67.000 Južnokorejanaca želi tužiti Apple zbog namj

poruka: 10
|
čitano: 2.930
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "67.000 Južnokorejanaca želi tužiti Apple zbog namj".
16 godina
neaktivan
offline
67.000 Južnokorejanaca želi tužiti Apple zbog namj

nije problem samo u Apple, to rade svi od npr. gorenja, boscha, samsunga, pa do vivaka, beko i drugih, 

npr. tv traje točno 365 dana koliko je garancija i onda počne zezati ili se kasno paliti

npr2. perilica rublja mi je radila točno 2 godine i onda je stala, jer toliko je garancija 

itd... itd...

 

 

 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 67.000 Južnokorejanaca želi tužiti Apple zbog
miller1985 kaže...

nije problem samo u Apple, to rade svi od npr. gorenja, boscha, samsunga, pa do vivaka, beko i drugih, 

npr. tv traje točno 365 dana koliko je garancija i onda počne zezati ili se kasno paliti

npr2. perilica rublja mi je radila točno 2 godine i onda je stala, jer toliko je garancija 

itd... itd...

 

 

 

 Moj TV uredno radi već 10 godina. Frižider 10, usisavač 10, perilica 10, mikrovalna 10... sve sam kupio kad sam uselio u novi stan i do danas mi se od elektroničkih uređaja ništa nije pokvarilo ili da lošije radi. Možda zato jer kad kupujem, nikada ne kupujem jeftinjavu već visoku klasu. iPhone bi po cijeni trebao biti visoka klasa.

12 godina
neaktivan
offline
Re: 67.000 Južnokorejanaca želi tužiti Apple zbog
iPhone je skupi Kinez...ništa više
Svaka akcija ima svoju reakciju.
8 godina
offline
Re: 67.000 Južnokorejanaca želi tužiti Apple zbog
miller1985 kaže...

nije problem samo u Apple, to rade svi od npr. gorenja, boscha, samsunga, pa do vivaka, beko i drugih, 

npr. tv traje točno 365 dana koliko je garancija i onda počne zezati ili se kasno paliti

npr2. perilica rublja mi je radila točno 2 godine i onda je stala, jer toliko je garancija 

itd... itd...

 

 

 

Ja sam uzel sad nedavno novu sušilicu i beko daje 5 godina garancije kao i vecina drugih. Po meni to je oke.

Problem je kod elektronike tipa PS4, fotoaparati gdje se dobiva samo 1 godina iako po zakonu bi trebale bit minimalno dvije, no to nikog nije briga.

8 godina
offline
Re: 67.000 Južnokorejanaca želi tužiti Apple zbog
Rijetko kada netko ovako masivno promaši metu kao ti. Ekran koreja ili japan. Memorija isto. Soc tajvan. Staklo sad. Razni kontroleri sve samo ne kina. Faceid komponente kompletno u SAD-u. U kini se rade dijelovi kućišta i finalna montaža. To je sve
Ja rekoh
15 godina
offline
67.000 Južnokorejanaca želi tužiti Apple zbog namj

Imam samsung LCD monitor već 8 godinu radi bez problema. Nvidia 250 isto tako radi, a prešla svoju garanciju.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: 67.000 Južnokorejanaca želi tužiti Apple zbog
Feudalac kaže...
Rijetko kada netko ovako masivno promaši metu kao ti. Ekran koreja ili japan. Memorija isto. Soc tajvan. Staklo sad. Razni kontroleri sve samo ne kina. Faceid komponente kompletno u SAD-u. U kini se rade dijelovi kućišta i finalna montaža. To je sve

Rijetko kada netko ovako masivno promaši metu kao ti. Ekran Samsung. Memorija isto. Soc Samsung. Staklo sad. Razni kontroleri sve samo ne kina. Faceid komponente kompletno u SAD-u. U kini se rade dijelovi kućišta i finalna montaža. To je sve

Give a man a mask and he will show you his true face
8 godina
offline
Re: 67.000 Južnokorejanaca želi tužiti Apple zbog
limitedition kaže...

Rijetko kada netko ovako masivno promaši metu kao ti. Ekran Samsung. Memorija isto. Soc Samsung. Staklo sad. Razni kontroleri sve samo ne kina. Faceid komponente kompletno u SAD-u. U kini se rade dijelovi kućišta i finalna montaža. To je sve

 Ako misliš na X, ekran radi samsung. Međutim, X je samo jedan od modela koji se sada prodaje i to u manje primjeraka nego osmice, a tu je još sedmica, 6s i SE istovremeno u ponudi. ekrani u njima su ne samsung, ne kina. memorija je sk hynix, flash je toshiba u modelu x, pretohdni imaju samsung ram, flash sk hynix ili toshiba. Zadnje tri generacije soc se proizvodi na tajvanu, TSMC. uglavnom, Kina zanemarivo što je bila svrha prethodnog posta.

Ja rekoh
16 godina
neaktivan
offline
Re: 67.000 Južnokorejanaca želi tužiti Apple zbog
BlueMax kaže...

 

  Moj TV uredno radi već 10 godina. Frižider 10, usisavač 10, perilica 10, mikrovalna 10... sve sam kupio kad sam uselio u novi stan i do danas mi se od elektroničkih uređaja ništa nije pokvarilo ili da lošije radi. Možda zato jer kad kupujem, nikada ne kupujem jeftinjavu već visoku klasu. iPhone bi po cijeni trebao biti visoka klasa.

 Ljudi kupe vešmašinu za 1500kn i onda se čude što nakon 3 godine rikne, a  sjećaju se dok su bili mali da je njihova mama/baba kupila jednu koja je trajala 20. To se sve sjećaju, a ne sječaju se da su njihovi roditelji dizali kredite da bi kupili vešmašinu ili tv jer je jedan košto polugodišnju plaću dok danas za jednu prosjećnu plaću kupiš 2-3 komada. 

 

Stvar je kvalitete. Prije su se stvari radile prvenstveno od puno boljih materijala i prolazile puno bolje kontrole. Nisu imale opcije da ti skuha kavu dok pere veš nego si imao tri mehanička programa koja nisi mogo pokvarit da si htio. Danas se sve štanca na tisuće komada bitna je samo količina, a materijali su degradirani taman toliko da većina izdrži neko prihvatljivo vrijeme. Normalno sve samo zbog cijene, jer možeš imat ti najkvalitetniji proizvod na svijetu kad ti ga nitko neće kupit nego se svi ljepe ko muve na gov.. na 999.99kn. I normalno glavno da poslje kake kako je prije sve bilo bolje i da ne možeš danas više ništa kvaliteno naći. 

 

Daj danas 2-3 plaće za perilicu rublja ili televizor i takva ti sigurno neće riknut nakn 2 godine.

 

S tim da uz to još i zaboravljaju da nam je masovna proizvodnja omogučila način i visinu standarda koji imamo danas i da nema jeftine, masovne proivodnje još bi robu trljali na potoku ili bi jednu perilicu dijelila cijela zgrada, a TV bi gledo samo u vatrogasnom domu.

8 godina
offline
Re: 67.000 Južnokorejanaca želi tužiti Apple zbog
BlackDog22 kaže...

 Ljudi kupe vešmašinu za 1500kn i onda se čude što nakon 3 godine rikne, a  sjećaju se dok su bili mali da je njihova mama/baba kupila jednu koja je trajala 20. To se sve sjećaju, a ne sječaju se da su njihovi roditelji dizali kredite da bi kupili vešmašinu ili tv jer je jedan košto polugodišnju plaću dok danas za jednu prosjećnu plaću kupiš 2-3 komada. 

 

Stvar je kvalitete. Prije su se stvari radile prvenstveno od puno boljih materijala i prolazile puno bolje kontrole. Nisu imale opcije da ti skuha kavu dok pere veš nego si imao tri mehanička programa koja nisi mogo pokvarit da si htio. Danas se sve štanca na tisuće komada bitna je samo količina, a materijali su degradirani taman toliko da većina izdrži neko prihvatljivo vrijeme. Normalno sve samo zbog cijene, jer možeš imat ti najkvalitetniji proizvod na svijetu kad ti ga nitko neće kupit nego se svi ljepe ko muve na gov.. na 999.99kn. I normalno glavno da poslje kake kako je prije sve bilo bolje i da ne možeš danas više ništa kvaliteno naći. 

 

Daj danas 2-3 plaće za perilicu rublja ili televizor i takva ti sigurno neće riknut nakn 2 godine.

 

S tim da uz to još i zaboravljaju da nam je masovna proizvodnja omogučila način i visinu standarda koji imamo danas i da nema jeftine, masovne proivodnje još bi robu trljali na potoku ili bi jednu perilicu dijelila cijela zgrada, a TV bi gledo samo u vatrogasnom domu.

 Sve što si naveo stoji.

Dodao bih još jednu tangentu, ovo što se danas događa posljedica je odnosno neželjena konzekvenca informatizacije.

Recimo da si XYZ firma koja prodaje milion komada perilica rublja na godinu. Uz par klikova na računalu, skine se 10 grama aluminija s remenice. Milion puta 10 grama = 10 tona aluminija. I tako komponentu po komponentu projektiraju da zadovolji minimalne uvjete, troškovi niži, popust u dućanu veći. Što će napraviti konkurent s druge strane planeta? Isto - inače ode butiga. S druge strane, računala pomažu ubrzati centrifugu; bakinu perilicu je na 600 okretaja trebalo vezati da ne sruši zidove i ostavljala je veš pun vode, danas i iz najjeftinije izlazi gotovo suh.

 

Konkurencija je takva da se sa svim ovim mjerama ne može zarađivati i prosperirati. Onda tu dolazi prljaviji dio igre gdje se proizvod namjerno projektira tako da banalni kvarovi potrošnih dijelova iziskuju promjenu daleko većih sklopova a traju samo koliko i obvezno ili promotivno produljeno jamstvo itd itd.

 

Tko će testirati trajnost nečega? Potkupljene, nedovoljno financirane državne agencije? Teško je i novčanikom odabrati kvalitetno; najskuplje nije nužno najtrajnije. Ne možeš se pouzdati ni u prodavača; oni uvijek prodaju xy marki istovremeno, a forsiraju onu gdje je najveća marža. Kad sam kod interesa posrednika, zanimljiva je činjenica da posrednik koji radi na postotak (agent, nekretnine) NEMA interes tražiti veću cijenu.

Kako god, vrijedi 2 miljenija stara izreka - caveat emptor.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 22:16 (Feudalac).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice