Reklamacija monitora u Linksu

poruka: 84
|
čitano: 15.005
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Reklamacija monitora u Linksu

-ne odgovaraju na mail? jesi li čuo npr za telefon? nazoveš-pitaš.

(da, jamstvo se produžuje.. ali to je najmanje važno. Većina robe-komponenti se ne popravlja, nego se mijenja-zamjena.. tad nova roba=novo jamstvo+račun, da je nešto drugo kao cpu-vga-ram.. to sve bi trebalo biti autoamtika, tj sve je u bazi-arhivi, svi računi, servisi.. ne moraš o tome brinuti tj tek kad-ako ti ponovo crkne).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Reklamacija monitora u Linksu

Odustao sam od kontaktiranja nakon što sam pročitao recenzije. Nadam se da ću dobiti monitor idući tjedan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Reklamacija monitora u Linksu
dustY kaže...

Odustao sam od kontaktiranja nakon što sam pročitao recenzije. Nadam se da ću dobiti monitor idući tjedan.

 -pogrešno, .. -nazovi-pitaj. npr obično uzmu kontakt podatke npr mobitel, možda su poslali obavijest, možda su zvali ali iz bilo kojeg razloga možda nisi dobio obavijest.. možda su zaboravili.

++ ali, računaju na to da si ti kao kupac zainteresiran, da ćeš pitati, moguć scenarij, kad nazoveš da će reći, da, gotovo, dođite podignuti.. umjesto da čekaš još tjedan ili tko zna koliko, možda čeakš uzaludno.

 

npr, što ako su pogrešno zapisali broj mobitela? Možda su te zvali..?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 11:47 (ihush).
13 godina
offline
Reklamacija monitora u Linksu

Uspio sam dobiti nekoga nakon 15-20min na automatu, monitor bi trebao danas biti kod mene, nadam se da nisam dobio gori panel od onog prije.

EDIT:

Hebemti sreću, izgleda da nisu spojili tipke. Ne radi mi ništa, ne mogu ugasiti monitor, ne mogu u meni, samo ako zastekam u struju se monitor upali. Sad opet slati to natrag i cekat jos mjesec dana.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2019 15:48 (dustY).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Reklamacija monitora u Linksu

Sad trazi zamjenu za novi. Provjera kvalitete je ocito nikakva u MR servisu.

U principu je tesko "ne ustekati" tipke, jedan je kabel sa konektorom,

ili jedan flat kabel, nebitno, to je ono sto prvo ustekas prilikom sastavljanja,

da bi mogao pokrenuti servisni meni i pustiti monitor na test.

 

Prije da je doslo do ostecenja flat kabla nego da nije ustekan,

jer ocito nakon sklapanja ne izvrse osnovni test monitora,

da izvrti provjeru svih tipki, prikljucaka, modova rada itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Reklamacija monitora u Linksu
dustY kaže...

Uspio sam dobiti nekoga nakon 15-20min na automatu, monitor bi trebao danas biti kod mene, nadam se da nisam dobio gori panel od onog prije.

EDIT:

Hebemti sreću, izgleda da nisu spojili tipke. Ne radi mi ništa, ne mogu ugasiti monitor, ne mogu u meni, samo ako zastekam u struju se monitor upali. Sad opet slati to natrag i cekat jos mjesec dana.

 O kojem monitoru je riječ?

Edit: Vidio da je Samsung. Inače i oni imaju protokol u servisu. Ali i dalje vrijedi zakon ako nešto nije riješeno u roku 45 dana imaš pravo na novi isti. Ili ukoliko nemaju isti monitor na zalihi onda u vrijednosti monitora po kojem si ga kupio možeš uzeti drugi, Marka nije bitna i nadoplatiti ako je skuplji.

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2019 9:55 (Luka123).
9 godina
online
Re: Reklamacija monitora u Linksu
Luka123 kaže...

Ali i dalje vrijedi zakon ako nešto nije riješeno u roku 45 dana imaš pravo na novi isti.

 Osim sto nema taj zakon o 45 dana, vec o razumnom roku :) Ali ostalo moze.

15 godina
offline
Re: Reklamacija monitora u Linksu
dustY kaže...

... Sad opet slati to natrag i cekat jos mjesec dana.

 -? -traži novo ili povrat, prijavi na mingo.hr. Ako baš želiš čekati, čekaj i to je tvoje pravo.. (plašljiv, strpljiv.. probudi se i traži svoje).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Reklamacija monitora u Linksu
sandokan111 kaže...
Luka123 kaže...

Ali i dalje vrijedi zakon ako nešto nije riješeno u roku 45 dana imaš pravo na novi isti.

 Osim sto nema taj zakon o 45 dana, vec o razumnom roku :) Ali ostalo moze.

 Koliko traje razumni rok? :)

everyday i'm shuffling...
15 godina
offline
Re: Reklamacija monitora u Linksu

-možeš li pizzu napraviti-ispeći za nrp 5 sekundi?, za 55sec? .. možeš za desetak minuta, s dostavom 15-30min kupac ima pizzu, vruću, na vratima. To je razuman rok za dostavu pizze. Razumljivo?

-može kasniti, desetak minuta, gužva, nešto.. i to je u granici rzaumnog. Kad postaje nerazumno? Pa recimo da dođe idući dan, zar ne? To kad naručuješ pizzu znaš, tj kaže ti, gužva, bit će tek za pola sata i sl. .. zar ne? Ili odbije narudžbu, npr kuhar je umro, viša sila, nevrijeme, nema špeka-šunke-sira.. to je tad razumno, nema i kaže ti što ima, kad može biti itd.. opet i dalje razumno. A govorimo o vrlo banalnoj stvari, narudžbi pizze.. koju može raditi i klinac, bez osnovne škole, znanja.. osim oko izrade-dostave pizze.

 

-u servisu rade stručni-osposobljeni ljudi, nazivamo ih serviseri. U ovlaštenom servisu rade, još stručniji-insideri, ovlašteni serviseri. Oni znaju svoj posao, tj to je posao i kao svaki drugi, plaćeni su za njega. Kad su plaćeni, nešto moraju raditi.. a plaća ih gazda-vlasnik, ne da tamo besposleno sjede, nego da rade.

-serivser zaprima reklamaciju, nešto neispravno.. otvara radni nalog. Time je započeno njegov posao (plaćen po satu..). Postoje standardi, rutina, iskustvo.. već kod zaprimanja bilo koje narudžbe (pizza, autoservis, gradnja kuće, mosta, popravak zuba ili tvrdo kuhanje jaja..) se zna približno potrebno vrijeme, realno vrijeme. Može biti iznenađenja, može biti kašnjenja, opravdanih.. sve ostalo je neopravdano-izuzetak. Diagnostika (jer govorimo o reklamaciji, realno nema popravka komponente osim izuzetak), serviser utvrdi ispravno-neispravno, ako je pokriveno jamstvom, odobri zamjenu, ako nema zamjene povrat novca. Točka. Prosječna diagnostika je cca 30min. Može to netko rastegnuti na par dana, na tjedan? to je tad nerazumno, tj možeš reći da ima gužvu, no tad nek zaposle više servisera, više konobara-picmajstora.. relano-razumno nije čekati npr tjedan na red, npr servis auta. Ako je gužva kaže ti kad da dođeš. Svi u svojem poslu znaju za razuman realan rok, samo ne zanju serviseri pod jamstvom? Samo njima je taj famozni 45 broj neki relevantan? Ne, nije, ne postoji. Izmišljotina iz vremene divljeg zapada dok su trgovci mogli što su htjeli. Zakon.

-npr na pisanu žalbu, moraš odgovoroiti u roku od 15 dana, ako kasniš, kriv si.

-valuta plaćanja računa, ako kasniš, kriv si, kamata. itd..

 

-koliko vremena je potrebno za diagnostiku? Sat? Dva? .. ok, prosjek je 30min, normativ, jer servis mora raditi i zaraditi nešto gazdi. Serviser ima znanje-iskustvo, ima sve potrebne rezervne zamjenske dijelove za provjeru, npr napajanje, mbo, cpu, ram, vga.. i može ono što prosječan kupac ne može, probati.. uključi drugi ram, radi-ne radi, drugo napajanje, radi-ne radi.. gotov je za 30min max tj iskustvom zna što prvo probati, ne baš zadnje (to je kad ne zna, kad traži..), npr memtest86 koji radi npr 15min.. ali za to vrijeme radi nešto drugo, ne spava, radi.. i ima radni nalog otvoren tj zarađuje plaću.

-ako pak nema takvog radnog naloga, to znači da roba-reklamacija stoji u skladištu, čeka, čeka.. čemu-što? KAd otkrije kvar, nrp vga,. .što tad? -traži zamjenu, dostavu, ima na lageru u trgovini ili od distributera, ako te komponente-modela više nema, tad povrat. Ako se čeka dostava, tad se točno zna kad stiže, danas, sutra, za tjedan. Ako je za par dana ili duže, tad se kupca obavijesti i to većina pravih servisa ima online-stanje, na čekanju, u radu, riješeno itd..

 

-a ovo je primjer neispravnog monotora? radi-ne radi, prebrojati pixele na ekranu? ima ih dovoljno za zamjenu ili nema? Nema popravka, samo serviser treba upaliti i vidjeti kvar, potvrditi i izdati nalog za zamjenu. Koliko to treba trajati, koji je razuman rok? Ako je isti model na polici u prodaji, tad nema smisla zavlačiti-odugovlačiti, odmah se da kupcu. Ako pak modela više nema jer se ne proizvodi, tad ide povrat po računu. točka. Sve je vrlo razumno, kad se to želi.. kao i primjer da su u konkretnom slučaju, pomogli, ''prebrojili'' su pixele i ''našli'' dovoljno za jamstvo. Razumno? Može se kad se hoće. Otezanje nije razumno, otezanje je iracionalno... pa i kažnjivo jer se sve to moež provjeriti nrp radni nalog i datumi korespondencije kao i vrijeme dostave ako se čeka. Bahati sevis-strgovac može otezati, dobar može obaviti svoj posao i ide dalje. .. konobar-picmajstor-autoservis-frizeraj.. svi obave svoj posao u razumnom roku, ..

 

- jedino servis PCja-jamstvo ima problem s razumijevanjem razumnog? :) Sad znaš koliko traje razuman rok.

- Traje onoliko koliko je potrebno da se bez nepotrebnog otezanja ili izmišljanja izvanrednog stanja nešto obavi, pišanje, spavanje, pijenje kave.. sve ima neke razumne granice, no nisu u zakonu navedene kao minute-sekunde, jer bi to bilo nerazumno za razne robe/usluge, ovako je razumno. Jednako kao što zakon ne određuje npr cijenu robe-usluge, no određuje pravila kao pdv-porez, kao jamstvo-zaštitu potrošača itd..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
online
Re: Reklamacija monitora u Linksu
Luka123 kaže...

Koliko traje razumni rok? :)

 Bilo je vec jako puno razgovora na tu temu, mozes pogledat pod search, ali ugrubo ukljucis razum i odmah znas koliki je :)

ihush kaže...
- Traje onoliko koliko je potrebno da se bez nepotrebnog otezanja ili izmišljanja izvanrednog stanja nešto obavi, pišanje, spavanje, pijenje kave.. sve ima neke razumne granice, no nisu u zakonu navedene kao minute-sekunde, jer bi to bilo nerazumno za razne robe/usluge, ovako je razumno. Jednako kao što zakon ne određuje npr cijenu robe-usluge, no određuje pravila kao pdv-porez, kao jamstvo-zaštitu potrošača itd..

 Ili ukratko ovako.

13 godina
offline
Reklamacija monitora u Linksu

Monitor je pokupio Overseas 6.5, dostavljen je 30.5, a prije toga nam je trebalo tjedan dana da bi se dogovorili oko preuzimanja. Malo dulje je trajalo, ali po meni ok, možda stvarno imaju veliku gužvu. Zamijenili su ekran i izgleda da uopće nisu isprobali monitor, sad je već problem jer bih prema tome trebao čekati barem 1.5 mjeseca da se to sve konačno riješi, ako je u pitanju kvar, onda opet moram čekati dijelove i može potrajati još dulje. Kontaktirao sam ih ujutro i naručili su Overseas za ponedjeljak. Ja bih najradije povrat novca i uzeo neki drugi monitor(primarno zato jer bih želio veći), ali mislim da to nije moguće.

 

Radi se o LC24FG73FQUXEN. Stavljen je novi ekran, jedino je kućište(stražnji dio) ostalo isto, možda nisu spojili, možda novi ekran ne radi sa starijim kućištem, možda su nešto shebali...

Monitor radi, ali tipke, lampica i sve nije funkcionalno, mogu samo uštekati u struju i koristiti tak kak je.

 

EDIT: Monito je star godinu dana, možda je netko mislio da sam novi slao na servis.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2019 15:04 (dustY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Reklamacija monitora u Linksu

.. možda ovo, možda ono... možda želiš čekati nedefinorano vrijeme ili možda želiš imati ono što si platio?

-traži povrat novca, kupi novi monitor ili barem (možda?) traži popravak. Tu pisati ne pomaže, možda..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Reklamacija monitora u Linksu

Hvala na odgovoru, nemam previše iskustva sa reklamacijama i to je glavni problem. Tek sam prije mjesec-dva prvi puta nešto reklamirao i skužio da je sve dosta jednostavno. Probat ću naći neke informacije što mogu učiniti i do ponedjeljka mogu zapakirati sve što je došlo sa monitorom pa onda probati tražiti novi ili najbolje novce ako to mogu. 

 

EDIT: Pročitao sam malo o tome. Pare mogu dobiti natrag samo ako nemaju isti proizvod, što valjda otpada(prvo bih onda trebao tražiti novi pa vidjeti). Mrservis navodi da se zamjene vrše ako se ne može servisirati. Bez monitora sam bio 24-25 dana pa neznam ako je to dovoljno da bih zatražio novi. Ako nisu spojili kabel onda bi to trebali napraviti do kraja idućeg tjedna, prema tome ako monitor do idućeg petka nije kod mene onda bih probao zatražiti novi. Taj "razumni" rok se može različito protumačiti, jbg.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2019 20:28 (dustY).
9 godina
online
Re: Reklamacija monitora u Linksu
dustY kaže...

Taj "razumni" rok se može različito protumačiti, jbg.

 Tesko. Obicno oni koji drame oko razumnog roka su isti oni koji ga tumace na stetu kupca da se mogu zaje*avat.

 

Koliko vidim iz opisa, ako su "narucili overseas" ti non stop komuniciras s mrservisom? Monitor se nosi trgovini, i sva se komunikacija obavlja s trgovinom. S servisom uopce ne moras razgovarat. Koliko si od ovoga obavio preko linksa tocno, a koliko preko mr servisa? Ja kad saljem reklamacije uopce ni neznam tko servisira uredjaj.

13 godina
offline
Reklamacija monitora u Linksu

Monitor je kupljen u futuri, njima sam slao mail i uputili su me na mrservis jer nude besplatan pick-up. U futuri dostava košta 45kn. Da sam slao preko future, vjerojatno bih sada mogao zatražiti novi ili povrat novca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Reklamacija monitora u Linksu

Nista od toga nije nestalo, samo te vozaju sada jer servis i ima takav odnos s tobom jer njih nista ne interesira, s tobom nemaju ugovorni odnos. Nastavi daljnju komunikaciju preko future pls.

 

edit:

cek u future? Pa treba izrezat tvoj slucaj onda iz ove teme, tema pise reklamacija u linksa. Ima zasebna tema za opcenito reklamacije https://www.bug.hr/forum/topic/opcenito-o-ict-biznisu/prava-potrosaca-reklamacije-povrat-zamjena/241203.aspx

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2019 9:41 (sandokan111).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Reklamacija monitora u Linksu

Ja bih samo nadodao da se monitori popravljaju/pregledavaju u splitu pa zato postupak traje jos i duze ako si iz udaljenijeg grada.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2019 10:05 (danexxx).
15 godina
offline
Re: Reklamacija monitora u Linksu
dustY kaže...

Hvala na odgovoru, nemam previše iskustva sa reklamacijama i to je glavni problem. Tek sam prije mjesec-dva prvi puta nešto reklamirao i skužio da je sve dosta jednostavno. Probat ću naći neke informacije što mogu učiniti i do ponedjeljka mogu zapakirati sve što je došlo sa monitorom pa onda probati tražiti novi ili najbolje novce ako to mogu. 

 

EDIT: Pročitao sam malo o tome. Pare mogu dobiti natrag samo ako nemaju isti proizvod, što valjda otpada(prvo bih onda trebao tražiti novi pa vidjeti). Mrservis navodi da se zamjene vrše ako se ne može servisirati. Bez monitora sam bio 24-25 dana pa neznam ako je to dovoljno da bih zatražio novi. Ako nisu spojili kabel onda bi to trebali napraviti do kraja idućeg tjedna, prema tome ako monitor do idućeg petka nije kod mene onda bih probao zatražiti novi. Taj "razumni" rok se može različito protumačiti, jbg.

 -da/ne.. tj pare možeš uvjek dobiti nazad, ako tražiš i npr trgovac pristane, čak neovisno o zakonu, jamstvu i sl. Pitaš i možda može. Ako ne pitaš, ako ne tražiš, tad sigurno nećeš ništa dobiti, ni popravak, ni novo ni novac. Ti si taj koji moraš zaštititi svoj interes, tek tad zakon ima smilsa, tek tad zakon možeš koristiti.

-monitor je bio na popravku, kvar nije otklonjen tj i dalje je neispravno, to je dovoljno za tražiti novi ili povrat, tj ti tražiš.. tražiš ono što želiš, primarno želiš ispravan monitor (ne novac) jer si monitor i kupio i tad je prirodno stanje željeti ispravan monitor i zakonski ono što moraš dobiti, ili novac nazad. No povratak na prvu rečenicu, moraš to zatražiti.

-to ne rješavaš sa servisom, nego s trgovinom, s njom imaš ugovorni odnos, ovlašteni servis je samo mjesto koje utvrđuje kvar pokrivne jamstvom i ovisno o popravljivosti dalje rješava, zamjena ako postoji identičan (novi račun, novo jamstvo) ili povrat novca, no oboje ti isporučuje trgovac, ne servis koji je samo poveznica između trgovine i distributera/proizvođača. Monitori su izuzetak u odnosu na ostale PC komponente, jer se ipak nešto ponekad popravlja.. ostalo se baca i dobija se novo. Kad se zamjenjuje, dobija novo, imaš novi račun-jamstvo, pazi na to. Tj identično bi bilo da dobiješ povrat novca i tim novcem kupiš drugi artikal s police, tj ovisi imaju li isti model (jer se mijenjaju-ponuda) ili neki drugi. Pod jamstvom nema zamjene za drugi-sličan, isključivo isti, jer je tako knjigovdsveno-carinski.jamstveno vezano, isti brand, serija (dok se po osnovi materijalnog nedostatka možeš o svemu dogovoriti s trgovcem, dogovor, ne jamstvo).

 

dustY kaže...

Monitor je kupljen u futuri, njima sam slao mail i uputili su me na mrservis jer nude besplatan pick-up. U futuri dostava košta 45kn. Da sam slao preko future, vjerojatno bih sada mogao zatražiti novi ili povrat novca.

 

sandokan111 kaže...

Nista od toga nije nestalo, samo te vozaju sada jer servis i ima takav odnos s tobom jer njih nista ne interesira, s tobom nemaju ugovorni odnos. Nastavi daljnju komunikaciju preko future pls.

 

edit:

cek u future? Pa treba izrezat tvoj slucaj onda iz ove teme, tema pise reklamacija u linksa. Ima zasebna tema za opcenito reklamacije https://www.bug.hr/forum/topic/opcenito-o-ict-biznisu/prava-potrosaca-reklamacije-povrat-zamjena/241203.aspx

 .. i tako se saga nastavlja, mada je pogrešna tema :) ..

 

-da, vozaju kupca klasičnom preporukom tj slanjem u servis.. kupac treba sve rješavati s trgovcem, zakon, može ako iz nekog razloga želi u servis, ali to u pravilu nije bolje ni brže.

-otezanje zbog dostave.. zna se koliko treba za slanje-povrat.. to su dani za čitavu hr, ne tjedni.

-žalosno što će ga zavaljivati bez ikakvog smisla ili koristi.. još gore, ako postoji neki razlog-korist.. npr pada mi napamet (zbog duuugih rokova) da netko u servisu malo fušari, da naručuju dijelove s ebaya pa im treba par tjedana, npr ekrani.. a tad to nije pravi ovlašteni servis nego fušeraj, na kojem možda zarađuju dvostruko, jer ako je neispravno, proizvođač odobrava novo-zamjenu, dok oni škart ponovo srede za siću i uvale kupcu, zarada jedan monitor na crno.. dostava s ebaya uz freeshiping je oko dvadesetak dana.. tad priča dobija smisao, no to je fušeraj i takve trgovce-servise treba zaobići.

 

 

++ za kvar pokriven jamstvom, svi troškovi i dostava treba biti na teret jamstva, ne na teret kupca. .. no vidimo 45kn.. bezobrazno.

+ nije važno gdje što netko servisira, roba putuje svaki dan, kamioni nonstop dovoz-odvoze, ako nije poslano danas, bit će sutra i roba uz pretovare i sl stiže u roku od par dana do bilo kojeg dijela hr, dok servisi imaju uigranu mrežu koja je brža, naravno, kad to žele, kad otežu, kad 'kupuju vrijeme' .. ta navedu svašta, pa i nevrijeme i sl. Kad osoba nešto šalje npr preko tiskove mreže, stiže idući dan, dva-tri.. zar kupci misle da su veliki distributeri-servisi u tome sporiji? Skladišta robe i kamioni koji svakodnevno voze sa skladišta do trgovine, idu nazad prazni? Ekonomika prvi sat, u povratku ide povrat robe do skladišta a upravo se tamo nalaze servisi, opet zašto, pa zato jer je svako drugo mejsto za servis gubljenje vremena-resursa koje je na trošak jamstva tj nije zarada trgovca i nije mu u interesu.. tj osim kad nešto muljaju-fušare.. a tad to zaobići.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2019 11:52 (ihush).
15 godina
offline
Re: Reklamacija monitora u Linksu
gargo kaže...

 

Pozdrav,

da ne otvoaram novu temu posto je isti problem sa istom trgovinom.

 

U mom slucaju na ekranu se vidi a valjda 30 neispravnih / zaglavljenih pixela. Ovlašteni servis (Inservis - Inpro) odbio reklamaciju uz napomenu da oni ništa ne vide. 

 

Monitor je AOC Q3279VWFD8. Problem sam snimio kamerom https://vimeo.com/333696091

 

Ja sam pristao da ponovno ukljucim monitor doma uz napomenu da cu im ga opet vratit ako vidim isti problem (ne znam kud bi nesto, al eto). Naravno, monitor spojen jutros u firmi i krepani pixeli su i dalje tu.

Taj monitor je u ovlastenom bio valjda 10 dana... prvo su se javili da oni nista ne vidi, pa sam im poslao ovaj video i objasnio otprilike di se to nalazi i na kraju opet &%)#$ , odbijeno jer oni nista ne vide.

Mislim, to jest sve sitno, ali kad sam skuzio prvog koji je posred ekrana (malo se vise istice) onda sam bez problema vidio i druge... 

 

Monitor je kupljen preko weba (preuzet u poslovnici), otisao na reklamaciju nakon 4 dana korištenja. Boravak monitorA kod njih na reklamacijI se racuna u onih 14 dana za povrat?!

 

Sta bi vi napravili? Da trazim prelged monitora uz njihovog servisera(Linksovog)? Povrat?

 

Fala

 Evo da se i ja javim, da ne bude da se piše samo kad je loše.  Nakon ponovnog slanja monitora na garanciju, ovaj put je prošlo. Pričao sam sa linksovim servisom, malo pobliže objasnio problem. Izgleda da nisu u pitanju pixeli nego subpixeli koje standardni testovi za otkrivanje krepanih pixela nisu detektirali. Monitor je prosljeđen ponovo u ovlašteni, ovaj put uz dodatnu napomenu linksovog servisa. 

 

Ništa, ja sretan, palac gore za Links.

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Reklamacija monitora u Linksu
Evo da dodam i ja svoje iskustvo. Kupio sam prije koji tjedan monitor preko weba (nije Links) i kad je stigao nije mi se svidjela slika, inače je bio ispravan. Obavijestio sam dućan mailom da osustajem od kupovine, na što su mi odgovorili da će mi umanjiti povrat za 10-15%. Odnio sam monitor nabrijan na svađu, no kad sam došao drugi djelatnik ga je pregledao, dao mi potvrdu i cijeli iznos mi je vraćen.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Reklamacija monitora u Linksu
Hehe, nabrijan na svadju i nista. Steta sto je bio drugi djelatnik, onome bi bas trebalo malo edukacije da vise ne prica takve glupandarije.
15 godina
neaktivan
offline
Reklamacija monitora u Linksu

Pa kao što znaš nisam svadljiv tip.  

Draže mi je da je prošlo mirno, a to govori da i oni znaju kako stvari stoje i da će vremenom biti sve manje ovakvih pokušaja lova u mutnom.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Reklamacija monitora u Linksu

-kao i to da ima još dovoljno onih koji daju prvi odgovor.. a možda je to politika, APP..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice