Amazon.de/amazon.com

poruka: 662
|
čitano: 377.084
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Da,bez CVV broja a radi se o Master Go kartici Zagrebačke banke.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 1:00 (Uran 11).
14 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Luka123 kaže...

Istekla mi je kartica negdje krajem 8.mog, imam novu isa sam obnoviti ali nemam opciju gdje se stavi 3 ona security broja. 

Radi se o Visa Web. Prosle godine sam kupova sa nje sa amazon.de, nekuzin koju karticu moran dodat. Ovu koristim za PayPal i ostale hr trgovine te eu trgovine.

Znaci prepozna je kao Visu ali nigdje ona 3 broja za dodati, a kako dolazi crni petak...

Uglavnom jeli ja nesto krivo radim jer provjeria san brojeve 20 puta, a proba sam je obnoviti na .de .com i nema nigdje security broj za unijeti??? 

 CVV će te pitati tek pri potvrdi kupnje.

11 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Jeste li primjetili kako su digli cijene dostave iz de u hr? Prije desetak dana sam stavio neke artikle u košaricu i došao do zadnjeg koraka prije plaćanja da mi izračuna dostavu. Sada kada napravim to isto cijena dostave je 30-40% veća.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
jozef kaže...
Luka123 kaže...

 

 CVV će te pitati tek pri potvrdi kupnje.

 

Ma meni je istekla, i ja sam isao azurirati i kupiti nesto nije htjelo a PayPal bez problema azurira. 

Bas cu danas opet probati, bez problema mi kartica radi na drugim stranim shopovima te PayPal-u. 

everyday i'm shuffling...
12 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

danas sam probao nešto kupiti na amazonu

i nudi mi gift card,amazon.co.uk gift card 20£

ima li tko iskustva u tome, kakve su moje obveze  i prava glede toga 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
valisaurea kaže...

danas sam probao nešto kupiti na amazonu

i nudi mi gift card,amazon.co.uk gift card 20£

ima li tko iskustva u tome, kakve su moje obveze  i prava glede toga 

 pa piše ti "if you're approved for Amazon Platinum Mastercard", za što su možda ispunjavaju uvjeti samo UK građani, ako ne vjerojatno će ti tražit dokumente. Vrlo moguće je da kartica kad ti ju odobre pored visoke kamatne stope (to zanemarujem jer ju ne moraš koristiti) ima i nekakvu periodičku fiksnu naknadu pa na kraju sve košta više od 20 funti koje dobiješ. Mislim da se ne isplati zamarati s time, pogotovo ne za takvu siću.

10 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Planiram uzeti cijeli PC u odvojenim komponentama na njemačkom amazonu, jer tamo ispada nekih 1500kn jeftinije nego kod nas. Jedino što me još zanima, ako je netko naručivao komponente sa amazon.de , 1. Koliko dugo se čeka na dostavu? 2. Da li ima carine i PDV-a? 3. Kolika je dostava na komponente?

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 16:28 (freshyy).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
freshyy kaže...

1. Koliko dugo se čeka na dostavu?

2. Da li ima carine i PDV-a?

3. Kolika je dostava na komponente?

 

1. Ovisno dali imas Prime ili ne - s Primeom, ako je prodavac direktno Amazon, dolazi slijedeci dan. Ako ne, unutar 3-5 dana.

Ako je prodavac neka treca ruka/trgovina, onda ti dostava ovisi o njima, i vidis na trackingu gdje ti je paket. Moze trajati do 4 tjedna.

2. Carine nema, PDV je obavezan, uvjek ga je bilo i uvjek ce biti. Dakle prilikom placanja ce ti obracunati razliku u PDV-u.

3. S Amazona ako je prodavac Amazon, za sve narudzbe vece od 29€ je dostava besplatna.

Ako je prodavac neka treca ruka/trgovina, dostava ovisi o njima, i bit ce ti zaracunata prilikom zavrsavetka narudzbe.

9 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Čitatelj kaže...

1. Ovisno dali imas Prime ili ne - s Primeom, ako je prodavac direktno Amazon, dolazi slijedeci dan. Ako ne, unutar 3-5 dana.

Ako je prodavac neka treca ruka/trgovina, onda ti dostava ovisi o njima, i vidis na trackingu gdje ti je paket. Moze trajati do 4 tjedna.

2. Carine nema, PDV je obavezan, uvjek ga je bilo i uvjek ce biti. Dakle prilikom placanja ce ti obracunati razliku u PDV-u.

3. S Amazona ako je prodavac Amazon, za sve narudzbe vece od 29€ je dostava besplatna.

Ako je prodavac neka treca ruka/trgovina, dostava ovisi o njima, i bit ce ti zaracunata prilikom zavrsavetka narudzbe.

1. Ne vrijedi to s primeom kod nas. Imao sam "testni" prime mjesec dana, nista nije doslo sutra, stizalo je kao i sve ostalo.

3. Nema besplatno kod nas preko nikakve cifre ni kad je amazon seller.

11 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Tako je, dostava se plaća. Meni recimo traže nekih 20-30 eura na pakete od 2-3-4 kg. Još prije desetak dana je bila 30 % povoljnija dostava. Za svaki artikl možeš vidjeti koliko će to biti dostava tako da odradis narudžbu do zadnjeg koraka gdje je plaćanje. Probaj ako imaš nekog u DE pa naručiti na njegovu adresu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 21:33 (Peruneph).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Slozio cijeli PC, stavio karticu da vidim sve ukpuno kolko ce izac. Iako pise da je free shipping, pretpostavljam samo u njemačkoj, jer su meni stavili 64 eur shipping i pakiranje za 8 komponenti. Tak da mislim da cu na alzashop.com kupit cijeli PC, imaju free shipping i besplatno slaganje PCa, cijene su im malo veće od amazona, ali na kraju ispadne oko 400-500 kn jeftinije na alzi zbog shippinga.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
freshyy kaže...

Slozio cijeli PC, stavio karticu da vidim sve ukpuno kolko ce izac. Iako pise da je free shipping, pretpostavljam samo u njemačkoj, jer su meni stavili 64 eur shipping i pakiranje za 8 komponenti. Tak da mislim da cu na alzashop.com kupit cijeli PC, imaju free shipping i besplatno slaganje PCa, cijene su im malo veće od amazona, ali na kraju ispadne oko 400-500 kn jeftinije na alzi zbog shippinga.

 Nema kod nas nista free, jbg :).

Kod shippinga tako vise itema pogledaj da ti oni sami nisu stavili "expedited" shipping, sto se znalo dogadjat meni, jer kao vise je itema pa kao hoces da ti sto prije dodje blabla, al u praksi, apsolutno ti je isto narucio expres ili standard, meni su standardi znali stic doslovno za 2 dana. Znaci na svakom od tih itema pogledaj da ti nije stisnut express shipping. Ako je negdje bio stisnut mozda ti se smanji shipping. 64 eur mi se cini dosta ipak.

Ili pokusaj, ako ti cjenovno odgovara i bas se hoces pazarit, izbaci kuciste, ili pokusaj nanjusit sto ti odnosi najvise na shipping pa taj komad uzmi drugdje, ako ti se smanji shipping dosta pa ti je isplativo. Iako onda nemas slaganje :)

11 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

nece mu se nista smanjit jer amazon za HR slanje naplacuje po kilaži cijenu + fiksna cijena, tako da ako je kuciste ili monitor u paketu naravno da je cijena očekivano veca a kamoli kad je cijela konfa u igri, svaka komponeta se važe 

10 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Grafa, maticna, proc, rami i HDD 19 eur shipping, dodam napajanje i kućište, skoci na 64 eur. Da li amazon uopce sastavlja PC ili šalju sve komponente odvojeno? Ako ne sastavljaju uzet cu kod nas napajanje i kuciste.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Mislim da oni ne sastavljaju PC. 

 

No vece je pitanje garancije, navodno amazon daje dvije godine garancije a za dalje brines sam preko proizvodjaca ako se registriras sa serijskim brojem. To si isto provjeri da nebi bilo kukanja

7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Tako je, Amazon 2 godine skrbi za proizvod,

i mozes ga njima vratiti neovisno dali je defektan,

problematican itd. U roku 30 dana uvjek mozes besplatno vratiti proizvod.

 

A nakon 2 godine jamstva, uz uvjet da si registrirao kod proizvodjaca proizvod,

ostvarujes prava na potpuno jamstvo proizvoda.

 

Neke trgovine nude druge opcije, tipa Universal.At poklanja na svu elektroniku koja ima manje

od 3 godine jamstva - dodatnu godinu jamstva.

Dakle svi laptopi koji imaju 2 godine - oni osiguravaju 3. godinu. Vrijedi i za monitore,

zapravo svu elektroniku sto ide preko njih. U principu ide preko osiguravajuceg drustva,

ali uglavnom se mijenja 1:1 ako nije moguce popraviti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
roby27 kaže...

nece mu se nista smanjit jer amazon za HR slanje naplacuje po kilaži cijenu + fiksna cijena, tako da ako je kuciste ili monitor u paketu naravno da je cijena očekivano veca a kamoli kad je cijela konfa u igri, svaka komponeta se važe 

 Jesi ti procitao sto sam ja napisao opce? Ajde procitaj ponovno.

freshyy kaže...

Grafa, maticna, proc, rami i HDD 19 eur shipping, dodam napajanje i kućište, skoci na 64 eur. Da li amazon uopce sastavlja PC ili šalju sve komponente odvojeno? Ako ne sastavljaju uzet cu kod nas napajanje i kuciste.

 Eto. Znaci ako ti to pase napajanje i kuciste mozes drugdje uzet. Ne sastavlja amazon nista.

 

10 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Najisplativije mi je uzeti na alzashop.com ali koliko citam ovdje na forumu, velike posiljke se cesto 'izgube' tijekom dostave tak da neznam koliko mi je to sigurno. Ne znam da li se isplati riskirati uzet cijeli PC sa free shippingom i besplatnim slaganjem PCa, ako mi nece biti dostavljen. Problem sa amazonom sto nema ni tog kucista ni tog napajanja nigdje kod nas.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
sandokan111 kaže...

 Jesi ti procitao sto sam ja napisao opce? Ajde procitaj ponovno.

 Jesam sad, bilo je kasno ipak ;)

10 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Planiram kupiti neke stvarim s Amazona.de.Ako sam dobro shvatio ne mogu mi uvaliti nikakve carine jer ne kupujem s Amazona.com?ako uzmem Prime na mjesec dana /probni...onda mogu malo uštediti na troškovima dostave?nakom toga ukinem prime i ubuduće akomkupujem s istog kor. računa normalno plaćam poštarina bez povlastica?da li je prime samo za dostavu u Njemačkoj.Hvala

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Planiram uzimati par komponenta za buildove iz njemackih IT store-ova pa ako je netko zainteresiran da mu se dobavi jer eto prvi put bi probao nek se javi da se dogovorimo.
Cijene su jeftinije kolko sam vidio za sad i to dosta.
Garancije ima isto.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
espltd kaže...

Planiram kupiti neke stvarim s Amazona.de.Ako sam dobro shvatio ne mogu mi uvaliti nikakve carine jer ne kupujem s Amazona.com?ako uzmem Prime na mjesec dana /probni...onda mogu malo uštediti na troškovima dostave?nakom toga ukinem prime i ubuduće akomkupujem s istog kor. računa normalno plaćam poštarina bez povlastica?da li je prime samo za dostavu u Njemačkoj.Hvala

 Nema carine ako je seller amazon.de (znaci amazon). Moze ti se i dalje dogodit da seller van EU prodaje na amazonu, iako je to rjedje, ali dogadja se, pa pogledaj tko je seller i odakle je cisto da si siguran.

Za prime nisam siguran da je ista jeftinije, a brze nije sigurno.

13 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Pozdrav, prvi puta narucujem sa amazona... Vidim jucer poslali ssd.. Gledam sad tracking u Velikoj Gorici je... Koja dostavna sluzba dostavlja od Amazon.de?
11 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
espltd kaže...

Planiram kupiti neke stvarim s Amazona.de.Ako sam dobro shvatio ne mogu mi uvaliti nikakve carine jer ne kupujem s Amazona.com?ako uzmem Prime na mjesec dana /probni...onda mogu malo uštediti na troškovima dostave?nakom toga ukinem prime i ubuduće akomkupujem s istog kor. računa normalno plaćam poštarina bez povlastica?da li je prime samo za dostavu u Njemačkoj.Hvala

 Prime benefiti vrijede samo za Njemacku i Austriju. Tako piše.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
galinjo24 kaže...
Pozdrav, prvi puta narucujem sa amazona... Vidim jucer poslali ssd.. Gledam sad tracking u Velikoj Gorici je... Koja dostavna sluzba dostavlja od Amazon.de?

 

DHL dostavlja u poštu, a pošta do tebe. Tako je barem meni bilo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 18:25 (JoePS).
13 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Meni pise da neki ups...
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Stize ti cimegod. Meni je stizalo i overseasom, i dpdom i glsom. Misilm da je najcesce bilo overseasom, al to jer su partneri upsa bili, sad se to promjenilo misilm da druga firma dostavlja za ups.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Taj Amazon je čudo od trgovca. Jučer kupio jedan uređaj na sniženju, i to pošteno snižen. Danas gledam još su spustili cijenu 3 eura. Uređaj su već jučer otposlali. Danas mi stiže poruka da su mi na račun uplatili 3 eura koliko je uređaj pojeftinio. Kome bi to uopće palo na pamet?

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 12:29 (Peruneph).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Sto si takvog kupio onda?

Kovačić
11 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
acmilan2 kaže...

Sto si takvog kupio onda?

 Novi Kindle Paperwhite

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice