Analitičari predviđaju loš drugi fiskalni kvartal

poruka: 14
|
čitano: 3.636
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Analitičari predviđaju loš drugi fiskalni kvartal ".
5 godina
offline
Analitičari predviđaju loš drugi fiskalni kvartal

Stvar je vrlo jednostavna, neka nam daju normalne cijene sto zanci da za 4tis mogu kupiti xs koji nema 64 nego 256GB i bit ce prodaje :)

Ista stvar vrijedi i za Apple racunala.  Ali ne, bolje je ovako. Ja sam prvi presao na android kada su suludo poceli dizati cijene.

 
7 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Analitičari predviđaju loš drugi fiskalni kvar

Stvar je u tom sto je Iphone (zapravo svi appleovi proizvodi) postao statusni simbol. Ljudi na Iphone gledaju s divljenjem, tipa vidi se da imas para, ima se moze se. Kad bi iphone bio jeftiniji, izgubio bi taj status. Ista je stvar i s Lamborghinijem i Ferrarijem, neces ih naci za 100,000kn. Imao sam Lg, Sony, Samsung, flagshipe ali nikad mi nitko nije rekao Wow ti imas samsung ili nesto drugo kao sto su bili odusevljeni vidjeti iphone ili Iwatch. Onda sam napokon i ja shvatio, ne kupijes ti apple proizvode zbog sebe vec zbog susjeda, zavidnih prijatelja itd. Ljudi te drugacije gledaju, vise poštuju, a to sto si ti prodao bubreg da bi imao para za to, to je manje bitno. :) Zato nikad nece biti jeftiniji, jer ima status u drustvu a to kosta.

5 godina
offline
Analitičari predviđaju loš drugi fiskalni kvartal

Ja sam ih uvijek kupovao zbog pouzdanosti u radu :)....ocito sam iznimka .....

 
5 2 hvala 0
15 godina
offline
Analitičari predviđaju loš drugi fiskalni kvartal

seru ko grlice. upravna bagra su sami sebi najveći dioničari i "nositelji interesa". pa sami sebi moraju pisati pisma jer ih nitko (?) ne voli i nemaju prijatelja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 10:34 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Analitičari predviđaju loš drugi fiskalni kvartal

Po mom sudu greška koju je napravio Apple nije to što su skupi nego to što su se uplašili da dižu cijene još više. Dominantni heuristik kod većine ljudi(koji ne znaju mnogo o stvari koju kupuju, a takvih veliki broj) kod zaključivanja jeste "ono što vrijedi to je i skupo". Spuštanjem cijene počeli su da ugrožavaju mit da Iphone "drži cijenu". Koliko puta je na ovom forumu ponovljen narativ " da android telefon već nakon par mjeseci gubi 30% vrijednosti, dok to nije slučaj kod Apple-a". Istina tu se redovito gubila iz perspektive misao da ako nešto brzo gubi vrijednost onda to mogu i jeftinije kupiti par mjeseci ili godinu nakon predstavljanja. Dakle, zanemariva se osnova da na jednoj strani imamo skupo plaćeno - skuplje preprodano (Apple), jeftinije kupljeno - nešto jeftinije prodato kao polovno (Android).
Čvrsto vjerujem da je Apple trebao dizati cijene svake nove generacije za bar 15-20%, uvijek će biti ljudi koji će moći kupiti. A trebalo bi da im je zarada na prvom mjestu: manji broj prodatih uređaja po većoj cjeni isto je kao i veći broj prodatih uređaja po nižoj cijeni. Eventualni pad prodaje usluga isto tako kompenzirati sa većom cijenom.

Biće da su ovi iz Apple čitali članke od gospodine Petrica kako "skupe" Iphone  kupuju ruralesi pekari iz "mrduše donje"...... pa su se sapleli.....

Suzdržavam se da ostanenem ozbiljan.

- - -

 
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Analitičari predviđaju loš drugi fiskalni kvar
Vidim da neki ne razumiju. Appleu nije cilj prodati najvise mobitela nego zaraditi najviše. Politika Tim Cooka je zaraditi sto više na fan bazi koju je stvorio Jobs. Prodaja, a time i proizodnja manjeg broja mobitela je puno bolja za firmu po pitanju troskova. Apple se širi. Stream servis, kreditna kartica itd. Nije im vise prioritet iphone i macovi. Njih ce proizvoditi manje i povećavati cijenu. Ako tu budu u padu izvuci ce ih Apple tv. Tu ce zaraditi brdo para (puno su i uložili). Ocekujte samo porast cijene.

Btw. Pogledajte muku Elona Muska koji zeli proizvoditi elek auto koji je povoljan. Ima toliko narudžbi da nema dovoljno kapaciteta za proizvodnju toliko auta. Mogao je i on zabiberiti cijenu i proizvoditi manje i vjerojatno nebi čitali svako malo o padu dionica Tesle.

Kod Applea je ocekivan pad jer ulazu puno u nove servise. Kad izade TV i ostalo vidjet ćete samo rast.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Analitičari predviđaju loš drugi fiskalni kvartal

@Gogy7

Vidim da se razumijete u stvari. Pa da Vas pitam šta mislite da li prošao Apple-ov pristup gdje bi od korisnika tražili CV prije nego što bi im prodali telefon? Ono da odluče da li je potencijalni korisnik dovoljno dobar (nešto poput vize  ) i ako jeste onda mu prodaju, a ako nije da zabrane kupovinu kako to npr radi Ferrari za neke njihove modele. Ili šta mislite o tome da u EULA-i napišu da korisnik kada kupi uređaj nema pravo da taj uređaj prodaje trećim licima nego može eventualno samo telefon vratiti Apple-u?

Ili šta mislite o prijedlogu da Apple uvede minimalnu cijenu za telefon npr 3000$, a da ljudi koji imaju velika primanja plaćaju skuplje npr x10 od osnovne cijene. To bi za industrijalce, tajkune, diktatore, maharađe, sultane i slične bio mačiji kašalj.

Ili da se korisci ograniče da kupljeni model Iphone ne mogu koristiti duže od dvije godine?

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 12:07 (1student).
 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Analitičari predviđaju loš drugi fiskalni kvartal

Primjer šta je Apple i zašto može stavljat cijene kakve stavlja, nećakinja jučer u mojoj sobi vidjela Windows ultrabook (pričamo o high end ultrabooku) i Applea (novi Air), naravno za prvim nije niti trznula. Kad imaš Appleov proizvod ne pita te nitko niti koliko RAM memorije ima niti koju grafiku ima, jednostavno imaš prikaz i prati ih ime da to RADI dok kod ostalih nije tako. Ja osobno ne volim Apple ali njihovi proizvodi rade godinama i dok je tako imat će prodaju, a sve njihovo ima premium osjećaj pod rukom i vidi se ta pažnja oko detalja, istina naletit će tu i tamo neki loš kvartal ali oporavit će se. Koliko god se po njima pljuvalo iskreno svi su isti, Huawei digao cijene u nebo, Samsung digao cijene u nebo a za sve to su krivi- kupci!

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 14:56 (PlayMaker10).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Analitičari predviđaju loš drugi fiskalni kvar
Gogy7 kaže...

Stvar je u tom sto je Iphone (zapravo svi appleovi proizvodi) postao statusni simbol. Ljudi na Iphone gledaju s divljenjem, tipa vidi se da imas para, ima se moze se. Kad bi iphone bio jeftiniji, izgubio bi taj status. Ista je stvar i s Lamborghinijem i Ferrarijem, neces ih naci za 100,000kn. Imao sam Lg, Sony, Samsung, flagshipe ali nikad mi nitko nije rekao Wow ti imas samsung ili nesto drugo kao sto su bili odusevljeni vidjeti iphone ili Iwatch. Onda sam napokon i ja shvatio, ne kupijes ti apple proizvode zbog sebe vec zbog susjeda, zavidnih prijatelja itd. Ljudi te drugacije gledaju, vise poštuju, a to sto si ti prodao bubreg da bi imao para za to, to je manje bitno. :) Zato nikad nece biti jeftiniji, jer ima status u drustvu a to kosta.

 U kojem ti paralelnom svemiru živiš?! Ljudi te više poštuju zato što imaš iPhone? A da probaš sa zlatnim zubom? I to pali u nekim sredinama.

5 godina
protjeran
offline
Analitičari predviđaju loš drugi fiskalni kvartal

kad dečec napiše da ga ljudi više poštuju jer ima ajfon meni je to na kraju totalni skeč i zabavno, iako mi se u prvi mah čini skoro nemogućim da netko tako plitko razmišlja.  plitko pliće najpliće. ja isto poštujem te roditelje koji plaćaju taj telefon, ali moraju objasnit dečku da ima totalnu zbrku u glavi i ne zna prioritete. kao da curica kaže da je ljudi više poštuju jer ima silikone. ipak silikoni i ajfon zvuče prilično dobro kao kombinacija

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Analitičari predviđaju loš drugi fiskalni kvartal

Treba pored svih tehnickih i ekonomskih faktora ukljuciti i socioloski.

 

Tesko se sjetiti jednog tech proizvoda koji je uspio ostati na vrhu vise od jednog desetljeca.

Iako je PS2 i dalje najprodavanija konzola ikad, PS3 se prodavao jednako kao i XBOX 360.

 

Moto RAZR je bio prvi mobitel sa drustvenim trendom, opet pojavio se novi trend. Stoga je bitno uracunati i da opcenito trendovi - ono sto drasticno povecava prodaju - rijetko traju vise od 10 godina.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Analitičari predviđaju loš drugi fiskalni kvar
Gogy7 kaže...
Vidim da neki ne razumiju. Appleu nije cilj prodati najvise mobitela nego zaraditi najviše. Politika Tim Cooka je zaraditi sto više na fan bazi koju je stvorio Jobs. Prodaja, a time i proizodnja manjeg broja mobitela je puno bolja za firmu po pitanju troskova. Apple se širi. Stream servis, kreditna kartica itd. Nije im vise prioritet iphone i macovi. Njih ce proizvoditi manje i povećavati cijenu. Ako tu budu u padu izvuci ce ih Apple tv. Tu ce zaraditi brdo para (puno su i uložili). Ocekujte samo porast cijene.

Btw. Pogledajte muku Elona Muska koji zeli proizvoditi elek auto koji je povoljan. Ima toliko narudžbi da nema dovoljno kapaciteta za proizvodnju toliko auta. Mogao je i on zabiberiti cijenu i proizvoditi manje i vjerojatno nebi čitali svako malo o padu dionica Tesle.

Kod Applea je ocekivan pad jer ulazu puno u nove servise. Kad izade TV i ostalo vidjet ćete samo rast.

 Samo nemoj zaboraviti da je apple sa iphonom bio predvodnik. Davno ali je bio. U ovim ostalim servisima je samo sljedbenik.... Sta ce postici dizanjem cijena streaming servisu? TO ne moze biti statusni simbol.... 

Elon Musk je takodje predvodnik.....

9 godina
offline
Re: Analitičari predviđaju loš drugi fiskalni kvar
Nisam decec i sam sam si kupio iPhone. Sam sam zaradio za njega. To sto sam rekao da te ljudi vise postuju stojim iza toga, kao sto te vise postuju kad obuces odijelo. I ja sam mislio da su to gluposti dok nisam iskusio na vlastitoj koži. To vise govori o ljudima nego o meni. Ljudima je bitan status osobe koju upoznaju. Kazem ti imao sam skoro svaki flagship ali ljudi se bas pale na iphone. Sad ispada da ja pricam gluposti ali neki ljudi jesu površni.
5 godina
offline
Re: Analitičari predviđaju loš drugi fiskalni kvar

Ako si ga kupio da te ljudi vise postuju to govori o tebi a ne ljudima..... Ja kupim mob koji meni pase i koji meni odgovara i bas me briga sta drugi misle a necu nikad kupiti Iphone izmedju ostalog i zbog tog statusa. Nekim ljudima je zivotni cilj imati iphone i Passata u dvoristu. Ok....... Meni nije.....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice