Amnesty International izaziva proizvođače: proizve

poruka: 16
|
čitano: 4.730
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amnesty International izaziva proizvođače: proizve".
16 godina
offline
Amnesty International izaziva proizvođače: proizve

Inače je proizvodnja fosilnih goriva etična i ne utječe na okoliš...

 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Amnesty International izaziva proizvođače: proizve

Ko o čemu nego kurva o poštenju.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
7 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Amnesty International izaziva proizvođače: proizve

Bome su ih bas jako izazvali. Ja sam se isto sav uznemirio

Freak Show Inc.
 
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Amnesty International izaziva proizvođače: proizve

Nevjerojatno je koliko u današnjem politički korektnom vremenu ima ovakvih social justice warriora. Lijepo zasjednu na njihovu moralnu uzvisinu i dociraju drugima "kako bi trebalo raditi".

 

Dragi Amnesty International, najbolje bi bilo da VI proizvedete etične auto baterije. Jer ako ih bilo tko drugi pokuša proizvesti, sigurno neće biti dovoljno etičan da se približi vašim standardima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 9:39 (Van Nistelrooy).
 
7 2 hvala 0
15 godina
offline
Amnesty International izaziva proizvođače: proizve

meni od baterija treba samo akumulator za pokretanje i malo za farove/klimu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Amnesty International izaziva proizvođače: proizve

Nek amnesty international povede primjerom.

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amnesty International izaziva proizvođače: pro
Ekipa kao nije znala, pa će im AI otvoriti oči. Sve je to isti k***c, ali ljudi su postali stado ovaca i pasu gdje im se naredi.
You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Amnesty International izaziva proizvođače: proizve

AI s ovakvim priopcenjem dize svijest (onima koji su nesvjesni problema, a glupih/neiformiranih ljudi ima svugdje jako puno), jer su zvucno ime u svijetu, pa to nije lose. Bar nesto.

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Amnesty International izaziva proizvođače: proizve

Nije ovdje toliko problem AI-a koliko toga da se proizvođači el. automobila (i drugih uređaja na baterije) u posljednje vrijeme izrazito kite brigom za okoliš i, još bljutavije, nekakvim moralnim obavezama za čovječanstvo. A sve je to uobičajen marketinški spin. Sve njih boli ona stvar što će biti s okolišem ili ikakvim drugim dalekim posljedicama vlastitog djelovanja - bitno je samo da li je i koliko vrijednost dionice porasla. U slučaju ovog širokog promicanja el. energije, korporacijama je isključivi interes mogu li povećati svoje profitne margine tako da igraju na osjećaje mase zabrinute radi okoliša i pri tome uberu izdašne javne poticaje. A što se tiče brendiranja, ipak se bolje prodaje stvar okružena najzelenijim lišćem (čak i sam proizvod nazovu "list" - tipa Nissan Leaf) nego recimo nesretnim i prljavim licima djece koja rade u rudnicima (tipa Tesla CLE - Child Labor Edition). Ovaj sustav sigurno bi bio već dugo vremena u ropotarnici povijesti da se stvari u njemu nazivaju pravim imenom.

 

A što se tiče Amnesty Internationala - na njih ne treba trošiti puno riječi. Oni moraju tu i tamo napisati koji proglas da opravdaju svoje postojanje i donacije koje primaju i tako da slobodno nastave s aktivnostima privodnog popravljanja sustava uz parolu "vuk sit, a koze na broju".

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 12:04 (4ndY).
 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Amnesty International izaziva proizvođače: pro
Sjedim ja tako nekuvecer napljugan i gledam neku yt tv emisiju o el. Autima i dobijem ideju.. Znaci najvece #sranje kod el auta je domet i baterija , jel.tako??
A sto jednostavno ne naprave zamjenjive baterije?
Znaci dogovore neki standard baterija koje su izmjenjive , i fino kad ti je auto na 20%, stanes na benzu, zamjenis bat, platis i picis dalje..
Tako da su oni svi u win win situaciji, osim nas kupaca,..
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 13:21 (R3nchi).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Amnesty International izaziva proizvođače: pro

Manje pljugat, više čitat. O tome se naveliko pričalo i ima preko nekoliko problema:

- smještaj baterija - poželjno je da su u dnu vozila zbog centra mase, što otežava izmjenu

- mehanička čvrstoća - baterija mora biti zaštićena, a automobil mora biti čvrst - ako su ugrađene, oba uvjeta može zuadovoljiti ista konstrukcija, a ako su izmjenjive, imaš dodatno povećanje mase

- električna konekcija i hlađenje - radi se o velikim strujama, a baterije se hlade tekućinom, što komplicira izmjenu jer su potrebni i konektori za tekućinu i za struju, s tim da ovi za struju imaju velike zahtjeve po pitanju mehaničkih i električnih svojstava

- amortizacija baterija - što ako puniš kući, kako regulirati više različitih firmi koje nude uslugu, što s putovanjima u drugu državu

- punjenje - ako bi se punile off-site, imaš problem transporta, a ako bi se punile on-site, opet moraš imati jednak kapacitet punjenja

- ...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Amnesty International izaziva proizvođače: pro
Pravi LGBT Veganski korisnik električnih auta koristi samo free range litij iz ekološkog uzgoja.
 
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Amnesty International izaziva proizvođače: pro
Pravi krkan ne brine o okolišu i djeci robovima, to je za LGBT pičkice, on u nedjelju da 50 kn lemozine i čist je ko suza.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
8 2 hvala 0
15 godina
offline
Amnesty International izaziva proizvođače: proizve

baterija, baterija

energija najmilija.

samo gurnem do balčaka,

a mašina tika-taka.

šaka litija,

vreća lima,

polimeri, elektrode,

u utor se to ubode.

ča je energija,

vengo baterija.

aummmmmm ...

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Amnesty International izaziva proizvođače: pro
Ne vidim buducnosti u li-ion baterijama, nesto ce trebati novo izmisliti ako se zaista mislimo baciti na struju. BTW samo rudarenje litija je jako prljava industrija, spasavanje klime unistenjem okolisa, tako bi se ukratko mogao opisati ovaj pomodni trend baterijezacije.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Amnesty International izaziva proizvođače: proizve

eo, ja sam baterijofil. upravo su baterije razlog zbog kojega električni auti neće zaživjeti u masama još duuuuuugo desetljeća. prijelaz na struju je evolucijski proces i mora imati (hibridnu?) međufazu. da se narod navikne, prihvati, promijeni mentalni sklop. forsiranje invalidskih kolica s kabinom, infotainmentima i autopilotima je lijep egzemplar marketinškog idiotizma trčanja pred rudo. prave zeca, a ražanj u šumi. slobodno si označite ovaj post kao proročanski: fosilna goriva neće nikamo još barem 100-200 godina (ako i onda). to je poput žalovanja. proces. to traje. a baterije još nisu ni u povojima. a i ne ubiše se ljudi baš da osmisle bolje (iako pretpostavke postoje). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice