Android Q donosi Screen Attention značajku - bloki

poruka: 19
|
čitano: 4.989
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Android Q donosi Screen Attention značajku - bloki".
12 godina
odjavljen
offline
Android Q donosi Screen Attention značajku - bloki

Zar se onda neće još više baterija trošiti!? 

 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Android Q donosi Screen Attention značajku - bloki

Imao sam to na Samsungu S3 još 2012. godine. Valjda kao dio Samsungovog sučelja. Dobro su se sjetili staviti u sam android :P

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Android Q donosi Screen Attention značajku - bloki

dosta stvari su uzete od samsunga

 

zbog toga ne bih nikad volio da ˙izumru˙ ovi androidi sto ih zovu, sa skinovima. ili kako ih vec nazvati

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android Q donosi Screen Attention značajku - b
Nadam se samo da će maknuti ovu užasnu kameru iz Pie i vratiti onu iz Orea pa da imamo manualni video mod i da foto i video nisu odvojeni kao sad. To je najgora stvar na Pie i nikako mi nije jasno kako su mogli napraviti tako debilno sučelje pokušavaju emulirati očajno sučelje kamere iz ajfona.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android Q donosi Screen Attention značajku - b
Zato je samsung zakon s10+ pun pogodak.
I da ima cameru kao huawe p30 sjajan mob.Ali cekam nota 10 pa bum vidjeli kaj ce na njega bubnuti....😎
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Android Q donosi Screen Attention značajku - b
Dex.pwn kaže...

Zar se onda neće još više baterija trošiti!? 

 A kako mislis citati nesto s ugasenim ekranom???

16 godina
offline
Re: Android Q donosi Screen Attention značajku - b
Grozni_Zabac kaže...
Dex.pwn kaže...

Zar se onda neće još više baterija trošiti!? 

 A kako mislis citati nesto s ugasenim ekranom???

 Lako za ekran ,sad još radi i kamera a i CPU mora malo razmišljati

4 godine
protjeran
offline
Android Q donosi Screen Attention značajku - bloki

mene zanima da li ce se to odnosit na sve radnje ne samo citanje "clanaka" cega god.

karikiram ne mogu spavat, zujim po YT i zaspem usred videa po noci cak i po danu.
vjerujem da hoce posto ce prednja kamera odradivati taj posao.
u svakom slucaju dobra opcija i zanima me kako ce raditi u mrklom mraku sobe kasno navecer.
ja opcenito nemam svijetlinu drzim na low pa me zanima kako ce se to ponasati
u mraku kada kamera "nece" moci vidjeti moje lice tocnije oci kako zure u ekran.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Android Q donosi Screen Attention značajku - b
limitedition kaže...

Imao sam to na Samsungu S3 još 2012. godine. Valjda kao dio Samsungovog sučelja. Dobro su se sjetili staviti u sam android :P

 baš sam ovo isto želio napisati ... u S3 je bila ova opcija

12 godina
online
Re: Android Q donosi Screen Attention značajku - b
zdgrunf kaže...
Grozni_Zabac kaže...
Dex.pwn kaže...

Zar se onda neće još više baterija trošiti!? 

 A kako mislis citati nesto s ugasenim ekranom???

 Lako za ekran ,sad još radi i kamera a i CPU mora malo razmišljati

 Pa da, najbolje da se onda nista ne razvija jer sve nove ficure koriste nesto sto je ugradeno u uredaju...

 

Ako ce raditi kako je prikazano u grafici, provjera se radi periodicki (pretpostavka je na screen timeout periodu) i ako tad mob detektira da gledas u njega reset timera. Ako ne, screen off. Ako je ovo zahtjevna operacija s kojom ces na mobitelu primjetiti smanjeno trajanje baterije, ona baci mob u smece.

Takoder od ovih milijun senzora koje mob ima, vjerujem da mu tih par milisekundi koju ce koristit kameru mu nista ne znaci na trajanje baterije.

15 godina
offline
Android Q donosi Screen Attention značajku - bloki

Google bi se mogao malo pružiti pa omogućiti slušanje muzike sa YT pri ugašenom ekranu, a ne da tražimo zaobilazne načine.

 

Umjesto toga, uzimaju 7 godina stari fazon od Samsunga, koji btw radi više štete nego koristi. Bolje mi je podesiti vrijeme do zatamnjenja/gašenja ekrana nego da mi kamera radi non-stop u pozadini (em crpi bateriju, em sad fino u to mogu upakovati još brdo spy activitesa)

ThumbUp za nativnu dark temu - nikad je nisu trebali ni izbaciti. Na telefonu mi je uvijek bilo prirodnije da je OS tamni, a ne ova nakaza od bjeline u zadnje 3-4 verzije androida. Naročito na amoled ekranima.

morrisoN
 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android Q donosi Screen Attention značajku - b
Za to mi je YouTube Vanced odlican....em ima minimalizaciju em mogu ugsit ekran i slusat.... milina...
VenAtoR#2231
15 godina
online
Re: Android Q donosi Screen Attention značajku - b
morrisoN kaže...

Google bi se mogao malo pružiti pa omogućiti slušanje muzike sa YT pri ugašenom ekranu, a ne da tražimo zaobilazne načine.

 

 

 Imaju, samo je to youtube premium koji se plaća, a koliko znam čak nije ni dostupan u HR

 

Al kako kolega iznad reče, youtube vanced. Imam ga već nekih godinu i sitno, i preporodio sam se. Stalno se isčuđavam kad netko preko svog moba na youtube-u pušta muziku pa prekidaju reklame

 

Vezano za ovaj feature, čini mi se da bi mogao biti od koristi, mada sam ja odavno prešao na to da mi je screen timeout isključen ili maximalan koliko uređaj dozvoli (10min ili tako nešto) i dobio naviku da manualno gasim ekran kad ga ne koristim.

Stoja
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2019 11:37 (Stoja).
13 godina
offline
Re: Android Q donosi Screen Attention značajku - b
Imao sam to na LG G2, isto kao i zasebni brightness za video, scroll/skip videa povlacenjem po ekranu...

Dobro da ne kasne... izgleda kao da su uzeli LG i Samsung tih godina i poceli kopirati...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Android Q donosi Screen Attention značajku - b
A što je s mobitelima koji imaju skrivenu kameru?
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Android Q donosi Screen Attention značajku - b
Dali to znaći da moram skinuti flastere sa kamera da bi mogao koristiti ovu stvar?
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Android Q donosi Screen Attention značajku - bloki

Revolucionarno!  Nema šta... 

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Android Q donosi Screen Attention značajku - b
In Samsung's phones since 2011.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Android Q donosi Screen Attention značajku - bloki

Kod mene na Sony Xperia XA2 ima slična opcija, ako se dobro sjećam bila je i na Z3 compact, ali ne koristi kameru nego kaže da mobitel detektuje kada je u ruci, vjerovatno preko akcelometra. Što je po meni bolja opcija, akcelerometar svakako stalno radi i mislim da troši manje baterije čak i ako se kamera samo povremeno upali, a i bolje je što se tiče privatnosti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice