Apple u blagdanskoj sezoni očekuje prihod 7% manji

poruka: 18
|
čitano: 5.547
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple u blagdanskoj sezoni očekuje prihod 7% manji".
16 godina
neaktivan
offline
Apple u blagdanskoj sezoni očekuje prihod 7% manji

Očekuje manje od očekivanja? Tko piše te naslove?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
9 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Apple u blagdanskoj sezoni očekuje prihod 7% manji

Pa normalno da će pasti potražnja za iPhoneovima kad im se onaj eksperiment s dizanjem cijene (mislim da sam već to negdje na forumu i spomenuo) obio o glavu. Pa tko će više davat 1100 i više dolara + porez na mobitel svake godine. Ne bi se začudio da idući kvartal bude još gori, pogotovo s tim da je iPhone XR podbacio i sad ga kao reklamiraju s do $300 popusta (naravno, govori se o trade-in popustu )

Ne razumijem Appleovu tendenciju da hoće i jedno i drugo - žele i high end proizvode po premium cijenama i mid tier tržište prodavajući XR koji je po svemu, samo ne po cijeni, mid tier lol

 
9 0 hvala 0
7 godina
offline
Apple u blagdanskoj sezoni očekuje prihod 7% manji

"...a Cook smatra da je manje ljudi odlučilo ove godine zamijeniti svoj uređaj novim, te da su samo nadogradili bateriju po povlaštenoj cijeni koju je kompanija odobrila..."

 

Znači , ipak nismo mi "teoretičari zavjera", čim i sam Cook to priznaje...

Žalosno je do čega je to došlo.

 

 

Kruha i igala...
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple u blagdanskoj sezoni očekuje prihod 7% m
Nista cudno, jucer uso u iStyle a cifre svega cudo, mac mini 7800, XR 7500, iMac Pro 46 000 kn :D
Cifre su boli glava, pa da imas placu 50 000 kn mjesecno, bilo bi mi glupo dat 15 000 kn za jedan telefon.
Moj PC  
22 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple u blagdanskoj sezoni očekuje prihod 7% m
Vjerujem da problem nije samo cijena nego i nedostatak ikakvog tehnološkog napretka. Sramota je da uredjaji upola skuplji daju duplo vise. ifanovi bi itresli pare da se imaju cim pohvaliti. Zadnji "izum" im je notch.
 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Apple u blagdanskoj sezoni očekuje prihod 7% manji

Ovo mi je najbolje, Apple za slabiju prodaju krivi, među ostalim, snažan tečaj dolara, trgovinske ratove, vulkanske aktivnosti u Pompejima , pad meteora u Tihom oceanu i nestanak struje u Bugarskoj. Sve je to uzrok lose prodaje i apsolutno nema veze sa cijenama njihovih uredjaja.

Moj PC  
13 0 hvala 1
14 godina
offline
Apple u blagdanskoj sezoni očekuje prihod 7% manji
apple je došao do vrha trokuta sad mu slijedi samo pad,osobno nisam baš nešto impresioniran njihovim proizvodima,konkurencija za manje nudi puno bolje, i za svaki njihov proizvod postoji bolja a kvalitetnija konkurencija,kad sam sebi prije dva mjeseca produživao ugovor mogao sam si uzeti iphone 7 plus ja sam rađe uzeo huawei p 20 lite i nećaku novi playstation 4 a sebi 6 igara ,za istu lovu kao iphone 7 plus
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
7 1 hvala 0
15 godina
offline
Apple u blagdanskoj sezoni očekuje prihod 7% manji

toliko mi je žao eplovih dioničara da mi slonovske suze niz leđa liju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Apple u blagdanskoj sezoni očekuje prihod 7% m
Romano kaže...

Ovo mi je najbolje...

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
14 godina
offline
Re: Apple u blagdanskoj sezoni očekuje prihod 7% m
blackalbum kaže...
apple je došao do vrha trokuta sad mu slijedi samo pad,osobno nisam baš nešto impresioniran njihovim proizvodima,konkurencija za manje nudi puno bolje, i za svaki njihov proizvod postoji bolja a kvalitetnija konkurencija,kad sam sebi prije dva mjeseca produživao ugovor mogao sam si uzeti iphone 7 plus ja sam rađe uzeo huawei p 20 lite i nećaku novi playstation 4 a sebi 6 igara ,za istu lovu kao iphone 7 plus

 

 

Oprosti, ali ne samo apple, svi su pretjerali sa tim flagshipovima i cijenama, nedavno sam kupio kao drugi mobitel, kineza od 1.300 kn, i stvarno ne vidim razlog za iskipavanje love i brijanje na najnovije modele, samo zato sta imaju noviju kameru, proc... mislim i ovaj od 1.30p kn ima super kameru za gro ekipe

 

mislim da nisu ni ljudi blesavi da stalno mjenjaju nesto sta je uglavnom dobro... ali to ce imati dobru posljedicu nadam se, da ce doci i sadasnje top karakteristike za neku normalnu cijenu

16 godina
offline
Re: Apple u blagdanskoj sezoni očekuje prihod 7% m
Romano kaže...

Ovo mi je najbolje, Apple za slabiju prodaju krivi, među ostalim, snažan tečaj dolara, trgovinske ratove, vulkanske aktivnosti u Pompejima , pad meteora u Tihom oceanu i nestanak struje u Bugarskoj. Sve je to uzrok lose prodaje i apsolutno nema veze sa cijenama njihovih uredjaja.

 A nemoj tako, kaže kuk da je krivo i to što su popustili bahatim kupcima i vlasnicima iphoneova pa im zamijenili sjebane baterije zbog sitne nedužne prevare u updateu. To je rekao vejrojatno da "dokaže" dioničarima da se kupca mora tretirati kao stoku , jer u suprotnom eto kako ti vrate: ne žele kupiti novo samo zato jer im staro radi jednako dobro.

blackalbum kaže...
apple je došao do vrha trokuta sad mu slijedi samo pad,osobno nisam baš nešto impresioniran njihovim proizvodima,konkurencija za manje nudi puno bolje, i za svaki njihov proizvod postoji bolja a kvalitetnija konkurencija,kad sam sebi prije dva mjeseca produživao ugovor mogao sam si uzeti iphone 7 plus ja sam rađe uzeo huawei p 20 lite i nećaku novi playstation 4 a sebi 6 igara ,za istu lovu kao iphone 7 plus

 Što je najbolje, vjerujem da nebi s korisničke strane osjetio razliku u životu sa p20 lite u odnosu na 7+. Tek u ovoj usporedbi se vidi kolika je to šokantna količina para viška potrebna, i to za zastarjeli model koji drugi odavno ni ns nude, osim na ogromnim rješavanjima zaliha u popustu od 60%.
---
No ruku na srce, nema mjesta nikakvom likovanju. Ne pričamo o nikakvom gubitku. Samo kuknjavi dioničara jer prihodi nisu 93 milijarde nego "samo 84". 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
offline
Re: Apple u blagdanskoj sezoni očekuje prihod 7% m
overhaul kaže...
...

---
No ruku na srce, nema mjesta nikakvom likovanju. Ne pričamo o nikakvom gubitku. Samo kuknjavi dioničara jer prihodi nisu 93 milijarde nego "samo 84". 

Nije to nikakva kuknjava. To je realan strah da se 84 ne pretvori u 70, a 70 u 50 itd. do bankrota, a nema nikog da pokaže svijetlo na kraju tunela.  

42
16 godina
offline
Apple u blagdanskoj sezoni očekuje prihod 7% manji

Jedino rješenje je sniziti cijene telefona i ostalih uredjaja na realnu cifru koja ce biti konkurentna. Ali pošto je Apple židovska kompanija to je za njih realna nepoznanica. Prvi kvartal 2019 ce im biti jos veca katastrofa. Zabrana prodaje iPhone telefona u Kini i Njemackoj sa snaznim indikacijama da isto slijedi u ostalim zemljama EU. Tako da taj mali pad prodaje od 5% sa ocekivanih 89 miljardi na 84 ce se jos snaznije odraziti na cijenu dionica. Na kraju ce od 1000 miljardi vrijedne kompanije navuci jedva 500,ako ne i nize.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Apple u blagdanskoj sezoni očekuje prihod 7% manji

Došlo je doba kada su razlike u performansama toliko male svake generacije da je meni osobno počelo biti bolje kupovati 1 ili 2 godine star uređaj (nov, naravno) jer ispadne jeftinije nego trenutni flagship a ako je recimo pretprošle godine ili čak S8 bio toliko brz i dobar da je to bilo wow, nema razloga zašto bi sad, samo jer su došli noviji mobiteli, on bio gori nego na dan kad je izašao. Još uvijek jednako brzo radi sve što se na mobitelu i radi, ima dobru kameru (realno gledano ja ne znam zašto ljudi očekuju da kamera na mobielu mora biti na toliko visokom nivou da konkurira DLSR fotoaparatima lol), aplikacije rade fluidno kao što su radile i inače i nema prevelike razlike. A razlika u MPC par tisuća kuna. Da ne govorim o tome da se može uzet i S7 ili neki od mobitela te generacije. Kužim da su mobiteli "jači", imaju bolje kamere sad nego prije godinu dana (iako iskreno nema neke razlike, pogotovo kad se uzme DSLR, onda je kamera na mobitelu kurac :D ), ali sve je to nekako minimalno i (meni osobno) ne opravdava razliku u cijeni. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Apple u blagdanskoj sezoni očekuje prihod 7% m
Spike1983 kaže...
Nista cudno, jucer uso u iStyle a cifre svega cudo, mac mini 7800, XR 7500, iMac Pro 46 000 kn :D
Cifre su boli glava, pa da imas placu 50 000 kn mjesecno, bilo bi mi glupo dat 15 000 kn za jedan telefon.

 A Warren Buffet kao drugi najveći dioničar Applea kaže da se prodaju strašno ispod njihove vrijednosti 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 18:07 (JozoBozo121).
12 godina
offline
Re: Apple u blagdanskoj sezoni očekuje prihod 7% m

e to, upravo nema featurea hardverskih i softverskih da se opravda kupovina novog modela po top cijeni.

 

nakon godina androida uzeo iphone 8 jer nisam dosad imao i uparujem ga sa hackintoshem za jedan projekt

16 godina
offline
Apple u blagdanskoj sezoni očekuje prihod 7% manji

apple ce, kao i intel, morati napraviti neki radikalan potez.. sto u mobilnom sto u desktop segmentu.

napokon dolazi do korekcije na trzistima (mobilno, CPU, etc..).

a appleu se dogadja i ono kaj je Jobs pricao nekoc davno vezano za monopole/leadere..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 21:01 (nixass).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple u blagdanskoj sezoni očekuje prihod 7% m
nixass kaže...

apple ce, kao i intel, morati napraviti neki radikalan potez.. sto u mobilnom sto u desktop segmentu.

napokon dolazi do korekcije na trzistima (mobilno, CPU, etc..).

a appleu se dogadja i ono kaj je Jobs pricao nekoc davno vezano za monopole/leadere..

 Volio bih misliti da im na naplatu dolazi i fijasko s trotlanjem zbog loših baterija, ali sudeći po ekipi koja je mirno vadila kartice u servisima, ništa od toga.

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice