20 godina iMaca

poruka: 6
|
čitano: 2.890
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "20 godina iMaca".
15 godina
offline
Re: 20 godina iMaca
Najveći bitan preokret u Appleu je prestavljanje njihovog iPod prijenosnog mp3 svirača i ubjeđivanje Jobsa da se pjesme prodaju zasebno a ne cijeli album. Tako prosječnom amerikancu je omogućeno da kupi jedan hit od nekog umjetnika za 1USD, a isti taj umjetnik osim tog hita imao je CD pun 'smeća' za slušanje.

Ostalo je povijest. Jer isti taj iPod potakao val kupnje prvog Appleovog telefona, tj. istog onog iPhona koji nije imao ni Dilivery Report o slanju SMS poruka, a MMS i prednja kamera kao i video pozivi bili su znastvena fantastika, koje su odavno imali Nokia i SonyEricsson.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: 20 godina iMaca
Dead kaže...

Definitivno vrlo bitan uređaj koji je utjecao na razvoj kompanije.

 Sječam se njega jos iz osnovne tj vidio oglas u nekom informatičkom časopisu, i jako mi je izgledao tada futuristički ali za mene je to bilo tada a i sada je to preskupa igračka pored PC-a.  Buduči da sam prvi komp dobio u sedmom razredu a za prvi komp je trebalo iskeširati 8000kn a iMac je koštao sigurno puno puno više .

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 20 godina iMaca
Markić7 kaže...
Dead kaže...

Definitivno vrlo bitan uređaj koji je utjecao na razvoj kompanije.

 Sječam se njega jos iz osnovne tj vidio oglas u nekom informatičkom časopisu, i jako mi je izgledao tada futuristički ali za mene je to bilo tada a i sada je to preskupa igračka pored PC-a.  Buduči da sam prvi komp dobio u sedmom razredu a za prvi komp je trebalo iskeširati 8000kn a iMac je koštao sigurno puno puno više .

 

 

 Ja se sjećam članka s monitor.hr, možda još radi link.

 

8k za prvi komp? Spoiled rich ass. Ja dobio rashodovanu 286icu od firme.

13 godina
offline
Re: 20 godina iMaca
Envy kaže...
Najveći bitan preokret u Appleu je prestavljanje njihovog iPod prijenosnog mp3 svirača i ubjeđivanje Jobsa da se pjesme prodaju zasebno a ne cijeli album. Tako prosječnom amerikancu je omogućeno da kupi jedan hit od nekog umjetnika za 1USD, a isti taj umjetnik osim tog hita imao je CD pun 'smeća' za slušanje.

Ostalo je povijest. Jer isti taj iPod potakao val kupnje prvog Appleovog telefona, tj. istog onog iPhona koji nije imao ni Dilivery Report o slanju SMS poruka, a MMS i prednja kamera kao i video pozivi bili su znastvena fantastika, koje su odavno imali Nokia i SonyEricsson.

 prvi iPhone je bio znanstvena fantastika za sve ostale mobitele, po izgledu, ekranu, sučelju i svemu ostalom ... :D

15 godina
offline
20 godina iMaca

prvi maxcintosh na kojem sam radio bio je SE II (1987.) i to je bio strojček za poželjeti (npr. čitav excel - aplikacija, zajedno sa svim mojim uradcima i dodacima u njemu, stao je jednu (!) disketu od 1,3 MB). poslije toga je na red (u drugoj firmi - dizajn i dtp) došao PowerMacintosh 9600 (1997.) + monitor nokia 21" i to je bi posljednji suvisli mac ikad načinjen (sve - sve! - sam radio na hd-u od 4 gb, čak i jumbo plakate; stalo je desetke aplikacija i stotine datoteka iz photoshopa/freehanda/quarka, nikad se nije zblesiralo i sve je radilo savršeno). sve poslije toga bilo je mutavo iživljavanje i polagano stmopižđenje u marketing i cojones como riñones. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: 20 godina iMaca
Markić7 kaže...
Dead kaže...

Definitivno vrlo bitan uređaj koji je utjecao na razvoj kompanije.

 Sječam se njega jos iz osnovne tj vidio oglas u nekom informatičkom časopisu, i jako mi je izgledao tada futuristički ali za mene je to bilo tada a i sada je to preskupa igračka pored PC-a.  Buduči da sam prvi komp dobio u sedmom razredu a za prvi komp je trebalo iskeširati 8000kn a iMac je koštao sigurno puno puno više .

 

 

 mi smo imali jednog u osnovnoj skoli, nikad nije bio upaljen! sluzio je samo za ukraslp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice