Android Q dobiva mogućnosti poput onih Appleova 3D

poruka: 9
|
čitano: 2.710
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Android Q dobiva mogućnosti poput onih Appleova 3D".
12 godina
offline
Android Q dobiva mogućnosti poput onih Appleova 3D

Ovi su skroz prolupali - kopiraju najjadniji feature sa iOS-a koje nitko niti nije trazio, a u isto vrijeme gase napredne funkcije unatoc glasnom protivljenju korisnika.

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android Q dobiva mogućnosti poput onih Appleov

Meni je to jedini feature sa iPhonea koji bi volio viditi na svom telefonu, ne znam cemu hejt

12 godina
odjavljen
offline
Re: Android Q dobiva mogućnosti poput onih Appleov

Nema neke koristi previše.

Čak ni za racing igre.

Imaš ili dodir, ili swipe preko ikonice, ili dugo držanje(>1/2s) i to je to, ne treba ti više.

8 godina
offline
Android Q dobiva mogućnosti poput onih Appleova 3D

Kako neima koristi?
Ako dovoljno jako stišćeš, mob će ti reći "pijan si i prenabrijan, nemoj sam voziti nego pozovi taxi". Ne sumljam da će ovaj fićr širom Balkana biti vrlo (ne)popularan.

(preduhitni disclaimer: "sumljam" napisano s predumišljajem)

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android Q dobiva mogućnosti poput onih Appleov
KingNothing kaže...

Meni je to jedini feature sa iPhonea koji bi volio viditi na svom telefonu, ne znam cemu hejt

Zato sto se aktivira kada ne zelis, a ne aktivira kada zelis. Jako je neprecizno definirati razlicite funkcije prema jacini pritiska. Trenutna opcija koju Android ima (long press) je puno preciznija. Argument koji Google koristi je da bi deep press ustedio pola sekunde prilikom aktiviranja neke dodatne funkcije u odnosu na long press. Mozda i bi, ali zbog nehoticnog aktiviranja, bi 3x vise vremena uzeo za povratak i ponovni pokusaj aktiviranje zeljene funkcije. Niti nakon 2,5 godine koristenja iPhonea ne mogu biti siguran kada ce se sto aktivirati.

5 godina
offline
Re: Android Q dobiva mogućnosti poput onih Appleov

Meni nikad ni nije bila jasna potreba za time... Dodatni hardware a funkciju mozes imati i bez toga.... Long press ti to daje oduvijek i nikad se nisam mogao sjetiti situacije kada ti treba long press a ne zelis dodatne  funkcije koje ti long press daje..... 

14 godina
offline
Re: Android Q dobiva mogućnosti poput onih Appleov
kerum kaže...
KingNothing kaže...

Meni je to jedini feature sa iPhonea koji bi volio viditi na svom telefonu, ne znam cemu hejt

Zato sto se aktivira kada ne zelis, a ne aktivira kada zelis. Jako je neprecizno definirati razlicite funkcije prema jacini pritiska. Trenutna opcija koju Android ima (long press) je puno preciznija. Argument koji Google koristi je da bi deep press ustedio pola sekunde prilikom aktiviranja neke dodatne funkcije u odnosu na long press. Mozda i bi, ali zbog nehoticnog aktiviranja, bi 3x vise vremena uzeo za povratak i ponovni pokusaj aktiviranje zeljene funkcije. Niti nakon 2,5 godine koristenja iPhonea ne mogu biti siguran kada ce se sto aktivirati.

Očito iPhone nije za tebe, odnosno 3D Touch funkcija. Osim što imaš mogućnost naštimavanja osjetljivosti te funkcije u postavkama možeš i dodatno prilagoditi dužinu trajanja pritiska i time potpuno prilagoditi osjetljivost aktiviranja. Naravno istu funkciju možeš i potpuno ugasiti i čemu onda ne zadržati/uvesti super funkciju koju mnogi drugi znaju koristiti i dobro im dođe.

 

P.S. Niti nakon XY godina nisam slučajno aktivirao 3D Touch.

12 godina
offline
Re: Android Q dobiva mogućnosti poput onih Appleov
devotion kaže...

Očito iPhone nije za tebe, odnosno 3D Touch funkcija. Osim što imaš mogućnost naštimavanja osjetljivosti te funkcije u postavkama možeš i dodatno prilagoditi dužinu trajanja pritiska i time potpuno prilagoditi osjetljivost aktiviranja. Naravno istu funkciju možeš i potpuno ugasiti i čemu onda ne zadržati/uvesti super funkciju koju mnogi drugi znaju koristiti i dobro im dođe.

 

P.S. Niti nakon XY godina nisam slučajno aktivirao 3D Touch.

Nemas isti osjecaj u prstima kada si u polu snu, setas opusteno kroz prirodu, trcis, vozis bicikl, dizes utege ili si pod stresom na poslu. U svim ovim situacijama ces dobiti razlicite rezultate za, subjektivno percipirano jednaki pritisak. Poanta je da je 3D touch neprecizan i dijametralno se suprotan s keep it simple paradigmom. Puno bolji pristup ako zelis aktivirati sekundarnu funkciju je da malo dulje drzis prst na istom mjestu (obicno sekundu dulje). Cemu izmisljati kockasti kotac.

8 godina
offline
Re: Android Q dobiva mogućnosti poput onih Appleov
kerum kaže...

Nemas isti osjecaj u prstima 

 

Slažem se, više nego načelno, ali gotovo ista stvar je i s protokom vremena. Netko pijan ili na vutri uopće ne kuži da je usporen, dok je šmrkač belog nabrijan i ubrzan.
Ili da ne idemo u ekstremne primjere, klasika za automobilske nesreće je kad "normalan" čovjek sa malo duže vožnje po autoputu uleti u grad. Protok vremena je (prečesto, isuviše) subjektivan.

 

I opet, jedno i drugo se mora dati podesiti, ali mi je ipak nezgrapnije i nepreciznije "stiskati" nego li malo pričekati. No jedno ne isključuje drugo, svakome ono što ga veseli.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice