Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a zabo

poruka: 58
|
čitano: 12.876
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a zabo".
15 godina
offline
Re: Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a
Visak kaže...
To se zove Scrhodingerovi bitcoini. Možda ih imaš, možda nemaš, tek kad ukucaš zadnji pokušj šifre ćeš znati.

 Trebao bi za dio iznosa prodati nekome sansu da se obogati.

 

Dajem vrijednost 5000 Bitcoina za pokušaj osvajanja 7000 Bitocina.

 

Biznis.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a
Envy kaže...

Prosto mi zvuči ne moguće da je tako glup. Lozinku zapišem na papit a papir ostavim na mjesto gdje ili će istruhnuti ili ga neće nitko pronaći.

Kao što rekoh, ne moguće je da je tako "glup".

 Želiš 7000 BTC zaštititi šifrom => nećeš bit' bedak i izabrati reči iz rečnika, nego nešto dugačko i za*ebano => čestitam, napravio si šifru koju nisi u stanju zapamtiti => šifra ide na papirić, a papirić na "sigurno mesto" => naravno da X godina kasnije nemaš pojma ni koja je šifra ni gde se papirić nalazi.

 

Civilizovano rešenje bi bilo da je iznajmio sef u banci i tamo čuvao papirić. Takođe, s obzirom na relativno mali broj pokušaja, možda je imalo smisla da ipak uzme neku dužu, ali logičnu, pamtljivu šifru, no tu je teško napraviti balans između nečega što neko ko ga poznaje može pogoditi i nečega što je previše nasumično da bi se tek tako setio nakon što mu nije trebalo određeni broj godina.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
6 godina
offline
Re: Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a
Visak kaže...
To se zove Scrhodingerovi bitcoini. Možda ih imaš, možda nemaš, tek kad ukucaš zadnji pokušj šifre ćeš znati.

 Ta priča sa njegovom mačkom u vreći je uvijek zanimljiva. Mačka je u vreći zatvorena sa otrovnom tvari, dok se vreća ne otvori, za nju kvantni fizičari kažu da je i mrtva i živa. Tek kad se otvori vreća, mačka je ili mrtva ili živa.

Trust nobody, become the best !
16 godina
offline
Re: Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a
Mislim da Visak zna kako glasi prica.o Schrodingerovoj macki ;)

A sto se ove price tice, ne mogu si zamisliti patnju kroz koju prolazi "vlasnik" BTC-a, to je zbilja srednjovjekovno mucenje na moderan nacin.
5 godina
offline
Re: Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a
obrati se filmskim scenaristima...oni to riješe u par minuta

znači da ipak postoje načini zaključavanja koji su neprobojni pa da ih ni Interpol iz jedne druge vijesti s bug.hr ne može provaliti:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 14:45 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a
Ivan(4) kaže...
Envy kaže...

Prosto mi zvuči ne moguće da je tako glup. Lozinku zapišem na papit a papir ostavim na mjesto gdje ili će istruhnuti ili ga neće nitko pronaći.

Kao što rekoh, ne moguće je da je tako "glup".

 Želiš 7000 BTC zaštititi šifrom => nećeš bit' bedak i izabrati reči iz rečnika, nego nešto dugačko i za*ebano => čestitam, napravio si šifru koju nisi u stanju zapamtiti => šifra ide na papirić, a papirić na "sigurno mesto" => naravno da X godina kasnije nemaš pojma ni koja je šifra ni gde se papirić nalazi.

 

Civilizovano rešenje bi bilo da je iznajmio sef u banci i tamo čuvao papirić. Takođe, s obzirom na relativno mali broj pokušaja, možda je imalo smisla da ipak uzme neku dužu, ali logičnu, pamtljivu šifru, no tu je teško napraviti balans između nečega što neko ko ga poznaje može pogoditi i nečega što je previše nasumično da bi se tek tako setio nakon što mu nije trebalo određeni broj godina.

A gle, ja sam malo brzopleto reagovao komentarom jer je vijest bila svježa, a i izraz glup nije baš primjeren jer nije definisan.

Eh sada, od okolnosti do okolnosti. Primjer moje šifre:
"320330335Amd-1" bez navodnika. Ima brojeve, ima više od 8 karaktera, ima veliko slovo i malo slovo i ima minus. Šta su prvih 5 brojeva.. pa BMW-ovi serije 3, onda ide Procesor pa neki -1, nisam naravno dodavao Ł i ł oznake koje je ultrateško na nekim uređajima upisati da ne govorim kolik ju je teško pogoditi.

Sad druge strane, ja imam jedan mali rokovnik i u njega zapisujem sve moguće šifre.. nekada patern početni bude isti a ostaak se završava sa Epic, Steam ,Bug, Facebook u zavisnosti šta treba.
 
Kada ljudima radim Google Play račun napišem im na mali papirć i kažem da to stave u novčanik... Novčanik se može izgubiti (može ga netko i ukrasti) a sa druge strane može živ čovjek kao ja malo prije čisteći snijeg okliznuti se i da se ne zhvati za čeličlčnu ogradu ode glava na špicasti ivičnjak (True Detective zadnja sezona).

Sa ovim šiframa vječiti problem. Samo ne ide mi u glavu da je sposoban toliko Bitcoina izrudariti a da šifru zaboravi.. Da sutra rudarim zalijepio bih ju na plafon... Ali to su moje okolnosti, netko nema mira ni u svojoj kući.. Kod mene nekako sve mirno. Nitko mi ne ulazi u potkrovlje i nitko mi i ne dira stvari u mojoj radnoj sobi.

15 godina
neaktivan
offline
Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a zabo

Treba samo po forumima pisati kako sprema napad. Dođe FBI i besplatno mu dešifrira disk.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a
Visak kaže...

Treba samo po forumima pisati kako sprema napad. Dođe FBI i besplatno mu dešifrira disk.

Vidjeli smo kako FBI i sve silne sigurnosne agencije razbiajju iPhone od onog crnca. Na kraju je neka izraelska kompanija provalila u njega i to se ogradila da im je uspjelo samo u SE modelu.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a
Ima logike ako je lozinka tipa danen123?, ali ako je 13025-20345-98537
Onda def. nema šanse da se je ikad sjeti.
14 godina
offline
Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a zabo

Da prisnažimo za izbor lozinke:

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a zabo

Lik : upuca deseti puta krivi password i izbriše disk

Njegova žena: hej, oprala sam ti jučer stare levisice u mašini, bio ti neki papirić unutra pa se smočio ali imaš sreće još se vidi, piše nešto pass: BTC7000123 

 
12 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a
Ženu u podrum, pod lokot! Što redovno ne pere veš 😅
7 godina
offline
Re: Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a
BarbaVeli kaže...

Zato je najbolje imati zaporka123 za sve svoje račune. Nema šanse da ikad to zaboravim.

Tak sam i ja uvijek mislio, pa sam svugdje stavio datum rođenja za šifru.

I znam da mi je to šifra, ali

Srećom pa imam dokumente u novčaniku, ali tlaka vadit stalno kad se treba negdje ulogirat...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 19:12 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a zabo

cila ta priča oko bitcoina i kriptovaluta ima u samom startu jednu temeljnu falinku: ideju da čovik bude sam sebi bankar. 

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a
fer-de-lance kaže...

Tak sam i ja uvijek mislio, pa sam svugdje stavio datum rođenja za šifru.

I znam da mi je to šifra, ali

Srećom pa imam dokumente u novčaniku, ali tlaka vadit stalno kad se treba negdje ulogirat...

 

 To još funkcionira kod muškaraca. Ženama je datum rođenja varijabilan.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a zabo

Lik je izmislio da ima disk za 7000 zaključanih kriptonovaca kako bi dospio u medije. I nitko ne može dokazati da ih nema. :-)

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a zabo

I zato bitcoin nikad nece u trenutnok stanju zamjenit novac..... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a
da je imao recimo toliko zlata u sefu a zaboravio password...odeš u Pevex...kupiš brusilicu...malo bolju za 1000kn i nema te u vijestima...a opet ovako je dobio svojih 5 minuta slave
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a
Kaj nemres klonirati taj disk jedno 100 puta pa imas 800 pokusaja za sifru?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a
Informatičar starog kova kaže...

cila ta priča oko bitcoina i kriptovaluta ima u samom startu jednu temeljnu falinku: ideju da čovik bude sam sebi bankar. 

Ili ako imaš negdje 50k€ ušteđevine, imaj mu*a pa kupi 1 BTC za 30k€ i onda  čekaj da dođe do 100k€ (a otići će). Ali valja stisnuti zube pa riskirati 30k €, oni koji na kamari imaju 50+k € ionako nemaju pojma šta je BTC osim ako već nisu u nekom od bankarskih poslova.

PS: Koliko košta da mi pošalješ jednu knjigu ako je ostala?

16 godina
offline
Re: Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a
Envy kaže...

... oni koji na kamari imaju 50+k € ionako nemaju pojma šta je BTC osim ako već nisu u nekom od bankarskih poslova. ...

 Šta nam to govori o BTC?

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Re: Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a
Ivan(4) kaže...
Envy kaže...

... oni koji na kamari imaju 50+k € ionako nemaju pojma šta je BTC osim ako već nisu u nekom od bankarskih poslova. ...

 Šta nam to govori o BTC?

Ne znam, prosvjetli me. Ne znam ni što se uključi u ovu temu. 

16 godina
offline
Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a zabo

Polazeći od toga da ljudi sa 50+k€ uglavnom nisu bedaci kojima je to palo s neba, činjenica da je BTC van njihovih radara (osim, kako si rekao, uzane skupine koja se ozbiljno bavi finansijama) mi govori da je BTC "zabava" za mase na kojoj će procentualna šačica na kraju uzeti lovu. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a
Envy kaže..

PS: Koliko košta da mi pošalješ jednu knjigu ako je ostala?

 naravno. pošalji mail na kristijan.miric(ž)si.t-com.hr

 

a šta se tiče bitcoina... jebo to. u prirodi je spas.

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
12 godina
offline
Re: Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a
Bitcoin je Bubble. Mislim da taj izgubljeni disk mu drži cijenu. Zamislite vijest da je isti nađen kako bi to utjecalo na cijenu?!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a
absolon kaže...
Bitcoin je Bubble. Mislim da taj izgubljeni disk mu drži cijenu. Zamislite vijest da je isti nađen kako bi to utjecalo na cijenu?!

 Ne bi uopće utjecalo na cijenu. Veće količine btca se ionako uglavnom prodaju otc.

A i tih 7000 bitcoina nije ništa posebno, samo prošli mjesec je Grayscale kupio više od 70,000 btc. 

15 godina
offline
Re: Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a
Rolac kaže...
jur kaže...

ja ih imam 3 komada ali taj mail više ne postoji :( jer je preko škola išao pa ti vidi

 Pa zamoli nekog iz karneta da ti napravi ponovo taj mail na par dana 

 pa ne ide to tako nisam ja iz stranke "zna se" 

16 godina
offline
Re: Ima 7 tisuća bitcoina na kriptiranom disku, a

Probaj, makar i ne znaš nikog. Meni je jedna od životnih krilatica "Bolje ispasti glup nego iz voza.", tj ako postavljanjem nekog pitanja u najgorem slučaju ispadnem glup, a u najboljem imam neku opipljivu korist, jbg, progutam tremu, pitam i nekad ne ispadne ništa, a povremeno sam baš dobro prošao, samo zato što sam otišao da postavim naizgled glupo pitanje.

 

Inače, ako CarNet funkcioniše slično kao ovde RCUB/AMRES, onda su tu pretežno inženjeri, a manje administrativci i verujem da bi mogao naići na nekog ko bi se na ljudskom nivou dao umoliti. Možeš možda da probaš mejlom da kažeš kako ti je, eto, bitan taj stari mejl jer si preko njega bio registrovan na jedan važan servis kome sad zbog toga ne možeš da pristupiš, ili da prosto, uz važeća lična dokumenta, uzmeš stari indeks ili đačku knjižicu i odeš fizički tamo i kažeš "Dobar dan, evo, ja sam stvarno ovaj ovde učenik, samo sam malo ostario, bih li ikako mogao dobiti pristup toj adresi još jednom na kratko, jako mi je važno", pa, ako treba, reci i stvarno zbog čega, jbg, nije kriminal, a nije ni mala stvar, i ko zna. Realno nemaš šta da izgubiš.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 14:21 (Ivan(4)).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice