Amazon suzio izbor svog budućeg sjedišta na 20 gra

poruka: 7
|
čitano: 2.681
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amazon suzio izbor svog budućeg sjedišta na 20 gra".
8 godina
offline
Amazon suzio izbor svog budućeg sjedišta na 20 gra

u prijevodu, amazon kupuje povlastice, a tupani iz pojedinih gradova, razdvojeni kao i današnji radnici, pokušavaju prikupiti mrvice natječući se jedan protiv drugog.

Ja rekoh
Moj PC  
2 4 hvala 0
11 godina
offline
Re: Amazon suzio izbor svog budućeg sjedišta na 20
Feudalac kaže...

u prijevodu, amazon kupuje povlastice, a tupani iz pojedinih gradova, razdvojeni kao i današnji radnici, pokušavaju prikupiti mrvice natječući se jedan protiv drugog.

 

Pa da,glupi ameri,umjesto da ko mi sa visokim porezima i birokracijom onemogucimo zlim poduzetnicima(a pogotovo strancima) da nas eksploatiraju.

15 godina
offline
Amazon suzio izbor svog budućeg sjedišta na 20 gra

Toronto i SAD?!?!?!?

Jedan od sljedećih kandidata (svi iz SAD-a) u budućnosti će biti drugo Amazonovo sjedište: Atlanta, Austin, Boston, Chicago, Columbus, Dallas, Denver,  Indianapolis, Los Angeles, Miami, okrug Montgomery, Nashville,  Newark, New York, Sjeverna Virginija, Philadelphia, Pittsburgh, Raleigh, Toronto i Washington D.C.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2018 11:53 (tomy2105).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amazon suzio izbor svog budućeg sjedišta na 20
tomy2105 kaže...

Toronto i SAD?!?!?!?

 

 Možda je to ovaj Toronto.

8 godina
offline
Re: Amazon suzio izbor svog budućeg sjedišta na 20
geronimo4661 kaže...
Feudalac kaže...

u prijevodu, amazon kupuje povlastice, a tupani iz pojedinih gradova, razdvojeni kao i današnji radnici, pokušavaju prikupiti mrvice natječući se jedan protiv drugog.

 

Pa da,glupi ameri,umjesto da ko mi sa visokim porezima i birokracijom onemogucimo zlim poduzetnicima(a pogotovo strancima) da nas eksploatiraju.

 Ovo je puno šira tema za ovako kratke i pomalo drske odgovore.

SAD kao takav nije to što jest (bio) zato što su puštali strance da ih eksploatiraju pri čemu ne mislim na eksploataciju u smislu robovanja već na mogućnost razvoja vlastite industrije - Prvo su bile carine i subvencije, a tek kada je njihova industrija postala broj jedan, granice su otvorene. Što radi Kina zadnjih pola stoljeća? Nema dugoročnog razvoja bez vlastite industrije, pod industriju možemo staviti bilo koju djelatnost. Rad u tuđem pogonu je samo to, dostatan za preživljavanje, ako i to obzirom na konkurenciju puno jeftinijih regija.

 

Otvaranje granica kapitalu učinilo je i SAD relativno siromašnijim; jako velik dio običnih ljudi mora raditi dva posla takoreć čim se rodi da bi uopće preživjeli. Sigurnog posla nema, penzije još manje, zdravstveno da ne spominjem. I što rade njihove velike kompanije? Šopingiraju povlastice uz praktično otvorene ucjene - ili milijarda popusta ili idemo dalje. Tih 50 tisuća radnih mjesta bit će na kratki ugovor, na minimalac. Iz toga nema poreza za lokalnu zajednicu, a još im moraju oprostiti i sve komunalne i ostale naknade, izgraditi besplatno priključke na infrastrukturu i što sve ne. Nešto malo se mijenja s automatizacijom proizvodnje kao što radi Tesla, ali to opet znači da će tih bolje plaćenih radnih mjesta biti puno manje. Ne bih dalje, ovo je tema o kojoj se tek treba pisati i razmišljati. Dobar početak je "kapitalizam 21. stoljeća", fantastična knjiga.

Ja rekoh
15 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon suzio izbor svog budućeg sjedišta na 20
ante_etna kaže...
tomy2105 kaže...

Toronto i SAD?!?!?!?

 

 Možda je to ovaj Toronto.

Ozbiljno sumnjam, budući da ima samo 5 tisuća stanovnika.

15 godina
offline
Amazon suzio izbor svog budućeg sjedišta na 20 gra

jebate, udbina opet popušila ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice