Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digitaln

poruka: 39
|
čitano: 12.021
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digitaln".
15 godina
offline
Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digitaln

Pa i sadašnja osobna vrijedi za putovanja po gotovo cijeloj Evropi, a ne samo u Euniji. Mislim da se ne može samo u Rusiju, Ukrajinu, Tursku, Bjelorusiju, te doskora ni u Veliku Britaniju.

Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digitaln

ehh, ovaj tjedan bi mi trebala biti gotova "nova" stara.

 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi
Meni je stara istekla prije deset dana a passport nemam i bez valjanih dokumenata se nalazim u Austriji. Fun Times!
16 godina
offline
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi

OSOBNE ISKAZNICE, istekle nakon proglašenja epidemije, su i dalje važeće 

 

Ne moraš brinuti, MUP ti i dalje priznaje tu isteklu osobnu: "produžen je rok važenja i to na najduže 30 dana nakon dana proglašenja prestanka epidemije"

 

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
16 godina
online
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi
izith kaže...

OSOBNE ISKAZNICE, istekle nakon proglašenja epidemije, su i dalje važeće 

 

Ne moraš brinuti, MUP ti i dalje priznaje tu isteklu osobnu: "produžen je rok važenja i to na najduže 30 dana nakon dana proglašenja prestanka epidemije"

 

 Znam, samo kaj ja zivim u Austriji i kad izadem problem mi se bude vratit. Znaci ako odem iz Austrije onda moram ostat u RH dok ne dobim nove dokumente. Boli kita austrijance za RH MUP i to kaj mi oni priznaju dokumente u RH.

 

EDIT:

Znaci moram u Bec po nove dokumente u ambasadu. Ima Konzul u Grazu ali taj radi jedan dan na mjesec. Tako je dragi ljudi, jedan dan na mjesec radi konzul u Grazu. Bas me zanima kolko ga placaju za taj jedan dan rada.

http://www.mvep.hr/files/file/dmku/at/1812201547-tablica-konzularnih-dana-2019-novi.pdf Ovo je tablica radnih vremena konzulata RH po Austriji. Nisu se od 2019 godine udostojili updejtat pdf!

Ono razmisljam da se odreknem hrvatskog drzavljanstva za austrijsko cisto radi jebade s dokumentima ali kad vidim ovo odma mi se sere. Nije ni cudo da sam se odselil.

 

EDIT: EDIT:

Shemiram napravit novu osobnu ili PAss kad budem na praznicima u RH po ljeti. Valjda im je dosta dva tjedna da naprave jednu plasticnu karticu.

CIsto informacije jedan PAss se u Austriji ceka oko tri dana i dojde ti doma s postom! Odes u ponedjeljak zatrazit pass i jos nikad nije dosel kasnije od istog tjedna!!!!!!!!!!!!!!!! (zena i djeca imaju AT Passport)

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2021 14:08 (NEW_MAN).
5 godina
offline
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi
BMT kaže...

Pa i sadašnja osobna vrijedi za putovanja po gotovo cijeloj Evropi, a ne samo u Euniji. Mislim da se ne može samo u Rusiju, Ukrajinu, Tursku, Bjelorusiju, te doskora ni u Veliku Britaniju.

 Da, ali ne vazi na onim automatiziranim checkpointima na aerodromima. Ako si htio brze proci, morao si izradivati putovnicu samo za tu namjenu (been there). Al bilo je vrijedno, posto se ne guzvas s obicnim smrtnicima kojima policajci provjeravaju osobne osobno

 

Nova ce osobna navodno i to moci

15 godina
offline
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi
encoding kaže...
BMT kaže...

Pa i sadašnja osobna vrijedi za putovanja po gotovo cijeloj Evropi, a ne samo u Euniji. Mislim da se ne može samo u Rusiju, Ukrajinu, Tursku, Bjelorusiju, te doskora ni u Veliku Britaniju.

 Da, ali ne vazi na onim automatiziranim checkpointima na aerodromima. Ako si htio brze proci, morao si izradivati putovnicu samo za tu namjenu (been there). Al bilo je vrijedno, posto se ne guzvas s obicnim smrtnicima kojima policajci provjeravaju osobne osobno

 

Nova ce osobna navodno i to moci

Složit ćeš se da je to prednost samo za nekoga tko jako često putuje avionom.

 

Meni za ovo povremeno letenje to ne predstavlja problem, a pogotovo ne takav da bih u proračun uplatio petstotinjak kn ili koliko već putovnica košta.

16 godina
online
Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digitaln

šteta što na osobnu ne mogu nekako zakeljit i podatke od vozačke pa da jedna kartica mijenja sve.

 

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi
NEW_MAN kaže...

 

EDIT: EDIT:

Shemiram napravit novu osobnu ili PAss kad budem na praznicima u RH po ljeti. Valjda im je dosta dva tjedna da naprave jednu plasticnu karticu.

CIsto informacije jedan PAss se u Austriji ceka oko tri dana i dojde ti doma s postom! Odes u ponedjeljak zatrazit pass i jos nikad nije dosel kasnije od istog tjedna!!!!!!!!!!!!!!!! (zena i djeca imaju AT Passport)

 Eh, putovnicu sa ubrzanim postupkom možeš dobiti unutar 24 sata (redovno se čeka oko 2 tjedna na nju).

 

Novu osobnu, standardnim putem trebaš čekati 3-4 tjedna. 

 

Ima i za nju ubrzani postupak:

Elektronička osobna iskaznica u žurnom postupku za sve podnositelje zahtjeva izdaje se u roku od 3 radna dana od dana podnošenja zahtjeva po cijeni od 500,00 kuna.

Izvor:

https://mup.gov.hr/osobna-iskaznica-eoi/328

 

5 godina
offline
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi
blackdevil kaže...

šteta što na osobnu ne mogu nekako zakeljit i podatke od vozačke pa da jedna kartica mijenja sve.

 

 A stvarno, koji je razlog tome? Al je teško negdje zapisat (ili na čipi ili na plastici) jel neko položio i za koja vozila?

Sve Vas Volim
10 godina
neaktivan
offline
Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digitaln

Ali da bi mobitel mogao procitati osobnu morat ce imati NFC cip?

I to je vazna informacija koje nema u tekstu, s obzirom na to da kod nas ima u prodaji pametnih mobitela bez tog cipa. 

Znaci ako ti mobitel nema nfc onda i dalje citac pametnih kartica koji kosta 100 kn?

 

Isto tako nije navedeno da li ce aplikacija biti personalizirana ili ce 1 mob moci citati vise razlicitih osobnih? 

Kao sto sad citac cita bilo ciju osobnu.

 

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi
Srce Isusovo kaže...
blackdevil kaže...

šteta što na osobnu ne mogu nekako zakeljit i podatke od vozačke pa da jedna kartica mijenja sve.

 

 A stvarno, koji je razlog tome? Al je teško negdje zapisat (ili na čipi ili na plastici) jel neko položio i za koja vozila?

 Pise u tekstu da ne moze zbog propisa EU?

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
12 godina
offline
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi
TomoR kaže...
NEW_MAN kaže...

 

EDIT: EDIT:

Shemiram napravit novu osobnu ili PAss kad budem na praznicima u RH po ljeti. Valjda im je dosta dva tjedna da naprave jednu plasticnu karticu.

CIsto informacije jedan PAss se u Austriji ceka oko tri dana i dojde ti doma s postom! Odes u ponedjeljak zatrazit pass i jos nikad nije dosel kasnije od istog tjedna!!!!!!!!!!!!!!!! (zena i djeca imaju AT Passport)

 Eh, putovnicu sa ubrzanim postupkom možeš dobiti unutar 24 sata (redovno se čeka oko 2 tjedna na nju).

 

Novu osobnu, standardnim putem trebaš čekati 3-4 tjedna. 

 

Ima i za nju ubrzani postupak:

Elektronička osobna iskaznica u žurnom postupku za sve podnositelje zahtjeva izdaje se u roku od 3 radna dana od dana podnošenja zahtjeva po cijeni od 500,00 kuna.

Izvor:

https://mup.gov.hr/osobna-iskaznica-eoi/328

 

 

Dakle dignuli su cijenu na 500 kn ako hoces brze dobit osobnu.

Prije dvije godine mi je propalo putovanje jer je "zurni" postupak trajao 3 tjedna a redovni 4.

Cijena je tada bila 200kn za zurni.

Tako da se ja ne bih pouzdao u tu njihovu "zurnost"

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2021 15:35 (tutanjkamen).
16 godina
offline
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi
Srce Isusovo kaže...
blackdevil kaže...

šteta što na osobnu ne mogu nekako zakeljit i podatke od vozačke pa da jedna kartica mijenja sve.

 

 A stvarno, koji je razlog tome? Al je teško negdje zapisat (ili na čipi ili na plastici) jel neko položio i za koja vozila?

 

texas.bug kaže...
Srce Isusovo kaže...
blackdevil kaže...

šteta što na osobnu ne mogu nekako zakeljit i podatke od vozačke pa da jedna kartica mijenja sve.

 

 A stvarno, koji je razlog tome? Al je teško negdje zapisat (ili na čipi ili na plastici) jel neko položio i za koja vozila?

 Pise u tekstu da ne moze zbog propisa EU?

Vezano za vozačku: "Vlada ističe da se vozačke dozvole u zemljama članicama EU izdaju u skladu sa zajedničkim pravilima Unije, kojima je propisan izgled i sadržaj vozačkih dozvola. Iz tog razloga osobna iskaznica ne može sadržavati funkcionalnost vozačke dozvole."

Dodatni problem, kako neki pišu, je i činjenica da vam policija zbog prekršaja može oduzeti vozačku dozvolu, a ako je ona vezana za osobnu ne bi mogli oduzeti samo nju. Druga je opcija da čip s podacima ima mogućnost privremenog deaktiviranja certifikata vozačke dozvole, što u ovom trenutku, s ovim čipovima, nije izvedivo.

 

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
16 godina
offline
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi
tutanjkamen kaže...
TomoR kaže...
NEW_MAN kaže...

 

EDIT: EDIT:

Shemiram napravit novu osobnu ili PAss kad budem na praznicima u RH po ljeti. Valjda im je dosta dva tjedna da naprave jednu plasticnu karticu.

CIsto informacije jedan PAss se u Austriji ceka oko tri dana i dojde ti doma s postom! Odes u ponedjeljak zatrazit pass i jos nikad nije dosel kasnije od istog tjedna!!!!!!!!!!!!!!!! (zena i djeca imaju AT Passport)

 Eh, putovnicu sa ubrzanim postupkom možeš dobiti unutar 24 sata (redovno se čeka oko 2 tjedna na nju).

 

Novu osobnu, standardnim putem trebaš čekati 3-4 tjedna. 

 

Ima i za nju ubrzani postupak:

Elektronička osobna iskaznica u žurnom postupku za sve podnositelje zahtjeva izdaje se u roku od 3 radna dana od dana podnošenja zahtjeva po cijeni od 500,00 kuna.

Izvor:

https://mup.gov.hr/osobna-iskaznica-eoi/328

 

 

Dakle dignuli su cijenu na 500 kn ako hoces brze dobit osobnu.

Prije dvije godine mi je propalo putovanje jer je "zurni" postupak trajao 3 tjedna a redovni 4.

Cijena je tada bila 200kn za zurni.

Tako da se ja ne bih pouzdao u tu njihovu "zurnost"

 

 

 

 Eto onda sada za 500kn ne čekaš više od tjedan dana sa žurnim postupkom. Kad dignu na 1000, taman ćeš dobiti za 3 dana. Šta ćeš, skupi su ti burzovni mešetari u MUP-u...

16 godina
moderator
offline
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi
izith kaže...

Dodatni problem, kako neki pišu, je i činjenica da vam policija zbog prekršaja može oduzeti vozačku dozvolu, a ako je ona vezana za osobnu ne bi mogli oduzeti samo nju. Druga je opcija da čip s podacima ima mogućnost privremenog deaktiviranja certifikata vozačke dozvole, što u ovom trenutku, s ovim čipovima, nije izvedivo.

 

 

Svašta. Treća opcija je da se ništa na vozačkoj ne flegira kao važeće ili nevažeće već se samo provjeri u centralnoj bazi je li ta neka vozačka suspendirana ili nije.

Kad bismo barem imali te neke uređaje koji se mogu međusobno povezati i na osnovu nekog jedinstvenog identifikatora dati tražene podatke o nekom entitetu...

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi
izith kaže...
Srce Isusovo kaže...
blackdevil kaže...

šteta što na osobnu ne mogu nekako zakeljit i podatke od vozačke pa da jedna kartica mijenja sve.

 

 A stvarno, koji je razlog tome? Al je teško negdje zapisat (ili na čipi ili na plastici) jel neko položio i za koja vozila?

 

texas.bug kaže...
Srce Isusovo kaže...
blackdevil kaže...

šteta što na osobnu ne mogu nekako zakeljit i podatke od vozačke pa da jedna kartica mijenja sve.

 

 A stvarno, koji je razlog tome? Al je teško negdje zapisat (ili na čipi ili na plastici) jel neko položio i za koja vozila?

 Pise u tekstu da ne moze zbog propisa EU?

Vezano za vozačku: "Vlada ističe da se vozačke dozvole u zemljama članicama EU izdaju u skladu sa zajedničkim pravilima Unije, kojima je propisan izgled i sadržaj vozačkih dozvola. Iz tog razloga osobna iskaznica ne može sadržavati funkcionalnost vozačke dozvole."

Dodatni problem, kako neki pišu, je i činjenica da vam policija zbog prekršaja može oduzeti vozačku dozvolu, a ako je ona vezana za osobnu ne bi mogli oduzeti samo nju. Druga je opcija da čip s podacima ima mogućnost privremenog deaktiviranja certifikata vozačke dozvole, što u ovom trenutku, s ovim čipovima, nije izvedivo.

 

 Zar se vozačke dozvole fizički oduzimaju? Ja sam mislio da je to samo ostao izraz iz prijašnjih vremena. Doduše, nikad nisam napravio prekršaj za "oduzimanje vozačke dozvole", pa ne znam.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi
BMT kaže...

 

 Zar se vozačke dozvole fizički oduzimaju? Ja sam mislio da je to samo ostao izraz iz prijašnjih vremena. Doduše, nikad nisam napravio prekršaj za "oduzimanje vozačke dozvole", pa ne znam.

 Svojedobno prijatelju na sudu dosudili oduzimanje vozačke na tri mjeseca. On se tri mjeseca nije vozio, a onda su ga pozvali iz policije (dok je dopis došao do njih i prošao proceduru) da donese vozačku jer će biti kod njih ta tri mjeseca po presudi. :)

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
protjeran
offline
Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digitaln

Početak kada Vaš zdravstveni karton i VAše zdravlje više neće biti povjerljivo između Vas i doktora.Čisti udar na individualnost,slobodu i pravo na postojanje.Krenut će s DA LI STE PRIMILI BOCU.

Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi

Već je odavno zdravstveni karton online :) 

5 godina
offline
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi
Meni istekla prije misec dana.. Znači čekamo kolovoz
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi
Drago kaže...
izith kaže...

Dodatni problem, kako neki pišu, je i činjenica da vam policija zbog prekršaja može oduzeti vozačku dozvolu, a ako je ona vezana za osobnu ne bi mogli oduzeti samo nju. Druga je opcija da čip s podacima ima mogućnost privremenog deaktiviranja certifikata vozačke dozvole, što u ovom trenutku, s ovim čipovima, nije izvedivo.

 

 

Svašta. Treća opcija je da se ništa na vozačkoj ne flegira kao važeće ili nevažeće već se samo provjeri u centralnoj bazi je li ta neka vozačka suspendirana ili nije.

Kad bismo barem imali te neke uređaje koji se mogu međusobno povezati i na osnovu nekog jedinstvenog identifikatora dati tražene podatke o nekom entitetu...

 

 

 

Upravo tako, kad se hoce brzo se nađe rjesenje. Em ti problema je fizicki imas ili nemas kod sebe vozacku, kao to te nekog sprijeciti da vozi ako je lud ili sta?

Plus bi mogli osobu koja je ostala bez vozacke povezati sa autom osobnim ili obiteljskim, ili onim kojim je napravio prekrsaj, da se brze moze iskontrolirati. Recimo detekcija tog auta preko tablica, pa provjera dali doticna osoba vozi ili netko drugi tko ima valjanu vozacku...

 

ova osobna bi bila super i za potpisivanje, potvrdu napravljenih medicninski ili stomatoloskih pregleda. Recimo odes kod stomatologa na ciscenje karijesa i to potvrdis osobnom sta je izvrseno, da se ne desi da recimo na karijes se zakaci stavljanje plombi, ovo, ono da se nabiju troskovi prema hzzou... isto tako kod medicinskih tretmana i potrosenog materijala...

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2021 22:21 (bus).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi
ludizao kaže...
texas.bug kaže...

Ali da bi mobitel mogao procitati osobnu morat ce imati NFC cip?

I to je vazna informacija koje nema u tekstu, s obzirom na to da kod nas ima u prodaji pametnih mobitela bez tog cipa. 

Znaci ako ti mobitel nema nfc onda i dalje citac pametnih kartica koji kosta 100 kn?

Auk! Mislio sam da mi NFC neće trebat 

 

 Mozda ce se moci autorizirati putem samo aplikacije? Ni za mobilno bankarstvo ne treba NFC, ali treba za izravno placanje mobitelom. Ne znam 

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digitaln

Vrijedit će 5 godina umjesto 10... Fuck... Treba puniti blagajnu...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi
Visak kaže...
BMT kaže...

 

 Zar se vozačke dozvole fizički oduzimaju? Ja sam mislio da je to samo ostao izraz iz prijašnjih vremena. Doduše, nikad nisam napravio prekršaj za "oduzimanje vozačke dozvole", pa ne znam.

 Svojedobno prijatelju na sudu dosudili oduzimanje vozačke na tri mjeseca. On se tri mjeseca nije vozio, a onda su ga pozvali iz policije (dok je dopis došao do njih i prošao proceduru) da donese vozačku jer će biti kod njih ta tri mjeseca po presudi. :)

 Imamo istog frenda 

5 godina
offline
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi
izith kaže...

Vezano za vozačku: "Vlada ističe da se vozačke dozvole u zemljama članicama EU izdaju u skladu sa zajedničkim pravilima Unije, kojima je propisan izgled i sadržaj vozačkih dozvola. Iz tog razloga osobna iskaznica ne može sadržavati funkcionalnost vozačke dozvole."

Dodatni problem, kako neki pišu, je i činjenica da vam policija zbog prekršaja može oduzeti vozačku dozvolu, a ako je ona vezana za osobnu ne bi mogli oduzeti samo nju. Druga je opcija da čip s podacima ima mogućnost privremenog deaktiviranja certifikata vozačke dozvole, što u ovom trenutku, s ovim čipovima, nije izvedivo.

 

 Onda bi bilo bolje da se malo poigramo sa semantikom i da se vozačke više ne oduzimaju nego deaktiviraju privremeno... ili jednostavno dobiješ zabranu vožnje. 

Sve Vas Volim
12 godina
offline
Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digitaln

Uz rizik da me dezurni forumasi proglase nacistom:

NFC treba ugraditi u svaki novi auto tako da se bez valjanog ocitanja vozacke ne mozes voziti. U slucaju da ti netko da svoju vozacku taj odgovara kao saucesknik u radnji (npr nesreci).

 

Mozete raspaliti sa TD 

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi
Srce Isusovo kaže...

 Onda bi bilo bolje da se malo poigramo sa semantikom i da se vozačke više ne oduzimaju nego deaktiviraju privremeno... ili jednostavno dobiješ zabranu vožnje. 

Vozačka se oduzima na licu mjesta ako si pijan, ali je sljedeći radni dan možeš preuzeti u policijskoj postaji. Službeno bi trebali oduzeti i vozilo, te organizirati premještaj ako ne postoji prikladno mjesto za ostaviti ga jer pijan ne smiješ dalje voziti, u praksi, ako imaš suvozača koji ima vozačku zažmire na oba oka na činjenicu da je i on vidno alkoholoziran jer im se ne da zezati s tim, a bitno je naplatiti kaznu.

 

Međutim, kao zakonska sankcija za neke prekršaje, vozačka se ne oduzima, već se izrekne zabrana upravljanja i to za određenu kategoriju. Uredno ljude uhvate pijane u autu, pa im izreknu zabranu upravljanja vozilom B kategorije, dok motor uredno mogu voziti.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi
kerum kaže...

Uz rizik da me dezurni forumasi proglase nacistom:

NFC treba ugraditi u svaki novi auto tako da se bez valjanog ocitanja vozacke ne mozes voziti. U slucaju da ti netko da svoju vozacku taj odgovara kao saucesknik u radnji (npr nesreci).

 

Mozete raspaliti sa TD 

 Pa zapravo je super ideja 

Sve Vas Volim
15 godina
odjavljen
offline
Re: Od 2. kolovoza započinje izdavanje novih "digi
kerum kaže...

Uz rizik da me dezurni forumasi proglase nacistom:

NFC treba ugraditi u svaki novi auto tako da se bez valjanog ocitanja vozacke ne mozes voziti. U slucaju da ti netko da svoju vozacku taj odgovara kao saucesknik u radnji (npr nesreci).

 

Mozete raspaliti sa TD 

Ideja je dobra, ali u praksi nije provediva. Bez internet konekcije bi to teško funkcioniralo, a mjesta bez interneta bome ne nedostaje (podzemne garaže, razni makadamski pristupni putevi prema planinarskim lokacijama, čak i neke asfaltirane ceste).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice