Američka filmska akademija staje na kraj piratstvu

poruka: 45
|
čitano: 11.673
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Američka filmska akademija staje na kraj piratstvu".
15 godina
offline
Američka filmska akademija staje na kraj piratstvu

Samo se trebaju ugledati na glazbenu industriju i stati će na kraj piratstvu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Američka filmska akademija staje na kraj pirat
segregator kaže...

istina, posipam se pepelom po glavi...al nisam samo ja kriv, skinuo sam par puta filmove snimane kamerom sa korejskim titlovima

koji su na torrentu bili označeni sa screener

 To je onda CAM screener - najgore kaj postoji 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Američka filmska akademija staje na kraj pirat

Glavni problem s time su moguce zdravstvene tegobe. Ak se ne varam bil je neki pokret u americi gdje su dijelili hranu umjesto bacanja, ali se netko nasao i od proljeva napravio tuzbu pa se tome brzo stalo na kraj jer je to nocna mora svakoga, odvjetnik.

 

Netko je spomenuo kradju bureka, ako burek stoji na replikatoru gdje stisnes gumb i imas kopiju bureka ponovo i ponovo i ponovo sve dok ti se zeludac ne napuni....

Linux, Arch Linux.
6 godina
offline
Američka filmska akademija staje na kraj piratstvu

Tko uopće danas više gledan DVD screenere ikakvih filmova, pa HD je minimum bar 10 godina i sumnjam da itko na ovom forumu, ili tko zna koristit torrente, ima doma tv koji nije u stanju prikazat bar 720p sadržaj. Iskreno radije pričekam mjesec dana i pogledam HD ili 4K verziju tog istog filma pogotovo kad ih ripneju sa Netflixa, Amazona prije nego uopće dođu službeno u prodaju na fizičnim medijima. Možda sam snob po tom pitanju ali radije neću pogledat film nego gledat SD verziju na DVD-u!

 

A cam verzije filmova mi nikad nisu bile jasne zašto to itko ikad ima volje gledat.

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Američka filmska akademija staje na kraj pirat
Iskreno, najveći problem u kinu trenutno mi je ova balavurdija koja nema apsolutno nikakve kulture. Od držanja nogu na rukohvatu i naslonu fotelje ispred do preživanja kao krave, srkanja pića i naravno, nezaobilaznih mobitela na 100% ekrana tokom cijelog filma. To što pričaju i deru se je zapravo i najmanji problem. A o kvaliteti filmova ne treba ni govoriti... Valjda je to "kakva publika, takvi filmovi" ili obrnuto. Ispratio sam ono što sam htio do zadnjeg filma. Sad ćemo vidjet ako nešto stvarno bude. Možda je bolje uložiti u 34in ekran. Pa imaš i filmove i prostor za rad...

Jedino što me ikad natjeralo da odem u kino je bila CAM verzija filma (inače 1080p snob), ako se ne varam bili su prvi Guardians of the Galaxy
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 23:34 (Manzi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Američka filmska akademija staje na kraj pirat
macgyver kaže...
Nece stat na kraj piratstvu, to nije ni cilj, samo je naslov clickbait...

 Bas sam to mislio napisati..

6 godina
offline
Američka filmska akademija staje na kraj piratstvu

Išao sam ja u kino ali onda je to bio kulturni događaj,80"-90".

Cinestar mi ne paše,jednostavno čista komercijala.Prije dok su postojala klasična kina to je bilo kao odlazak u restoran,svečan trenutak.

Cinestar je poput fast-food,a i sami filmovi su postali bez okusa...boje...mirisa.

Umjesto da sam odlazio u cinestar sam kupovao vanjske hdd-ove:)

13TB materijala čeka da se pogleda jerbo sam zadnjih par godina samo skupljao jerbo uskoro kupujem novi tv 65".

Kad sam kupio 32" prije 10 godina prvi film je bio Full Metal Jacket(30GB)...sad kad kupim ovaj od 65",vjerojatno će biti Apocalypse Now(90GB)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Američka filmska akademija staje na kraj pirat
Santana kaže...
pravi_covijek kaže...
HCMAA kaže...
Jel to pošteno od mene da skidam tek onda kad dođe na Blu-ray.

Odem na blu-ray com,vidim kad izlazi kojeg datuma i onda par dana nakon toga skinem:)

Od svega što sam pogledao većina je sranje...a ono što valja nikad nebi ni gledao u Kinu.

U zadnjih 20 godina bio u kinu 2 puta...od tih 20 godina prvu polovicu nisam ni mogao jer nismo imali Kino.Gradsko kino(ono s dušom) su nam zatvorili.Čekali smo CineStar 10 godina.2010 smo ga dobili... pogledao Avatar i Kick Ass i to je to od mene.I to da nisam dobio besplatnu kartu za Kick Ass nebi ga ni gledao a na kraju mi ispao među top 100 do sada koje gledah...ono 100 puta bolji od Avatara.

 Dirljiva ispovijest. Mozda da odes u kino, nasao bi nesto dobro za pogledat.

 da hrpu neodgojene stoke koja misli da je dosla u menzu

 Pa zavisi gdje si naravno, takvih problema na svu srecu nisam imao dosad u Splitu. Mozda sam samo rodjen pod sretnom zvijezdom. Ali naravno slazem se da ne odgojeni ljudi mogu pokvariti film. Ali, odrasli smo ljudi mozemo zaprijetiti ili naci zaposlenike da ih istjeraju vani.

9 godina
odjavljen
offline
Američka filmska akademija staje na kraj piratstvu

Podržavam. Ionako se mučim zadnjih par godina pogledati neki film. A i kad ga pogledam, čini mi se kao deja vu.

Ne znam da li je do mene, ili se sve vrti oko sličnih tema. 

Ili previše očekujem, ili sam naglo ostario.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Američka filmska akademija staje na kraj pirat
gocc01 kaže...

Dal bi ajmo reć isplativo poslovalo kod nas (ZG)neko omanje kino koje bi prikazivalo samo kultne akcijske i SF filmove? 

 

Mislim da bih prvi kupio kartu za pogledati neki Terminator 2, Saving private Ryan, Blade Runner, filmove koji su vizualno i zvučno iskustvo. Naravno i sve ostale ali meni su spektakli pojam za pogledati na velikom platnu i uz par kilowata ozvučenja. 

 

Kakve bi uopće dozvole bilo potrebno ishoditi za takvo nešto? Od uporabnih pa do ovih za prikazivanje. Karte ne bi smjele biti iznad onih modernih kina kod nas makar, 35kn za pogledati Alien 2 ili Full Metal Jacket i 35 kuna u Cinestaru za ne pogledati neko sjw sranje jer nema ništa drugo na programu..

 Ništa od toga, te fore, pogotovo sad u 21. stoljeću su ti pravno prekomplicirane da bi prikazao nešto što ima svatko tko poželi, mi smo zatvorili kino jer su svi takvi ljubitelji samo na papiru, u praksi je omjer troškova i prihoda 10:1. Pa je bilo bolje prostor upotrijebiti za nešto korisnije.  No, mislim da se može dogovoriti sa multipleksima, pa ako ti baš društvo poželi, mogu vam puštat vaše privatne https://www.blitz-cinestar.hr/b2b-projekcije

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: Američka filmska akademija staje na kraj pirat
El Munjoko kaže...

Podržavam. Ionako se mučim zadnjih par godina pogledati neki film. A i kad ga pogledam, čini mi se kao deja vu.

Ne znam da li je do mene, ili se sve vrti oko sličnih tema. 

Ili previše očekujem, ili sam naglo ostario.

Potpisujem. Imam listu filmova za pogledati, valjda 20, plus serije. Netflix, HBOGo, nešto torrenta. Ali kad? Navečer nemam volje osim vikendom, a i onda se radije družim sa ženom i malom nego da buljim u ekran.

U Cinestar više ne idem, hrpa dječurlije koja plati jednu kartu i onda se sele s predstave na predstavu, nemoguće pratit film.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Američka filmska akademija staje na kraj pirat
Manzi kaže...
Iskreno, najveći problem u kinu trenutno mi je ova balavurdija koja nema apsolutno nikakve kulture. Od držanja nogu na rukohvatu i naslonu fotelje ispred do preživanja kao krave, srkanja pića i naravno, nezaobilaznih mobitela na 100% ekrana tokom cijelog filma. To što pričaju i deru se je zapravo i najmanji problem. A o kvaliteti filmova ne treba ni govoriti... Valjda je to "kakva publika, takvi filmovi" ili obrnuto. Ispratio sam ono što sam htio do zadnjeg filma. Sad ćemo vidjet ako nešto stvarno bude. Možda je bolje uložiti u 34in ekran. Pa imaš i filmove i prostor za rad...

Jedino što me ikad natjeralo da odem u kino je bila CAM verzija filma (inače 1080p snob), ako se ne varam bili su prvi Guardians of the Galaxy

  Upravo si opisao veliku vecinu publike u cinestarima, i za takvu publiku se rade filmovi. Mislim snimaju se filmovi po ukusu publike koja posjecuje cinestare, sasvim logicno, a publika je takva kakva je. 

pravi_covijek kaže...
Santana kaže...
pravi_covijek kaže...
HCMAA kaže...
Jel to pošteno od mene da skidam tek onda kad dođe na Blu-ray.

Odem na blu-ray com,vidim kad izlazi kojeg datuma i onda par dana nakon toga skinem:)

Od svega što sam pogledao većina je sranje...a ono što valja nikad nebi ni gledao u Kinu.

U zadnjih 20 godina bio u kinu 2 puta...od tih 20 godina prvu polovicu nisam ni mogao jer nismo imali Kino.Gradsko kino(ono s dušom) su nam zatvorili.Čekali smo CineStar 10 godina.2010 smo ga dobili... pogledao Avatar i Kick Ass i to je to od mene.I to da nisam dobio besplatnu kartu za Kick Ass nebi ga ni gledao a na kraju mi ispao među top 100 do sada koje gledah...ono 100 puta bolji od Avatara.

 Dirljiva ispovijest. Mozda da odes u kino, nasao bi nesto dobro za pogledat.

 da hrpu neodgojene stoke koja misli da je dosla u menzu

 Pa zavisi gdje si naravno, takvih problema na svu srecu nisam imao dosad u Splitu. Mozda sam samo rodjen pod sretnom zvijezdom. Ali naravno slazem se da ne odgojeni ljudi mogu pokvariti film. Ali, odrasli smo ljudi mozemo zaprijetiti ili naci zaposlenike da ih istjeraju vani.

 U Zagrebu su takvi vecina, a ti si manjina. Pa nece izbacit vecinu posjetitelja zbog vas nekoliko kojima nesto smeta. A i zaposlenici su studenti, prosjek godina 20

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
15 godina
offline
Re: Američka filmska akademija staje na kraj pirat
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Podrzavam netflix i druge streaming usluge, to je daleko najbolji nacin za smanjivanje piratstva, nikakvo ukidanje screener ili slicnih materijala nece smanjiti pojavu piratskog sadrzaja. To su gluposti.

 prije Steam-a je bilo isto za PC igre, sad je samo važno markirati igru i čekaš ljeto ili božić za rasprodaju

if only you knew the power of the dark side
15 godina
offline
Re: Američka filmska akademija staje na kraj pirat
HCMAA kaže...

Išao sam ja u kino ali onda je to bio kulturni događaj,80"-90".

Cinestar mi ne paše,jednostavno čista komercijala.Prije dok su postojala klasična kina to je bilo kao odlazak u restoran,svečan trenutak.

Cinestar je poput fast-food,a i sami filmovi su postali bez okusa...boje...mirisa.

Umjesto da sam odlazio u cinestar sam kupovao vanjske hdd-ove:)

13TB materijala čeka da se pogleda jerbo sam zadnjih par godina samo skupljao jerbo uskoro kupujem novi tv 65".

Kad sam kupio 32" prije 10 godina prvi film je bio Full Metal Jacket(30GB)...sad kad kupim ovaj od 65",vjerojatno će biti Apocalypse Now(90GB)

 hm, možda IMAX, ali Cinestar i Cinepexx (shoping centar east) imaju manje dvorane u kojima je ugodnije gledati filmove.
recimo Avenu Mall na velesajmu ima male dvorane

if only you knew the power of the dark side
6 godina
offline
Re: Američka filmska akademija staje na kraj pirat

Ja baš zbog toga čekam da se mularija ispuše prva 2-3 tjedna prikazivanja filma, iza toga je obično 10ak ljudi u dvorani bez stoke i možeš u miru pogledat film.

Iako otkad sam si doma složio kućno i kino i pred kratkim i OLED, sve manje želje imam gledat ikakve filmove u kinu, a glede na trenutnu situaciju pitanje je kada ćemo uopće ić. Nadam se samo da će do 7 mjeseca do Nolanovog Teneta situacija već bit ok jer taj film zaslužuje sigurno veeeeeliki ekran :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice