Apple AirTag - Tracker za masovnu upotrebu

poruka: 17
|
čitano: 21.462
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple AirTag - Tracker za masovnu upotrebu".
Apple AirTag - Tracker za masovnu upotrebu

Zgodno ali ne i korisno u svim slučajevima.

 

Netko se izgubi u šumi ili planini,  ne možeš ga locirati jer tamo nema Apple setaca. Dakle mora se zvati HGSS.

 

Dakle korisno samo u određenim slučajevima kada si u gradu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Apple AirTag - Tracker za masovnu upotrebu
"It's possible to upload arbitrary data from non-internet-connected devices by sending Find My BLE broadcasts to nearby Apple devices that then upload the data for you"


Piggyback na Find my mrežu.

https://positive.security/blog/send-my
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple AirTag - Tracker za masovnu upotrebu
imam airtag i mogu reci zgodna stvarcica, realno služi mi ko privjesak, jer ne gubim bas stvarima :P
battlenet: SUGARfree#21113
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Apple AirTag - Tracker za masovnu upotrebu

Hvale se da su napravili nešto novo, davne 2014 godine istu stvar pustila je na tržište Nokia zvala se Treasure tag, i radila je izvrsno i potpuno isto kao i Apple Air Tag, puno takvih dodataka proizvodila je Nokia i tko zna gdje bi danas bila da kako kažu, Steven Elop je zabio posljednji čavao na lijes Nokie. Šteta bili su najbolji, inovativni i najnapredniji ali očito su nekom zasmetali zbog svog robusno zaštičenog operativnog sustava.

 
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple AirTag - Tracker za masovnu upotrebu
Pepić kaže...

... Šteta bili su najbolji, inovativni i najnapredniji ali očito su nekom zasmetali zbog svog robusno zaštičenog operativnog sustava.

 Ne, nego ih je vrijeme zgazilo i nisu na vrijeme skočili na touchscreen vlak ...

King in the castle, king in the castle ...
7 godina
offline
Re: Apple AirTag - Tracker za masovnu upotrebu
tjodalv kaže...
Pepić kaže...

... Šteta bili su najbolji, inovativni i najnapredniji ali očito su nekom zasmetali zbog svog robusno zaštičenog operativnog sustava.

 Ne, nego ih je vrijeme zgazilo i nisu na vrijeme skočili na touchscreen vlak ...

 Njih su uništili amerikanci, strani financijski fondovi koji su raščerupali nekad veliku firmu.

USA je uništila jedinu veliku Europsku firmu.

16 godina
offline
Re: Apple AirTag - Tracker za masovnu upotrebu
AirTag bi mi imao stvarnu uporabnu vrijednost jedino da ga okačim na kišobran. Zaboravljam ih samo tako 🙂
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple AirTag - Tracker za masovnu upotrebu
Pepić kaže...

Hvale se da su napravili nešto novo, davne 2014 godine istu stvar pustila je na tržište Nokia zvala se Treasure tag, i radila je izvrsno i potpuno isto kao i Apple Air Tag, puno takvih dodataka proizvodila je Nokia i tko zna gdje bi danas bila da kako kažu, Steven Elop je zabio posljednji čavao na lijes Nokie. Šteta bili su najbolji, inovativni i najnapredniji ali očito su nekom zasmetali zbog svog robusno zaštičenog operativnog sustava.

 

Gospodin Steven Elop je bio i ostao infiltriran od strana Microsofta na ćelo Nokije. Onaj tko je malo pratio razvoj situacije znati ce kako je tekao prljavi plan Steven Elop koji je na predstavljanju N9 rekao ovo je naš prvi i posljednji uređaj temeljen na ovome OS-u. Radilo se o MeeGo koji je tada, a usudim se reci i dan danas najbolji os kojeg smo svi mi mogli imati po pitanju fluidnosti i multitaskinga. Naima isti OS je u pozadini vrtio do 120 app bez da je ijedna prestala raditi kad se prešlo na drugu, a da pritom nije trznulo niti milisekunde. Bojaznost Microsofta da taj os ne pojede njihov os je učinila to da je dotični samljeo Nokiju i rascjepkao je.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 13:25 (ivan599).
7 godina
offline
Re: Apple AirTag - Tracker za masovnu upotrebu
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Zgodno ali ne i korisno u svim slučajevima.

 

Netko se izgubi u šumi ili planini,  ne možeš ga locirati jer tamo nema Apple setaca. Dakle mora se zvati HGSS.

 

Dakle korisno samo u određenim slučajevima kada si u gradu 

 Kao osoba koja se aktivno bavi alpinizmom mogu ti reci i da imas i iPhone i Android i ne znam koje sve smartphone po nekim zabacenijim planinama djaba ti je kad nema signala. Ovaj primjer nema nikakve veze s namjenom ovog uredjaja. Druga stvar je da ljubimac odluta u sumu kao sto je receno u clanku, tada bi ovakva izjava cak i imala nekog smisla.

Po zabacenim planinama jedino sto ima smisla su satelitski telefoni i GPS uredjaji koji imaju satelitsku komunikaciju npr. Garmin inReach serija. 

 

Također bi bilo lijepo vidjeti notifikaciju ukoliko se previše udaljimo od AirTaga i, primjerice, izađemo iz kuće bez nekog predmeta poput ključeva ili novčanika, uz implementaciju određenog geofencinga kako notifikacije ne bi prerano dolazile.

Kupio jedan za kljuceve i 2 za macke. Upravo ta funkcija je ono sto mi najvise nedostaje po pitanju kljuceva. Mackama sam zakacio Airtag na ogrlicu i ne zale se. I kako nemam sume koje nisu pokrivene signalom u blizini ja sam zadovoljan kako sustav radi.

Re: Apple AirTag - Tracker za masovnu upotrebu
tokyu kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Zgodno ali ne i korisno u svim slučajevima.

 

Netko se izgubi u šumi ili planini,  ne možeš ga locirati jer tamo nema Apple setaca. Dakle mora se zvati HGSS.

 

Dakle korisno samo u određenim slučajevima kada si u gradu 

 Kao osoba koja se aktivno bavi alpinizmom mogu ti reci i da imas i iPhone i Android i ne znam koje sve smartphone po nekim zabacenijim planinama djaba ti je kad nema signala. Ovaj primjer nema nikakve veze s namjenom ovog uredjaja. Druga stvar je da ljubimac odluta u sumu kao sto je receno u clanku, tada bi ovakva izjava cak i imala nekog smisla.

Po zabacenim planinama jedino sto ima smisla su satelitski telefoni i GPS uredjaji koji imaju satelitsku komunikaciju npr. Garmin inReach serija. 

 

 

Kao što prethodno napisah, "korisno samo u određenim slučajevima kada si u gradu". 

 

Za sve drugo beskorisno.

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Apple AirTag - Tracker za masovnu upotrebu
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Kao što prethodno napisah, "korisno samo u određenim slučajevima kada si u gradu". 

 

Za sve drugo beskorisno.

 

 

 

Gradske i urbane situacije ujedno pokrivaju i 90% mogućih korisnih primjena AirTagova i situacija gdje je najveći rizik da ćeš nešto izgubiti ili zaboraviti (ostavljeni novčanici i ključevi po kafićima, torbe i ruksaci zaboravljeni po javnom prijevozu i slično). 

 

Čak i da ti ključevi ili novčanik ispadnu iz ruksaka u potpunoj divljini na planini, Find My app će ti reći kad su zadnji put bili uz tebe i tvoj telefon i gdje su zadnji put viđeni (npr. prije 55 minuta, 2 kilometra dalje), dakle vrlo je velika šansa da ćeš ih ti pronaći jer znaš gdje si bio, ako već ne dobiješ notifikaciju da je pored njih prošao netko drugi s iPhoneom. Kao što piše u tekstu, neki geofencing bio bi zgodan za ovakve situacije pa da notifikacija dođe brže i unutar 20-30-50 metara od mjesta gdje si izgubio ključeve ili što već.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 17:17 (dsusanj).
6 godina
offline
Apple AirTag - Tracker za masovnu upotrebu

Nista nova. Odavno postoje raznorazne varijante, napoznatije Tile i Chipolo, ovako iz glave. Ja osobno sam nedavno uzeo Chipolo One, dva komada, ne znam jel ima nesto Apple sto ovaj nema. Cijena 2x manje. Uglavnom, odlicna stvar za nekoga tko gubi kljuceve po kuci i sire :) radi i obrnuto, znaci 2x klik, zvoni mobitel. Radi i kao remote kontroler za kameru, ako to ikome treba. Zamjenjjva baterija, isto godinu dana, i fora izgleda.  Nis ne reklamiram, govorim svoja iskustva, ako krsim pravila, isprike i maknite post. 

 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Apple AirTag - Tracker za masovnu upotrebu

Definitivno dobar proizvod, ali ipak malčice preskup. Definitivno korisno za mene jer mnogo puta gubim daljinski po kući ili ključeve od auta koji upadnu u "4. prostornu dimenziju". I dan danas nisam pronašao rezervni ključ od auta :)

King in the castle, king in the castle ...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple AirTag - Tracker za masovnu upotrebu
realno najjeftiniji proizvod od applea, cak njihove maskice su skuplje od samog airtaga
battlenet: SUGARfree#21113
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple AirTag - Tracker za masovnu upotrebu
smrad111 kaže...

Nista nova. Odavno postoje raznorazne varijante, napoznatije Tile i Chipolo, ovako iz glave. Ja osobno sam nedavno uzeo Chipolo One, dva komada, ne znam jel ima nesto Apple sto ovaj nema. Cijena 2x manje. Uglavnom, odlicna stvar za nekoga tko gubi kljuceve po kuci i sire :) radi i obrnuto, znaci 2x klik, zvoni mobitel. Radi i kao remote kontroler za kameru, ako to ikome treba. Zamjenjjva baterija, isto godinu dana, i fora izgleda.  Nis ne reklamiram, govorim svoja iskustva, ako krsim pravila, isprike i maknite post. 

 Postoje varijante, ali svaki Apple uredaj s BT i GPS (svaki Mac, iPhone, iPad na svijetu) pomaze pri pronalasku.

 

Dakle u Americi je u stopu precizan.

5 godina
offline
Apple AirTag - Tracker za masovnu upotrebu

Jbt za neke ove stvari ni ne znas da su moguce dok ih netko ne napravi kak spada.

 

Nek ljudi kenjaju koliko hoce, ali koliko uredjaja danas koristi ovako precizno lociranje s UWB? Prva stvar koja mi pada na pamet su smartwatchevi koje svi imamo, nijedan nisam vidio da ti pokazuje smjer mobitela kad ga pingas sa "find my phone", a i smartphone i smart watch imaju nesto bolju tehnologiju od obicnog BLE zetoncica pa nije da ne bi mogli. 

 

Drugo ova mreza za pronalazak tokena pomocu drugih iphonea je super: nije poanta da se samo iOS koristi za lociranje nego da je netko tako nesto uveo u mainstream. Ocekujem isti API u iducoj verziji androida. Obzirom na zastupljenost kod nas, Hrvati bi bar time trebali biti sretni

 
5 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Apple AirTag - Tracker za masovnu upotrebu

Separation alerts dolaze s iOS/iPadOS 15.

 

Separation alerts

Enable separation alerts, and if you leave a device, AirTag, or compatible third-party item behind, your iPad will alert you with notifications and Find My will give you directions to your item.

 
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice