AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke paket

poruka: 59
|
čitano: 25.457
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke paket".
12 godina
neaktivan
offline
Re: AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke p

Stiga mi danas paket... tracking kaže: 17.04.2021 - poslano iz Kine
6.7. stiglo u Hrvatsku... Da me netko pokusa uvjeriti da nisu zadržavali pošiljke negdje na brodovima ili skladištima u Franfurtu...

 

Paket vrijednost 8$ (50 kn). Naplaceno 40 kuna : 18,5 kontrolni pregled + 20,5 PDV

Realni PDV je 12,5 kuna, naplatili su 8 kuna više. Oko ovog ostalog ne mogu utjecati, ali imam crno na bijelo vrijednost pošiljke - pa da se bar žalim na ovo. Da li netko zna kome se žalim? Pošti, carini?

<šalimsene>Da tražim nazad i 18,5 kuna jer je pregled obavljen loše i ja sam morao obaviti ispravni pregled umjesto njih</>

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke p
kunjavac kaže...

Stiga mi danas paket... tracking kaže: 17.04.2021 - poslano iz Kine
6.7. stiglo u Hrvatsku... Da me netko pokusa uvjeriti da nisu zadržavali pošiljke negdje na brodovima ili skladištima u Franfurtu...

 

Paket vrijednost 8$ (50 kn). Naplaceno 40 kuna : 18,5 kontrolni pregled + 20,5 PDV

Realni PDV je 12,5 kuna, naplatili su 8 kuna više. Oko ovog ostalog ne mogu utjecati, ali imam crno na bijelo vrijednost pošiljke - pa da se bar žalim na ovo. Da li netko zna kome se žalim? Pošti, carini?

<šalimsene>Da tražim nazad i 18,5 kuna jer je pregled obavljen loše i ja sam morao obaviti ispravni pregled umjesto njih</>

 

 Kolika je vrijednost robe na izvoznoj deklaraciji ?  ili će (ako im se ne sviđa vrijednost na izvoznoj deklaraciji) slati poziv za dostavu računa i tada naplatiti još 19,5 KN ?? .  Ili sve rade po procjeni ??

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 15:40 (ZeRo21).
10 godina
offline
Re: AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke p
ZeRo21 kaže...

 Kolika je vrijednost robe na izvoznoj deklaraciji ?  ili će (ako im se ne sviđa vrijednost na izvoznoj deklaraciji) slati poziv za dostavu računa i tada naplatiti još 19,5 KN ?? .  Ili sve rade po procjeni ??

Sa drugog foruma, 109 kn je koštao proizvod, 18,50 kn (kontrolni pregled vr. do 150 eur) i PDV su računali 18,47 kn (uplata carinskog terećenja), jer je na paketu pisala vrijednost od 12 USD, u ovom slučaju nisu tražili dostavu računa već sa paketa uzeli vrijednost.

A vidjet ćemo kako će zapravo ići kroz ostale primjere.

2 godine
neaktivan
offline
Re: AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke p
kiki_b kaže...
ZeRo21 kaže...

 Kolika je vrijednost robe na izvoznoj deklaraciji ?  ili će (ako im se ne sviđa vrijednost na izvoznoj deklaraciji) slati poziv za dostavu računa i tada naplatiti još 19,5 KN ?? .  Ili sve rade po procjeni ??

Sa drugog foruma, 109 kn je koštao proizvod, 18,50 kn (kontrolni pregled vr. do 150 eur) i PDV su računali 18,47 kn (uplata carinskog terećenja), jer je na paketu pisala vrijednost od 12 USD, u ovom slučaju nisu tražili dostavu računa već sa paketa uzeli vrijednost.

A vidjet ćemo kako će zapravo ići kroz ostale primjere.

 U međunarodnom prometu roba izvozna deklaracija treba biti vjerodostojni dokument. Kinezi, a i mi smo to zloupotrebljavali ( Kinezi su većinom znali za naše propise i novodili su vrijednost manju od 22 eura. ) Kad bi carinik vidio da je manje od 22 eura u principu to je propuštao. Ako je nešto bilo veliko i teško ili na rengenu zaključeno-procjenjeno da je to skupa roba. Carina je to zadržavala  i slala poziv.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 19:13 (ZeRo21).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke p
ZeRo21 kaže...
kunjavac kaže...

Stiga mi danas paket... tracking kaže: 17.04.2021 - poslano iz Kine
6.7. stiglo u Hrvatsku... Da me netko pokusa uvjeriti da nisu zadržavali pošiljke negdje na brodovima ili skladištima u Franfurtu...

 

Paket vrijednost 8$ (50 kn). Naplaceno 40 kuna : 18,5 kontrolni pregled + 20,5 PDV

Realni PDV je 12,5 kuna, naplatili su 8 kuna više. Oko ovog ostalog ne mogu utjecati, ali imam crno na bijelo vrijednost pošiljke - pa da se bar žalim na ovo. Da li netko zna kome se žalim? Pošti, carini?

<šalimsene>Da tražim nazad i 18,5 kuna jer je pregled obavljen loše i ja sam morao obaviti ispravni pregled umjesto njih</>

 

 Kolika je vrijednost robe na izvoznoj deklaraciji ?  ili će (ako im se ne sviđa vrijednost na izvoznoj deklaraciji) slati poziv za dostavu računa i tada naplatiti još 19,5 KN ?? .  Ili sve rade po procjeni ??

 Na paketu je bilo 10$ (63 kune). Dakle odoka su procijenili to na 85 kuna

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 14:28 (kunjavac).
12 godina
neaktivan
offline
AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke paket

U biti više me nervira zadržavanje paketa koje se ne može dokazati da je namjerno, ali vjerojatno su negdje u EU ili nekim brodovima/kontejnerima to zadržavali do 1.7.
Prijašnjih godina sam uvijek prestao naručivati pakete iz kine oko 1.6. da do godišnjeg odmora stigne šta ima. 
Sada sam prestao naručivati 11.5 čim sam čuo za ovo sa PDV jer sam pretpostavio da bi mogli baciti neku naknadu za 'pregled' a od te najave do danas mi je stigao samo jedan paket u svibnju. Čekam još 7 paketa sve vrijednosti dolar dva i čak sam i spreman platiti ali mi se stvarno ne da odgađati godišnji radi toga. Nek se gone, nek vraćaju te pakete a kinezima i poklonim tih dolar dva jer nisu oni krivi zbog ovih naših EU nesposobnjakovića.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke p
Plaćanje poreza DA, plaćanje HP-ovog harača koji dođe više od same robe i PDV-a NE!

Netko tko više prati ovi temu dali je EU mandatirala samo PDV ili i ovi famoznu HP-ovi naknadu?
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke paket

A što mislite o tome da svatko od nas iz Kine naruči nekoliko malih paketića i onda ih odbijemo podići kad dođu i zaračunaju sve - revolt, protest?

 
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke p
To bi bila odlična ideja da se plaća pouzećem paket a ovako ako nećeš preuzeti paket, poštar ti ostavi obavijest. To se čuva 5 radnih dana u pošti i onda se vraća pošaljitelju. E sad, ako ti ne dođeš pošta to triba vratit u Kinu. I jel misliš da će se to desit? Kinez je odma dobija pare kad si kupija, ko zna jel ti je uopće dužan vratit pare ako ti nisi tija dignit paket tako da će ti paketi završit pitaj boga di 🤣.
15 godina
offline
Re: AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke p

-loša ideja..

-osim što je roba već plaćena, za to se ne radi povrat (ne vraća se pošiljatelju..) tj jedina 'neugognost' što bi im se skupilo nešto paketa (gužva) a posljedica da normalne isporuke dodatno kasne (i opet 'mi' trpimo posljedice).

-uz gornji post.. + 'sitnica', važna, kupac je uvoznik, carinski-porezni obveznik, imaju tvoje podatke.. u slučaju recimo nepodmirenja obveza to je carinski-porezni prekršaj, tj dobiješ obavijest o robi, iznosu koji moraš podmiriti a hoćeš li to preuzeti državu ne zanima, no kazna ako ne podmirš je moguća. Poštari bi tako dobili poklone 'djedmraza' koje plaćaš ti/mi.. i zato to nije baš neka 'osveta'. To jednostavno nije normalna pošta-pošiljka, sve je drugačije a tad bi to imalo smisla protiv trgovca, ne protiv posrednika-dostavljača, koji bi tad naplatio svoju dostavu i povrat tom trgovcu.

 

+ ono što stane u kaslić, ubace.. nema podizanja ako je sve podmireno (i dio postova po temama o tome govori).

+ ako su sva davanja plaćena, tad pošti time ne možeš napakostiti, samo sebi. Ako nisu pa nešto moraš platiti.. tad ćeš platiti a podizanje robe je stvar koja nikog ne zanima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 7:54 (ihush).
2 godine
neaktivan
offline
AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke paket

Stigao mi prvi IOSS paket naručen preko Aliexpress 2.7.. Pošta je naplatila 18.5 kuna za kontrolni pregled. Preko izvorne naljepnice nalijepljena je naljepnica od Nizozemske pošte sa Nizozemskim brojem za praćenje. Ne vidi se ni IOSS kod. U ovom slučaju ne vidim što je naša pošta radila, osim što je naplatila 18.5 kn. ??

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke p
ZeRo21 kaže...

Stigao mi prvi IOSS paket naručen preko Aliexpress 2.7.. Pošta je naplatila 18.5 kuna za kontrolni pregled. Preko izvorne naljepnice nalijepljena je naljepnica od Nizozemske pošte sa Nizozemskim brojem za praćenje. Ne vidi se ni IOSS kod. U ovom slučaju ne vidim što je naša pošta radila, osim što je naplatila 18.5 kn. ??

 -ne vidiš, ono što pošta radi (i naplati) jer je to naš izum, jači od kotača+vatre zajedno, usmena carinska deklaracija.. da i to postoji, kod nas. (ostatak svemira i dalje deklaraciju ima u papirnatom obliku, jer je to jedna od definicija riječi-značenja-smisla).. pa ako zatrebaš deklaraciju, zaustaviš poštara i on ti ponovi, to je to :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
neaktivan
offline
AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke paket

Nakon detaljnije analize primljenih paketa sa aliexpressa i banggooda mogu sa velikom vjerojatnošću tvrditi da ovi paketi nemaju veze sa IOSS-om. Aliexpress preko svoje logistike uvozi ili dovozi pakete u Nizozemsku. U Nizozemskoj lijepe naljepnice i šalju je lokalnom Nizozemskom poštom.

Banggood je otišao korak dalje - svojom logistikom dovozi pakete u Hrvatsku i šalje ih Hrvatskom poštom kupcima u Hrvatskoj.

Ovo treba dalje analizirati ( Prema teoriji svaki IOSS paket mora imati IOSS kod prodavača –što na mojim paketima nisam pronašao ???? !!!!!! ).

Napomena – ovo je zaključak za tri "IOSS" pošiljke.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 16:01 (ZeRo21).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke p
ZeRo21 kaže...

Nakon detaljnije analize primljenih paketa sa aliexpressa i banggooda mogu sa velikom vjerojatnošću tvrditi da ovi paketi nemaju veze sa IOSS-om. Aliexpress preko svoje logistike uvozi ili dovozi pakete u Nizozemsku. U Nizozemskoj lijepe naljepnice i šalju je lokalnom Nizozemskom poštom.

Banggood je otišao korak dalje - svojom logistikom dovozi pakete u Hrvatsku i šalje ih Hrvatskom poštom kupcima u Hrvatskoj.

Ovo treba dalje analizirati ( Prema teoriji svaki IOSS paket mora imati IOSS kod prodavača –što na mojim paketima nisam pronašao ???? !!!!!! ).

Napomena – ovo je zaključak za tri IOSS pošiljke.

Najjednostavnije je vidjeti je li odmah plaćen PDV ili nije.

Moguće je da se još ne naplaćuje ništa što je išlo preko NL pošte jer je to moglo ući prije mjesec, dva u EU zonu.

2 godine
neaktivan
offline
Re: AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke p
Old Iggy kaže...
ZeRo21 kaže...

Nakon detaljnije analize primljenih paketa sa aliexpressa i banggooda mogu sa velikom vjerojatnošću tvrditi da ovi paketi nemaju veze sa IOSS-om. Aliexpress preko svoje logistike uvozi ili dovozi pakete u Nizozemsku. U Nizozemskoj lijepe naljepnice i šalju je lokalnom Nizozemskom poštom.

Banggood je otišao korak dalje - svojom logistikom dovozi pakete u Hrvatsku i šalje ih Hrvatskom poštom kupcima u Hrvatskoj.

Ovo treba dalje analizirati ( Prema teoriji svaki IOSS paket mora imati IOSS kod prodavača –što na mojim paketima nisam pronašao ???? !!!!!! ).

Napomena – ovo je zaključak za tri IOSS pošiljke.

Najjednostavnije je vidjeti je li odmah plaćen PDV ili nije.

Moguće je da se još ne naplaćuje ništa što je išlo preko NL pošte jer je to moglo ući prije mjesec, dva u EU zonu.

 

Ove pošiljke su naručene 2.7.2021 godine, porez je uredno naplaćen prilikom kupovine.

16 godina
online
Re: AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke p
ZeRo21 kaže...
Old Iggy kaže...
ZeRo21 kaže...

Nakon detaljnije analize primljenih paketa sa aliexpressa i banggooda mogu sa velikom vjerojatnošću tvrditi da ovi paketi nemaju veze sa IOSS-om. Aliexpress preko svoje logistike uvozi ili dovozi pakete u Nizozemsku. U Nizozemskoj lijepe naljepnice i šalju je lokalnom Nizozemskom poštom.

Banggood je otišao korak dalje - svojom logistikom dovozi pakete u Hrvatsku i šalje ih Hrvatskom poštom kupcima u Hrvatskoj.

Ovo treba dalje analizirati ( Prema teoriji svaki IOSS paket mora imati IOSS kod prodavača –što na mojim paketima nisam pronašao ???? !!!!!! ).

Napomena – ovo je zaključak za tri IOSS pošiljke.

Najjednostavnije je vidjeti je li odmah plaćen PDV ili nije.

Moguće je da se još ne naplaćuje ništa što je išlo preko NL pošte jer je to moglo ući prije mjesec, dva u EU zonu.

 

Ove pošiljke su naručene 2.7.2021 godine, porez je uredno naplaćen prilikom kupovine.

 Može biti IOSS, može zbirna dostava, može bit i da ne naplaćuju ako je uvezeno kroz neku drugu EU poštu, a možda je samo ovako prošlo...

2 godine
neaktivan
offline
AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke paket

-

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 23:29 (ZeRo21).
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke p
Dakle, meni je na Aliexpressu zaračunat PDV u iznosu 18kn, ali mi je opet naplaćen kod nas dodatnih 22,5Kn...ko tu koga????

Da li netko zna kuda bih mogao poslati prigovor i doznačiti račun na kojem se vidi da je PDV već plačen?
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 12:55 (jezda).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke p
jezda kaže...
Dakle, meni je na Aliexpressu zaračunat PDV u iznosu 18kn, ali mi je opet naplaćen kod nas dodatnih 22,5Kn...ko tu koga????

Da li netko zna kuda bih mogao poslati prigovor i doznačiti račun na kojem se vidi da je PDV već plačen?

 naknada koju pošta naplaćuje po osnovi izdavanja (usmene) carinske deklaracije ovisi o cijeni robe ispod-iznad 150€ i iznosi 18,5 ili 37kn.. tako ne može biti ni jedno od tog 22,5kn ... tj nešto je pogrešno tj logično je tad predpostaviti da je to neka cijena poštarine, ne carisnkog postupka ili pdv-a .. tj ili-ili, ne može biti mix i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke paket

Evo citam i ne vjerujem. Nisam znao da se ovo dešava narucio sam bas par paketa. Naci nije bio dosta pdv, ovo mi izgleda ko da se neko sjetio "Cvilili ste za 4.5kn evo vam sad 4x 4.5"??!

Glaso sam za ulazak u EU ko nadobudni klinac jedino iz razloga da ce nam doc konkurencija ISP-ova iz EU optika i nize cijene, al tog nece bit za mojeg zivota u mojoj pripizdini. Al zato imamo ovakve i slicne "blagodati" i HP radi kak im se sprdne, a ništa dodatno ne rade u odnosu na prije 1.7..

Jel ima netko kompetentan na forumu kolko je ovaj potez HP-a u skladu s regulativama EU i di se možemo žaliti a da ima neki efekt?

Hrvatska
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke p
Bubabug kaže...

Evo citam i ne vjerujem. Nisam znao da se ovo dešava narucio sam bas par paketa. Naci nije bio dosta pdv, ovo mi izgleda ko da se neko sjetio "Cvilili ste za 4.5kn evo vam sad 4x 4.5"??!

Glaso sam za ulazak u EU ko nadobudni klinac jedino iz razloga da ce nam doc konkurencija ISP-ova iz EU optika i nize cijene, al tog nece bit za mojeg zivota u mojoj pripizdini. Al zato imamo ovakve i slicne "blagodati" i HP radi kak im se sprdne, a ništa dodatno ne rade u odnosu na prije 1.7..

Jel ima netko kompetentan na forumu kolko je ovaj potez HP-a u skladu s regulativama EU i di se možemo žaliti a da ima neki efekt?

EU je regulirao samo da se po novom naplaćuje PDV. 

HAKOM je zadužen za ovakve "blagodati".

A onih 4.5 kuna su ukinuli jer ih je opalio šamar zvan UPU: https://www.upu.int/en/Contact-us

"With 192 member countries, the UPU continues to support its members through a three-tiered network focusing on the Physical, Financial and Electronic aspects of the postal supply chain."

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
16 godina
offline
AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke paket

Ako na aliexpressu naručim nešto i odaberem da je dostava iz Španjolske ili Francuske da li se plaća na to PDV i naknada hrvatskoj pošti 

Uvijek Vaš nikad svoj
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke paket

Pogledaj usporedbu koliko bi kostalo da narucis iz Kine, ako postoji razlika onda je to PDV. Posta meni nije nista sa Aliexpressa naplatila (iako zna i preko Overseas doci) jer za sve pakete je pisalo da dolazie iz EU (najcesce Mađarska).

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke p
Mentor kaže...

Ako na aliexpressu naručim nešto i odaberem da je dostava izŠpanjolske ili Francuske da li se plaća na to PDV i naknada hrvatskoj pošti 

 gle.. ako je iz EU tad je to jedno tržište, nema dodatno-dvostruko tj tad je roba već obavila uvozne formalnosti ulaskom u tu državu i tad je ta roba eu-roba, za eu tržište.. ali problem što nije, što su to rupe-tranzit.. i što je to ekšli roba koja nije obavila uvozne formalnosti koje ti tad hp može naplatiti, naknadu + pdv... i tome recimo služi uveden ioss.

-to je javna tajna, javni-šverc tj upravo zato se navodi da je roba iz španjolske.. ali bez cariskog-poreznog dijela tj da je obavljeno taj dio tad ne bi ni bilo potrebe to navoditi i ne bi kupovao s alija-kine nego iz eu trgovine.

-za sad, ako ne ide kroz hp može bez dodatnih plaćanja .. tj samo država naplaćuje pdv dok samo hp ima outsourcean carisnski postupak koji naplaćuje 18-38kn ostale dostave s tim nemaju ništa, pa ako ti stigne drugom dostavom nećeš ništa dodatno platiti, a ako stigne hpom tad ovisi o deklaraciji na kutiji, ioss-kina-eu.. što skener pročita pa može naplatiti nešto-sve-ništa.

-to ovisi o tom eu-skladištu, koje radi ilegalni posao preprakiravanja, printa etiketu-deklaraciju i to tad postane eu roba.. bez da je obavljen uvoz, dok ta država to dozvoljava jer je to njoj izvoz-tranzit i naplata pdv-a bi po iossu išla državi kupca tj hr, pa to španjolska nema interesa raditi + ostaje konkurentniji biz jer je ekšli legalni šverc.. dok eu to nekako ne riješi tj upravo zato se išlo na ioss ali traljavo-na pola..

 

-kupac naravno želi jeftinije, bez poreza ako može.. za sad može, prolazi, ali to ovisi o konkretnom skladištu-lancu i onome što kinez napiše na kutiji + što napiše eu skladište.. dok hp-skener čita kod i po tome automatika dalje radi svoj posao, ne osoba nego sustav-računala-skener..

-ako platiš, može u najgorem slučaju 18,5kn + pdv, može samo 18kn, može ništa i to za hp, ostali ništa jer je dostava plaćena a oni s carinom-porezom nemaju veze tj samo dostavljaju paket unutar eu tržišta.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
online
Re: AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke p
10alex kaže...

Pogledaj usporedbu koliko bi kostalo da narucis iz Kine, ako postoji razlika onda je to PDV. Posta meni nije nista sa Aliexpressa naplatila (iako zna i preko Overseas doci) jer za sve pakete je pisalo da dolazie iz EU (najcesce Mađarska).

 Ječer stigle aluminijske zaštite za štednjak, naručene s alija iz Kine, cijena 130kn, dostavila HP, nikakva naknada.

Malo sam bio iznenadjen što nisu ništa naplatili, kad poslije na paketu vidim;..... poslano iz Germanije, Frankfurt na Maini...sa žigom. 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
15 godina
offline
Re: AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke p
Zaporožac kaže...
10alex kaže...

Pogledaj usporedbu koliko bi kostalo da narucis iz Kine, ako postoji razlika onda je to PDV. Posta meni nije nista sa Aliexpressa naplatila (iako zna i preko Overseas doci) jer za sve pakete je pisalo da dolazie iz EU (najcesce Mađarska).

 Ječer stigle aluminijske zaštite za štednjak, naručene s alija iz Kine, cijena 130kn, dostavila HP, nikakva naknada.

Malo sam bio iznenadjen što nisu ništa naplatili, kad poslije na paketu vidim;..... poslano iz Germanije, Frankfurt na Maini...sa žigom. 

 - (malo) iznenađen? .. kao kupac, pozitivno :)

.. ali kao eu-regulacija i smisao uvođenja ioss-a .. katastrofa. Dovoljno da se netko snađe za ulazno skladište i biz ide dok država na čijem je području skladište nema interes-želju provoditi zakon, tj uvoz-carina-pdv su tad sadmo trošak-posao dok pdv dobije država uvoza. Istovremeno kao za hp prepuste carisnki dio pošti koja to koristi za naknadu nedefiniranog naziva tj nezakonito jer pošta ne može naplaćivati carinu i stavljati u svoj džep, dok je poštarina već plaćena, tj ovisno o tome što na etiketi paketa piše pošta naplati nešto, a ono što bi moralo pisati u ovom scenariju je zaobiđeno, kršenje zakona od države koja bi zakon trebala provoditi tj država to dozvoljava jer nema interes.

- dojč skladište će to raditi s robom koja nije za dojč, svaka druga država u priči jednako.. i umjesto regulacije eu imamo plemenske interese i naknade koje ovise o maštovitosti pisca etikete tj kršenju zakona a sve je legalno.. mada je kršenje zakona, no dok to država-zakon ne kazni, do tad je legalno, javno, nije skrivečki-tajno. Legalni šverc.

- kao kupac, ok, jeftinije.. ali nikad ne znaš kako će proći dok ne prođe.. onaj feeling kao nekad kad smo išli u trst-grac u shoping. Problem, kad ne prođe bez naplate, kad je možda isplativije kupiti u lokalnoj trgovini ili s jamstvom, kad kupac računa da će proći kao što vidi da često prolazi... i onaj feeling nepravde da jedan plati drugi ne za istu stvar dok je osnova zakona jednakost ako se želi pravednost.

 

-što je eu željela uvođenjem iossa, što je dobila? .. dobila je ono što je i prije bilo, maštoviti ljudi nađu riješenja, pri čemu nisu 'naši' lopine ili dobri, nisu neki ljudi pošteni ili država, nego su isti, nizozemci, česi, mi.. kao i oportunizam trgovine i države tj umjesto da smo jedno uređeno tržište i dalje smo plemenski lokalni šerifi kao u starinskoj mafija podjeli po kvartovima pa dok plaćaš šefu i on je zadovoljan miran si, neovisno o zakonu, nego o šefu, koji predstavlja zakon i svjesno ga krši time što ga ne provodi .. ili bi trebali pomisliti da je odjednom policija-carina postala ćorava pa ne vidi brodove-kontejnere-šlepere robe i skladišta? Toliko ćorava nije ni stara-ćorava babanona :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke paket

EU dijeli packe zločestoj dječici.

 

Hrvatska je zajedno s Danskom i Litvom dobila službene opomene u kojima je zatraženo da objasne kako su prenijele paket o PDV-u u e-trgovini u nacionalno zakonodavstvo.

U skladu sa sudskom praksom Suda, države članice moraju dovoljno jasno i precizno navesti nacionalne mjere kojima su prenijele obveze utvrđene direktivom EU-a. Budući da Danska, Hrvatska i Litva nisu pružile jasna objašnjenja načina na koji su prenijele te direktive, Komisija ne može provjeriti jesu li te države članice u potpunosti i ispravno prenijele relevantne odredbe u nacionalno zakonodavstvo.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/hrvatskoj-stigle-dvije-sluzbene-opomene-zbog-krsenja-prava-europske-unije-15119618

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 2
15 godina
offline
AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke paket

.. 'ako može?' ... ja bi rado čuo (maštovito) objašnjenje, što je to, kako, postoji li.. usmena carinska deklaracija koju 'izdaje' pošta za carinski postupak koji kao provodi čitajući barkod etiketu s paketa.

 

-ono što eu pita, pdv-paket.. je relativno ok, rekao bi da austrija ima sličan model osim što oni naknadu nazivaju import trarifa.. tj pitanje naziva neke naknade, koja se ne može naplaćivati kao dostava paketa jer je to već plaćeno, ne može ni kao carina jer nije carina, ni kao carisnki troškovi jer ne postoje, jer ih nema, jer je roba oslobođena carinske procedure, time i postupka pa i troška itd. .. tj ovo što eu pita nije problem recimo 18-37kn naplate nego samo traže odgovor, objašnjenje.. ako ga ne dobiju i to je dovoljno za veći problem. Za sad je eu pitanje benigno, no kao sa smećem postat će nešto kažnjivo, tj za smeće smo već unaprijed znali da neće biti riješen otpad i da će tad hr-zg -- korisnici eu fondova biti sankcionirani, vraćati inače nepovratna sredstva itd.. dok je bandić našao mir na mirogoju, imamo alternativce, (ne)možemo! .. koji ne mogu ništa mada su platformski aktivistički mislili da mogu.

 

-tko je kriv, hdz, sdp, politika, kriminal, korupcija.. nevažno, tj u takvim slučajevima nije važno za eu tko je kriv, ceh plaća lokalno-stanovništvo-građani, porezom-kaznom-povratom onog novca kojeg je netko zamračio i potrošio na nešto drugo od planiranog-obećanog kao smetlište-otpad..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AliExpress počeo naplaćivati PDV za isporuke p
ihush kaže...
..

- kao kupac, ok, jeftinije.. ali nikad ne znaš kako će proći dok ne prođe.. onaj feeling kao nekad kad smo išli u trst-grac u shoping. Problem, kad ne prođe bez naplate, kad je možda isplativije kupiti u lokalnoj trgovini ili s jamstvom, kad kupac računa da će proći kao što vidi da često prolazi... i onaj feeling nepravde da jedan plati drugi ne za istu stvar dok je osnova zakona jednakost ako se želi pravednost.

 

-što je eu željela uvođenjem iossa, što je dobila? .. ..

 

ihush kaže...

..

 da neće biti riješen otpad i da će tad hr-zg -- korisnici eu fondova biti sankcionirani, vraćati inače nepovratna sredstva itd.. dok je bandić našao mir na mirogoju, imamo alternativce, (ne)možemo! .. koji ne mogu ništa mada su platformski aktivistički mislili da mogu.

..

 

..zanimljivo je ovako s vremenskim odmakom par godina vidjeti teme-pitanja i sadašnje stanje koje je nekad bila budućnst a sad već prošlost, npr odluka pošte za naknadu 4,5kn što je poštarska unija zabranila, no ostalo stoji nerješeno i dalje kako tko prođe, slučaj a ne pravilo ili regulirano tržište i zakoni.

 

*

za temu, i dalje većina paketa (malih, mala vrijednost i sl. pa i veći-skuplji preko one granice bez poreza-carinskih formalnosti i sl. što će reć čak više nego prije uređenja-uvođenja ioss sustava.. praradox ili normalno tržišno snalaženje..) prolazi bez naplate-poreza-carine.. neovisno o iossu, odnosno povremeno (druge teme) netko u iossu plati dvostruko i sl. iz razloga neispravnog iossa što je nonsens tj ne postoji neipravan ioss broj nego je to takav biz, fejk.. tj kinez nema razloga biti 'pošten' dok je ovako ta roba konkurentnija i svi u lancu žele nastaviti bez poreza odnosno jedini tko može željeti porez je država kupca-uvoza a ona to ne zna niti može znati dok je netko kroz sustav ne obavijesti da takva obveza postoji, dok država ulaza-skladišta-tranzita s tim nema ništa tj imala bi samo taj trošak carinskih-poreznih formalnosti dok bi novac prosljedila drugoj državi tj to radi samo za robu koja je za njeno tržište, ne za ostatak eu, dok im je isplativije ne vidjeti šlepere s eu etiketama koje se nadnaravno pojave na paktima jer bi time samo izgubili neki tranzitni posao-zaradu na skladištu, radnim mjestima i svim pratećim troškovima-zaradama kao gorivo-cestarine-hrana vozača i sl. .. i zato ide po starom, bez poreza osim ponekad-slučajno, ne zato jer je to hr nego jer su pravila igre i interesi univerzalni i vrijede jednako za mađare-španjolce-nizozemce-poljake i nas..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice