://ecc-croatia.hr/materijalni-nedostaci-i-garancija

 

 

Da, u pravu si. Kad sam drugi put došao u Vip centar sam se pozvao na materijalne nedostatke kako me uputio sudski vještak ali i tada me gospođa u Vip-u išla mantati. Slučajno ili namjerno - ne znam. U servisnom nalogu sam pod razlog slanja na servis naveo "materijalni nedostatci - ne radi ekran" i to mi je prošlo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2019 14:03 (adikt).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice