Airfish8 - Leteći brod ili ploveći zrakoplov?

poruka: 7
|
čitano: 3.893
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Airfish8 - Leteći brod ili ploveći zrakoplov?".
16 godina
neaktivan
offline
Airfish8 - Leteći brod ili ploveći zrakoplov?

Toivo Kaare je prvi 1935. razvio ideju Ekranoplana, a Robert Bartini (Riječanin) je u svojim WIG projektima usavršio, te Georgy Mikhailovich Beriev i Rostislav Evgenievich Alexeyev nastavili rad na modelima, 

tako da je priča o inovativnosti bez veze

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Airfish8 - Leteći brod ili ploveći zrakoplov?

neka bude nadmornica sve dok ne potone. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Airfish8 - Leteći brod ili ploveći zrakoplov?

Izvrsno kada je dobra vidljivost. Međutim, po magli ili izmaglici može biti jako opasno. 200kmh je velika brzina u blizini plovila koji ne očekuju da im nešto doleti sa 200km/h. 

Na maloj visini lete i galebovi, ne znam može li šajba izdržat udar, valda može.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Airfish8 - Leteći brod ili ploveći zrakoplov?

blaži jugo i ode sve u 3pm

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Airfish8 - Leteći brod ili ploveći zrakoplov?
saintmarcus9 kaže...

blaži jugo i ode sve u 3pm

 Ae. Tribalo bi to isprovat'. Ca kad uleti u kaki burin oko Paga, odnice ga vrag

16 godina
offline
Airfish8 - Leteći brod ili ploveći zrakoplov?

Koji "jastuk"? Ekonomičnost? Udobnost?

 

Komponenta otpora zraka (drag force) se smanjuje zbog utjecaja tla (ground effect), tj. mijenja se slika strujanja i to je sve.

Najbolji omjer uzgona i otpora (lift/drag) postiže se na visini leta do otprilike jedne duljine krila (chord length) iznad površine. Iznad te visine, utjecaj tla naglo opada.

 

Prednost za putnike, u odnosu na plovila, je da nema ljuljanja zbog valova . Cijena i ekonomičnost - k'o avion. Obuka posade - k'o piloti. Radijus okretanja k'o u aviona - onda postaje veliki problem to što se leti par metara iznad mora (koridori leta).

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Airfish8 - Leteći brod ili ploveći zrakoplov?
Ajar kaže...

neka bude nadmornica sve dok ne potone. 

 ahaha kasniš već ima planove za to https://en.wikipedia.org/wiki/Flying_submarine 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice