AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

poruka: 114
|
čitano: 20.750
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome".
12 godina
offline
AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

Znači... teško razočaranje... sporija u prosijeku 20% pa čak i 30%,a cijenom je ista ili čak skuplja od 2080... AMD wake up!!

Moj PC  
1 24 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na

mislim da si pobrkao graf VII i Vege, ili ne znas racunati postotke ni usporedjivati cijene

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 15:43 (nixass).
16 godina
moderator
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
zvijer kaže...

Znači... teško razočaranje... sporija u prosijeku 20% pa čak i 30%,a cijenom je ista ili čak skuplja od 2080... AMD wake up!!

 Gdje ti vidiš takve brutalne razlike?

 

 

11 godina
offline
AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

ovo je kao pijanac kad se spotakne na najvišoj stepenici i padne unazad.. flipete-flopete-flop

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

k'o električni auto: preskupo i troši previše struje na bedastoće. a propos igara koje se "dobiju" s njom: kupite od mene 4 zimske gume za 200.000 tvorova i dobit ćete s njima auto besplatno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
Nešto bolja od prethodne generacije, slabo.
Moj PC  
1 1 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
Nvidia kmecavci prvi komentiraju. Kakav talog
 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

Ako je ovo undervoltanje pravilo onda nije to tako ni loše, osim naravno cijene... Ima adoredtv teoriju zašto se ova grafa uopće pojavila...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
Gee kaže...

Ako je ovo undervoltanje pravilo onda nije to tako ni loše, osim naravno cijene... Ima adoredtv teoriju zašto se ova grafa uopće pojavila...

Ako je undervoltanje pravilo, onda se postavlja pitanje zasto ju je AMD toliko overvolatao? Ocito, kao ni overclockanje, undervoltanje nije pravilo i uvelike ovisi o primjerku. Stock napon je visok kako bi i najlosiji cipovi bili stabilni.

15 godina
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
Da, moguće je, ali ako je onaj u videu u pravu, možda i zato jer su to sklepali navrat nanos...
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
Gee kaže...
Da, moguće je, ali ako je onaj u videu u pravu, možda i zato jer su to sklepali navrat nanos...

Najveci problem u cijeloj prici je sta kartica jedva izjednacava performanse 2 godine stare 1080 Ti koja je onda kostala isto 700€.

I naravno cinjenica da je na stocku kartica neupotrebljivo bucna. Ako izjednacis buku s nvidijinom karticom (bilo da ovoj usporis vent ili nvidiji ubrzas) razlika u performansama postaje jos veca.

13 godina
offline
AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

Imam Nvidija grafu ali mi je iskreno žao što je AMD podbacijo sa ovom karticom... na kraju ispaštamo mi potrošači...cijene ne padaju!

Moj PC  
15 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

S obzirom na cijenu tih grafa igre koje tjeraju bi trebale biti kvalitetom čisti orgazam, a ne hrpa uibišrota

Moj PC  
8 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
XXX kaže...

S obzirom na cijenu tih grafa igre koje tjeraju bi trebale biti kvalitetom čisti orgazam, a ne hrpa uibišrota

 Na šta ciljaš? Njušim tvoj ps4 slim s kojim si jako zadovoljan i s kojim uživaš u goty naslovima...

16 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

a normalno...milion kuna za grafu da bi igrao drugoligaške igre

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
Gee kaže...

Ako je ovo undervoltanje pravilo onda nije to tako ni loše, osim naravno cijene... Ima adoredtv teoriju zašto se ova grafa uopće pojavila...

Nije to nikakva teorija, "pa dobio je informacije da je Navi malo zapeo" i na kraju sve ispada vrlo logično.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/amd-ces-lansirao-radeon-vii-nasljednika-veg/265590.aspx?page=1&jumpto=5837695&sort=asc&view=flat

 

Skupe ili preskupe grafe ne osvajaju tržište, nego realno znatno jeftinije grafe to najviše zanima 90% kupaca.Primjer su smjehota-jeftini AMD Ryzen 6/12 procesori, dakle cijena znatno ispod 200$ a to su debelo najprodavaniji AMD procesori.AMD 16/32 Threadriper procovi su super(kome to treba), ali broj prodanih komada je presitna sprdačina vs Ryzen 6/12 jeftina družina.

 

Buduči AMD Navi cilja maksimalno grafe do 400$, barem su takve najave ili maksimalno tri različita GPU modela.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 21:45 (rambox).
10 godina
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
Denis kaže...
zvijer kaže...

Znači... teško razočaranje... sporija u prosijeku 20% pa čak i 30%,a cijenom je ista ili čak skuplja od 2080... AMD wake up!!

 Gdje ti vidiš takve brutalne razlike?

 

 

Hmm... razlika je 10-15%, s time da je radeonka po obicaju nafrljana preko optimumu - vidiljivo iz potrosnje, buke, temperure, propelera s kojim dolazi samo da bi smanjili razliku sto vise.

 

Da normaliziraju potrosnju u odnosu na direktnu konkurenciju RTX2080, tj. da su na trziste izbacili dizajn s TDP-om od 225W a ne 300W, razlika bi bila bar 30%.

 

A i recenzija je meh, sve nesto obigravas ko macka oko vruce kase. Nece onda AMD poslat svoj novi proizvod na recenziranje? Ne treba, tko ih jebe, nabavit cete hardver posredno. Budi musko pa potegni istinu - Vega je sranje, pa kao redakcija zadrzite malo profesionalnog digniteta, pa ako su se svi ostali prodali ne morate ni.vi. Da za tu lovu graficka je za 99% puka sranje od kupovine, a jos vece sranje je i sama arhitektura, totalni odron od dizajna, GCN je ostario katastrofalno. Stvarno bi im bilo vrijeme da se prebace na nesto radikalno efikasnije, kao sto su im je to uspjelo s Zenom, ili nek se prebace na proizvodnju strujnih grijalica - tu im se smijesi vesela buducnost.

 

Kao.sto rekoh smece, kao sto bi to bio i bilo koji drugi komad hardvera koji bi u odnosu na direktnu konkurenciju izasao:

- sa pol godine zakasnjenja

-  na duplo finijim proizvodnom procesom -7nm (koji je bar trostruko skuplji u odnosu na 12nm)

- sa vise nego duplo brzom memorijom 448GB/s vs 1TB/s (koja je s pakiranjem prakticno trostruko skuplja u odnosu na GDDR6)

- s osjetno vecom potrosnjom, bukom, temperaturom, zagrijavanjem

 

I onda uspio zavrsit ne samo sporiji nego i osjetno tehnoloski inferiorniji, s jednakom ako ne i vecom cijenom (poznavajuci njih) i vjerojatno nikakvom dobavljivoscu.

 

16GB rama nije nikakav future proof ilitiga "ulog za buducnost", RT jezgre i tensori itekako jesu. Jer u toj buducnosti (zimus ili najvjerojatnije dogodine), kad se konacno pojave nove konzole (obje ce dolazit s nekom vrstom hardverskog raytracinga), te kad se konacno pojave igre cije teksture i asseti ce bit u stanju napunit taj vram, ta grafulja onda ni izbliza nece bit sposobna to gurat - uostalom nije u stanju, opet za razliku od konkurencije, ni dobar dio sadanasnjih gurat u 4k 60fps.

 

 

ansha kaže...
Gee kaže...

Ako je ovo undervoltanje pravilo onda nije to tako ni loše, osim naravno cijene... Ima adoredtv teoriju zašto se ova grafa uopće pojavila...

Ako je undervoltanje pravilo, onda se postavlja pitanje zasto ju je AMD toliko overvolatao? Ocito, kao ni overclockanje, undervoltanje nije pravilo i uvelike ovisi o primjerku. Stock napon je visok kako bi i najlosiji cipovi bili stabilni.

 Po dobrom starom obicaju dobili su recenzenti birane primjerke, s golden sample chipovima koji se bolje klokaju tj. undervoltaju, praksa koja nije strana ni Nvidiji i Intelu

13 godina
online
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
ansha kaže...
Gee kaže...
Ako izjednacis buku s nvidijinom karticom (bilo da ovoj usporis vent ili nvidiji ubrzas) razlika u performansama postaje jos veca.

  E pa ovakvu matematiku nisam još vidio kod usporedbe grafi 

7 godina
protjeran
offline
AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

Mene zanima par sitnica:

1. Jesu li smanjili broj jedinica sa 64 ili su ih samo iskljucili?

2. Ako su ih iskljucili, dali ce biti moguce ih otkljucati? (RX Nano itd shege)

3. Ako nisu iskljucli, znaci li to da ce uskoro nakon toga doci i R VII-X sa 64+ jedinica?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

Ja znam da niste procitali recenziju cijelu do kraja i s razumijevanjem. Tek onda komentirati ili trollati.

Nego mogu dobit odjavu perma ban ili moram nekoga uvrijediti. Modovi se bas ne odazivaju.

 

Prije nego mozda dobijem imam ideju! Vidim za ios ima izdanje bug-a. Mogli bi pokusati napraviti za android,pa ubaciti video recenziju i tako razne stvari,link za download preporuke programa. Ne mora odmah sve biti,ajde pokusamo i to da prije mi koji bi tako nesto htjeli uplatimo novce prije(ionako je popularno u svijetu) zasto ne bi i vi pokusali. Pa neka bude i skuplje mjesecno izdanje 9,10,11 eura. Uvijek sam volio citati bug i slusati vase preporuke. Uveselite nas vjerne citatelje(ne igram nagradne igre).

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
Ako se smanji brzina kartice za 50% onda je 65-70% losija od nvidije. Stvarno lose nema sta
7 godina
offline
AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 nanome

Dobro AMD još i gura, s obzirom da se bore na polju procesora i grafičkih kartica u isto vrijeme.

 

 

Po meni je ovaj Radeon VII super izbor za 4K gaming na kompu i vjerujem da je dugoročno bolji izbor nego Nvidija sa RTX tehnologijom koju trenutno mogu iskoristiti dvije aplikacije i jedna igra u kojoj odma performanse padnu za duplo.

 
4 2 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
itomic009 kaže...
ansha kaže...
Gee kaže...
Ako izjednacis buku s nvidijinom karticom (bilo da ovoj usporis vent ili nvidiji ubrzas) razlika u performansama postaje jos veca.

  E pa ovakvu matematiku nisam još vidio kod usporedbe grafi 

Pa normalizacija po buci je najlogicnija, nvidija kad buci ko ova dodatno ubrza bar za ~50mhz...

13 godina
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
ansha kaže...
Gee kaže...
Da, moguće je, ali ako je onaj u videu u pravu, možda i zato jer su to sklepali navrat nanos...

Najveci problem u cijeloj prici je sta kartica jedva izjednacava performanse 2 godine stare 1080 Ti koja je onda kostala isto 700€.

I naravno cinjenica da je na stocku kartica neupotrebljivo bucna. Ako izjednacis buku s nvidijinom karticom (bilo da ovoj usporis vent ili nvidiji ubrzas) razlika u performansama postaje jos veca.

 Ti znaš da su 1080Ti i 2080 isto podjednake iako je ova druga novija?

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
XXX kaže...

a normalno...milion kuna za grafu da bi igrao drugoligaške igre

 Razumijem te ali ne možeš to tako gledat!

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
Motorino kaže...
XXX kaže...

a normalno...milion kuna za grafu da bi igrao drugoligaške igre

 Razumijem te ali ne možeš to tako gledat!

 A ti onda daj soma eura za grafu

13 godina
online
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
ansha kaže...
Ako izjednacis buku s nvidijinom karticom (bilo da ovoj usporis vent ili nvidiji ubrzas) razlika u performansama postaje jos veca.

  E pa ovakvu matematiku nisam još vidio kod usporedbe grafi 

Pa normalizacija po buci je najlogicnija, nvidija kad buci ko ova dodatno ubrza bar za ~50mhz...

 Ok ubrza i dobije ono jedno 3% veći FPS što je apsolutno nebitno u široj slici. Ni ja ne kupujem grafe s lošim (bučnim) hlađenjem, no ova tvoja usporedba je ono, beskorisna. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
XXX kaže...

 A ti onda daj soma eura za grafu

 Meni ne treba takva, ali pošto ima tu HMB2 memoriju možda će nekome dobro doći za video produkciju pa nije baš sve u tome kako se igre vrte i kako izgledaju.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
Motorino kaže...
XXX kaže...

 A ti onda daj soma eura za grafu

 Meni ne treba takva, ali pošto ima tu HMB2 memoriju možda će nekome dobro doći za video produkciju pa nije baš sve u tome kako se igre vrte i kako izgledaju.

 Ako si mislio na profesionalnu upotrebu nisi se ni trebao obazirati na moj prvi post i ulaziti u ovu raspravu.

Kaj se tiče treba li ti takva ili ne, ljudi bi trebali malo više potkrijepiti mišljenje vlastitom praksom ili ti ga lako je tuđim _urcem koprive mlatiti.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon VII - Prva grafička zvjerka na 7 na
itomic009 kaže...
ansha kaže...
Ako izjednacis buku s nvidijinom karticom (bilo da ovoj usporis vent ili nvidiji ubrzas) razlika u performansama postaje jos veca.

  E pa ovakvu matematiku nisam još vidio kod usporedbe grafi 

Pa normalizacija po buci je najlogicnija, nvidija kad buci ko ova dodatno ubrza bar za ~50mhz...

 Ok ubrza i dobije ono jedno 3% veći FPS što je apsolutno nebitno u široj slici. Ni ja ne kupujem grafe s lošim (bučnim) hlađenjem, no ova tvoja usporedba je ono, beskorisna. 

3% nije malo nego jako puno, ako je sad razlika 6%, onda bi to 50% povecalo razliku, vise ne zvuci malo?

 

Uostalom, ako su to sitnice, pa koliki su onda idioti u AMD-u da su napravili tako bucnu karticu a mogla je biti 3% sporija i znacajno tisa? Vidis sad koliko je njima znacilo tih 3%? 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice