16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti klim

poruka: 67
|
čitano: 21.166
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti klim".
15 godina
offline
Re: 16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti
PaleRider kaže...

Čovječanstvu, kažu, sada šalju već drugu opomenu, ističu alarmantne trendove, i apeliraju na sve vlade svijeta da učine nešto sada kako bi buduće generacije mogle živjeti na Zemlji

 

Ništa se neće promijeniti dok ne promijene podebljano u:

 

kako bi sadašnja generacija mogla živjeti na Zemlji

U tom smislu pametniji i racionalniji su bili američki indijanci od današnjeg modernog čovjeka. Stara indijanska poslovica "Zemlju nismo naslijedili od svojih predaka, već dobili na korištenje od naših potomaka."

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
offline
16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti klim

Ako budemo stalno pazili i mazili zemlju, nove generacije neće biti prisiljene kolonizirati nova svemirska prostranstva nego će se ulijeniti i eventualno snimati filmove o tome. Da je Zemlja u Interstelaru bila čista i uredna Matthew Mcconaughey bi se droncao po traktoru, brao kukuruz i vjerojatno tražio poticaje. Ovako je obilazio druge sustave, ušao u crnu rupu, izašao iz nje, obilazio planete, vozio se u raznim čudesima, putovao kroz crvotočine, zahebavao se sa smiješnim robotima, ostao mlad dok su svi oko njega ostarili i pomogao da pravda pobijedi. I to zahvaljujući vrijednim prijašnjim generacijama koje su napredovale pri čemu je Zemlja bila kolateralna žrtva ali opet je sve ispalo na dobro. Nekad je 50 ljudi na kvadratnom kilometru bilo previše jer su spalili sve živo i pojeli mamute i zelenilo. Razvojem tehnologije se mogu iskoristiti novi resursi koji su prethodno bili neupotrebljivi. Ovo je super test za nove generacije, a ako one ne uspiju nećemo biti ni prvi na zadnji što su izumrli. Valjda će opstati neka vrsta koja će jesti i disati ono što mi danas ne možemo, a i ako ne opstane, ima brate, galaksija i sustava bilo ih je i bez nas. "Nigdar ni bilo da nekak' ni bilo".

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti
ante_etna kaže...

 Ovo je super test za nove generacije, a ako one ne uspiju nećemo biti ni prvi na zadnji što su izumrli. Valjda će opstati neka vrsta koja će jesti i disati ono što mi danas ne možemo, a i ako ne opstane, ima brate, galaksija i sustava bilo ih je i bez nas. "Nigdar ni bilo da nekak' ni bilo".

 Kad je dernek nek i hala gori.

Šta se imamo smarati oko opstanka...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
offline
Re: 16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti
boxer kaže...
ante_etna kaže...

 Ovo je super test za nove generacije, a ako one ne uspiju nećemo biti ni prvi na zadnji što su izumrli. Valjda će opstati neka vrsta koja će jesti i disati ono što mi danas ne možemo, a i ako ne opstane, ima brate, galaksija i sustava bilo ih je i bez nas. "Nigdar ni bilo da nekak' ni bilo".

 Kad je dernek nek i hala gori.

Šta se imamo smarati oko opstanka...

 

 a čuj, kad je Zemlja bila najčišća, prosječne temperature savršene, atmosfera uzor cijelom klasteru, opet smo svim silama tražili načina kako ubiti svog bližnjeg. Sam si gore naveo mudre Indijance i dokle ih je ta mudrost dovela. Opstankom se smaramo od prvog dana, ako uspijemo - ok, ako ne - bićemo izloženi odmah do dinosaura nekim novim klincima. U regiji radimo što možemo, evo ide porez na stare aute, natalitet smo smanjili, proizvodnju ugasili, što više? Jedino ubit se sad odmah.

16 godina
neaktivan
offline
16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti klim

Evo jednog seronje (taj sam), k tome još desno orijentiranog (ali bez članske iskaznice) kaj "misli" o ovome (ne mislim ništa zapravo, već iznosim ono kaj sam iskopal iz znanstvenih činjenica (ne, biti desno na čuđenje nekih/mnogih ne znači ignorirati znanost).

 

Naprosto je nevjerojatna činjenica da danas, u 2017. godini dakle i kojih cca 200. godina nakon početka industrijske revolucije, netko ima hrabrosti (ili mu malo fali mozga) tvrditi da čovjek nema veze s globalnim zatopljenjem i da je ta ideja produkt mas-medija i zlog imperijalizma.

 

Koji moraš biti praznoglavi tuljan da smatraš da trilijarde i trilijarde tona co2 i ostalih plinova koje smo u 200 godina poslali u atmosferu nisu imale nikakav utjecaj na klimu, napose ako znamo da im trebaju deseci godina, čak i stoljeća da se razgrade? Da, co2 je ulazil u atmosferu i prije, ali NIKAD ovim tempom. Da, zemlja se uvijek hladila i grijala, ali NIKAD OVIM TEMPOM! Čak i kad je to išlo puno puno sporije, nestajale su biljne i životinjske vrste.

 

I da, nađeni su fosili drva na Antarktici, kaj znači da je tam bilo nekad i drveća i životinja i ostalog. I to u vrijeme kad je recimo drugi dio svijeta bil zaleđen. Danas se otapa SVE, uništavaju koraljni grebeni i staništa mnogih životinja, tipa polarnih medvjeda. Dva stupnja promjene temperature u tak kratkom roku mogu značiti uništenje kojih 80% ako ne i više biljnog i životinjskog svijeta.

 

Za one kojima trebaju znanstveni dokazi i koji se pozivaju na neke tam tipove koji su eto "uvjereni" da to nije istina (čak i da zanemarimo NASU recimo jer ona je garant u službi imperijalista/rockfelera/masona, bla bla bla... teoretičari zavjera, slobodno dodajte još koji izraz), pri čemu se obično radi o nekakvim blogerima, kvazi-znanstvenicima i ostalim šarlatanima, u znanstvenom svijetu postoji 97% konsenzus tko je kriv za globalno zatopljenje. Slovima - DEVEDESET I SEDAM POSTO!

 

https://www.skepticalscience.com/global-warming-scientific-consensus-intermediate.htm

 

I tako dalje. Sve ostalo naprosto je guranje glave u pijesak pred problemom i priklananje idiotskim pernarovskim teorijama zavjere i očit pokazatelj čudesnih razina neupućenosti, čak i bezobrazloga.

 

Nemojte ljudi biti glupi i slijepi na ove činjenice. Krivi smo! S tim da paralelno s uništavanjem atmosfere, jednakim tempom se preko umjetnih gnojiva i ostalog sranja uništava i površina zemlje, mora (potražite na guglu kolko su velike one nakupine smeća u oceanima), rijeke i ostalo. Kolko se godišnje satre drva, "pluća svijeta", itd? Kolko se gradi cesta (evo moje zagorje već prošarano cestama, a ljudi sve manje i manje...) čime se uništava prirodno stanište mnogih biljno/životinjskih vrsta?

 

Negdje sam pročital: "u 2 godine objavljeno je 69406 članaka o globalnom zagrijavanju. Od toga su 4, da ČETIRI, tvrdila da čovjek i ljudsko djelovanje nije uzrok.".

 

No, priznam - možda je neki od ovih 4 Einstein ili njegov derivat, a on naravno nemre biti u krivu. Sve kaj je Einstein rekel je istina. Točno. On i njemu slični nisu nikad pogriješili u ničem. Dogma o nepogrešivosti pape se ustvari odnosnila na njih, a ne na one koji sjede na Svetoj Stolici.--

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 19:03 (Mckilem).
 
3 1 hvala 1
9 godina
offline
Re: 16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti
Mckilem kaže...

Evo jednog ...

 Se 5 , ali kaj se pjenis?

Smiri se sve ce bit u redu....

Battlenet - TheProdigy#2234
8 godina
offline
Re: 16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti

Klimatolozima vjerujem iz jednostavnog razloga sto su znastvenici koji objavljuju radove koji su dostupni drugima za opovrgavanje, a toga bas nema previše, vlada konsenzus kao i za bigbang. Osobno nemam znanja, volje ni vremena provjeravati pa sam odabrao vjerovati da je s podacima sve ok. Rješenja su nešto drugo, a ovo kaj si sam komentirao vezano za prenapučenost je grozno. 

Poz

 

Ja rekoh
8 godina
neaktivan
offline
Re: 16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti
Pokretac svih promjena na svijetu je novac. I kada bude više štete nastale od klimatskih promjena nego od zarade ekonomije koja zagaduje, onda ce doci do ubrzanih promjena na globalnom planu.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti klim

ali oni kojima je novac sve će zanemarivati podizanje razine mora, porast temperature ...

 

oni bi to zanemarivali i da ostane od chomolungme 3 metra virit iz vode

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti
Stric_Jura kaže...

ali oni kojima je novac sve će zanemarivati podizanje razine mora, porast temperature ...

 

oni bi to zanemarivali i da ostane od chomolungme 3 metra virit iz vode

 -da, ako imaju novac, tad im jedino smeta višak populacije, koji pije pitku vodu.. zato, nabrajanje činjenica započinje upravo tim stavkama, ne npr emisijom co2, jer oni koji novac imaju, žele u njemu uživati-trošiti (i emitirati co2..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti klim

Evo malo povijesti globalnih temperatura u crtežima:

 

https://xkcd.com/1732/

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti
izith kaže...

Evo malo povijesti globalnih temperatura u crtežima:

 

https://xkcd.com/1732/

 Hehe, zanimljiv i humorističan prikaz.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
offline
Re: 16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti
Ovaj lik ima zanimljive statistike
 
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti klim

Samo 16 tisuća ...

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti klim


A rise of a few degrees in temperature may not seem like much, but according to NASA, during the last ice age when northeastern North America was covered by more than 3,000 feet of ice, the global average temperature was only 5 to 9 degrees cooler than it is today.

https://www.space.com/17816-earth-temperature.html

5 do 9 stupnjeva je u Farenhajtima, naravno, u Celzijusima bi to ugrubo bilo malo preko 2 i 4,5 stupnjeva... dakle u doba kada su danas umjereno-kontinentalne klimatske kopnene zone bile pod kilometarskim ledom globalna temperaturna razlika bila je tek oko 5 stupnjeva niža.
Danas po optimističnijnim projekcijama idemo prema 3-4°C porastu što je već vrlo loša vijest za većinu čovječanstva, a po pesimističnijim (na kursu da stakleničke emisije zadrže isti rast, što je u praksi izglednije) čak i preko 7°C negdje u drugoj polovici ovog stoljeća.
Dakle ubrzano idemo prema stanju u kojem će ovaj planet jako drugačije izgledati u jedva 100 godina. I neće biti niti malo blagonaklon prema bilo kom obliku života ako se ne zove tardigrade.
Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: 16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti
zeroname kaže...

Pa i je fake news. Bila je tema u otvorenom o ovome. Bio je onaj prof Vladimir Paar i iznio je neke podatke iz prošlosti. Te klimatske promjene su najnormalnija stvar i nemaju veze sa zagađenjem. . Ove priče o klimatski promjenama nikako ne stoje.

 Slažem se..treba zagađivat još više, jednom se živi! Nije mi to to ako se ne kupam u smeću i dišem čist zrak. 

 

A tek ove oluje su totalni fejk, malo puhne i odmah kao "problemi". Ko je*e majstore koji su sfušali krovove i blentavo drveće koje nije pustilo dublji korijen! 

16 godina
offline
16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti klim

Dižete temu staru 6 godina.

 

Ono ekipa svaka čas' 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
3 1 hvala 0
4 godine
offline
16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti klim

Tema nikada nije bila aktualnija...

Pogledajmo situaciju s plastičnim čepovima koji su pogurani od strane EU: ljudi se digli na stražnje noge zbog mrtvih čepova, bore se s njima, okreću, kidaju, proklinju EU.

 

Kakvi su izgledi da će se pokrenuti veće promijene u smijeru smanjenja emisije stakleničkih plinova ako ljude inkomodiraju - čepovi? 

 
1 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: 16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti
Eric Prydz kaže...

Tema nikada nije bila aktualnija...

Pogledajmo situaciju s plastičnim čepovima koji su pogurani od strane EU: ljudi se digli na stražnje noge zbog mrtvih čepova, bore se s njima, okreću, kidaju, proklinju EU.

 

Kakvi su izgledi da će se pokrenuti veće promijene u smijeru smanjenja emisije stakleničkih plinova ako ljude inkomodiraju - čepovi? 

 Buraz, svaki put si umalo izbijem oko s cepom, ali oke, uce te kulturi da sipas u casu ne iz boce 

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
10 mjeseci
protjeran
offline
16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti klim

broj stanovnika Zemlje porastao je za 35%

 

Kada bi se postavilo par (termo)nuklearki na jedno strateški važno mjesto i aktiviralo ih istovremeno, da li bi udar bio dovoljno jak da Zemlju udalji sa ~150 mil na recimo ~170mil km od Sunca i time smanji prosječnu temperaturu koja je kakti u rastu?

Pitam za frenda.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: 16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti
Jelash13 kaže...

broj stanovnika Zemlje porastao je za 35%

 

Kada bi se postavilo par (termo)nuklearki na jedno strateški važno mjesto i aktiviralo ih istovremeno, da li bi udar bio dovoljno jak da Zemlju udalji sa ~150 mil na recimo ~170mil km od Sunca i time smanji prosječnu temperaturu koja je kakti u rastu?

Pitam za frenda.

 
Eksplozija koja bi imala toliku energiju da izazove promjenu Zemljine orbite prije bi rascopala čitav planet. Najrazorniji zemljotresi imaju energiju više magnituda veću od eksplozija atomskih bombi (Hirošima tipa) - pa ipak su izazivali tek najpreciznijim geofizičkim uređajima jedva mjerljive pomake u planetarnoj rotaciji ili osi. Ali broj stanovnika Zemlje bi bez dileme drastično pao 
Možda kad bi neko slično maseno tijelo prošlo pored, uz veliku sreću...

Uostalom, nije problem u Sunčevom zračenju, nego u Zemljinoj radijaciji. Ako sam dobro zapamtio, površina Zemlje isijava 17% više IC zračenja nego što prima. Ne, to nije zbog toga što sama površina nekako generira toplinu, nego dio vidljivog Sunčevog spektra za koji je atmosfera prozirna na površini mijenja frekvenciju prelazeći u IC zračenje - kojega onda apsorbiraju molekule stakleničkih plinova atmosfere umjesto da odjezdi ponovo u Svemir.
Za jasnog sunčanog ljetnog dana staviš ruku na haubu nekog tamnijeg auta i sve ti je jasno. Uđeš unutra i još ti je jasniji efekt staklenika. Ili ostaviš dijete ili kućnog ljubimca unutra.

Pa i da Zemljino zagrijavanje od Sunca nekim čudom momentalno stane, još dugo bi oceani ispuštali akumuliranu toplinu i globalno zagrijavanje (bolje reći površinsko koje obuhvaća našu biosferu) ne bi tako brzo stalo.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2023 3:54 (Al Crane).
13 godina
offline
16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti klim

Koliko ono znanstvenika i svih su za vrijeme korone tupili u ovo, vjeruj u znanost, vjeruj u lockdown, vjeruj u maske, vjeruj u potvrde, 100% zaštita od smrti, sigurno kao pijenje vode itd? :)
A eto vidi vraga, svakim danom sve više prljavog veša isplivava i teorije zavjere postaju stvarnost...ah ah :)

 

Poslušajte tipa Steven E. Koonina ili dr Richard Lindzena.

Npr. 



Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2023 11:57 (Fallen87).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti
Jelash13 kaže...

broj stanovnika Zemlje porastao je za 35%

 

Kada bi se postavilo par (termo)nuklearki na jedno strateški važno mjesto i aktiviralo ih istovremeno, da li bi udar bio dovoljno jak da Zemlju udalji sa ~150 mil na recimo ~170mil km od Sunca i time smanji prosječnu temperaturu koja je kakti u rastu?

Pitam za frenda.

 https://www.imdb.com/title/tt7605074/

Nema potrebe za rokanjem nuklearki :D

5 godina
offline
Re: 16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti
Fallen87 kaže...

Koliko ono znanstvenika i svih su za vrijeme korone tupili u ovo, vjeruj u znanost, vjeruj u lockdown, vjeruj u maske, vjeruj u potvrde, 100% zaštita od smrti, sigurno kao pijenje vode itd? :)
A eto vidi vraga, svakim danom sve više prljavog veša isplivava i teorije zavjere postaju stvarnost...ah ah :)

 

Poslušajte tipa Steven E. Koonina ili dr Richard Lindzena.

Npr. 



 
A jesi našao vjerodostojne znanstvenike... koje su plaćali British PetrolCato i Heartland "institut" 
Dakle kad ste se ti i taj Kroner i Lizzard načistili snijega zadnji puta?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2023 12:17 (Al Crane).
13 godina
offline
16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti klim

hahahha, kako se gleda tko koga placa kad mu paše :)
Istovremeno dok brujite the end is near o klimatskim promjenama, funding fino dolazi...kažite nešto protiv i odjednom, ups, ništa od fundinga :)

Na što me to podsjeća, ah da, na zadnjih par godina, tko je slučajno rekao nešto protiv narativa, odmah je bio bakoubojica, antivakser, ravnozemljaš i  bio terorist :)
Kažeš nešto protiv rata u Ukrajini odjendom si postao Putinovac :D ...ne znam slušajući sve te medije i stručnjake kako već Rusija nije bankrotirala, ostala bez streljiva, tehnike i ljudstva jedno 10 puta :D

Što se tiće snijega, slobodno svratiš do Like pomoći čistiti :D
Naravno, imamo cjepiva za bacati sad, antivakseri i ravnozemljaši se udružili pa umjesto da se ažuriraju i troše doze mi sad to moramo spaljivati i time pridonositi klimatskim promjenama :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2023 13:14 (Fallen87).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti klim

Iduća dva tjedna su ključna!

Pipl mast trast d sajns®!

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 mjeseci
protjeran
offline
16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti klim

Zahvaljujem se kolegi Al Craneu na pojašnjenju, i kolegi Fallenu na (ne)namjernoj filmskoj preporuci. Će se gledati danas, ako ga nađem. 

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: 16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti
Fallen87 kaže...

hahahha, kako se gleda tko koga placa kad mu paše :)
Istovremeno dok brujite the end is near o klimatskim promjenama, funding fino dolazi...kažite nešto protiv i odjednom, ups, ništa od fundinga :)

Na što me to podsjeća, ah da, na zadnjih par godina, tko je slučajno rekao nešto protiv narativa, odmah je bio bakoubojica, antivakser, ravnozemljaš i  bio terorist :)
Kažeš nešto protiv rata u Ukrajini odjendom si postao Putinovac :D ...ne znam slušajući sve te medije i stručnjake kako već Rusija nije bankrotirala, ostala bez streljiva, tehnike i ljudstva jedno 10 puta :D

Što se tiće snijega, slobodno svratiš do Like pomoći čistiti :D
Naravno, imamo cjepiva za bacati sad, antivakseri i ravnozemljaši se udružili pa umjesto da se ažuriraju i troše doze mi sad to moramo spaljivati i time pridonositi klimatskim promjenama :D

 
Jedno je kad funding odlazi za obavljanje svog posla, tj. istraživanje i determiniranje stvarnog stanja i prolazi peer-review postupke (siguran sam da znaš što je to ), drugo za podršku narativu fosilne industrije. A taj drugi funding je nekoliko magnituda veći.

Kakav šturac-palac Lika, snijega praktično nema u kontinentalnim krajevima Hrvatske (i šire) već par desetljeća, a on je u opisu umjereno-kontinentalne klime koja je do nedavno ovdje vladala.
I šta trabunjaš o svemu i svačemu što veze nema s temom? Antivakseri, ravnozemljaši, slični dilkani i negatori klimatskih promjena idu ruku pod ruku.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2023 14:09 (Al Crane).
13 godina
offline
Re: 16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti
Al Crane kaže...
Fallen87 kaže...

hahahha, kako se gleda tko koga placa kad mu paše :)
Istovremeno dok brujite the end is near o klimatskim promjenama, funding fino dolazi...kažite nešto protiv i odjednom, ups, ništa od fundinga :)

Na što me to podsjeća, ah da, na zadnjih par godina, tko je slučajno rekao nešto protiv narativa, odmah je bio bakoubojica, antivakser, ravnozemljaš i  bio terorist :)
Kažeš nešto protiv rata u Ukrajini odjendom si postao Putinovac :D ...ne znam slušajući sve te medije i stručnjake kako već Rusija nije bankrotirala, ostala bez streljiva, tehnike i ljudstva jedno 10 puta :D

Što se tiće snijega, slobodno svratiš do Like pomoći čistiti :D
Naravno, imamo cjepiva za bacati sad, antivakseri i ravnozemljaši se udružili pa umjesto da se ažuriraju i troše doze mi sad to moramo spaljivati i time pridonositi klimatskim promjenama :D

 
Jedno je kad funding odlazi za obavljanje svog posla, tj. istraživanje i determiniranje stvarnog stanja i prolazi peer-review postupke (siguran sam da znaš što je to ), drugo za podršku narativu fosilne industrije. A taj drugi funding je nekoliko magnituda veći.

Kakav šturac-palac Lika, snijega praktično nema u kontinentalnim krajevima Hrvatske (i šire) već par desetljeća, a on je u opisu umjereno-kontinentalne klime koja je do nedavno ovdje vladala.
I šta trabunjaš o svemu i svačemu što veze nema s temom? Antivakseri, ravnozemljaši, slični dilkani i negatori klimatskih promjena idu ruku pod ruku.

 Lijepo te se pozove da dođeš pomoći sa snijegom pa neceš, eh eh :( ...nije Lika tako daleko...

Zadnjih godina je svašta prošlo peer review postupke pa nikome ništa :) 
Eto, sad nekim čudom dobivamo skroz drugačije podatke, dapače, veoma zabrinjavajuće. Komentiranje ostalih stvari je veoma jednostavno, do jučer su ti silni znanstvenici i mediji trubili jednu stvar o cjepivu koja se pokazala komično pogrešnom, sad se ponavlja ista stvar samo s klimom. Velike su pare u zelenoj agendi, nikome naravno nije u cilju zaraditi, svi odjendom jako brinu za planet kao što su do jučer brinuli za bake :)

https://i.ibb.co/F7yfM6Q/360001584-962703414957743-1704871772437999635-n.jpg

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2023 14:43 (Fallen87).
10 mjeseci
protjeran
offline
16 tisuća znanstvenika upozorava na opasnosti klim

Da vas pitam, budući da nisam mikrobiolog.

 

Da li svako cjepivo ima u sebi oslabljene / umrtvljene stanice virusa koji se onda ubrizga u čovjeka nakon čega njegovo / njeno tijelo reagira stvarajući protustanice da se bori protiv tog virusa?

 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice