SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage jedno

poruka: 26
|
čitano: 5.270
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage jedno".
16 godina
offline
SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage jedno

Nije napisana najbitnija stvar, jel vrti Far Cry? 

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage jedno

ma jedina će mu zadaća biti sjebavanje kineskog pandana. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
8 godina
offline
SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage jedno

Znači....računat će sve na eks?

Twitch-WTFrack
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage j
dd.inc kaže...

Nije napisana najbitnija stvar, jel vrti Far Cry? 

 -može na 4K .. a nakon optimizacije (jer guta previše rama..) će moći i na 8k s 20-30fpsa..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage j
Sad će moći pratiti prijatelja mog prijatelja^15
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage j
dd.inc kaže...

Nije napisana najbitnija stvar, jel vrti Far Cry? 

 Fakat sam ostario i ispao iz toka...

Kad sam bio mlad, pitanje je bilo: but can it run Crysis?

 

Očito je danas Far Cry referentan...

 

 

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Re: SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage j
fer-de-lance kaže...

 Fakat sam ostario i ispao iz toka...

Kad sam bio mlad, pitanje je bilo: but can it run Crysis?

 

Očito je danas Far Cry referentan...

 

 

 Prvi put čujem to za far cry, uvijek je bio crysis 

15 godina
offline
SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage jedno

možda postoji far crysis 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
18 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage j
fer-de-lance kaže...
dd.inc kaže...

Nije napisana najbitnija stvar, jel vrti Far Cry? 

 Fakat sam ostario i ispao iz toka...

Kad sam bio mlad, pitanje je bilo: but can it run Crysis?

 

Očito je danas Far Cry referentan...

 

 

 Bit ce da sam i ja ostario, kad zaboravljam tko je kralj FLOPS-a 

14 godina
protjeran
offline
SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage jedno

Naucite vec jednom da nikakav mainframe sa zilijun jezgri nece dobro vrtit Krizu jer ima slab single core 

Moj PC  
7 0 hvala 0
SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage jedno

Interesantno, ali kakvo je u usporedbi s qubit racunalom? Znam da jos nema komercijalne uporabe, medjutim volio bih znati koliko cemo cekati (jednom kad postane komercijalno) da qubiti pocnu pokazivati svoju snagu. Jer ovoligo teraflopsa je za sada bolesno mnogo i dovoljno valjda za sve moguce potrebe.

Moj PC  
1 1 hvala 0
Re: SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage j
fer-de-lance kaže...
dd.inc kaže...

Nije napisana najbitnija stvar, jel vrti Far Cry? 

 Fakat sam ostario i ispao iz toka...

Kad sam bio mlad, pitanje je bilo: but can it run Crysis?

 

Očito je danas Far Cry referentan...

 

 

 

Ja sam jos stariji. Prije je bila Daikatana, ona se nije mogla vrtiti na nicemu.

14 godina
protjeran
offline
Re: SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage j
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 Jer ovoligo teraflopsa je za sada bolesno mnogo i dovoljno valjda za sve moguce potrebe.

Ne da nije dovoljno nego je smijesno malo za neke namjene kao sta su razne fizikalne simulacije, bio-medicinska istrazivanja i sl.

14 godina
offline
Re: SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage j
dd.inc kaže...

Nije napisana najbitnija stvar, jel vrti Far Cry? 

 Ne da vrti nego je stvoren za Far Cry!!!

 

 

Evo dokaza...

 

Some people are so poor... all they have is money!
8 godina
odjavljen
offline
SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage jedno

Zašto Intel a ne AMD ?

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage j
Glavas_ZG kaže...

Zašto Intel a ne AMD ?

Valjda zato što Kinezi grade svoje exa-scale superračunalo bazirano na AMD-ovoj tehnologiji:

 

The same is true for the third prototype announced this week, although the final Shuguang exascale machine is expected to rely on domestically-produced x86 processors.  And now that Chinese chipmaker Hygon has such technology in the form of a Zen server CPU license, the most likely path to indigenous x86-based exascale machinery looks like it will be through AMD’s intellectual property. Hygon is already shipping their first locally-made Zen chips into the domestic market, under the name of “Dhyana,” and these could certainly be the basis for the Shuguang prototype.

Hygon’s EPYC license is restricted to the AMD’s first-generation Zen architecture, which is unlikely to be powerful enough to be the foundation of an exascale supercomputer. That suggests the Chinese are already looking ahead to future Zen designs to fuel their x86 needs. AMD’s Zen 2 EPYC chip, codenamed Rome, is already in the pipeline and is scheduled to go into production next year. But for exascale systems, the Zen 3 EPYC platform would be the most logical choice. That chip is on schedule for a 2020 release, which is just in time for China’s initial crop of exascale supercomputers.

https://www.top500.org/news/china-reveals-third-exascale-prototype/

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
14 godina
offline
SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage jedno

Jedva čekam započet s rudarenjem

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage j

Interesantno, ali kakvo je u usporedbi s qubit racunalom? Znam da jos nema komercijalne uporabe, medjutim volio bih znati koliko cemo cekati (jednom kad postane komercijalno) da qubiti pocnu pokazivati svoju snagu. Jer ovoligo teraflopsa je za sada bolesno mnogo i dovoljno valjda za sve moguce potrebe.

 

Trenutno jos uvijek bolje, jos niti jedno kvantno racunalo nije dokazalo "quantum supremacy" oliti, da radi barem jednu stvar radi bolje od klasicnog racunala. Najveci problem su greske uzrokovane samom prirodom kvantnih racunala i kako su qubiti implementirani hardverski. Zasad jos se trazi dobar error correction

 

Doduse, to bi se isto uskoro moglo promijeniti otkad je IBM dao svoj 5qubit quantum computer za slobodnu uporabu https://quantumexperience.ng.bluemix.net/qx/editor

valjda je nada da ce sto vise ljudi se zajebava s tim, nekom past na pamet i neka dobra ideja

14 godina
protjeran
offline
Re: SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage j
Glavas_ZG kaže...

Zašto Intel a ne AMD ?

Zasto AMD a ne intel?

14 godina
offline
Re: SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage j
BaklavaMetal kaže...

Interesantno, ali kakvo je u usporedbi s qubit racunalom? Znam da jos nema komercijalne uporabe, medjutim volio bih znati koliko cemo cekati (jednom kad postane komercijalno) da qubiti pocnu pokazivati svoju snagu. Jer ovoligo teraflopsa je za sada bolesno mnogo i dovoljno valjda za sve moguce potrebe.

 

Trenutno jos uvijek bolje, jos niti jedno kvantno racunalo nije dokazalo "quantum supremacy" oliti, da radi barem jednu stvar radi bolje od klasicnog racunala. Najveci problem su greske uzrokovane samom prirodom kvantnih racunala i kako su qubiti implementirani hardverski. Zasad jos se trazi dobar error correction

 

Doduse, to bi se isto uskoro moglo promijeniti otkad je IBM dao svoj 5qubit quantum computer za slobodnu uporabu https://quantumexperience.ng.bluemix.net/qx/editor

valjda je nada da ce sto vise ljudi se zajebava s tim, nekom past na pamet i neka dobra ideja

 Radi neke stvari optimalnije, ali da, jos ne i bolje : )

15 godina
offline
Re: SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage j
dd.inc kaže...

Nije napisana najbitnija stvar, jel vrti Far Cry? 

 

fer-de-lance kaže...
* * *

 

Očito je danas Far Cry referentan...

 

 

 

Motorino kaže...
* * *

 

 

 Prvi put čujem to za far cry, uvijek je bio crysis 

 

Svaki fazon ima rok trajanja.. a prije nego što sam pročitao članak zapitao sam se hoće li netko spomenuti spomenuti već isfurani fazon.

 

4ndY kaže...
Glavas_ZG kaže...

Zašto Intel a ne AMD ?

* * *

 

ansha kaže...
Glavas_ZG kaže...

Zašto Intel a ne AMD ?

Zasto AMD a ne intel?

 

Sto puta rečeno. Zato što je Inte - Intel, a AMD - Smeće.   

14 godina
offline
Re: SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage j
Envy kaže...

 

Sto puta rečeno. Zato što je Inte - Intel, a AMD - Smeće.   

 

 

To kao da kažeš Mercedes je Mercedes a Audi ili BMW je smeće!

 

Super si to zaključio!

Some people are so poor... all they have is money!
15 godina
offline
Re: SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage j
andi.cro kaže...
* * *

 

To kao da kažeš Mercedes je Mercedes a Audi ili BMW je smeće!

 

Super si to zaključio!

Ne nego ovako: BMW je BMW, Mercedes je bio na zemlji a bog na nebu davne 80-te, a Audi je C/P ove dvojice, ili wonna be BMW/Merc.

 

Nije to zaključak nego čisto flamanje, iskustvo, sto i prvi faktor pa ako nisi dobro čuo evo da ti ponovim: Intel je Intel a AMD je Smeće. Hoćeš još jednom?

PS: Totalno sam razočaran očekivanim brojem TD-ova.

14 godina
offline
Re: SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage j
Envy kaže...
andi.cro kaže...
* * *

 

To kao da kažeš Mercedes je Mercedes a Audi ili BMW je smeće!

 

Super si to zaključio!

Ne nego ovako: BMW je BMW, Mercedes je bio na zemlji a bog na nebu davne 80-te, a Audi je C/P ove dvojice, ili wonna be BMW/Merc.

 

Nije to zaključak nego čisto flamanje, iskustvo, sto i prvi faktor pa ako nisi dobro čuo evo da ti ponovim: Intel je Intel a AMD je Smeće. Hoćeš još jednom?

PS: Totalno sam razočaran očekivanim brojem TD-ova.

 Ahhh... 

 

TD-e jako rijetko dijelim, smatram ih ispod razine jer ak se ne slažem sa nečim onda to i kažem (napišem) i ne skrivam se iza TD-a!

Some people are so poor... all they have is money!
15 godina
offline
Re: SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage j
andi.cro kaže...
* * *

 

TD-e jako rijetko dijelim, smatram ih ispod razine jer ak se ne slažem sa nečim onda to i kažem (napišem) i ne skrivam se iza TD-a!

Dijelim tvoje mišljenje i u potpunosti se slažem. TD i ja više nikome ne dajem, jer pola izjava za koji se "čovjke ne bi složio" zamjeni to sa Auuuuuu... "palac dolje".. Nije to isto.

 

 

14 godina
offline
Re: SAD će 2021. dobiti prvo superračunalo snage j
ansha kaže...

Naucite vec jednom da nikakav mainframe sa zilijun jezgri nece dobro vrtit Krizu jer ima slab single core 

 Prosvijetlio si nas. Koji smo mi jebeni informatički zanesenjaci, kvazi stručnjaci,  kada nismo uočili tako jednostavnu činjenicu. Dakle, ni Crysis ni Far Cry na ovom neće dobro raditi iz prije navedenih razloga.

@Envy: "Intel je Intel a AMD je Smeće." - znači li to da sam ja kupio smeće kada sam sa svoga i5 2500k (krepao nakon 8 godina vjerne službe) prešao na AMD 7 2700? Jer koliko vidim, po cijeni je prilično prihvatljiv, a mog starog Intela (šmrc) pojede za doručak. Tako da ne bi trebalo biti nikakvo čudo ako mali žuti naprave novi superkompić na AMD-u.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 16:36 (učo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice