Google Photos problem

poruka: 7
|
čitano: 14.798
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Photos problem".
9 godina
offline
Google Photos

Ovo mi izgleda kao jako dobra alternativa OneDrive-u, mozda samo netko da pojasni koje su to stavke upitne kod Google-a

sto se tice privatnosti?

Thx

Battlenet - TheProdigy#2234
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Google Photos

When you upload, submit, store, send or receive content to or through our Services, you give Google (and those we work with) a worldwide license to use, host, store, reproduce, modify, create derivative works (such as those resulting from translations, adaptations or other changes we make so that your content works better with our Services), communicate, publish, publicly perform, publicly display and distribute such content. The rights you grant in this license are for the limited purpose of operating, promoting, and improving our Services, and to develop new ones.

Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Google Photos

Za one koji imaju malu internu memoriju na mobitelu ovo je došlo ko budali šamar. Na mojoj 16gb motoroli g, nedavno mi javilo nema više mjesta, od toga slika 6gb.

 

Rjesenje je bilo sinkroniziranje s Photos i onda pod devices folders označiš sve slike i gore desno na meni s tri točkice delete device copies. Tako su obrisane slike s uređaja, dostupne su u aplikaciji preko interneta, a na uređaju oslobođen prostor 

There is no job like cron job!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Google Photos

Kako da pregledava fotografije osoba koja od mene ima pozivnicu za pregled?

Kada mu posaljem pozivnicu,on preko pozivnice bez problema otvara moje fotografije,no zajeb nastaje kada on na mobitelu ugasi aplikaciju i zeli ponovo pregledati moje fotografije,jer njih nigdje više nema u njegovoj aplikaciji Google photos-iako je on na mojoj listi djelitelja!?

 

Di se tocno nalazi putanja do mojih fotografija na njegovom android uređaju?

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Google Photos PROBLEM

Nejasno mi je da nitko dosad nije o ovome pisao, a meni djeluje kao vrlo važno pitanje. Naime, skoro svi koriste Google Photos (bilo androidaši bilo jabučari) te vjerojatno koriste opciju besplatne sinkronizacije i pohrane na oblak.

 

I sve je dobro dok se sinkronizira...

Problem nastane kada želiš pobrisati kopiju sa mobitela a koju bi želio zadržati na oblaku. Naime, brisanjem slike sa memorije mobitela automatski se briše i sa Google Photos oblačne aplikacije...

 

Na moje čuđenje uvjerio sam se i u suprotno... Kada bih iz nekog razloga pobrisao kopiju slike sa Googlovog oblaka (Photos) , to bi mi automatski brisalo sliku i sa memorije telefona , što mi je un-F-believable  

 

Ne znam čemu uopće ta toliko čvrsta sinkronizacija i u brisanju... Pohvalno je kada se sinkroniziraju nove datoteke, ali mi je nevjerojatno da ako izbrišem neku fotografiju bilo sa mobitela bilo sa Googlovog oblaka, da se brišu automatski sve kopije te slike.

I neznam odakle uopće "pravo" aplikaciji Google Photos da briše fotografije sa memorije moga telefona, ako ja izbrišem kopiju sa njihovog oblaka?

 

Je li još itko uočio ovaj feature Google Photosa

Zna li itko kako riješiti ovo?

 

Za sada sam naišao jedino na neke fore da se prvo isključi sinkronizacija pa da se onda po rišu fotografije sa uređaja... Ali kakva korist od toga kada će opet sve biti kako je Google naumio čim se sinkronizacija upali?

 

 

Jedino logično rješenje je praviti nekakve zasebne foldere (koji se ne bi sinkronizirali!) na mobitelu i tu spremati slike, ali to je previše dupliranja ako pricamo o par tisuća fotografija...

 

 

I kako stvari funkcioniraju kada se uradi factory reset mobitela? Šta se onda dogodi sa Google Photos kopijama?

 

Svaka pomoć dobrodošla.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google Photos PROBLEM
Neuk kaže...

Nejasno mi je da nitko dosad nije o ovome pisao, a meni djeluje kao vrlo važno pitanje. Naime, skoro svi koriste Google Photos (bilo androidaši bilo jabučari) te vjerojatno koriste opciju besplatne sinkronizacije i pohrane na oblak.

 

I sve je dobro dok se sinkronizira...

Problem nastane kada želiš pobrisati kopiju sa mobitela a koju bi želio zadržati na oblaku. Naime, brisanjem slike sa memorije mobitela automatski se briše i sa Google Photos oblačne aplikacije...

 

Na moje čuđenje uvjerio sam se i u suprotno... Kada bih iz nekog razloga pobrisao kopiju slike sa Googlovog oblaka (Photos) , to bi mi automatski brisalo sliku i sa memorije telefona , što mi je un-F-believable  

 

Ne znam čemu uopće ta toliko čvrsta sinkronizacija i u brisanju... Pohvalno je kada se sinkroniziraju nove datoteke, ali mi je nevjerojatno da ako izbrišem neku fotografiju bilo sa mobitela bilo sa Googlovog oblaka, da se brišu automatski sve kopije te slike.

I neznam odakle uopće "pravo" aplikaciji Google Photos da briše fotografije sa memorije moga telefona, ako ja izbrišem kopiju sa njihovog oblaka?

 

Je li još itko uočio ovaj feature Google Photosa

Zna li itko kako riješiti ovo?

 

Za sada sam naišao jedino na neke fore da se prvo isključi sinkronizacija pa da se onda po rišu fotografije sa uređaja... Ali kakva korist od toga kada će opet sve biti kako je Google naumio čim se sinkronizacija upali?

 

 

Jedino logično rješenje je praviti nekakve zasebne foldere (koji se ne bi sinkronizirali!) na mobitelu i tu spremati slike, ali to je previše dupliranja ako pricamo o par tisuća fotografija...

 

 

I kako stvari funkcioniraju kada se uradi factory reset mobitela? Šta se onda dogodi sa Google Photos kopijama?

 

Svaka pomoć dobrodošla.

https://support.google.com/photos/answer/6128843?hl=en

5 godina
neaktivan
offline
Re: Google Photos PROBLEM
Neuk kaže...

....

nikada to nisam dozivio, niti jedan uredaj od kada postoji google photos mi se nije tako ponasao, niti apple niti androidi

 

kada na uredaju u njegovoj "gallery" aplikaciji obrisem fotku ili video, ne brise nista sa google photosa

 

isto tako kada obrisem u google photos aplikaciji fotku ili video, ne brise nista sa telefona

 

moguce je da ti se to desava, kada napravis fotku, pa je pogledas u google photos i ona je tamo, medutim to ne znaci da ti je uploadana, jer iako je ti vidis, ona nije "uploadana" na google photos, ako nisi spojen na WiFi

 

mozes podesiti da radi "upload" i na 4G kad si spojen, ali po "defaultu" ce ti samo raditi kada si spojen na WiFi

 

pa ako obrises sa telefona, neces je vidjeti niti na google photos i obratno, ako nisu pohranjenje, to mi jedino pada napamet da ti se dogada to brisanje

 

jesi siguran da ti je ukljucen back up and snyc 

 

 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice