Iskustva sa servisima - agram servis

poruka: 267
|
čitano: 158.386
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Iskustva sa servisima - agram servis

Vrijeme je da podijelim i ja jedno pomalo čudno iskustvo sa ovim servisom.

 

Sve do danas mislio sam da sve isprave što im je rečeno te i ono što nije (npr. na susjedovom iPhoneu 4 su skužili da je prestala raditi power tipka, dok je on bio nosio radi problema sa home tipkom i razbijene leće od kamere), ali ovaj put mislim da su napravili gadan previd. 

 

Naime, radi se o sestrinom ZTE Blade G mobitelu. Ima on svoje mušice sa shitty bloatwareanim softwerom koje su uključivale da mobitel se freeza bez nekog opterećenja i tjedan dana prije nošenja na servis je baterija počela se prebrzo prazniti, mislio sam ovih dana napraviti facotry reset da vidim da li je baterija zbilja na odlasku jer nekad nije izdržao pola dana bez punjača avg korištenja na 3G-u i WiFi-u. No, kao što to mora biti ode još nešto: mikrofon prestane raditi. Ništa od mikrofona, niti WhatsApp voice poruku nije htjelo snimiti, a dan prije toga je sve radilo kako spada. I kad je došlo to, odnešen mob direktno u servis (hands-on predaja) i odmah je uočeno da se mob ne pali, sumnjali su u sw grešku i da touchj ne radi. Nisam niti stigao reći da mikrofon ne radi, a već su ga bili preuzeli (to je bilo prije 10-ak dana). Mislim si, dobro možda će skužiti zašto mikrofon ne radi kad zamijene bateriju (što su i napravili), ALI faking NISU!!! Znači danas je mobitel preuzet oko 15:30, i opet je odnešen na servis u 16:05 jer mikrofon nisu popravili. Znači haos... Nije niti 15-ak min mob bio u rukama i već je skuženo da mikrofon nije popravljen. Hvala bogu pa smo blizu (relativno blizu) servisa pa nije problem odnijeti ga tamo. Već mi je žao sestre, ludi bez mobitela, a nije dobila neki zamjenski.

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Iskustva sa servisima - agram servis
midzan21 kaže...

Vrijeme je da podijelim i ja jedno pomalo čudno iskustvo sa ovim servisom.

 

Sve do danas mislio sam da sve isprave što im je rečeno te i ono što nije (npr. na susjedovom iPhoneu 4 su skužili da je prestala raditi power tipka, dok je on bio nosio radi problema sa home tipkom i razbijene leće od kamere), ali ovaj put mislim da su napravili gadan previd. 

 

Naime, radi se o sestrinom ZTE Blade G mobitelu. Ima on svoje mušice sa shitty bloatwareanim softwerom koje su uključivale da mobitel se freeza bez nekog opterećenja i tjedan dana prije nošenja na servis je baterija počela se prebrzo prazniti, mislio sam ovih dana napraviti facotry reset da vidim da li je baterija zbilja na odlasku jer nekad nije izdržao pola dana bez punjača avg korištenja na 3G-u i WiFi-u. No, kao što to mora biti ode još nešto: mikrofon prestane raditi. Ništa od mikrofona, niti WhatsApp voice poruku nije htjelo snimiti, a dan prije toga je sve radilo kako spada. I kad je došlo to, odnešen mob direktno u servis (hands-on predaja) i odmah je uočeno da se mob ne pali, sumnjali su u sw grešku i da touchj ne radi. Nisam niti stigao reći da mikrofon ne radi, a već su ga bili preuzeli (to je bilo prije 10-ak dana). Mislim si, dobro možda će skužiti zašto mikrofon ne radi kad zamijene bateriju (što su i napravili), ALI faking NISU!!! Znači danas je mobitel preuzet oko 15:30, i opet je odnešen na servis u 16:05 jer mikrofon nisu popravili. Znači haos... Nije niti 15-ak min mob bio u rukama i već je skuženo da mikrofon nije popravljen. Hvala bogu pa smo blizu (relativno blizu) servisa pa nije problem odnijeti ga tamo. Već mi je žao sestre, ludi bez mobitela, a nije dobila neki zamjenski.

Zato jasno i glasno kažeš problem kada mobitel odneseš na servis, nisu oni tu da se igraju detektiva i istražuju koje bi još probleme tvoj mob mogao imati.

--------------------------------------------------------------------------------------------
15 godina
offline
Re: Iskustva sa servisima - agram servis
zerocool12 kaže...

Zato jasno i glasno kažeš problem kada mobitel odneseš na servis, nisu oni tu da se igraju detektiva i istražuju koje bi još probleme tvoj mob mogao imati.

 Ma oni su ga preuzeli bez da sam uspio reći koji sve problemi na uređaju. Hvala Bogu, stari je bio malo poludio na njih i u roku 10-ak minuta su popravili mikrofon (odmah pred njime). Popravljen mobitel nakon 10 dana bez njega.

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
14 godina
neaktivan
offline
Iskustva sa servisima - agram servis

Ovaj agram servis je oborio rekord !! :D
Moja priča ide ovako: u desetom mjesecu 2014. godine mobitel mi dolazi sa njegovog prvog servisa, zamjenili su matičnu, okej radi dobro, zadovoljan sam. Za 2 mjeseca, ista stvar. Mobitel opet šaljem na servis ( imajte na umu da mi je garancija trajala do sredine 1. mjeseca 2015 ) i prekjučer ga pokupim, sad su zamjenili tipku paljenja i ovaj utor za punjenje, opet, izgleda da radi dobro. I kaj se desi, niti 24 sata nakon kaj je došo s servisa, mob se opet neda upalit. Di ćeš bolje neam više garancije. Sad ću vidjet kaj će bit dalje, danas idem opet u vip.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Iskustva sa servisima - agram servis
GTX M4RV3L kaže...

Ovaj agram servis je oborio rekord !! :D
Moja priča ide ovako: u desetom mjesecu 2014. godine mobitel mi dolazi sa njegovog prvog servisa, zamjenili su matičnu, okej radi dobro, zadovoljan sam. Za 2 mjeseca, ista stvar. Mobitel opet šaljem na servis ( imajte na umu da mi je garancija trajala do sredine 1. mjeseca 2015 ) i prekjučer ga pokupim, sad su zamjenili tipku paljenja i ovaj utor za punjenje, opet, izgleda da radi dobro. I kaj se desi, niti 24 sata nakon kaj je došo s servisa, mob se opet neda upalit. Di ćeš bolje neam više garancije. Sad ću vidjet kaj će bit dalje, danas idem opet u vip.

 Zar se garancija ne produljuje za vrijeme trajanja servisa?

Rvat katolik!
12 godina
offline
Re: Iskustva sa servisima - agram servis
Produljuje se ako je dulji rok čekanja popravka ovak za tjedan-dva ništa.
16 godina
online
Re: Iskustva sa servisima - agram servis
ZdravkoZ kaže...
Produljuje se ako je dulji rok čekanja popravka ovak za tjedan-dva ništa.

 Nije bitno koliko je na servisu, produljuje se.

11 godina
offline
Iskustva sa servisima - agram servis

produljujue se da je i jedan dan...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Iskustva sa servisima - agram servis

Da, produljili su mi garanciju, al vjerojatno, kada ga opet poprave više neću imat garanciju, ali ako me razumijete garancija je tu najmanji problem. Tko mi garantira da će mob radit kako spada, možda ga poprave ovako kako su ga i zadnji put. Taman da je radio jedan dan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 13:00 (GTX M4RV3L).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Iskustva sa servisima - agram servis

Znalo se meni desiti sa htc one x-om, na kraju nakon 3 servisa ja reko ne moze to tako, triput mjenjate maticnu i stavec. Dobio novi mob s 2 god jamstva

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Iskustva sa servisima - agram servis
GTX M4RV3L kaže...

Da, produljili su mi garanciju, al vjerojatno, kada ga opet poprave više neću imat garanciju, ali ako me razumijete garancija je tu najmanji problem. Tko mi garantira da će mob radit kako spada, možda ga poprave ovako kako su ga i zadnji put. Taman da je radio jedan dan.

A što bi ti?

K tome, garancija se produžava za vrijeme trajanja servisa, no novi dio nosi i novo jamstvo.

15 godina
offline
Iskustva sa servisima - agram servis

Ako ti ni nakon par pokusaja servisa ne vrate ispravan aparat trazi novi.

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Iskustva sa servisima - agram servis
Slao sam One X 2 dana prije zavrsetka garancije radi zute mrlje na ekranu i dobio sam mob nazad nakon 14 dana i sad se je opet pojavio isti problem i nakon kontaktiranja agrama, posebno daju garanciju na zamijenjene stvari (90 dana na ekran) tako da ga sad opet saljem bez obzira sto je istekla njegova od 2 godine.

E sad imam pitanje. S obzirom da je zuta mrlja jako ucestali problem kod ovih modela, da li bi imao pravo na novi mob ako ga budem slao i 3. put ako se problem vrati a njegova garancija je istekla?
16 godina
online
Re: Iskustva sa servisima - agram servis
siljo90 kaže...
Slao sam One X 2 dana prije zavrsetka garancije radi zute mrlje na ekranu i dobio sam mob nazad nakon 14 dana i sad se je opet pojavio isti problem i nakon kontaktiranja agrama, posebno daju garanciju na zamijenjene stvari (90 dana na ekran) tako da ga sad opet saljem bez obzira sto je istekla njegova od 2 godine.

E sad imam pitanje. S obzirom da je zuta mrlja jako ucestali problem kod ovih modela, da li bi imao pravo na novi mob ako ga budem slao i 3. put ako se problem vrati a njegova garancija je istekla?

Zakonsko pravo ne (da piše u zakonu tom i tom članku tom i tom), no dalo bi ih se možda stisnuti preko inspekcije.

BTW, jamstvo na zamijenjen dio isto je kao i na osnovni uređaj (ne tri mjeseca).

I što znači "jako učestali problem"?

12 godina
offline
Re: Iskustva sa servisima - agram servis
Ali odgovorili su da je 90 dana jer sam im napomenuo da je osnovna garancija istekla. Rekli su da nema problema jer je garancija na zamijenjeni ekran 90 dana.

Pod ucestali problem mislim na to da kad sam googlao "yellow spot on one x" nasao sam bezbroj tema i poruka po raznim forumima sa korisnicima koji su pisali da im se je problem odjednom javio i cak iako je zamijenjen ekran, problem se vratio samo na drugom mjestu ekrana kao i kod mene. Isto tako su dobivali i nove uredaje te su im se i na tim uredajima pojavljivale zute mrlje sto znaci da postoji problem u samoj izradi ekrana.
16 godina
online
Re: Iskustva sa servisima - agram servis
siljo90 kaže...
Ali odgovorili su da je 90 dana jer sam im napomenuo da je osnovna garancija istekla. Rekli su da nema problema jer je garancija na zamijenjeni ekran 90 dana.

Pod ucestali problem mislim na to da kad sam googlao "yellow spot on one x" nasao sam bezbroj tema i poruka po raznim forumima sa korisnicima koji su pisali da im se je problem odjednom javio i cak iako je zamijenjen ekran, problem se vratio samo na drugom mjestu ekrana kao i kod mene. Isto tako su dobivali i nove uredaje te su im se i na tim uredajima pojavljivale zute mrlje sto znaci da postoji problem u samoj izradi ekrana.

Onda bi to spadalo i pod nedostatak, što je skroz druga pjesma.

No, obzirom da je jamstvo prošlo...

12 godina
neaktivan
offline
Iskustva sa servisima - agram servis

Matična ploča je bitni dio uređaja i promjenom matične ploče ti imašnovo jamstvo kao da si tek kupio mobitel.

 

Zakon o obveznim odnosima

 

Produljenje jamstvenog roka

Članak 425.

(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.

(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.

 

Također, ako su ti zamjenili ekran (kako je netko spomenuo), onda je garancija na ekran onolika kolika je bila originalna garancija na uređaj. Nedajte se smesti, dakle covjece ti imas novi uređaj, koji su sfusali nekoliko puta. trazi zamjenu kompletno novim ili povrat novca (odnosno potvrdu servisa koju ces nosit u ducan da ti vrate novce).

 

Sretno i ne daj se smesti, pokusat ce te na razne nacine odgovoriti i razuvjeriti

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.1.2015 21:14 (cickova).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Iskustva sa servisima - agram servis

Evo mojeg iskustva.

Prije godinu dana sam odnio Xperiu Arc S i dobio sam zamjenski uređaj (pošto ne proizvode više taj) Xperiu L. Naime men isu napisali i rekli da na uređaj imam garanciju do kraja prvog uređaja što je bilo još 3 mjeseca. Naravno znam da to nije istina ali nisam ništa rekao po tome (čak imam i snimljen razgovor kad su me uvjeravali da nemam garanciju na uređaj 2 godine nego 3 mjeseca)...

Uglavnom, preuzmem mob i odem doma. Kada sam došao doma isprobavam mob i skužim da vanjski zvučnik krči. Odem ponovno predati i čekam 15 dana da zamijene. Zamijene i vrate mi mob. Odem doma i na putu do doma skužim da ne radi mikrofon. Okrenem se, vraćam se na servis i ponovno predam mobitel. Opet čekam 15 dana...

Da bih nakon 15 dana došao po mobitel i skužio sad da unutarnji zvučnik krči i da su strgali kućište dok su rastavljali mobitel. Zamolio sam servisere da mi odmah poprave i zvučnik i zamijene kućište. Pričekao sam tamo 20-25min i zamijenili su mi to.


Od tada mi je mobitel radio kao nov. Pretpostavljam da su mi uvalili nečiji mob koji je već bio popravljan/imao mane...

 

Isto tako, tetak mi je odnio iPhone 5 na servis (nije se htio punit mob) i rekli su mu da je on prouzročio mehaničko oštećenje na utoru gdje se puni (što nema šanse da je on strgao, nego je bila valjda tvornička greška) i nakon natezanja s njima (oni su mu rekli da mu mogu dati novi za 1800kn) on je uletio jedan dan uzet mobitel i skužio je da su prčkali po mobu i da se mobitel može napunit (ali samo s jedne strane jacka)... Prvo mu nisu dali da preuzme mobitel, ali kad se počeo derat i prijetit odmah su mu vratili mobitel..

 

Poanta moje priče je da u to vrijeme nisam imao mobitel, te da sam svaki puta kada sam išao do servisa izgubio 1h i 15min u jednom smijeru. Zači 2:30h izgubim kada odem do servisa i doma. To se dogodilo 4-5 puta gdje sam ja izgubio jedno dobrih 10-12h putovanja samo do servisa da bih predao mobitel na servis.

WithSkill
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.2.2015 16:25 (WithSkill).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Iskustva sa servisima - agram servis

Nemoj se salit sa snimkom, snimanje bez tudjeg znanja je domena kaznenog zakona, sa mogucom zatvorskom kaznom od jedne godine.

 

btw, zakonski imas i pravo nadoknade stete zbog garancije (sto ukljucuje i troskove transporta :)) al ne isplati se ganjat to, jedino ak ti se bas inati :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 7:39 (cickova).
 
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskustva sa servisima - agram servis
cickova kaže...

Nemoj se salit sa snimkom, snimanje bez tudjeg znanja je domena kaznenog zakona, sa mogucom zatvorskom kaznom od jedne godine.

 

btw, zakonski imas i pravo nadoknade stete zbog garancije (sto ukljucuje i troskove transporta :)) al ne isplati se ganjat to, jedino ak ti se bas inati :D

 Mora radiš za agram čim takve stvari spominješ ;)

 

Zašto bi mene netko tužio ako snimam razgovor? Razumijem ako oni zovu mene, te oni taj razgovor snimaju bez mog znanja (kao privatna osoba), no druga je stvar ako ja zovem njih te oni odgovaraju u ime firme, te lažu. Uostalom, puno je bolje takve stvari rješavati preko e-maila jer uvjek imaš dokaze na papiru, ali ni ta snimka mi se ne čini kao kažnjivo djelo!

16 godina
online
Re: Iskustva sa servisima - agram servis
Rasho kaže...
cickova kaže...

Nemoj se salit sa snimkom, snimanje bez tudjeg znanja je domena kaznenog zakona, sa mogucom zatvorskom kaznom od jedne godine.

 

btw, zakonski imas i pravo nadoknade stete zbog garancije (sto ukljucuje i troskove transporta :)) al ne isplati se ganjat to, jedino ak ti se bas inati :D

 Mora radiš za agram čim takve stvari spominješ ;)

 

Zašto bi mene netko tužio ako snimam razgovor? Razumijem ako oni zovu mene, te oni taj razgovor snimaju bez mog znanja (kao privatna osoba), no druga je stvar ako ja zovem njih te oni odgovaraju u ime firme, te lažu. Uostalom, puno je bolje takve stvari rješavati preko e-maila jer uvjek imaš dokaze na papiru, ali ni ta snimka mi se ne čini kao kažnjivo djelo!

Sumnjam da radi za njih, ali je u pravu. Ne smiješ nekoga snimati, posebno ako mu to još ne kažeš.

Takva snimka se onda ni ne može voditi kao dokaz.

14 godina
offline
Iskustva sa servisima - agram servis

Tko je rekao da ću ju upotrijebiti na sudu :D
Lako pošaljem ja u sony snimku da vide kako tamo rade pa će mijenjati servis.

WithSkill
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.2.2015 16:25 (WithSkill).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Iskustva sa servisima - agram servis
Ne znam, ja gledam na to da je poslan pod garancijom a u meduvremenu je garancija istekla a ovo je reklamacija na popravak.
16 godina
online
Re: Iskustva sa servisima - agram servis
WithSkill kaže...

Tko je rekao da ću ju upotrijebiti na sudu :D
Lako pošaljem ja u sony snimku da vide kako tamo rade pa će mijenjati servis.

Je, baš će mijenjati servis radi primjedbe korisnika.

siljo90 kaže...
Ne znam, ja gledam na to da je poslan pod garancijom a u meduvremenu je garancija istekla a ovo je reklamacija na popravak.

Ako je predan u jamstvu, novo jamstvo, ne samo tri mjeseca.

12 godina
offline
Re: Iskustva sa servisima - agram servis
Ok super da si mi to rekao. Sada ga postom saljem u agram pa cu vidjeti sta ce se dogodit dok se zavrsi servis mada su do sad brzo odgovarali na mailove i bili ljubazni.
16 godina
online
Re: Iskustva sa servisima - agram servis
siljo90 kaže...
Ok super da si mi to rekao. Sada ga postom saljem u agram pa cu vidjeti sta ce se dogodit dok se zavrsi servis mada su do sad brzo odgovarali na mailove i bili ljubazni.

Skupi sve papire na hrpu (jamstvo, preuzimanje na servis, preuzimanje sa servisa) i fino im "ovlaš" reci da se jamstvo produljuje prema zakonu.

12 godina
offline
Re: Iskustva sa servisima - agram servis
Yep, sve je upakirano i poslikano za svaki slucaj.
13 godina
offline
Re: Iskustva sa servisima - agram servis

Koliko vremena treba obicno njima? Vec tjedan dana mi mob kod njih,a nema nikakvog pomaka,nit da su ga testirali na kvar uopce.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Iskustva sa servisima - agram servis
Prvi put mi je na čekanju bio 13 dana a 3 dana je trebalo da testiraju kvar i zamijene ekran i bateriju.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskustva sa servisima - agram servis
Rasho kaže...
cickova kaže...

Nemoj se salit sa snimkom, snimanje bez tudjeg znanja je domena kaznenog zakona, sa mogucom zatvorskom kaznom od jedne godine.

 

btw, zakonski imas i pravo nadoknade stete zbog garancije (sto ukljucuje i troskove transporta :)) al ne isplati se ganjat to, jedino ak ti se bas inati :D

 Mora radiš za agram čim takve stvari spominješ ;)

 

Zašto bi mene netko tužio ako snimam razgovor? Razumijem ako oni zovu mene, te oni taj razgovor snimaju bez mog znanja (kao privatna osoba), no druga je stvar ako ja zovem njih te oni odgovaraju u ime firme, te lažu. Uostalom, puno je bolje takve stvari rješavati preko e-maila jer uvjek imaš dokaze na papiru, ali ni ta snimka mi se ne čini kao kažnjivo djelo!

posao servisera je tri koplja ispod mog stupnja obrazovanja, za počekat, a pogledaj moj post prije ovog u temi ;)

 

iznio sam tu cinjenicu, da se covjek slucajno ne zaleti, pa kasnije ima problema. Kao sto sam ga i par postova iznad uputio na to da ih na temelju samo jednog clanka zakona moze trazit povrat novca i prijavit svemu cemu se prijavit da. Agram servis je prljava tvorevina, ja, kad sam jos kupovao mobitele u HR, uvjetovao sam da ima ovlastenog servisa koji nije agram ili mesc.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2015 8:43 (cickova).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice