Amazon želi da pustite dostavljače u svoj dom

poruka: 18
|
čitano: 5.784
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amazon želi da pustite dostavljače u svoj dom".
14 godina
offline
Amazon želi da pustite dostavljače u svoj dom

Zaboravili ste 4. opciju u anketi:

 

4) Nabijem im pametnu bravu u...

 
11 2 hvala 0
14 godina
offline
Amazon želi da pustite dostavljače u svoj dom

A gdje im se ostave 4.50 kune?

 
37 0 hvala 0
14 godina
offline
Amazon želi da pustite dostavljače u svoj dom

Kako nešto što je čisto stvar izbora može biti narušavanje privatnosti?

Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
online
Amazon želi da pustite dostavljače u svoj dom

Dve (moje) zamerke usluzi:

1. Puštaš neznance u kuću; postoje kontrole i trenutno se navodno posebno biraju dostavljači za ovu uslugu, ali ako bi zaživela i bilo potrebno mnogo dostavljača, provere ne bi mogle da budu posebno rigorozne.

2. Recimo da želiš takvu vrstu usluge, i još dodatno platiš Amazonu da ti je isporuči; onog momenta kad to uradiš, takvu uslugu možeš dobiti jedino od Amazona i ni od koje druge službe, jer, iako ove "pametne" brave izrađuju poznate firme koje se time i inače bave, ove koje isporučuje Amazon su programirane tako da rade samo sa njihovom proprietary aplikacijom.

 

EDIT: Vkm996 Naravno da može. Ti izabereš da ti se privatnost naruši. Svaki put kad pristupiš bilo kom sajtu koji koristi cookije ili AdSense, ili prihvatiš gotovo bilo koju EULA-u, ti si dozvolio neku vrstu praćenja i sakupljanja podataka o tebi, tvom kretanju, tvojim interesovanjima... koji su svi po svojoj prirodi u manjoj ili većoj meri privatni. Ti si svestan toga, ti si to prihvatio, manje ili više svojevoljno, kako bi došao do sadržaja ili usluge koje želiš, ali to ne menja jednostavnu činjenicu da je tvoja privatnost u svakom takvom slučaju još malo umanjena, tj narušena.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 15:43 (Ivan(4)).
Moj PC  
7 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon želi da pustite dostavljače u svoj dom
MatkoBB kaže...

A gdje im se ostave 4.50 kune?

 A čuj, to će uzeti sami.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
7 godina
offline
Amazon želi da pustite dostavljače u svoj dom

Iako je ovo jedan veliki NOPE sto se mene tice, mogu shvatiti zasto su predstavili ovu uslugu.

 

U US and A dostavljaci samo ostave paket ispred vrata i vrlo cesto netko mazne taj isti paket pa za njih ovo ima smisla. U Hr da ovo postoji bi ti ionako otvorili vrata da ti ostave cedulju da moras po paket na postu.

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Amazon želi da pustite dostavljače u svoj dom

puštam unutra samo dostavne dronove. bit će cucku veće veselje od dostavljača. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Amazon želi da pustite dostavljače u svoj dom
Ajar kaže...

puštam unutra samo dostavne dronove. bit će cucku veće veselje od dostavljača. 

 Dronovi teško otvaraju vrata ormara gdje je ušteđevina. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon želi da pustite dostavljače u svoj dom
Ivan(4) kaže...

 

EDIT: Vkm996 Naravno da može. Ti izabereš da ti se privatnost naruši. Svaki put kad pristupiš bilo kom sajtu koji koristi cookije ili AdSense, ili prihvatiš gotovo bilo koju EULA-u, ti si dozvolio neku vrstu praćenja i sakupljanja podataka o tebi, tvom kretanju, tvojim interesovanjima... koji su svi po svojoj prirodi u manjoj ili većoj meri privatni. Ti si svestan toga, ti si to prihvatio, manje ili više svojevoljno, kako bi došao do sadržaja ili usluge koje želiš, ali to ne menja jednostavnu činjenicu da je tvoja privatnost u svakom takvom slučaju još malo umanjena, tj narušena.

  Očito ne razumiješ značenje riječi "narušena" u kontekstu "narušene privatnosti". Narušena privatnost nikad ne može biti dobrovoljna. Ako je dobrovoljna onda nije narušena, a ako je narušena onda nije dobrovoljna. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon želi da pustite dostavljače u svoj dom
Zivim za taj trenutak..
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Amazon želi da pustite dostavljače u svoj dom

Pregled prostate je isto narušavanje privatnosti, zašto nemate anketu o tome?

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Amazon želi da pustite dostavljače u svoj dom
Ivan(4) kaže...

 

EDIT: Vkm996 Naravno da može. Ti izabereš da ti se privatnost naruši. Svaki put kad pristupiš bilo kom sajtu koji koristi cookije ili AdSense, ili prihvatiš gotovo bilo koju EULA-u, ti si dozvolio neku vrstu praćenja i sakupljanja podataka o tebi, tvom kretanju, tvojim interesovanjima... koji su svi po svojoj prirodi u manjoj ili većoj meri privatni. Ti si svestan toga, ti si to prihvatio, manje ili više svojevoljno, kako bi došao do sadržaja ili usluge koje želiš, ali to ne menja jednostavnu činjenicu da je tvoja privatnost u svakom takvom slučaju još malo umanjena, tj narušena.

Kad ti dođe prijatelj, pozvoni na vrata i ti ga pustiš u kuću, narušava li on tvoju privatnost? A ako je prijatelj prijateljica i to ona bez obveza? A kad ti odeš kod njega ili nje? A kad izađeš na ulicu. Narušavaš li ti privatnost prolaznika? A kad u kinu sjediš pored nekog nepoznatog?

 

Postoji li koji socijalni kontakt kojim se ne narušava nečija privatnost?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon želi da pustite dostavljače u svoj dom
Meni bi bio pogodnija instalacija nekog nepomicnig boxa u koji bi se smjestao paket. I onda nek imaju kljuc od toga :) mada i ovo nije lose ako bas taj nadzor stvarno funkcionuse i ako amazon garantuje obesrecenje u slucaju kradje
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon želi da pustite dostavljače u svoj dom
Takvo što slično već i postoji u njemačkoj, ali (koliko znam) samo u zgradama a otključava se pomoću nfc-a.
hp design
7 godina
offline
Re: Amazon želi da pustite dostavljače u svoj dom
^ kad se vec to spominje

u nekim zgradama u Japanu imaju ormar s el. kontrolom i tako kada dodje dostava, ubace paket unutra i upisu broj stana i ormar se zakljuca. Stanar kada se vrati upise broj svog stana i ako ima paket na ekranu mu kaze da je unutra i onda stanar upise svoj PIN i pokupi paket. Ta cijela naprava se sastoji od vise pretinaca razlicitih velicina i to mi se cini puno bolje nego da mi postar ulazi u kucu.
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon želi da pustite dostavljače u svoj dom
Kako da ne. A tko će jamčiti za njih? Ovo je podloga za dobre tužbe.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Amazon želi da pustite dostavljače u svoj dom

ludi ameri. naš poštar ti neće ostaviti paket čak i ako jesi doma, samo gurnu žuti papirić. odeš za njim do pošte, njega nema dođi drugi dan... a ako imaš penzića u kući, na dan isplate mirovine nema da nema. dolaze dok ne uruče i pokupe tringelt.

Ja rekoh
Moj PC  
4 0 hvala 1
7 godina
online
Re: Amazon želi da pustite dostavljače u svoj dom

Ovaj kod mene još i rakiju žica.....

Čudi me da ne završi s tomosom u kanalu.

Kruha i igala...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice