Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjenski

poruka: 61
|
čitano: 11.470
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjenski ".
8 godina
offline
Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjenski

Skuplja raketa od mete koju gađa, plus sat vremena leta od samo $36.000, great deal.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjenski

Prekomplicirano, preskupo, prezahtjevno u svakom pogledu .. , pa kome to treba? Bolje uzeti flotu novih F-16 i biti miran dugi niz godina ..

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
Što vrijeme više odmiče, sve mi vise 'mirišu' ovi novi grippeni. Jeftino, ekonomicno i sposobno..
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
Brki1994 kaže...

Zar neće ameri vratiti F-16 na nosače jer su im navodno, puno bolji za takvu ulogu?

Barem sam tako pročitao.

 (...)

Ne - što se tiče Mornarice, F-16 ne dolazi u obzir za nosače. Radi se o F-18 Super Hornetu s Block III nadogradnjom - dva testna primjerka isporučena su sredinom prošle godine. Potpisan je ugovor za 78 novih aviona i planirana je nadogradnja 540 proizvedenih Block II Super Horneta na Block III verziju od 2022. do 2033. godine. Ali, pred mjesec i pol pročulo se da postoji problem s konformnim spremnicima goriva, koji su prilično bitan dio nadogradnje.

 

A F-16 na nosačima? To je priča tipa političari hoće, Mornarica neće, Zrakoplovstvo neda: V-1600: The Carrier-Capable F-16 That Wasn’t

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
3 godine
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
BoxRS kaže...
HR bi se trebala okrenuti ka Rusima i kupiti 2 eskadrile Jak-130. Školsko-borbeni avion 4++ generacije koji je izuzetno jeftin, veoma lak za održavanje i sat leta na njemu je smiješna i odnosu na zapadne avione. HR si to može priuštiti.

 Ako se nisu kupili FA-50 kada su bili nudeni, nista iz Rusije se sigurno nece kupovati.

 

Zapravo sto dalje ide ova trakavica, sve vise sumnjam da ce se ista kupiti. Mozda iznenade.

5 godina
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
radi pete kolone koja je namjerno bolesna...nema se para za obranu neba

Veledrogerije ponovno upozoravaju na povećanje duga, odnosno na nastavak neplaćanja isporučenih lijekove. U samo mjesec dana dugovi za lijekove porasli su s 5,2 milijarde na više od 6 milijardi kuna.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
Antiseptik kaže...
Je, da, i onda se mjesto na koje slijeću (samo) avioni nazove zračna luka.
E, nabijem nas u/na jezično čistunstvo.

A zašto se mjesto gdje uplovljavaju brodovi zove samo luka, pa tako imamo Luku Split i Zračnu luku Split. Valjda bi trebalo bit Portugal Split i Aerodrom Split, ili možda Portugal Spalato i Aerodrom Spalato. Šta će nam uopće hrvatska imena?

42
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 1:04 (markoBT).
10 godina
offline
Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjenski

 

Dobar tekst od našeg Drage. Sviđaju mi se jako njegovi tekstovi. Makar da se radi o jednom malom pasusu ili cijelom tekstu.

Nadam se da će se ostvariti ovo kaj Drago piše da ne vjeruje da ćemo ikada kupiti borbene avione. Preskupo, nepotrebno i nadsve glupo. Protiv koga ćemo mi ratovati. Nije nam dosta bio jedan rat čiji je karakter dosta upitan u odnosu na službenu verziju novohrvaske povijesti.

 

 

Da, nekada je Hrvat pušio cigar i sijedio u WH, a danas smo sprdačina kao država tamo nekom službeniku jedne kompanije.

To može biti primjer koliko su malo vremena jedan narod može srozati na niske grane.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
3 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
PzKpfw kaže...

 

Dobar tekst od našeg Drage. Sviđaju mi se jako njegovi tekstovi. Makar da se radi o jednom malom pasusu ili cijelom tekstu.

Nadam se da će se ostvariti ovo kaj Drago piše da ne vjeruje da ćemo ikada kupiti borbene avione. Preskupo, nepotrebno i nadsve glupo. Protiv koga ćemo mi ratovati. Nije nam dosta bio jedan rat čiji je karakter dosta upitan u odnosu na službenu verziju novohrvaske povijesti.

 

 Ne uzimaju se avioni radi novog rata, nego radi Air Policinga. Preskupo i nadasve glupo bi bilo ugasit zrakoplovstvo, ne imat ni jedan vojni avion, ne imat ni jednog vojnog pilota, a plaćat oko 40 milijuna dollara godišnje Italji da nadgledaju i čuvaju naše nebo, umjesto da mi naplaćujemo čuvanje neba Sloveniji, BiH, Crnoj Gori, Albaniji... 

 

Karatker Domovinskog rata može bit upitan samo nekim neupućenim patnicima, koji još plaču za državom koja ne postoji 30+ godina. Vrijeme je da se takve osobe pomire s realnošću.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 12:29 (Filox).
10 godina
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen

@Filox

 

Pa, za taj famozni zračni policaj ima puno jefitnijih varijanti. Sve može biti ukinuto, kao recimo i brojna radna mjesta u HR.

Prvo ekonomija, onda vojska. 

 

Da, tu je Hrvatska iz koje se bježi. Ostaju kriminalci i uhljebi.

Sretno!

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
11 godina
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
Filox kaže...
PzKpfw kaže...

 

Dobar tekst od našeg Drage. Sviđaju mi se jako njegovi tekstovi. Makar da se radi o jednom malom pasusu ili cijelom tekstu.

Nadam se da će se ostvariti ovo kaj Drago piše da ne vjeruje da ćemo ikada kupiti borbene avione. Preskupo, nepotrebno i nadsve glupo. Protiv koga ćemo mi ratovati. Nije nam dosta bio jedan rat čiji je karakter dosta upitan u odnosu na službenu verziju novohrvaske povijesti.

 

 Ne uzimaju se avioni radi novog rata, nego radi Air Policinga. Preskupo i nadasve glupo bi bilo ugasit zrakoplovstvo, ne imat ni jedan vojni avion, ne imat ni jednog vojnog pilota, a plaćat oko 40 milijuna dollara godišnje Italji da nadgledaju i čuvaju naše nebo, umjesto da mi naplaćujemo čuvanje neba Sloveniji, BiH, Crnoj Gori, Albaniji... 

 

Karatker Domovinskog rata može bit upitan samo nekim neupućenim patnicima, koji još plaču za državom koja ne postoji 30+ godina. Vrijeme je da se takve osobe pomire s realnošću.

Ali on je pušio cigaru u WH. Kako to ne razumiješ. Zamisli ti tog ponosa. On puši cigaru u WH. Pa jeboto šta će ti više.  

42
7 godina
offline
Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjenski

Malo satire 

 

Šalu na stranu, mislim da je današnjem zrakolplovstvu puno isplativiji dron. Jedan pilot sjedi negdje u Arizoni u udobnjoj fotelji, ispred njega ekran i palica i ožeži. Naravno da dron ima manji radijus kretanja od zrakoplova i ne može obuhvatiti veće područje, ali je zato jeftin i može ga se proizvesti u ogromnim količinama + dron može biti jednokratan, za razliku od zrakopolova koji se potencijalno koristi više deseljeća (izuzev kamikaza). 

I want to believe
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
Brki1994 kaže...

Malo satire 

 

Šalu na stranu, mislim da je današnjem zrakolplovstvu puno isplativiji dron. Jedan pilot sjedi negdje u Arizoni u udobnjoj fotelji, ispred njega ekran i palica i ožeži. Naravno da dron ima manji radijus kretanja od zrakoplova i ne može obuhvatiti veće područje, ali je zato jeftin i može ga se proizvesti u ogromnim količinama + dron može biti jednokratan, za razliku od zrakopolova koji se potencijalno koristi više deseljeća (izuzev kamikaza). 

 Ne možeš kontrolirat nebo s dronivima. Dron ili ništa, ista je stvar što se tiče air policinga, morali bi plaćati pare drugima da nas čuvaju. Mi smo u NATO-u i u EU, te kao njihov član imamo svoje dužnosti i obaveze, ne raskidaju se takve stvari kako kome prdne, a kad smo već tu gdje jesmo, onda moramo poštivati neka pravila. Jedno od tih pravila je kupovina aviona i čuvanje neba ili plaćanje drugim državama da to rade za nas, ali u konačnici nas isto dođe, moramo trošit velike pare svaku godinu za čuvanje neba. Ne čuvamo nebo od zlih Srba, nego je to normalna stvar za civilno zrakoplovstvo, ne lete civilni avioni preko država koje nitko ne čuva, a mi bi se bavili turizmom...

Live long and prosper.
7 godina
offline
Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjenski

Spomenuo sam da dron ne može obuhvatiti veće područje niti za to služi (barem trenutno), tako da je air policing i dalje zadaća zrakoplova. Čak je kordinacija među pilotima i naoružanje nerijetko superiornije od dronova, ali sve ima prednosti i mane. Svi novi avioni su ti već poluautomatizirani.

Činjenica je da je automatizirano ratovanje budućnost, a sve zavisi o tempu geopolitike i tehnološkog napretka.

 

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
markoBT kaže...

Ali on je pušio cigaru u WH. Kako to ne razumiješ. Zamisli ti tog ponosa. On puši cigaru u WH. Pa jeboto šta će ti više.  

 Izgubio si poantu koncetrirajuci se na sam cin sto te svrstava u grupu ljudi koji ne razmisljaju dublje malo.

 

Mislim pogledaj malo. Za srbe je bilo posebno ponizavajuce kada je izasla slika Vucica kako sjedi pred Trumpom 'ko dijete u uredu pedagoga u osnovnoj skoli, a pritom zaboravljamo da nasa predsjednica je dopustila sama sebi da se slika ipsred ograde WH i objavi te iste slike kao da je na srednjoskolskom izletu. Vucic je barem usao unutra.

 

Realno, ali i objektivno gledano, stavljeni smo na svoje mjesto, no JBT nam je pokazao da ne moramo biti zadnja rupa na svirali, samo kao pokazes da imas malo kicme sto trenutno, kada govorimo o vanjskoj politici, nemamo.

I to je cijeli problem. Ne ucimo iz povijesti.

 

Utoliko i ova konfuzija sa nabavkom "самолетa" nam pokazuje koliko smo izgubljeni.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
Niti su takvi dronovi jeftini, niti je zemaljska oprema i obuka operatera jeftina, a na kraju opet nemaš air policing.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
Filox kaže...

Ne možeš kontrolirat nebo s dronivima.

Baš si mislim - zašto ne? Pa nije da si piloti međusobno daju signale rukama, komuniciraju radiovezom koju dron uredno može proslijediti ako je problem pitanje komunikacije...

Gledam te!
5 godina
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
Veliki Brat kaže...
Filox kaže...

Ne možeš kontrolirat nebo s dronivima.

Baš si mislim - zašto ne? Pa nije da si piloti međusobno daju signale rukama, komuniciraju radiovezom koju dron uredno može proslijediti ako je problem pitanje komunikacije...

 Možemo ja i ti mislit šta god mi želimo, ali to ne ide onako kako je Mate iz Prnjavora zamislio, nego kako je definirano raznim potpisanim ugovorima i međunarodnim zakonima, pravilima i ostalim. A pravilo je da ako država želi sama kontrolirat nebo, mora imat određeni broj aviona, ne dronova. Možda se nekad to i promijenji, ali danas je tako kako je.

Live long and prosper.
16 godina
online
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
Veliki Brat kaže...

Baš si mislim - zašto ne? Pa nije da si piloti međusobno daju signale rukama, komuniciraju radiovezom koju dron uredno može proslijediti ako je problem pitanje komunikacije...

Air policing traži vizualnu identifikaciju i komunikaciju.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
Veliki Brat kaže...

Baš si mislim - zašto ne? Pa nije da si piloti međusobno daju signale rukama, komuniciraju radiovezom koju dron uredno može proslijediti ako je problem pitanje komunikacije...

 Klasičan slučaj je civilni avion kojem je otkazala radio veza. Ne odgovara kontroli i ovi dižu lovce. Lovac dođe do aviona i vizualno s pilotima iskomunicira kakva je situacija i daje im upute kako da se dalje ponašaju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
syncmaster245b kaže...
markoBT kaže...

Ali on je pušio cigaru u WH. Kako to ne razumiješ. Zamisli ti tog ponosa. On puši cigaru u WH. Pa jeboto šta će ti više.  

 Izgubio si poantu koncetrirajuci se na sam cin sto te svrstava u grupu ljudi koji ne razmisljaju dublje malo.

 

Mislim pogledaj malo. Za srbe je bilo posebno ponizavajuce kada je izasla slika Vucica kako sjedi pred Trumpom 'ko dijete u uredu pedagoga u osnovnoj skoli, a pritom zaboravljamo da nasa predsjednica je dopustila sama sebi da se slika ipsred ograde WH i objavi te iste slike kao da je na srednjoskolskom izletu. Vucic je barem usao unutra.

 

Realno, ali i objektivno gledano, stavljeni smo na svoje mjesto, no JBT nam je pokazao da ne moramo biti zadnja rupa na svirali, samo kao pokazes da imas malo kicme sto trenutno, kada govorimo o vanjskoj politici, nemamo.

I to je cijeli problem. Ne ucimo iz povijesti.

 

Utoliko i ova konfuzija sa nabavkom "самолетa" nam pokazuje koliko smo izgubljeni.

Kad je Švicarski predsjednik pušio cigaru u WH? Kad je i bio u ili ispred WH? Znaš li uopće ko je Švicarski predsjednik? Znaju li Švicarci?

 

Ako ima na forumu neki "naš" Švicarac bilo bi dobro da nam javi zna li ko mu je predsjednik i ako zna je li ponosan na njega?

42
5 godina
protjeran
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
@ Visak i ostali

A Samsung, Apple... (junejmit) imaju xy kamera, dočim dron nema ni jednu i za let koristi sonar!?!
U ovoj prčiji od zemlje bilo bi dovoljno da nebo nadziremo balonom.
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 16:20 (Antiseptik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
Antiseptik kaže...
A Samsung, Apple... (junejmit) imaju xy kamera, a dron nema ni jednu i za let koristi sonar!?!
U ovoj prčiji od zemlje bilo bi dovoljno da nebo nadziremo balonom.

Na stranu što nemaš dronova koji mogu presresti i vizualno komunicirati sa standardnim zrakoplovima, ne bi pomogao ni balon.

15 godina
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
markoBT kaže...

Kad je Švicarski predsjednik pušio cigaru u WH? Kad je i bio u ili ispred WH? Znaš li uopće ko je Švicarski predsjednik? Znaju li Švicarci?

 

Ako ima na forumu neki "naš" Švicarac bilo bi dobro da nam javi zna li ko mu je predsjednik i ako zna je li ponosan na njega?

 I opet si usredotocen na sam cin pusenja cigare, a ne na znacenje koje se provlaci iza toga.

 

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 16:32 (syncmaster245b).
5 godina
protjeran
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
Ma, više govorim u kontekstu veličine. Ono, na tri brda staviti po čovjeka (može i uhljeba) s balonom i nebo je "pokriveno" ;)
Pis on ju :P
14 godina
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen

ili kad je JeBoTe dva put zavrtio Jalžu Drugu na njenom dvoru...

 

ali nitko ne pleše s Kraljicom dva plesa - osim JBT-a!!

Ju je je? Je ju je!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
Antiseptik kaže...
@ Visak i ostali

A Samsung, Apple... (junejmit) imaju xy kamera, dočim dron nema ni jednu i za let koristi sonar!?!

 Ima kameru, ali nema ruke.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
offline
Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjenski

Da se bar tolko prašine dignulo za pol milijarde kuna "vrijednu" žičaru koju nam je, pokoj mu duši, omogućio naš banditos. Ima se para al se troši na gluposti ili ukrade. Nismo tak jadni da ne možemo imati par aviona (ne F-35, naravno).

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
@ hudibitek

Ne da smo jadni nego smo jadni na kvadrat (a i to je optimistično). Dužni smo toliko da nas jedino WW3 može "spasiti" ;)
Ali, da, u tom kontekstu, nešto aviona jest ništa .
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 17:56 (Antiseptik).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Analiziramo F-35 Lightning 2 - skupi svenamjen
Treba nam podhitno vojni zrakoplov koji je najjeftiniji u nabavi i najeftiniji u eksploataciji i koji je dostupan odmah. F-35 je financijski mazohizam i ultimativni science fiction koji ne funkcionira.
Dogfight? - marketing i sentimentalnost. Takvo ratovanje ne postoji.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice