Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

poruka: 127
|
čitano: 30.916
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra".
5 godina
protjeran
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

Kresaux preselio se. Poslodavac mi je dao opciju da mi plaća besplatno zdravstvo, ja sam odbio.

@danen ti si svjestan da te studije koriste RDA koji ne bi pomogao nikome? O prehrani nemaš pojma, pročitaj koju knigu.

@Posmatrač kad sam išao kod doktora nisu me mogli izliječiti, nije mi bilo pomoći prema njima. Obične prehlade su sve trajale 2-3 tjedna po 2-3 x godišnje. Sad ne mogu biti duže bolestan od 2-3 dana svake 2 godine. Organizam mi se oporavi jako brzo od bilo čega, nikad se prvi ne razbolim, jedino ako ne mogu izbjeći ostale koji kašlju.

@digitall da se ljudi zdravo hrane, bolnički sustav se ne bi raspadao i termin za pregled dobili za 2god. Ne bi morao izdvajati 2 mjesečne plaće godišnje za zdravstvo već sitniš.
Tko je tu na kraju lopov? Hitna je jedino što valja u cijelom tom sustavu, sve ostalo manje više prijevara.

Čim ideš kod zubara jednom godišnje on i popravi nešto i ti i tvoja djeca ste bili bar 20x više od mene. Da se zdravo hranite ne bi trebali.
Genetika je glupost, potvrdili nobelovci i doktori. Imaš li genetske predispozicije dobiti skorbut? Kad ćeš ga dobiti, kad nemaš vitamina C? Imam ja genetski predispoziciju da mi nestane H2O ili O2 pa da me dokrajči. Genetika je izvlačenje novca, ono što meni prigovaraš. Imaš ljudi koji jedu svašta i žive, ali garant nisu zdravi. Kad tad će im doći na naplatu, nekad naglo, nekad postepeno. Ovisi šta jedu, a ne koje gene imaju.

Pozivaš se na žutilo od medija i studiju di ne piše kako su i što koristili, vjerojatno idiotski RDA po običaju.

Ja se time bavim 15god. Meni je život ovisio o tome, a drugi uče zbog posla, ja sam učio zbog života. Ništa od ovoga što ja pričam nisam ja izmislio već je dokazano od znanstvenika, nobelovaca i pravih doktora, a ne ovih prevaranata koji vama serviraju gluposti. Kao i svugdje ima mali dio poštenih doktora, znanstvenika koji će govoriti istinu, a ne propagandu radi profita.

@Entry Point nisam ja proveo ništa, ima znanstvenika i Nobelovaca koji su to napravili umjesto mene. Ja sam samo učio 15 godina i isprobao na sebi. Aj kad si odlučio prosipati gluposti da i tebe ismijem malo:
To zračenje ne prolazi kroz nordijsku debelu odjeću. Ovisno o materijalu blokirano je preko 50%. Mora biti gola kože, neka odjeću koja to blokira ne vrijedi. Da prolazi kroz odjeću i po zimi bi imao dosta.

Poznato je da skandinavci i drugi jedu više ribe, i druge hrane iz koje nadoknađuju vitamin D. Cod liver oil čuo? Malo si izgubljen u shvaćanju, gdje sam ja napisao da je povrće i voće industrijski proizvedeno? Edukacija sinko, ti si dalje nego tamo gdje sam ja bio prije 15god.

Uglavnom vidim velike pametnjakoviće koji ne znaju da sve što sam rekao je dokazano od mnogih drugih. Ne da mi se gubiti vrijeme na ovakvu needuciranu publiku. U znanju ste bar 15god. iza mene. Prisjetite se za 15 godina kad shvatiti neke stvari ili kod doktora. Koji otpor prema istini, još misle da znaju sve bolje nego ja, a ja znao sve gluposti koje mi prodajete prije 15 god. Isti ste kao ja dok nisam uzeo malo knjige u ruke, pa za kraj eto vam savjet: knjigu u ruke i shvatit ćete neke stvari.

 
0 3 hvala 0
7 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

hihihi...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
danen kaže...
Rezultati istraživanja me ne začuđjuju, jer se takav rezultat mogao predvidjeti još u 19. stoljeću. Tada je naime njemački kemičar Justus von Liebig postavio "zakon minimuma" koji kaže da će biljka rasti brzinom kojoj joj dozvoljava insuficijenti sastojak gnojiva. Drugim riječima, ako biljci nedostje fosfor, nećemo ništa postići ako gnojimo dušikom. Ili bliže čovjeku, neće vam voda pomoći ako vam nedostaje zraka. Dakle, dodaci prehrani pomažu samo ako je prehrana nedovoljna, ako u njoj nešto nedostaje (vitamini, esencijalnih aminokiselina, mikroelemenata i sl.), inače ne. Stoga je mnogo bolje za zdravlje hraniti se raznoliko, a ne od milijun poznatih i valjda tisuću kulturnih biljnih vrsta jesti samo dvije: pšenicu (kruh) i krumpir (s mesom).

 Najbolje objašnjenje. Postoji razlog zašto se inzistira da se to zovu DODACI ili SUPLEMENTI. Da produžuje život, liječi ili spriječava bolesti srca - bio bi lijek. 
Svatko tko se po ovoj vrućini fizički napreže i pritom jako znoji npr. zna da je lako dobiti grčeve, jer se znojenjem troše minerali. Magnezij (iako ni on nije sve što se izgubi) pomaže da se ipak lakše "preživi" i izbjegne najbolnije grčeve. 
Dakle, ako nam nešto nedostaje, loše je. Ako ne nedostaje, trpanjem suplementima nećemo ništa unaprijediti. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
5 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
bmg kaže...

....

Uglavnom vidim velike pametnjakoviće koji ne znaju da sve što sam rekao je dokazano od mnogih drugih. Ne da mi se gubiti vrijeme na ovakvu needuciranu publiku. U znanju ste bar 15god. iza mene. Prisjetite se za 15 godina kad shvatiti neke stvari ili kod doktora. Koji otpor prema istini, još misle da znaju sve bolje nego ja, a ja znao sve gluposti koje mi prodajete prije 15 god. Isti ste kao ja dok nisam uzeo malo knjige u ruke, pa za kraj eto vam savjet: knjigu u ruke i shvatit ćete neke stvari.

 Daj podijeli to znanje sa nama. Daj linkove na te mnoge druge....Mnogi "znaju" da je zemlja ravna, "znaju" da nas zaprasuju iz zraka, "znaju" lijek za rak i sta ga izaziva, mnogi sve znaju.... 

 

Jedino sto mi vidimo jeste da ti nesto tvrdis a jedini argument je mi nemamo pojma a ti znas... Moli boga da ti ne zatreba doktor. Samo to cu ti reci.....

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 20:20 (Posmatrač).
9 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
bmg kaže...


@digitall da se ljudi zdravo hrane, bolnički sustav se ne bi raspadao i termin za pregled dobili za 2god. Ne bi morao izdvajati 2 mjesečne plaće godišnje za zdravstvo već sitniš.
Tko je tu na kraju lopov? Hitna je jedino što valja u cijelom tom sustavu, sve ostalo manje više prijevara.

Čim ideš kod zubara jednom godišnje on i popravi nešto i ti i tvoja djeca ste bili bar 20x više od mene. Da se zdravo hranite ne bi trebali.
Genetika je glupost, potvrdili nobelovci i doktori. Imaš li genetske predispozicije dobiti skorbut? Kad ćeš ga dobiti, kad nemaš vitamina C? Imam ja genetski predispoziciju da mi nestane H2O ili O2 pa da me dokrajči. Genetika je izvlačenje novca, ono što meni prigovaraš. Imaš ljudi koji jedu svašta i žive, ali garant nisu zdravi. Kad tad će im doći na naplatu, nekad naglo, nekad postepeno. Ovisi šta jedu, a ne koje gene imaju.

 

 

tko je rekao da godisnji pregled kod zubara mozda ukljucivati popravak necega? pogubio si se..

kazes bolestan si ponekad a gutas te neke pizdarije i pazis na sve mikrograme svega sto unosis.. moram te razocarati, ja se ne sjecam kad sam bio bolestan zadnji puta (prehlada ili bilo sto drugo), mislim da mi je nos procurio na jedan dan prije nekoliko godina.. a oko mene redovito gripa na sve strane, od obitelji do ljudi na poslu.. kako to? losa danasnja hrana? moram nesto promijeniti da budem bolestan kao i ti barem ponekad.. moram pocet tabletice piti na kojima pise - zivit ces 100 godina ako me kupis..

 

i dalje tvrdis da su svi ljudi potpuno jednaki, i da stanje zdravlja ovisi samo i iskljucivo o (ocigledno) tvojoj firmi koja prodaje maglu? i samo o prehrani.. hmm pa ovo ni dijete od 4 godine ne moze provaliti.. i dalje smo samo potpuno jednaki roboti. bravo.

samo mi jos nije jasno kako ti glupi znanstvenici kemijaju s genetskim modifikacijama da sprijece odredene bolesti/deformacije.. bas su glupi, treba im reci da to nema nikakve veze s nicim i da su svi ljudi slozeni od potpuno istih molekula i da samo treba popiti odredenu tableticu..

 

ok, meni dosta, pobijedio si, ne vrijedi s djecurlijom se prepirati u nedogled kad ne vidi dalje od svog nosa.

a ovo za zdravstveno osiguranje ocigledno lazes kao pas.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 22:07 (digitall).
16 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

Unatrag par godina cesto citam sastav kupovnih proizvoda, narocito gdje prevladava secer. (uglavnom izbjegavam takva proizvode koliko god mogu, sretan sam da nisam bas ljubitelj slatkog)

Svi znamo da sokovi imaju u sebi secera da boli glava - po meni su oni najveci krivac od svih zasecerenih proizvoda za sve lose nuspojave koje se organizmu desavaju. Kad se samo sjetim kolko sam bambusa ulijao u sebe...

 

Na 1 dcl cole - 11g secera.

Znao sam subotom ispit 20-ak bambusa = 20dcl x 11g= 220g - ispada da sam utrpao 44 komada cajnih secera od 5g (to su klasicna pakiranja)

 

Nije da sam se napio, nije da je vino imalo pozitivan ucinak u toj kolicini, hocu rec da kolicina secera koja se forsira u proizvodima je extremna.

Na primjer jedan Schweppes Bitter Lemon ima nesto vise od 13g secera na 1dcl - ne cini se ni blizu sladak kao cola...

 

Uzmem ketchup u Lidlu (kupim mozda jedno pakiranje godisnje) i gledam, 25% ketchupa se sastoji od secera! Reko, WTF ??

 

Danasnjih dana stalno slusam kako se ne isplati doma nista proizvodit od prehrane... Qrac se ne isplati!

Ne radi se o financijskoj isplativosti, nego o izbjegavanju konzerviranih, tretiranih, aditiviranih i preradenih kupovnih proizvoda na hrpetinu nacina koje negativno utjecu na zdravlje.

 

Ogroman postotak kojekakvih rakova, tumora i ostalih jebeka nastaje nezdravom prehranom i stresnim nacinom zivota.

Sve je zacarani krug... Zivotni ciklus modernog covjeka je tako jebeno poslozen da ne povjerujes kad malo bolje mucnes glavom...

 

 

 

Truth in engineering.
 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
Batista kaže...

Unatrag par godina cesto citam sastav kupovnih proizvoda, narocito gdje prevladava secer. (uglavnom izbjegavam takva proizvode koliko god mogu, sretan sam da nisam bas ljubitelj slatkog)

Svi znamo da sokovi imaju u sebi secera da boli glava - po meni su oni najveci krivac od svih zasecerenih proizvoda za sve lose nuspojave koje se organizmu desavaju. Kad se samo sjetim kolko sam bambusa ulijao u sebe...

 

Na 1 dcl cole - 11g secera.

Znao sam subotom ispit 20-ak bambusa = 20dcl x 11g= 220g - ispada da sam utrpao 44 komada cajnih secera od 5g (to su klasicna pakiranja)

 

Nije da sam se napio, nije da je vino imalo pozitivan ucinak u toj kolicini, hocu rec da kolicina secera koja se forsira u proizvodima je extremna.

Na primjer jedan Schweppes Bitter Lemon ima nesto vise od 13g secera na 1dcl - ne cini se ni blizu sladak kao cola...

 

Uzmem ketchup u Lidlu (kupim mozda jedno pakiranje godisnje) i gledam, 25% ketchupa se sastoji od secera! Reko, WTF ??

 

Danasnjih dana stalno slusam kako se ne isplati doma nista proizvodit od prehrane... Qrac se ne isplati!

Ne radi se o financijskoj isplativosti, nego o izbjegavanju konzerviranih, tretiranih, aditiviranih i preradenih kupovnih proizvoda na hrpetinu nacina koje negativno utjecu na zdravlje.

 

Ogroman postotak kojekakvih rakova, tumora i ostalih jebeka nastaje nezdravom prehranom i stresnim nacinom zivota.

Sve je zacarani krug... Zivotni ciklus modernog covjeka je tako jebeno poslozen da ne povjerujes kad malo bolje mucnes glavom...

 

 

 

 Kraj toliko bambusa secer je manji problem ;) Jos kad otkrijes colu zero ... ;)

14 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

Mislim, ako se nameće zaključak da bi zdrav čovjek svaki dan do kraja svog života trebao piti tablete (a to je ta logika kod uzimanja suplmenata), ne treba neko istraživanje da bi se shvatilo da s tom teorijom nešto nije u redu.

 
4 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
Čovjek već 15 godina razvija svoju vjeru u tablete. Kada imaš svoju vjeru nije bitno što drugi kažu
8 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra
Ovo s tabletama je komično, vele treba piti ovakve i onakve jer jedemo ovakav i onakav fast (junk) food, jer pijemo ovakva i onakva zaslađena pića. A zašto to činimo? Ni zbog čega. Sva ta hrana nije ni jeftinija ni ukusnija, a dakako je nezdravija. Višak šećera i soli? Samo loša navika. Ja šećer uopće ne trošim, a sol minimalno. Pijem kavu bez ikakva sladila, a kad mi je netko zasladi upravo mi je odvratna. Kad idem na roštilj kažem konobaru da metnu dvaput manje soli nego obično, jer mi se čini da će mi sluznica izgorjeti. (Lovački narodi uopće ne troše sol. Negdje sam pročitao da ljudožderi nisu htjeli jesti mornare - jer su im preslani). Povrće jedem uz svaki obrok, barem pola kile dnevno. Kruh? Loša navika. Umjesto kruha jedem tjesteninu, kuhane žgance, proso, heljdu, pšenicu, ječam (neljušteni), pečem pogaču (pola sata pečenja) od kukuruzog, ječmenog i konopljinog brašna. Kada hoću nešto prigristi, onda ne jurim u pekarnicu po pecivo, nego pojedem mrkvu (malo kalorija, puno vitamina, a ponajviše balastnih tvari). Nemam problema ni s čime, ponajmanje s hemeroidima (od kojih sam jako patio) i zatvorom stolice (od čega pati većina ljudi u mojim godinama). Pola bolesti možemo pripisti lošim prehrambenim navikama. Ne kažem da je kruh sa špekom loša hrana, ali to je hrana za težake, za teške fizičke radnike, za drvosječe. Nije isto ako si cijeli dan na nogama i trošiš 6000 kalorija ili cijeli dan sjediš i trošiš 2000. Prehranu treba prilagoditi načinu života, to je to.
 
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
danen kaže...
Negdje sam pročitao da ljudožderi nisu htjeli jesti mornare - jer su im preslani). 

Što ljudožderi jedu za  korizmu? - Ronioce.

 

Došlo par ljudoždera na atletsku stazu, gledaju utrku.

Kaže jedan: gle, fast food....

 

 

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

nariba se korjenje, mrkve, celera, past(e)rnjaka, cikle, peršina i kakvog još korjenja po frižideru nađete u različitim omjerima (po želji, žuta mrkva je super a i repa, nemojte slučajno sirovi krumpir), u to se stavi par češnja češnjaka na sitno narezanog, posoli se i popapri, za dresing iskoristiti sok jednog limuna pomiješan sa maslinovim uljem u jednakom omjeru, može zeru više maslinovog, razmuti se dok ne dobijete emulziju te prelije preko korjenastog povrća i promiješa... idealno osvježavajuć obrok pun vitamina za ove ljetne dane...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 7:09 (Louis Pluto).
 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
Posmatrač kaže...
Batista kaže...

Unatrag par godina cesto citam sastav kupovnih proizvoda, narocito gdje prevladava secer. (uglavnom izbjegavam takva proizvode koliko god mogu, sretan sam da nisam bas ljubitelj slatkog)

Svi znamo da sokovi imaju u sebi secera da boli glava - po meni su oni najveci krivac od svih zasecerenih proizvoda za sve lose nuspojave koje se organizmu desavaju. Kad se samo sjetim kolko sam bambusa ulijao u sebe...

 

Na 1 dcl cole - 11g secera.

Znao sam subotom ispit 20-ak bambusa = 20dcl x 11g= 220g - ispada da sam utrpao 44 komada cajnih secera od 5g (to su klasicna pakiranja)

 

Nije da sam se napio, nije da je vino imalo pozitivan ucinak u toj kolicini, hocu rec da kolicina secera koja se forsira u proizvodima je extremna.

Na primjer jedan Schweppes Bitter Lemon ima nesto vise od 13g secera na 1dcl - ne cini se ni blizu sladak kao cola...

 

Uzmem ketchup u Lidlu (kupim mozda jedno pakiranje godisnje) i gledam, 25% ketchupa se sastoji od secera! Reko, WTF ??

 

Danasnjih dana stalno slusam kako se ne isplati doma nista proizvodit od prehrane... Qrac se ne isplati!

Ne radi se o financijskoj isplativosti, nego o izbjegavanju konzerviranih, tretiranih, aditiviranih i preradenih kupovnih proizvoda na hrpetinu nacina koje negativno utjecu na zdravlje.

 

Ogroman postotak kojekakvih rakova, tumora i ostalih jebeka nastaje nezdravom prehranom i stresnim nacinom zivota.

Sve je zacarani krug... Zivotni ciklus modernog covjeka je tako jebeno poslozen da ne povjerujes kad malo bolje mucnes glavom...

 

 

 

 Kraj toliko bambusa secer je manji problem ;) Jos kad otkrijes colu zero ... ;)

 A onda ti uvale aspartan ili drugo umjetno govno. Nece da stave steviu. Kako god okrenes najbolja je voda, caj, limunada i pivo/vino. Ponekad iscjedit voce za sok i to je to. Sve ostale gluposti su secer. Secer stavljaju u sve.

7 godina
protjeran
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
danen kaže...
Ovo s tabletama je komično, vele treba piti ovakve i onakve jer jedemo ovakav i onakav fast (junk) food, jer pijemo ovakva i onakva zaslađena pića. A zašto to činimo? Ni zbog čega. Sva ta hrana nije ni jeftinija ni ukusnija, a dakako je nezdravija. Višak šećera i soli? Samo loša navika. Ja šećer uopće ne trošim, a sol minimalno. Pijem kavu bez ikakva sladila, a kad mi je netko zasladi upravo mi je odvratna. Kad idem na roštilj kažem konobaru da metnu dvaput manje soli nego obično, jer mi se čini da će mi sluznica izgorjeti. (Lovački narodi uopće ne troše sol. Negdje sam pročitao da ljudožderi nisu htjeli jesti mornare - jer su im preslani). Povrće jedem uz svaki obrok, barem pola kile dnevno. Kruh? Loša navika. Umjesto kruha jedem tjesteninu, kuhane žgance, proso, heljdu, pšenicu, ječam (neljušteni), pečem pogaču (pola sata pečenja) od kukuruzog, ječmenog i konopljinog brašna. Kada hoću nešto prigristi, onda ne jurim u pekarnicu po pecivo, nego pojedem mrkvu (malo kalorija, puno vitamina, a ponajviše balastnih tvari). Nemam problema ni s čime, ponajmanje s hemeroidima (od kojih sam jako patio) i zatvorom stolice (od čega pati većina ljudi u mojim godinama). Pola bolesti možemo pripisti lošim prehrambenim navikama. Ne kažem da je kruh sa špekom loša hrana, ali to je hrana za težake, za teške fizičke radnike, za drvosječe. Nije isto ako si cijeli dan na nogama i trošiš 6000 kalorija ili cijeli dan sjediš i trošiš 2000. Prehranu treba prilagoditi načinu života, to je to.

 Sto se tice soli zavisi gdje zivis, u Dalmaciji se preko ljeto preznojis jedno 30 puta dnevno i morska sol sadrzava jod. Uvijek ekstra soli dodajem na sve.

 

Zimi puno manje solim.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 12:36 (O_O_O).
7 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
O_O_O kaže...

 Sto se tice soli zavisi gdje zivis, u Dalmaciji se preko ljeto preznojis jedno 30 puta dnevno i morska sol sadrzava jod. Uvijek ekstra soli dodajem na sve.

 

Zimi puno manje solim.

 svaka stolna sol koja se stavlja u prodaju bi trebala sadržavati jod, jod se dodaje soli, jodira se... iako sada vidim posebne trgovine gdje postoje specijalne soli, cvijet soli, himalajska etc. koja se naknadno ne jodira... hmmm

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 13:02 (Louis Pluto).
9 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
danen kaže...
Ovo s tabletama je komično, vele treba piti ovakve i onakve jer jedemo ovakav i onakav fast (junk) food, jer pijemo ovakva i onakva zaslađena pića. A zašto to činimo? Ni zbog čega. Sva ta hrana nije ni jeftinija ni ukusnija, a dakako je nezdravija. Višak šećera i soli? Samo loša navika. Ja šećer uopće ne trošim, a sol minimalno. Pijem kavu bez ikakva sladila, a kad mi je netko zasladi upravo mi je odvratna. Kad idem na roštilj kažem konobaru da metnu dvaput manje soli nego obično, jer mi se čini da će mi sluznica izgorjeti. (Lovački narodi uopće ne troše sol. Negdje sam pročitao da ljudožderi nisu htjeli jesti mornare - jer su im preslani). Povrće jedem uz svaki obrok, barem pola kile dnevno. Kruh? Loša navika. Umjesto kruha jedem tjesteninu, kuhane žgance, proso, heljdu, pšenicu, ječam (neljušteni), pečem pogaču (pola sata pečenja) od kukuruzog, ječmenog i konopljinog brašna. Kada hoću nešto prigristi, onda ne jurim u pekarnicu po pecivo, nego pojedem mrkvu (malo kalorija, puno vitamina, a ponajviše balastnih tvari). Nemam problema ni s čime, ponajmanje s hemeroidima (od kojih sam jako patio) i zatvorom stolice (od čega pati većina ljudi u mojim godinama). Pola bolesti možemo pripisti lošim prehrambenim navikama. Ne kažem da je kruh sa špekom loša hrana, ali to je hrana za težake, za teške fizičke radnike, za drvosječe. Nije isto ako si cijeli dan na nogama i trošiš 6000 kalorija ili cijeli dan sjediš i trošiš 2000. Prehranu treba prilagoditi načinu života, to je to.

zanimljivo je kako organizam s vremenom mijenja potrebe za necim.. bas taj secer o kojem se prica, od djetinstva sam jeo tone secera, u nedostatku slatkisa sam znao kruh natopiti vodom i poseceriti, salica mlijeka obavezno sa secerom itd.. da bi mi se s vremenom to pocelo gaditi.. sada ne mogu pogledati kolace i torte, to mi je toliko preslatko da mi se povraca, cokoladu jos uvijek mogu bez problema, ali npr. kad sam poceo piti redovito kavu, stavljao sam 2 secera, kasnije po jedan, sad ni jedan ili pola.. nije zbog toga sto to nesto svjesno radim ili sto sam procitao da je to nesto lose, nego mi je jedonstavno bolji okus bez toliko secera i tako mi trenutno bolje odgovara.. mislim da se tijelo prilagodava manjim fizickim aktivnostima nego prije..

isto tako sada mi je puno slade popit pivo nego kolu

 

i btw malo o genima da se bmg malo iscudava; uvijek sam bio mrsav, uz abnormalno velik unos secera, dok npr. susjed s kojim sam odrastao, ako pojede samo 10% slatkisa ili secera koliko sam ja pojeo dobije hrpu kila i deblja se na ocigled.. tako je bilo od malena, tako je i sada, uvijek je bio ljubomoran na mene :)

 

ili npr. ja i zena jedemo potpuno isto svaki dan u istim kolicinama, ona ima povremeno problema sa zatvorom stolice i uspije to obaviti jednom u 2-3 dana, a ja to obavljam bez ikakvog problema 2-3 puta dnevno..  kako to kad smo svi isti i kad samo hrana utjece na nas?

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 13:46 (digitall).
5 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

Od svega toga jedino ima smisla folna kiselina i to za trudnice. Magnezij je dobar. Taj me spasavao nakon kemoterapija. Doduse, ako malo pretjeras dobro se iseres jos i od njega . Betaglukan je prodavanje magle, to su nam odmah rekli da ne kupujemo i ne bacamo novce. Mada ja drmnem svaki dan po jednu tableticu multija, jer znam i po sat-dva na bajku provesti skoro svaki dan preko ljeta pa se dosta i fizicki potrosim. Nista pretjerano u njoj. Samo neke sitne doze odredjenih vitamina i minerala. Dodje me 60ak lipa dnevno, pa nek' se nadje. Naravno da jedem puno voca i povrca, uz vecinom kuhanu hranu. Moj' jedini grijeh je coca-cola...

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra
Ovo o čemu govori digitall moglo bi imati veze sa crijevnom florom (bakteriomom), o čemu se još jako malo zna. Dobra crijevna flora - dobra probava. Manje šećera - manje kvasovca, više (dobrih) bakterija (mliječnoga vrenja). Ukratko: 2 kg 200 vrsta mikroba (bakterija, arheja, kvasovaca). Ne treba imati veliku pamet da se zaključi: to ne može biti bez utjecaja na zdravlje.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

naravno, svi mi imamo drugaciju crijevnu floru, zelucanu kiselinu, metabolizam.. sto direktno utjece na unesenu hranu.. suprotno od onog sto bmg govori - svi smo isti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
danen će poput mogo pokojnog dida umriti zdrav sa 93 godine...eto moj did se probudio uru vremena prije nego će umriti....marenda...i onda rekao njegovateljici...to je to

Treba jesti zdravo...tako da umreš zdrav:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2019 18:25 (HCMAA).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
O_O_O kaže...
A onda ti uvale aspartan ili drugo umjetno govno. Nece da stave steviu. Kako god okrenes najbolja je voda, caj, limunada i pivo/vino. Ponekad iscjedit voce za sok i to je to. Sve ostale gluposti su secer. Secer stavljaju u sve.

 

 

Negdje sam pročitao da je u prosječnom prehrambenom trgovačkom centru 75% svega što se na policama nalazi škrob i šećer, a 25% sve ostalo

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
6 godina
protjeran
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
danen kaže...
Ovo s tabletama je komično, vele treba piti ovakve i onakve jer jedemo ovakav i onakav fast (junk) food, jer pijemo ovakva i onakva zaslađena pića. A zašto to činimo? Ni zbog čega. Sva ta hrana nije ni jeftinija ni ukusnija, a dakako je nezdravija. Višak šećera i soli? Samo loša navika. Ja šećer uopće ne trošim, a sol minimalno. Pijem kavu bez ikakva sladila, a kad mi je netko zasladi upravo mi je odvratna. Kad idem na roštilj kažem konobaru da metnu dvaput manje soli nego obično, jer mi se čini da će mi sluznica izgorjeti. (Lovački narodi uopće ne troše sol. Negdje sam pročitao da ljudožderi nisu htjeli jesti mornare - jer su im preslani). Povrće jedem uz svaki obrok, barem pola kile dnevno. Kruh? Loša navika. Umjesto kruha jedem tjesteninu, kuhane žgance, proso, heljdu, pšenicu, ječam (neljušteni), pečem pogaču (pola sata pečenja) od kukuruzog, ječmenog i konopljinog brašna. Kada hoću nešto prigristi, onda ne jurim u pekarnicu po pecivo, nego pojedem mrkvu (malo kalorija, puno vitamina, a ponajviše balastnih tvari). Nemam problema ni s čime, ponajmanje s hemeroidima (od kojih sam jako patio) i zatvorom stolice (od čega pati većina ljudi u mojim godinama). Pola bolesti možemo pripisti lošim prehrambenim navikama. Ne kažem da je kruh sa špekom loša hrana, ali to je hrana za težake, za teške fizičke radnike, za drvosječe. Nije isto ako si cijeli dan na nogama i trošiš 6000 kalorija ili cijeli dan sjediš i trošiš 2000. Prehranu treba prilagoditi načinu života, to je to.

 Cijeli smisao ove teme je taj .... da vas ni zdrava prehrana, kretanje, neće (ne mora) spasiti od nekoga kancera .....

Puno se priča o genetici a ljudi se opet hvataju na zdravu prehranu, tjelovježbu ....

Svi bi mi htjeli doživjeti 95 godina, biti pokretni u tim godinama, svjesni sebe, šetati dnevno šest kilometara, imati bogat, ispunjen život, izbjeći boleštine, umrijeti blago u snu no, priroda našega bića je surova..

 

Vaš način života je pohvalan i ne želi vam nitko normalan zlo.... ali, sutra vas može strefiti, da ne kažem što...

(garancije da ćete živjeti dugo i ugodno nema, već subjektivno mišljenje da živite zdravije)

 

/// već sam pisao o tome da je moj otac živio stilom života kao što je vaš no u 75 godini života je dobio Klatskin tumor na jetri i ode moj stari za tri mjeseca////

 

Genetika ?! Nitko u obitelji s njegove strane nije imao nikakav kancer (od čukundjeda i baba....)

Ishrana ?! Savršena, kao što sam rekao..

Stres ?!  Imao je visok prag tolerancije na frustraciju...e, pa što je pošlo po zlu ???!!!!

 

Priroda je to ??

 

To je jedino objašnjenje, netko mora po zakonu brojeva dobiti i kancer...hebiga....

 

 

 

BTW;

 

"Tamo prije" ste spomenuli rajčice, papriku, krastavce.. ma tko će to jesti, kilogram rajčice je 15 kn, zelena paprika babura 25 itd... a kilogram ptice prasice 20.  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2019 9:25 (Anđeo bez falinge).
8 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra
Ovo baš nisu neki argumenti. Bilo je ljudi koji su pali sa 6 km pa ostali živi, drugi su se poskliznuli na koru od banane, pa umrli (na licu mjesta). Pametan se čovjek ne izlaže se nepotrebnom riziku. A što se tiče cijene povrća, jasno je da 0,5 kg povrća (ili 0,35 kg koliko preporuča WHO) ne stoji više od 5-7 kn, dakle manje od jedne kave u kafiću ili 1 vinjaka (0,5 dl) doma. Za jedno pivo (15 kn) u kafiću možete 2 dana jesti povrće. Ako jedete više povrća, jest ćete manje mesa, pa već na tome možete uštedjeti. Ako meso zamijenite povrćem, ne morate izgubiti čak ni na kalorijama, jer se povrće (salate i sl.) može ozbiljno zauljiti (1/4 L ulja može pokriti sve dnevne potrebe u energiji). Sve su to skupa izmotavanja, kojima je cilj da se ne promjeni stil života, nezdrav dakako.
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
danen kaže...
Ovo baš nisu neki argumenti. Bilo je ljudi koji su pali sa 6 km pa ostali živi, drugi su se poskliznuli na koru od banane, pa umrli (na licu mjesta). Pametan se čovjek ne izlaže se nepotrebnom riziku. A što se tiče cijene povrća, jasno je da 0,5 kg povrća (ili 0,35 kg koliko preporuča WHO) ne stoji više od 5-7 kn, dakle manje od jedne kave u kafiću ili 1 vinjaka (0,5 dl) doma. Za jedno pivo (15 kn) u kafiću možete 2 dana jesti povrće. Ako jedete više povrća, jest ćete manje mesa, pa već na tome možete uštedjeti. Ako meso zamijenite povrćem, ne morate izgubiti čak ni na kalorijama, jer se povrće (salate i sl.) može ozbiljno zauljiti (1/4 L ulja može pokriti sve dnevne potrebe u energiji). Sve su to skupa izmotavanja, kojima je cilj da se ne promjeni stil života, nezdrav dakako.

 Dragi lastane da li za zdravo jesti kilo mesa dnevno.

5 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
O_O_O kaže...
danen kaže...
Ovo baš nisu neki argumenti. Bilo je ljudi koji su pali sa 6 km pa ostali živi, drugi su se poskliznuli na koru od banane, pa umrli (na licu mjesta). Pametan se čovjek ne izlaže se nepotrebnom riziku. A što se tiče cijene povrća, jasno je da 0,5 kg povrća (ili 0,35 kg koliko preporuča WHO) ne stoji više od 5-7 kn, dakle manje od jedne kave u kafiću ili 1 vinjaka (0,5 dl) doma. Za jedno pivo (15 kn) u kafiću možete 2 dana jesti povrće. Ako jedete više povrća, jest ćete manje mesa, pa već na tome možete uštedjeti. Ako meso zamijenite povrćem, ne morate izgubiti čak ni na kalorijama, jer se povrće (salate i sl.) može ozbiljno zauljiti (1/4 L ulja može pokriti sve dnevne potrebe u energiji). Sve su to skupa izmotavanja, kojima je cilj da se ne promjeni stil života, nezdrav dakako.

 Dragi lastane da li za zdravo jesti kilo mesa dnevno.

 Ako zalije sa 3 l vina radi bolje probave problema nema ;)

5 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
Anđeo bez falinge kaže...

 

To je jedino objašnjenje, netko mora po zakonu brojeva dobiti i kancer...hebiga....

 

 

 

Netko ce po zakonu brojeva i pobijediti rak. No, jedno je istina. Nema gore smrti od one u dalekoj starosti od same starosti. Nekako idealno do 70-75e tko dogura i to je to. Taman mozak jos donekle funkcionira...

8 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra
Treba umrijeti od zdravlja a ne od bolesti. To je ideal medicine.
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
SamoPitam3 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

To je jedino objašnjenje, netko mora po zakonu brojeva dobiti i kancer...hebiga....

Netko ce po zakonu brojeva i pobijediti rak. No, jedno je istina. Nema gore smrti od one u dalekoj starosti od same starosti. Nekako idealno do 70-75e tko dogura i to je to. Taman mozak jos donekle funkcionira...

 

Sjećam se starog Supeka, ili moje susjede - s 90 mozak ko urica.  A i šetao je kao dječačić, veselo zamahujući valjda konzum pvc vrećicom iirc.

Pretprošle godine, par Japanaca došlo planinarit tu negdje kod nas (Paklenica?). Dvojica imala više od 80.

 

Kak ono ide, pitat će te starost koliko si ćevapa i piva umjesto jogginga i knjiga smazo u mladosti.

5 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
Zechina kaže...

 

Sjećam se starog Supeka, ili moje susjede - s 90 mozak ko urica.  A i šetao je kao dječačić, veselo zamahujući valjda konzum pvc vrećicom iirc.

Pretprošle godine, par Japanaca došlo planinarit tu negdje kod nas (Paklenica?). Dvojica imala više od 80.

 

Kak ono ide, pitat će te starost koliko si ćevapa i piva umjesto jogginga i knjiga smazo u mladosti.

 Samo jos jedan dokaz da iznimka potvrdjuje pravilo.  Nagledao sam se nasih 80godisnjaka. Sve je u redu dok mozak radi, ali, kada prestane... Mogao bi svasta napisati, ali niti je mjesto, niti bi bilo lijepo to sto bi napisao. Stoga uzivajmo u zivotu dok smo aktivni, jer na kraju nema gore smrti od same starosti. Malo tko umre lijepom smrti kako se godine gomilaju, onom u snu... Eto i odvedoh temu u morbidnost

12 godina
neaktivan
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
Entry Point kaže...
bmg kaže...

 

 Bitno je da si ti proveo znanstvenu studiju na gugletu pa možeš lupetati gluposti ljudima koji su daleko obrazovaniji od tebe i znaju što je znanstvena metoda.

 

Bold 1: Čista neobrazovana glupost izvućena iz guzice. Po tvojem bi noridijci svi mrtvi trebali biti. Uostalom nije "sunce" to koje je zaslužno nego ultraljubičasto zračenje koje prolazi kroz tvoje odjeću.

 

Zemlja nije loša. Nije ti ovo pernarov Facebook profil pa da možeš takve gluposti valjati. Zna se u poljoprivredi kad je zemlja iscrpljena i što se radi kad je iscrpljena. U zemlji ne postoje vitamini, biljke ih proizvode.

 

Svježe voće i povrće nije industrijski procesuirana hrana.

 

Čini se da ti uzmimaš više od vitamina. Da barem uzimaš mega doze knjiga.

 

 Sorry frende ali u vezi ultraljubicastog zracenja, i to je dio elektromagnetskog spektra sunčeve svjetlosti. 

 

Knjiga iz fizike isto 

DeaathDealer
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice