AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 5700 i

poruka: 30
|
čitano: 8.899
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 5700 i ".
15 godina
offline
AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 5700 i

Nikada nisam volio ove turbinske ventilatore...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 5700 i

Kaj se tiče cijena novih Navi grafa, ne kužim zbog čega ljudi nisu zadovoljni sa situacijom?AMD više nije jeftin brend, i nema razloga debelo jeftinije prodavat grafu koja je brža od RTX 2070.

 

 

AMD samo prati Nevidija cijene/performanse tj AMD ipak nude malo niže cijene.Najeftinija nova RTX 2070 košta 500$, dakle sad je potez na Nevidiji da spušta cijene tu je poanta.

 

Realno ovo su samo početne cijene, to če ionako past za par mjeseci za jedno 50$ niže to sigurno.AMD treba rasprodat zalihe starih grafa, a toga još ima dosta pa eto dok se ne rasproda.

 

Denis RX 570 za 180$ a gdje to gledaš,ne valjda u Hrvatskoj jer mi smo nebitno ili zanemarivo tržište.Novog zelenaša u Americi ili Njemačkoj moš kupit več za130-140$ ili eura kaj drugo.Zelenaš je ionako uloženo-dobiveno kralj 1080p gejminga, dakle eto ti i debelo jeftiniji izbor.

 

https://www.newegg.com/p/pl?Submit=ENE&N=-1&IsNodeId=1&d=Radeon%20RX%20570&bop=And&Order=PRICE&PageSize=36


https://www.amazon.com/s?k=Radeon+RX+570&i=electronics&ref=nb_sb_noss


https://www.mindfactory.de/product_info.php/4GB-MSI-Radeon-RX-570-Armor-4G-OC-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1167763.html

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-Sapphire-Radeon-RX-570-Pulse-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1295291.html

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 14:20 (rambox).
Moj PC  
2 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 570

Zanimljivo je vidjet kroz zadnje generacije kartica da AMD-ov novitet redovno kaska za nVIDIA karticom najvišeg ranga iako je u prednosti po finoći izrade, i potrošnja bude veća. Prošla generacija high end modela se uspoređivala sa GTX1070 a sadašnja sa RTX2070 iako se radi tek o srednje jakom modelu suparničkog tabora. Nadalje Raytracing NIJE dovoljno zaživio u igrama nego doslovno - JEDVA da ga ima u pojedinim scenama i današnje graf.kartice nisu ni blizu dovoljno jake za ozbiljniju primjenu istog ALI je ipak jasno da će tim putem krenuti gaming industrija a AMD u najnovijem proizvodu izostavlja podršku jer očito ne može ući u dodatne troškove značajnog povećanja površine procesora kod nove arhitekture, ali trebao je jer je ista podrška najavljena za konzole i zato što će sad publika njihove kartice na kraju uspoređivati sa gtx 1660/1660ti modelima koje nemaju hardversku podršku pa će krajnje performanse u odnosu na rtx2060 i rtx2070 biti slaba utjeha za AMD jer će kupci reći s pravom da ne podržavaju hardverski ratracing t.j. "novu tehnologiju" ..

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 15:09 (W2000).
 
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 570
rambox kaže...

Kaj se tiče cijena novih Navi grafa, ne kužim zbog čega ljudi nisu zadovoljni sa situacijom?AMD više nije jeftin brend, i nema razloga debelo jeftinije prodavat grafu koja je brža od RTX 2070.

 

 

ne znamo kakve performanse ima grafa, dok se ne pojave testovi koji nisu AMD prezentacijski power point graf

 

ljudi nisu zadovoljni sa cijenom i opcenito ovom grafickom, pretpostavimo da je graf  tocan, zato jer nije punokrvna nova arhitektura, vec je neki hibrid, koji unatoc 7nm i DDR6, ponovno cucla previse struje, previse ce se zagrijavati sto znaci da ce ventovi brze raditi i stvarati vecu buku, i slabije boostat GPU

 

radije platim nesto vise i imam mir i tisinu istih performansi kod konkurencije

 

AMD jednostavno nema fokus na dGPU i to se vidi sa svakim "novim" proizvodom koji lansiraju

 

nista se nece na trzistu dGPU promjeniti dok se Intel ne ukljuci u cijelu pricu

 

do tada niti cijene nece ici dolje

16 godina
online
AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 5700 i

Mene samo zanima u šta je AMD spucao sve te nove tranzistore u GPU-u? Broj stream procesora je povećan za svega 11%, a broj tranzistora za 81%! Cenim da nije sve otišlo u dodatna 32 ROP-a. Čini mi se (nadam se) da postoji nešto što AMD još ne govori...

 

Deklarisane FP32 performanse i dalje prate formulu br_stream_procesora * frekvencija * 2, no, s obzirom na razlike u arhitekturi, odnos snaga između novog i starog GPU-a bi u praksi moralo biti nešto komplikovanije pitanje.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 5700 i

https://geizhals.at/amd-radeon-rx-5700-a2074304.html

https://geizhals.at/amd-radeon-rx-5700-xt-a2074200.html

 

Sad treba pricekati cijene - ako budu oko/ispod 400€, a po snazi iznad 2070 i najavljene 2070Ti,

bit ce dobar ulov.

 

2070 je agresivno spustena, u jednom danu 27€ i vise, ovisno o proizvodjacu:

https://geizhals.at/?cat=gra16_512&xf=9810_9+6497+-+RTX+2070

 

Treba pricekati XFX, ASRock i ostale koji ekskluzivno proizvode samo za AMD,

jer ce oni imati sigurno dobre cijene. Ne vjerujem da ce primjerice ASUS, MSI ili Gigabyte imati

konkurentne cijene, jer ne zele sami sebi smanjivati vrijednost proizvoda.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 5700 i

napokon kartica s low profile hdmi/dp konektorima radi većeg otvora za izbacivat topli zrak vanka.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 5700 i

Zar nije ovo trebala biti potpuno nova arhitektura? 

 

A sad vidim opet isti compute uniti, opet sličan broj jedinica za teksturiranje, sve je opet slično kao GCN samo se čini kao da je malo poboljšano i stavljeno na 7nm. Očekivao sam arhitekturu s potpuno novom logikom iza nje i optimiziranu za novi node na kojem će se raditi, a ne nešto staro već malo manje od deset godina, samo rafinirano.

 

Može se svašta reć o Nvidiji, ali kad oni kažu da rade novu arhitekturu, pa makar i na istom nodeu kao Maxwell na 28nm, to stvarno bude što Amerikanci kažu “ground-up” ilitiga novo od temelja. I ta arhitektura bude stvarno dizajnirana da izvuče baš ono što je dobro iz tog nodea na kojem proizvode dok mi se čini da to baš kod AMD nažalost nije slučaj već njih izvlače manji tranzistori, ali neće to moći još dugo, a očigledno taj pristup ni sada ne funkcionira jer na zadnjem Steam surveyu se dogodilo da u Top10 grafičkih nema niti jedne AMD. A to nikako nije dobro, možda se kompetitivnost nešto popravi ako Intel uđe u GPU područje s nečim zanimljivim.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 570

Odakle ti da su isti compute uniti? Ni Nvidia nije bas mijenjala previse broj teksturnih jedinica zadnjom arhitekturom, uostalom kako razlicit broj implicira redizajn?

16 godina
offline
AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 5700 i

... ali tko im smišlja "imena", majko mila  Da ju nisam sad vidio u najavi bio bih siguran da je netko uključio vremeplov i reklamira hd5700 od prije točno 10 godina. Čak je i dizajnom slična. 
https://hothardware.com/news/amd-introduces-ati-radeon-hd-5700-series Odakle im logika nakon r9 300, pa dvije serije rx 400, pa rx500, i sad, umjesto rx600... ovo? Čini se da ih fakat boli ona stvar za gpu maloprodajno tržište.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 570
overhaul kaže...

... ali tko im smišlja "imena", majko mila  Da ju nisam sad vidio u najavi bio bih siguran da je netko uključio vremeplov i reklamira hd5700 od prije točno 10 godina. Čak je i dizajnom slična. 
https://hothardware.com/news/amd-introduces-ati-radeon-hd-5700-series Odakle im logika nakon r9 300, pa dvije serije rx 400, pa rx500, i sad, umjesto rx600... ovo? Čini se da ih fakat boli ona stvar za gpu maloprodajno tržište.

 Ovoj seriji su htjeli dati nomenklaturu sa 3xxx kao i procesorima, no nvidija je uvidila situaciju pa je mislim već rezervirala i zaštitila budući naziv sljedeće serije. Negdje sam to čitao prije nekih 20-tak  dana, ne mogu pronaći link. 

 

Evo ovdje ima nešto, no nisam čitao na ovom linku. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 15:45 (boxer).
6 godina
protjeran
offline
AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 5700 i

AMDov marketing, što se tiče imenovanja serija je opet debilana teža.

RX 400/500 - Vega - VII - RX 5700

To nema veze s vezom, netko tko ne prati nema pojma šta je tu novo a šta staro.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 570
Paolo Maldini kaže...

AMDov marketing, što se tiče imenovanja serija je opet debilana teža.

RX 400/500 - Vega - VII - RX 5700

To nema veze s vezom, netko tko ne prati nema pojma šta je tu novo a šta staro.

 Pa upravo tako. I jabih, da sam nvidia, registrirao seriju. Oni su barem toliko pametni, da nisu izmišljali totalno novi cirkus koji se kosi sa starim nazivima svake dvije serije. Imamo uredno naslagane serije od geforce100, a možemo reći i ranije, jer kad su došli do geforce 9000, oduzeli su nule, da ne ispuni kutije. Ok, na stranu što im je dosta rebrandova pod novim imenom, što sad zbunjuju sa povratkom na 1650-1660, ali barem se može opravdati time što su to GTX a ne RTX, pa su ih htjeli dodanto razdvojiti. Uglavnom, možemo se kladiti da bi mi ovdje dokoni forumaši za besplatno i bez dubinskih filozofija sad smislili urednu prepoznatljivu i atraktivnu nominaciju za barem deset generacija radeonki unaprijed, + profi serije, edicije za konzole i eventualne izdanke od otpadaka za uredske poslove. Recimo, na prvu, mogli su zadržati Radeon VII, pa Radeon Fury, Pa čak i Radeon Vega, samo sa pristojnim sufiksima koje se da nadopunjavati unutar ponude i budućih serija. A dovoljno se vratiti i starim ati nazivima, npr ati rage seriji, pa opet ista priča sa nastavcima.
A ovakav turbinski ventilator i dizajn na kartici od "225W tipične potrošnje" je posebno sprdanje u 2019. godini. Mislim na šlampav zasterjeli (i stoga bučan) dizajn lopatica, ne na turbinsko hlađenje, koje mnogima dobro dođe tamo gdje žele zrak isisati van kućišta (posebno u multigpu sistemima koji nemaju volje ni sredstava za posebno vodeno za grafe). Zašto ne pogledaju one koji moraju poštivati pravilnik o buci, a istovremeno imati maksimalan protok zraka i efikasnost. Dakle samo skopiraju industrijska rješenja. Oni imaju i odličnu ideju sa promjenjivim kutem lopatica, ovisno o opterećenju. Kut se da jednostavno regulirati centrifugalnim silama unutar osovine. No, da ne duljim - ajd ova "anniversary" serija im izgleda classy.  

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 18:20 (overhaul).
9 godina
neaktivan
offline
AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 5700 i

Da li postoje kakve indicije mozda da ce izaci i jaca verzija RX 5800 XT koja bi bila za high segment tj konkurencija 2080 Ti (tu ne mislim na Radeon VII koji je vec izasao u limitiranoj seriji),dal je netko mozda sto cuo ili negdje nesto procitao.......

 

Sto se tice nVidie uskoro dolazi osvjezena serija RTX 2060,2070 i RTX 2080 SUPER( za sada se ne spominje RTX 2080 TI), dok predvidanja za novu seriju 3xxx se spominje 2020, dolje su specksi 

 

LINK za Super seriju

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-20-super-graphics-cards-specs-launch-leak/

 

RTX 3080 TI

4800 Turning Cores

15 TFLOPS

2.0 Gbps

100 ROPs

12 GB, 3096-bit HBM2

768 GB/s

7 nm+

250 W

999$ (vjerojatno puno,puno vise)  

 

LINK predvidanja

 

To su samo neka predvidanja,u kojem smjeru ide nVidia, ovo nije sluzbeno ali je zanimljivo....

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.6.2019 10:02 (Barracuda727).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 5700 i

No custom Radeon RX 5700 designs until mid august

 

https://hexus.net/tech/news/graphics/131810-no-custom-radeon-rx-5700-designs-mid-august-report/

 

(BTW some Computex reports mentioned ASRock had Navi graphics card prototypes on show (see image below), but the AMD partner was cagy about exactly what it was showing.)

 

https://pc.watch.impress.co.jp/docs/news/event/1187163.html

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 570
Barracuda727 kaže...

Da li postoje kakve indicije mozda da ce izaci i jaca verzija RX 5800 XT koja bi bila za high segment tj konkurencija 2080 Ti (tu ne mislim na Radeon VII koji je vec izasao u limitiranoj seriji),dal je netko mozda sto cuo ili negdje nesto procitao.......

 Ima nade...

 

AMD Radeon RX 5950, 5900, 5850 & 5800 Graphics Cards Leaked

 

https://wccftech.com/amd-radeon-rx-5950-5900-5850-5800-graphics-cards-leaked/

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
9 godina
neaktivan
offline
AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 5700 i

Dali ce radit graficka ako je ona Pcie 4.0 a maticna pcie 3.0

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 570
Matija6114 kaže...

Dali ce radit graficka ako je ona Pcie 4.0 a maticna pcie 3.0

 Naravno da hoće...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 570

Ja ju planiram kupit... Rx5700 xt... Pa pise da je ona pcie 4.0. to me sad buni. Ne bih htio lupit bezveze lovu. Jel to sigurno da ce radit? U prpdavaonicama niko ionako nikad nis nece rec ni objasnit.

7 godina
offline
Re: AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 570
Matija6114 kaže...

Dali ce radit graficka ako je ona Pcie 4.0 a maticna pcie 3.0

 vjerovatno lošije skaliranje performansi prema višim rezolucijama, i to vjerovatno u par posto razlike.

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 570

Negdje sam procitao da se ta razlika nece odraziti kod gaminga nego kod video editinga. A s druge strane sam procitao kako graficke pcie 4 nece radit na 3 maticnim a graficke sa pcie 3 ce raditi na pcie 4 maticnim. 

13 godina
offline
Re: AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 570
Radit će navi na pciex 3 100%. Nemaš s tim brige. Većina reviewera ih je ionako testirala na starijim čipsetima
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 570

 Kad stižu nereferentne ?

11 godina
offline
Re: AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 570
itomic009 kaže...

 Kad stižu nereferentne ?

 manje od mjesec dana

8 godina
offline
AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 5700 i

Bez RayTracinga, bezveze.. ako ne misle dodat idući gpu bit će mi nvidia, zadnje je bilo 8800GTS, mada je istina to da je slika ljepša na amd/ati, kao da je sve oštrije..

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 5700 i

Jos pitanja nooba kao ja.... U ovom tekstu: RADEON_RX_5700_8G - MSI Video Card AMD Radeon RX 5700 GDDR6 8GB/256bit, 1625MHz/14000MHz, PCI-E 3.0, 3xDP, HDMI, AMD CoolerDouble Slot, Retail - - Requires Expansion Slot Standard PCI Express 4.0 x16 Form Factor Full-height Video Chipset AMD Radeon RX 5700 GPU Core Speed 1465 MHz GPU Core Speed Boost 1625 MHz Stream Processors Quantity 2304 Compute Units Quantity 36 Texture Mapping Unit Quantity 144 Render Output Units Quantity ROP 64 

 

Sto znaci ovo: Requires Expansion Slot Standard PCI Express 4.0 x16 Form Factor Full-height Video Chipset 

 

 

Znam da sam dosadan al zanima me. Sorry

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2019 22:00 (Matija6114).
 
0 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 570
Matija6114 kaže...

Jos pitanja nooba kao ja.... U ovom tekstu: RADEON_RX_5700_8G - MSI Video Card AMD Radeon RX 5700 GDDR6 8GB/256bit, 1625MHz/14000MHz, PCI-E 3.0, 3xDP, HDMI, AMD CoolerDouble Slot, Retail - - Requires Expansion Slot Standard PCI Express 4.0 x16 Form Factor Full-height Video Chipset AMD Radeon RX 5700 GPU Core Speed 1465 MHz GPU Core Speed Boost 1625 MHz Stream Processors Quantity 2304 Compute Units Quantity 36 Texture Mapping Unit Quantity 144 Render Output Units Quantity ROP 64 

 

Sto znaci ovo: Requires Expansion Slot Standard PCI Express 4.0 x16 Form Factor Full-height Video Chipset 

 

 

Znam da sam dosadan al zanima me. Sorry

 

 Si ti svjestan da su svi testirali ove grafičke na intel platformi koja je pcie 3.0?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
Re: AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 570
voli bi vidit draw calls usporedbu pcie 3 i 4 s ovim karticama, zna li neko ima li neko da je napravi?
13 godina
offline
Re: AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 570
Matija6114 kaže...

Jos pitanja nooba kao ja.... U ovom tekstu: RADEON_RX_5700_8G - MSI Video Card AMD Radeon RX 5700 GDDR6 8GB/256bit, 1625MHz/14000MHz, PCI-E 3.0, 3xDP, HDMI, AMD CoolerDouble Slot, Retail - - Requires Expansion Slot Standard PCI Express 4.0 x16 Form Factor Full-height Video Chipset AMD Radeon RX 5700 GPU Core Speed 1465 MHz GPU Core Speed Boost 1625 MHz Stream Processors Quantity 2304 Compute Units Quantity 36 Texture Mapping Unit Quantity 144 Render Output Units Quantity ROP 64 

 

Sto znaci ovo: Requires Expansion Slot Standard PCI Express 4.0 x16 Form Factor Full-height Video Chipset 

 

 

Znam da sam dosadan al zanima me. Sorry

 

 Ako ti je plan uštekavat grafu direkt u matičnu, onda nemaš brige. Ovo što spominješ je samo u slučaju da koristiš pciex ekstenzije kako bi grafičku stavio u neki drugi, estetski prihvatljiviji položaj unutar kućišta. 

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD na E3-u službeno predstavio Radeone RX 570
dax-lax kaže...
Matija6114 kaže...

Jos pitanja nooba kao ja.... U ovom tekstu: RADEON_RX_5700_8G - MSI Video Card AMD Radeon RX 5700 GDDR6 8GB/256bit, 1625MHz/14000MHz, PCI-E 3.0, 3xDP, HDMI, AMD CoolerDouble Slot, Retail - - Requires Expansion Slot Standard PCI Express 4.0 x16 Form Factor Full-height Video Chipset AMD Radeon RX 5700 GPU Core Speed 1465 MHz GPU Core Speed Boost 1625 MHz Stream Processors Quantity 2304 Compute Units Quantity 36 Texture Mapping Unit Quantity 144 Render Output Units Quantity ROP 64 

 

Sto znaci ovo: Requires Expansion Slot Standard PCI Express 4.0 x16 Form Factor Full-height Video Chipset 

 

 

Znam da sam dosadan al zanima me. Sorry

 

 Ako ti je plan uštekavat grafu direkt u matičnu, onda nemaš brige. Ovo što spominješ je samo u slučaju da koristiš pciex ekstenzije kako bi grafičku stavio u neki drugi, estetski prihvatljiviji položaj unutar kućišta. 

 U tom slučaju samo treba staviti matičnu na pcie 3.0 ili koristiti kvalitetniji riser (3M ili ADT).

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice