DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server

poruka: 217
|
čitano: 33.630
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: ARMA II DayZ mod
15 godina
offline
DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server

Pozdrav!

Nakon nekoliko mjeseci poprilično loših iskustava u jednoj veoma znaimljivoj igri, odlučili smo pokrenuti vlastiti server.

O čemu se radi?

 

ArmA 2 je realistični, taktički shooter u kojem je naglasak skrenut sa frantičnog napucavanja na taktiziranje, ogromni igraći prostor, mnoštvo opreme i načine na koje ćete koristiti tu opremu. Zbog navedenih odličnih dijelova igre, ona je ubrzo postala fenomenalni temelj za raznorazne modove, od kojih se ističe DayZ - Zombie Survival koji se diči svojom postranošću, ali i Free For All načinom igre u kojem sami odlučujete kako ćete preživjeti u postapokaliptičnom svijetu.

Paralelno postoji i DayZ Standalone igra za koju ne morate imati ArmA 2 igre, no ona još ne pruža sve mogućnosti koje ima DayZ mod - prvenstveno vozila i gradnju.

 

Tu uskače DayZ Epoch Mod u kojem je pored svih odličnih stvari iz originalnog moda - skupljanje, survival, taktiziranje i napucavanje- nadodana mogućnost gradnje svojih baza, mnoštvo oružja i vozila, traderi gdje možete prodati nepotreben stvari i kupiti neko novo oružje, te posebne misije u kojima je nakon rješavanja čuvara moguće dobiti bolju opremu.

 

Proteklih dva mjeseca igrali smo na njemačkom serveru, no iako je većinom bilo zabavno - admini su najviše udovoljavali željama onih koji su htjeli da im oprema što dulje traje pa su dodavali raznorazne nebalansirane objekte koji su napucavanje, PvP i lootanje učinili nepotrebnim. Tako je bilo moguće u tjedan dana sagraditi betonski toranj, kojeg se osim polusatnim napucavanjem Oklopnim vozilom (BTC-90) nije mooglo uništiti, i još ta oklopna volzila pored kojih su sva druga oružja/vozila izgledala smiješno neučinkovita. To je rezultiralo time da ste imali nekoliko ogromnih baza iz kojih nitko nije izlazio, osim ako su se provozali tenkom.

 

Kako je cijeli aspekt građenja i korištenja vozila jako zanimljiv i dodaje novi oblik igranja, mi smo ga odlučili zadržati ali smo ga ograničili kako bi i dalje ostao naglasak na loot i preživljavanje, no ako ste u tome uspješni dobiti ćete dovoljno toga natrag kako bi stvorili nadmoć nad drugim igračima.

 

Potrebno:

 

ArmA 2 i ArmA 2 OA instalirani preko Steama, te DayZ Commander za skidanje modova.

Nakon instalacije Commandera, vjerojatno ćete prvo morati pokrenuti Vanilla Arma2 i OA kako bi se verificirao vaš CD-key.

U Commanderu pod Install pa pod Mods pronađite Dayz Epoch i nakon skidanja 1.7 GB velikog moda, spremni ste za igru.

 

Server potražite pod nazivom: HDZ (prije toga je potrebno refresh sve servere u Commanderu, ako ga stavite u Favorites, samo kliknete na server, automatski ulazite u njega)

Server IP: 5.9.138.103:2302

 

Značajke DayZ Epoch moda:

1. Sve ono što je bilo pohvaljeno u standadnom DayZ modu prisutno je i u Epochu - mnoštvo zombija, loot i sve nedaće koje vas mogu zadesiti u traženju tog loota.

 

2. Uz to prisutna je znatna količina vozila, koja su raspoređena po mapi, no zbog draži igre ona nisu u savršenom stanju pa ćete se oko njih morati malo pomučiti kako bi ih se doveli o vozno stanje. Iz vozila koja se spawnaju na svakom restartu izbacili smo Helikoptere jer su prejaka za početnike te ih je potrebno kupiti. Dijelove je moguće kupiti ili dobiti tako da počistite barikade, razbijena vozila i otpad po cesti

 

3. Većina vojnih vozila i sve zrakoplove, potrebno je kupiti kod Tradera za dosta veliki novac, kojeg skupljate tako da prodajete nepotrebne stvari. Kupljena vozila je moguće zaključati i zaključana vozila nije moguće uništiti, stoga je kupnja vozila prioritet.

 

4. Traderi su raspoređeni po mapi, te su smješteni u Safe Zonama u kojima nema pucanja.

 

5. Postoji dva specijalna Tradera koja postanu dostupna kad dosegnete određene razine Humanitya - brojač koliko pomažete ili odmažete drugim igračima. Za svakog ubijenog Zombija dobijete 5 Humanity pointsa, za dodjeljen Bloodbag dobijete 100 bodova. Za ubojstvo igrača koji ima pozitivan Humanity gubite 1000 bodova. Sa 5000 bodova dobijete pristup Hero Traderu, dok sa -5000 bodova dobijete pristup Bandit Traderu. Oba sadrže znatno bolja oružja i vozila od običnih tradera pa se isplati pomučiti se za pristup.

Osim njih tu su i Wholesaleri kod kojih je moguće kupiti materijal za gradnju te Vehicle Dealeri kod kojih kupujete Vozila.

 

6. Gradnja - moguće je graditi baze od drveta ili blokova, no za blokove ćete se morati jako pomučiti. Drvo dobivate sječom stabala ili kupnjom. Blokove dobijate kupnjom (skupom) ili na misijama. Moguće je napraviti vrata i zaključati bazu, no lokot morate pronaći na tijelima zombija.

 

7. Misije - kako bi igra bila što zabavnija dok nema drugih igrača ili kad vam fali oprema, moguće je rješavati misije (Banditske kuće, razbijeni konvoji, Plane Dropovi, Medicinska oprema, materijal za gradnju), koje su čuvane od nekoliko AI bandita. Kad ubijete AI Bandita dobijete 15 Humanity bodova. Na misijama dobijete random dodjeljena oružja i opremu ovisno o kakvoj se misiji radi. Moguće je dobiti Submachine gun, ali i u nekim misijama i odličan snajper. Neće vam uvijek samo AI biti protivnik, čuvajte se i drugih igrača. Sve što vam ne treba možete prodati kod tradera za novac.

 

8. Neki Bugovi prisutni u orignalnom DayZ modu su i ovdje, pa pazite oko preslagivanja opreme u ruksaku, skidanja ruksaka u vozilima ili zgradama i sl.

 

9. Postoji opcija za Self Bloodbag, pa ako vas netko zatuče moguće je nadomjestiti krv - proces traje 30 sekundi, ima 10% šansu za infekciju i ima cooldown od 15 minuta. Blood bag je moguće dati i kolegi pa za to dobijete 100 Humanity pointsa.

 

10. Kako su objekti - zgrade i vozila u igri destruktivni zabranjeno je sudaranje vozilima u tuđe baze - znači ako imate Black Hawk ne smijete nekome uništiti bazu kamikaze napadom.

 

11. Rješavati ćemo dosadne spammere ili varalice.

 

12. Na drugim severima ste možda primjetili da Admini imaju nekakve dvorce i slične gluposti - mi ćemo ovdje početi igrati kao i svi - od nule.

 

 

Napomena: Sve promjene oko značajki su napravljene nakon tih dva mjeseca u kojima je njihov Epoch Server zbog previše sadržaja postao neigriv, dosadan i naporan. Povrh svega taj njemački server je zbog milijarde vozila i bazi postao neigrivo spor.

Za sve informacije javite se u ovu temu, pošaljite mi PP, ili nas potražite na Steamu:

 

ADMINI: DTKreten, Chewo, Wyks - "HDZ Klan"

 

Otvoreni smo za sve prijedloge, pogotovo ako se u nekoliko dana neka naša promjena čini nedovoljno dobrom, ili ako naiđemo na neku bolju skriptu.

Cilj nam je da imamo zabavnu zajednicu pretežno ljudi sa naših prostora i da za sve probleme nađemo rješenje, ukoliko je moguće, prvenstveno jer ima dosta nezadovoljnika koji su imali loša iskustva na drugim serverima ili u DayZ Standalone igri.

 

Puno zabave!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2014 18:42 (wyks).
Moj PC  
4 0 hvala 2
13 godina
offline
DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server

{#} koji FAIL imena klana i servera...

Moj PC  
2 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server
dankopaic kaže...

{#} koji FAIL imena klana i servera...

Pa "Hrvatska Dayz Zajednica".

 

Što nije poanta igre skupljanje vrijednosti po kućama građana? {#}

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
10 godina
neaktivan
offline
DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server

Čini mi se kao odlična stvar u koju je uloženo punoo truda. Posjedujem DayZSA verziju i samo se kao i drugi igrači iste mogu nadati da će se u dogledno vrijeme igra približiti ovom opisanom standardu. Svaka čast!

STEAM: BucoKTM
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server

Možda da stavite jedan trader city dolje kod cherna-elektra, da se malo ubrza pronalazak vozila.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server
UOG-Atlas kaže...

Možda da stavite jedan trader city dolje kod cherna-elektra, da se malo ubrza pronalazak vozila.

Mapa je ispravljena, stavio sam direktan SS iz igre sa točnim lokacijama Tradera

 

 

Nismo htjeli mjenjati originalan Epoch Mod i njegove Trader lokacije, jer mislimo da bi sa boljim Traderima na obali manje ljudi išlo na kopno. Oko Cherna, Elektra i Berezina ionako ima dosta vozila, dok smo testirali lako se našao auto ili kamion. Kupiš barku u Prigorodki ili Kamyshovu pa morem do Berezina i do Trader Klena si u 2 minute {#}

 

U gornjem desnom kutu imate Debug Monitor u kojem se imate brojač Humanitya, online igrača i količinu blooda i FPSa.

 

Možda eventualno dodamo vojne barake po nekim lokacijama u kojima bi se spawnao nešto bolji loot.

No o tome kad se malo uigramo.

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2014 16:37 (wyks).
12 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server
wyks kaže...
UOG-Atlas kaže...

Možda da stavite jedan trader city dolje kod cherna-elektra, da se malo ubrza pronalazak vozila.

Mapa je ispravljena, stavio sam direktan SS iz igre sa točnim lokacijama Tradera

 

 

Nismo htjeli mjenjati originalan Epoch Mod i njegove Trader lokacije, jer mislimo da bi sa boljim Traderima na obali manje ljudi išlo na kopno. Oko Cherna, Elektra i Berezina ionako ima dosta vozila, dok smo testirali lako se našao auto ili kamion. Kupiš barku u Prigorodki ili Kamyshovu pa morem do Berezina i do Trader Klena si u 2 minute {#}

 

U gornjem desnom kutu imate Debug Monitor u kojem se imate brojač Humanitya, online igrača i količinu blooda i FPSa.

 

Možda eventualno dodamo vojne barake po nekim lokacijama u kojima bi se spawnao nešto bolji loot.

No o tome kad se malo uigramo.

 

 

ima li šta ljudi na tom vašem serveru?

Team32Ipe77
15 godina
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server
Ipe77 kaže...

 

 

ima li šta ljudi na tom vašem serveru?

Imaš u Commanderu sa desne strane broj igrača koji je trenutno online i njihove nickove.

Vjerojatno ih još nema jer smo tek sinoć postavili server.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server
wyks kaže...
Ipe77 kaže...

 

 

ima li šta ljudi na tom vašem serveru?

Imaš u Commanderu sa desne strane broj igrača koji je trenutno online i njihove nickove.

Vjerojatno ih još nema jer smo tek sinoć postavili server.

ma znam ne igram prvi put DayZ MOD.....samo pitam za inače.....sad sam proveo nekih pola sata na tom serveru malo da istražim ima li potencijala..naime u 30-45minuta koliko sam bio na serveru nitko se nije priključio i naišao sam na par stvari koje su mi bezveze i nepotrebne kao što je ovaj helić koji je iz Arme i nije baš prikladan za DayZ MOD tj. EPOCH mod jer je prejak ima 2 miniguna te jedan još naprijed s kojim može pucati vozač (pa to ima da pobije sve što se kreće) a prejake stvari su bezvezne.....i nije mi se svidilo ni humvee sa 2 strojnice koji sam našao odmah u Chernu takve Humvie bi trebalo stavit u bandit camp te da se mogu kupit za srednju svotu golda ne da se pronađu na sred Cherna pa svaka šuša voza OP vozila...ali inače sretno sa serverom nadam se da će te priivuć nekolicinu kvalitetnih igrača i da će te uspješno vodit taj server {#} {#}

 

 

 

Team32Ipe77
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2014 22:03 (Ipe77).
15 godina
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server
Ipe77 kaže...
naime u 30-45minuta koliko sam bio na serveru nitko se nije priključio i
naišao sam na par stvari koje su mi bezveze i nepotrebne kao što je ovaj helić koji je iz Arme i nije baš prikladan za DayZ MOD tj. EPOCH mod jer je prejak ima 2 miniguna te jedan još naprijed s kojim može pucati vozač (pa to ima da pobije sve što se kreće) a prejake stvari su bezvezne.....i nije mi se svidilo ni humvee sa 2 strojnice koji sam našao odmah u Chernu takve Humvie bi trebalo stavit u bandit camp te da se mogu kupit za srednju svotu golda ne da se pronađu na sred Cherna pa svaka šuša voza OP vozila..

Vidjeti ćemo u ovih par dana gdje se još možemo oglasiti.

 

Da, skroz funkcionalna vozila mogu biti prejaka, no mi smo municiju ograničili samo na Heli Crasheve, pa čak i da imaš Venoma nemaš municiju za njega.

Morati ćemo tweakati malo cjene, da neka vozila ne budu prejeftina.

 

Inače mi smo igrali na serveru na kojem je čak i municijal bila predostupna (bilo je crateova po cijeloj mapi) i u jednom smo trenutku imali 7-8 crateova za minigun u BlackHawku.

No ni tada, osim ako nisi stvano uigran i imaš još barem dvojcu koja su odlični igrači nisi nešto previše jak, jer te nekoliko odmjerenih metaka može lako srušiti. Teško da ćeš iz Venoma išta sam uspjeti propucati pogotovo ako loviš nekoga u šumi.

Little Bird nam je tip oštetio sa dva metka, toliko da smo ga morali ići popraviti.

 

Vojna vozila (Armed Vehicles) bismo trebali maknuti skroz sa mape, da budu dostupna samo u Traderu.

Vjerujem da je taj Humvee koji si našao bio u jako lošem stanju, tako da te dva metka mogu uništiti - to smo testirali tako da je kolega ubio mene u poluništenom Armed SUV-u - Hull i Fuel su bili u Crvenom, Engine u Žutom.

Praktički ako te netko izrešeta sa M249/MG36/M240 nemaš šanse ni da imaš strojnicu, jer si ti u slabo pokretnom vozilu dok te netko gađa iz stacionarnog položaja. tako da ako ga želiš ubiti moraš mu znati točnu poziciju što i nije lako jer ti si na cesti, a naletiš na nekog u šumi.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server
wyks kaže...
Ipe77 kaže...
naime u 30-45minuta koliko sam bio na serveru nitko se nije priključio i
naišao sam na par stvari koje su mi bezveze i nepotrebne kao što je ovaj helić koji je iz Arme i nije baš prikladan za DayZ MOD tj. EPOCH mod jer je prejak ima 2 miniguna te jedan još naprijed s kojim može pucati vozač (pa to ima da pobije sve što se kreće) a prejake stvari su bezvezne.....i nije mi se svidilo ni humvee sa 2 strojnice koji sam našao odmah u Chernu takve Humvie bi trebalo stavit u bandit camp te da se mogu kupit za srednju svotu golda ne da se pronađu na sred Cherna pa svaka šuša voza OP vozila..

Vidjeti ćemo u ovih par dana gdje se još možemo oglasiti.

 

Da, skroz funkcionalna vozila mogu biti prejaka, no mi smo municiju ograničili samo na Heli Crasheve, pa čak i da imaš Venoma nemaš municiju za njega.

Morati ćemo tweakati malo cjene, da neka vozila ne budu prejeftina.

 

Inače mi smo igrali na serveru na kojem je čak i municijal bila predostupna (bilo je crateova po cijeloj mapi) i u jednom smo trenutku imali 7-8 crateova za minigun u BlackHawku.

No ni tada, osim ako nisi stvano uigran i imaš još barem dvojcu koja su odlični igrači nisi nešto previše jak, jer te nekoliko odmjerenih metaka može lako srušiti. Teško da ćeš iz Venoma išta sam uspjeti propucati pogotovo ako loviš nekoga u šumi.

Little Bird nam je tip oštetio sa dva metka, toliko da smo ga morali ići popraviti.

 

Vojna vozila (Armed Vehicles) bismo trebali maknuti skroz sa mape, da budu dostupna samo u Traderu.

Vjerujem da je taj Humvee koji si našao bio u jako lošem stanju, tako da te dva metka mogu uništiti - to smo testirali tako da je kolega ubio mene u poluništenom Armed SUV-u - Hull i Fuel su bili u Crvenom, Engine u Žutom.

Praktički ako te netko izrešeta sa M249/MG36/M240 nemaš šanse ni da imaš strojnicu, jer si ti u slabo pokretnom vozilu dok te netko gađa iz stacionarnog položaja. tako da ako ga želiš ubiti moraš mu znati točnu poziciju što i nije lako jer ti si na cesti, a naletiš na nekog u šumi.

pokušajte izbacit ta OP vozila s mape i prebacit samo neka u bandit camp trade.....a ovo što pričaš ne bih se baš složio s nekim stvarima ja bi sa strojnicom pogotovo ovim minigunom rješio u šumi bilo koga a pogotovo kad naiđem na vozilo koje idde cestom nas dva na minigunu bi ih pojeli  sva ta vozila smo nekad prije testirali u Arma Editoru malo se zezali i tako......vidio sam da ste dobre snipere ubacili u trade nema onih prejakih samo bolt sniperi što mi se sviđa i da se mene pita te strojnice i OP puške kao što su M249,DMR i dr. mogu nać  samo na heli crashovima ili poneke da se mogu kupiti i u tradeu jer npr. M249 kida sve živo to buši vozila samo tako kida sve koji su unutar vozila pa ne bi bilo loše da se nalazi samo na heli crashovima al inače je on sverver radi pristojno nadamse da će bit neki broj stalnih igrača barem 25-30 koji će često bit online....{#}

Team32Ipe77
15 godina
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server

Pričao sam s kolegom i rekao je da su tih par vozila ostaci prijašnjeg spawn poola, tako da se odsad ne bi trebli više pojavljivati osim kao ih kupiš u Hero/Bandit Traderu - a za dobiti pristup njima trebaš pobiti oko 600 zombija, 100-ak bandita, davati bloodbag, ili pobiti 5-6 igrača, a i tad koštaju oko Briefcase zlata - što se zaradi prodajom 7-8 SUV-a, ili ako prodaš oko 20 snajpera.

 

Biti ćemo mi malo aktivniji sutra i prekosutra pa ćemo izbrisati kao naletimo na koje OP vozilo.

Ali povećali smo broj ovih osnovnih vozila tipa Škode i Sedani.

 

AS50 nije moguće uopće kupiti ni dobiti u misiji, znači samo Heli Drop.

 

Kupnja je već dio taktike. Hoćeš li štedjeti za bolje vozilo ili helić, ili ćeš odmah kupiti Mk 48 ili L115 LRR je odluka hoćeš li radije imati pouzdano vozilo za obilaziti misije i druge igrače ili ćeš imati odličnu opremu ali bez vozila.

 

Većina stvari neće nikad biti balansirano jer ako stavimo neke stvari preskupe ljudi će odustati, a uvijek će biti onih koji su na serveru ujutro ili kasno navečer koji u to vrijeme skupe prejaki gear. U tjedan dana se stigne skupiti za gear i neko bolje vozilo.

 

No mislim da će većina ipak igrati da ulazi u okršaje i da preko toga skuplja gear. Ni to ne znači da neće biti onih koji će se skrivati i skupljati.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server
wyks kaže...

Pričao sam s kolegom i rekao je da su tih par vozila ostaci prijašnjeg spawn poola, tako da se odsad ne bi trebli više pojavljivati osim kao ih kupiš u Hero/Bandit Traderu - a za dobiti pristup njima trebaš pobiti oko 600 zombija, 100-ak bandita, davati bloodbag, ili pobiti 5-6 igrača, a i tad koštaju oko Briefcase zlata - što se zaradi prodajom 7-8 SUV-a, ili ako prodaš oko 20 snajpera.

 

Biti ćemo mi malo aktivniji sutra i prekosutra pa ćemo izbrisati kao naletimo na koje OP vozilo.

Ali povećali smo broj ovih osnovnih vozila tipa Škode i Sedani.

 

AS50 nije moguće uopće kupiti ni dobiti u misiji, znači samo Heli Drop.

 

Kupnja je već dio taktike. Hoćeš li štedjeti za bolje vozilo ili helić, ili ćeš odmah kupiti Mk 48 ili L115 LRR je odluka hoćeš li radije imati pouzdano vozilo za obilaziti misije i druge igrače ili ćeš imati odličnu opremu ali bez vozila.

 

Većina stvari neće nikad biti balansirano jer ako stavimo neke stvari preskupe ljudi će odustati, a uvijek će biti onih koji su na serveru ujutro ili kasno navečer koji u to vrijeme skupe prejaki gear. U tjedan dana se stigne skupiti za gear i neko bolje vozilo.

 

No mislim da će većina ipak igrati da ulazi u okršaje i da preko toga skuplja gear. Ni to ne znači da neće biti onih koji će se skrivati i skupljati.

AS50 je daleko najjači s termalnom optikom to ne triba bit ni u heli crashovima treba ga potpuno izbacit ima odličnog oružije i bez njega,igrao sam na par popularni Epoch servera i na nijednom nisam vidio AS50 svi su ga odavno izbacili jer je prejak i nepotreban sad odluka je na vama 

Team32Ipe77
13 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server

server ima potnecijal.. eto me danas na njemu kasnije!

 

EDIT: Server se ne restarta kako treba... 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011/ TS3: xcell.teamspeak.me
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.3.2014 18:47 (dj_renny).
12 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server
dj_renny kaže...

server ima potnecijal.. eto me danas na njemu kasnije!

 

EDIT: Server se ne restarta kako treba... 

samo nema ljudi još uvik koji bi igrali nažalost 

Team32Ipe77
15 godina
offline
DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server

Ekipa, malo smo radili zadnjih tjedan dana i na serveru i u stvarnom životu pa nismo stigli sve dodatke postaviti u igri.

No veliki dio jesmo, pa imamo neke novosti.

 

Postavili smo malo bolji sustav vremena, pa vas sada može u opasnoj situaciji zdesiti i gusta magla. Na pojedinim mjestima magla je stalna pojava pa odlučite ispalti i vam se riskirati lootati u magli.

 

Dodali smo nekoliko veoma zanimljvih custom mjesta za loot, pa se sada isplati malo istraživati po mapi. Neka mjesta će donijeti fenomenalan loot, dok su neka jeziva i samo ćemo reći da vam protivnički igrači tamo neće biti najveća prijetnja.

 

Ovih tjedan dana je sustav misija radio besprijekorno, mnogo smo puta poginuli na misijama i nije ih lako obaviti. No kako ih obavljamo tako i usavršujemo loot drop, jer mali tweakovi su potrebni kako bi one bile što balnsiranije.

 

Maknuli smo sva vojna vozila sa mape, osim onih Hummvea i Kamiona koji se ionako prodaju po Neutral Traderima pa i nisu neka prednost u odnosu na civilna vozila.

 

O promjenama koje radimo u toku biti ćete obavješteni, no ne bi trebali mejnajti ništa drastično, osim što ćemo nadodati još sadržaja i specijalnih evenata.

Kad se nakupi ponešto igrača (ovaj vikend ih je bilo oko 7) nakon određenih restartova postaviti ćemo specijalne jednokratne misije sa boljim lootom, pa tko je bolji igrač da i bude nagrađen.

 

Na serveru je bilo nekoliko ljudi koji su po prvi put u Epochu, pa su rekli da im se sustva jako sviđa, što bi trebalo značiti da će ovih dana biti barem 5-6 igrača na serveru.

Jedan kolega Admin ima problema sa računalom pa bi kad on to riješi i nas trojica trebali biti puno aktivniji.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server

da ali nema ljudi još uvijek pa mi nije zanimljiv taj vaš server nažalost {#}

Team32Ipe77
13 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server

One misije su preteške. Frajeri ubijaju na 800m iz jednog metka.  I kad ubijem NPC nestane.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011/ TS3: xcell.teamspeak.me IGN:Xcell / Xcellzor / XcellDaHousecat
15 godina
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server
dj_renny kaže...

One misije su preteške. Frajeri ubijaju na 800m iz jednog metka.  I kad ubijem NPC nestane.

Problem je u balansu.

Nakon što riješiš prvu misiju sve ostale su prelagane. Na određenoj misiji dobiješ puni gear. I odličan ruksak, i jurišnu pušku po izboru i snajper čak i odlično vozilo kojeg možeš prodati i kupiti svoje. Kad dobiješ svoje vozilo koje nitko ne može uništiti dok je zaključano, već je puno lakše jer imaš spremište za opremu. A opreme nakon misije imaš toliko da ne znaš što ćeš s njome.

Tu je taj problem jer da da su misije prelake, jednom kad rješiš jednu ako se dovoljno dobro skrivaš i pametno lootaš, više ne moraš uopće raditi misiju, jer puške imaš, a nepotrebni loot prodaš za municiju.

 

Prekjučer smo ja i kolega rješavali C-130 misiju sa opremom za gradnju, malo južnije od Gorke u onom šumarku iznad polja kod benzinske. On je imao MG36, ja SA-58 CCO sa dva saržera.

 

Bilo je nekih 15-ak bandita. Riješili smo ih 10-ak, no njega su upucali jer je doslovno došao na 10 metara od njih. Meni je ostao saržer, kojeg sam potrošio na četvoricu tako da sam 10 minuta trčkarao od grma do grma po cesti od Polane do Benzinske Gorka, i skidao jednog po jednog. Na kraju sam ostao bez metaka, no naišao sam na Pick-Up i njime sam pogazio zadnjeg.

 

Taktika je jednostavna. Približiš se iz gušće šume i obavezno sa višeg položaja. Upucaš koliko možeš i obavezno mjenjanje pozicije. Gušći borovi daju slobodu za barem 5 hitaca.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server
dj_renny kaže...

 Frajeri ubijaju na 800m iz jednog metka. I kad ubijem NPC nestane.

Ovo smo dugo razmišljali i zaključili smo da je bolje da nestanu.

 

Recimo, ubiješ 15 bandita. Ako tijela ostanu, dobiješ, pored 1-2 puna sanduka oružja iz misije (i ostale opreme), i 15 različitih pušaka, ruksaka, alata i opreme. U većini slučajeva nose i lijekove i hranu. Kako bi editiranje svakog bandita posebno trajalo danima, a ni onda nismo sigurno hoće li AI skripta raditi kako mi želimo, maknuli smo mrtva tijela.

 

Jednostavno, da im oprema ostane stvara se previše OP loota, jer na njih 15 uvijek je barem 3-4 sa full sniper opremom, od Guilli suita do rangefindera. To pokrcaš u auto i slijedećih mjesec dana si miran.

 

Što se težine tiče, to ovisi i o misiji. Ako uletiš na njih 15 bez da malo pogledaš dalekozorom ili barem kroz ciljnik, nije čudno da te jedan od 4 snajperiste skine. Ipak je to AI.

Opet naivno je misliti da ćeš sa MP5 ili Ak 74 sa iron sightom, uspijeti baš lako pobiti 15 ljudi. Ipak je ovo nastalo na taktičkom shooteru, pa je barem meni normalno da misiju rješavam pola sata. Naglasak da 5 minuta samo razmišljam o ruti prilaska. Ali moram priznat da kad bi god našao malo gušći raspored borova, ne bi me ubili, čak i kad sam imao slabu M4A3 CCO SD.

 

No čak i da su preteške jer imaju jače oružje, zato su tu barake po mapi, kao i Airfieldi. Svaki puta kad sam došao na Airfield bila je jedna solidna puška, od MG36, pa M4A1/A3 CCO, jednom čak i M8 Sharpshooter i sve druge varijacije.

 

Naravno, trenutno tweakamo loot, pa će ga biti više na misijama, pogotovo građevinskog materijala.

Što se istraživačkog loota tiče, postavljamo custom baze sa vojnim barakama u kojima je moguće naći i odličan sniper

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server

misije u epochu su nepotrebne tj. glupost nije to wasteland! radije ubacite umijesto misija IKEA paket...znači paket koji se spawna nekoliko puta u danu i u njemu se nađe građevinski materijal,spawna se random i kada se spawna svi na mapi vide krug radijusa 500-600m unutar kojeg je ta kutija i tu stoji 15minuta ako je nađe netko u 15min može dobit dosta građevinskog materijala ako ne više sreće drugi put...misije su bezveze 

Team32Ipe77
13 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server

Neznam jednostavno mi ne leži server. NPC je brutalan. A nemam volje se je*avat i lootat ko budala da nađem pošten gear pa da se pozabavim gradnjom.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011/ TS3: xcell.teamspeak.me IGN:Xcell / Xcellzor / XcellDaHousecat
12 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server
dj_renny kaže...

Neznam jednostavno mi ne leži server. NPC je brutalan. A nemam volje se je*avat i lootat ko budala da nađem pošten gear pa da se pozabavim gradnjom.

ako sam igraš to nije ništa opće napeto hehee

Team32Ipe77
10 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server

Evo da se uključim,

 

Naravno da nisu glupost, iz razloga jer stvaraju hot-spotove na karti i na neki način "vabe" igrače u sličan radijus kretanja, na taj način umjetno stvaraju konflikte gdje inače vjerojatno nebi nastali. Također, stvaraju i probleme jer kad se i AI umješa nastaje kompletan kaos.

IKEA kutije u obliku kakav bude na drugim serverima nema, međutim stavili smo C130 equipment crash misiju koja spawna "građevinu". 

 

Trenutno radim na tome da se u misijama dobiva x količina gemova koji se onda koriste kao currency za kupovanje boljih stvari (npr. armed helicopters i sl.)

 

Nadalje, AI uopće nije "bolestan". Neznam u čemu je problem, ali sam bez problema riješim misije, samo treba dobro isplanirat. Neznam koji nick si koristio u igri, al probaj sljedeći put ići s nama pa ćeš vidjet koliko je to zapravo jednostavno ako se ima pravilan zaklon. Da AI na momente je ubojit, to se slažem, znaju stvarno podvalit opako dolaskom s leđa, iza brda i sl. ali ni u kojem slučaju nije pre-težak u smislu da su misije 50-50 hoćeš obavit ili nećeš. Dapače, nas dva u 2-3 sata napravi nekoliko misija bez problema s malo pripreme. Čak i nemamo neki poseban gear. Obične M4/M16

Reality is nothing more then a perfectly modeled fiction
13 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server
Ipe77 kaže...
dj_renny kaže...

Neznam jednostavno mi ne leži server. NPC je brutalan. A nemam volje se je*avat i lootat ko budala da nađem pošten gear pa da se pozabavim gradnjom.

ako sam igraš to nije ništa opće napeto hehee

kad nemam s kime. A i server zjapi prazan.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011/ TS3: xcell.teamspeak.me IGN:Xcell / Xcellzor / XcellDaHousecat
14 godina
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server
Ipe77 kaže...

da ali nema ljudi još uvijek pa mi nije zanimljiv taj vaš server nažalost {#}

server je tek u počecima i nije za očekivati da će već biti po 50 igrača online. Svi koji sada igraju praktički tek testiraju server, zato je i pokrenuta tema da se što brže napravi nešto dobro i igrivo.

 

Igrali smo na jednom DE serveru mjesec dana skoro svaki dan pa je broj varirao od 5 do 25 igrača. Mi smo otišli jer su se admini previše zahebavali sa lootom pa je kroz zadnji tjedan broj igrača pao na manje od deset u terminima. Vidjet 3 tenka kako se guraju po polju satima i nitko nikome nemože ništa je poprilično dosadna scena nakon nekog vremena.

 

Epoch je općenito zaheban jer nije ko dayz koji pređe u makljažu oko /cherna/elektra/sobora/nwaf... pa ti je svejedno jesi li se tek spojio ili igraš već mjesec dana. Ubiješ lika - slučajno u nekoj štali i njegovim gearom kolješ po mapi dok tebe netko ne kokne. Epoch je ipak za stalnije igranje na dulje staze, a s time dolazi i planiranje, taktiziranje itd.

 

Mi smo se na prijašnjem serveru zaratili s pola ekipe i jednostavno se loviš po mapi i otkrivaš di su im baze pa ih u bazi razmontiraš.. ili oni tebe, ali je više coop mod di treba uključit mozak ne samo u pucanju na zombije ili ljude s mašingevere nego i razmišljat o sutra, kako da baš ne popušim cijeli gear u prvih sat vremena nakon što sam ga skupio jer novi nije lako skupiti, a da opet sutra mogu nastavit di sam sinoć stao.

 

Za igranje ala no brain pucačina.. epoch to nije. Nekome se više sviđa dayz nekome epoch.. meni je epoch bolji i zabavniji.

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.3.2014 19:12 (ivan dragi).
12 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server
ivan dragi kaže...
Ipe77 kaže...

da ali nema ljudi još uvijek pa mi nije zanimljiv taj vaš server nažalost {#}

server je tek u počecima i nije za očekivati da će već biti po 50 igrača online. Svi koji sada igraju praktički tek testiraju server, zato je i pokrenuta tema da se što brže napravi nešto dobro i igrivo.

 

Igrali smo na jednom DE serveru mjesec dana skoro svaki dan pa je broj varirao od 5 do 25 igrača. Mi smo otišli jer su se admini previše zahebavali sa lootom pa je kroz zadnji tjedan broj igrača pao na manje od deset u terminima. Vidjet 3 tenka kako se guraju po polju satima i nitko nikome nemože ništa je poprilično dosadna scena nakon nekog vremena.

 

Epoch je općenito zaheban jer nije ko dayz koji pređe u makljažu oko /cherna/elektra/sobora/nwaf... pa ti je svejedno jesi li se tek spojio ili igraš već mjesec dana. Ubiješ lika - slučajno u nekoj štali i njegovim gearom kolješ po mapi dok tebe netko ne kokne. Epoch je ipak za stalnije igranje na dulje staze, a s time dolazi i planiranje, taktiziranje itd.

 

Mi smo se na prijašnjem serveru zaratili s pola ekipe i jednostavno se loviš po mapi i otkrivaš di su im baze pa ih u bazi razmontiraš.. ili oni tebe, ali je više coop mod di treba uključit mozak ne samo u pucanju na zombije ili ljude s mašingevere nego i razmišljat o sutra, kako da baš ne popušim cijeli gear u prvih sat vremena nakon što sam ga skupio jer novi nije lako skupiti, a da opet sutra mogu nastavit di sam sinoć stao.

 

Za igranje ala no brain pucačina.. epoch to nije. Nekome se više sviđa dayz nekome epoch.. meni je epoch bolji i zabavniji.

slažem se da je epoch bolji i zabavni ja sam igrao na 'Home Sweet Homev2 serveru neznam dal je još u funkciji i uvijek je tu biilo puno igrača jer su napravili pravu stvar nema nikakvih misija i nepotrebnih vozila stvari itd. pa što se mene tiče ne bi pogrješili da naprave identičnu stvar kao što je tamo.....znam da je u početcima ali nije lako privuć ljude na server......ja sam ga testirao i dobro radi ali neke stvari mi se ne sviđaju rekao sam to u prijašnjim postovima....sretno u daljnjem razvoju 

Team32Ipe77
10 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server
dj_renny kaže...
Ipe77 kaže...
dj_renny kaže...

Neznam jednostavno mi ne leži server. NPC je brutalan. A nemam volje se je*avat i lootat ko budala da nađem pošten gear pa da se pozabavim gradnjom.

ako sam igraš to nije ništa opće napeto hehee

kad nemam s kime. A i server zjapi prazan.

 

Dodaj nas na steam, ljudi smo dogovorićemo se :)

Reality is nothing more then a perfectly modeled fiction
15 godina
offline
DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server

Pozdrav!

 

Evo prošlo je kojih mjesec dana od rezanja vrpce na našem serveru, i ako nije dosegnuo stabilnih 20-30 igrača kao što smo se nadali, on ipak radi fantastično, bez štucanja i na zadovoljstvo ovih 10-ak stalnih igrača koji su svoje mjesto u Chernarusu našli na našem HDayZ Serveru.

 

Ovaj tjedan dobili smo priljev znatnog broja igrača, pa ovaj vikend očekujemo nešto mnogoljudnije iskustvo. Većinom se radi o domaćim dečkima, koji jesu početnici, ali brzo uče i što je najbitnije veoma su kolegijalni pa se radujem budućim suradnjama. Naravno, ako prebrzo postanu predobri, moguće su i eskalacije sukoba {#}. Taman sam nakupio dovoljno Humanity bodova, da mi dva skalpa ne bi remetili statistiku i pristup Hero Traderu {#}

 

Ako ste čekali i razmatrali hoćete li nam se pridružiti, sad je pravi trenutak da to učinite kako bi na vrijeme osigurali i učvrstili svoju poziciju na karti, jer se već uvelike izdavaju građevinske dozvole za baze {#}.

 

Za početnike nudimo usluge prijevoza i prehrane, no ne garantiramo da će i ostali biti susretljivi.

 

Veoma se radujem susretima u igri, pa da i konačno jednom kvalitetno razmjenimo municiju, jer pomalo je sramotno da nam je dosad najveći krvnik bio dalekovod u kojeg moj kolega Admin tako vrijedno zabija Little Birde. Ovo nam je 4. {#}

 

E da, dodali smo gemove u velike misije (one sa većim krugovima oznake na mapi), pa se sad još više isplati riješiti te misije, jer ne samo da ćete dobiti odličan gear, nego i gemove (rubini, safiri), uz koje čak i ako imate pilota kao mog kolegu admina, nije problem kupiti fine letjelice. {#}

 

P.S. Pišem i tutorial za Gradnju pa bi i to trebalo do sutra biti objavljeno.

 

Vidimo se večeras!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ MOD - "HDayZ" - Epoch Server
Kolko ima aktivnih igraca trenutno?
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: ARMA II DayZ mod
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice