Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

poruka: 168
|
čitano: 49.719
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple iPhone X - Nedovršena revolucija".
8 godina
offline
Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

ekran je 10/10, apsolutno najbolji koji se trenutno može kupiti.

i btw, obrubi su čelični a ne aluminijski

 

inače, pohvala, simpatičan test.

Ja rekoh
Moj PC  
4 10 hvala 0
16 godina
offline
Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

"Ipak, Appleu je uspjelo – kao i prije deset godina – demistificirati najnovije tehnološke trendove te ponuditi “ono nešto”što izaziva svjetlucanje u očima kada iPhone X primite u ruke, pa će svakako ovaj model biti preteča recepta prema kojem će se još godinama kuhati mnoge druge uspješnice mobilne industrije."

 

Dok god je ovakvih reviewa, Appleu ce ici dobro. Sta objektivno reci, nakon sto su se Petricu zasvijetlile oci i osjetio je "ono nesto"? Sta uopce vrijedi objektivnost, ako je argument "ono nesto"?

Pitam se samo da li je prethodni kriticki tekst bio reketiranje Applea? Ne znam, ali ovaj je citaoce "u zdrav mozak"...

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 15:19 (knight).
 
16 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Feudalac kaže...

i btw, obrubi su čelični a ne aluminijski

 

 Točno! Ispravljano! Hvala! 

drpetric
15 godina
odjavljen
offline
Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Najbolji iPhone dosad, naravno. Sama činjenica da je iPhone, već ga čini fantastičnim, a kamoli to što je i hardverski napredovao.

 

Nope.
Moj PC  
4 5 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Tonči kaže...

Najbolji iPhone dosad, naravno. Sama činjenica da je iPhone, već ga čini fantastičnim, a kamoli to što je i hardverski napredovao.

 

 cijela redakcija oduševljena, ha

Ja rekoh
12 godina
neaktivan
offline
Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Apple-u je več bilo vrijeme da izbaci iphone koji če biti nešto drugačiji,istaknutiji u osvom moru smartphone sivila i mislim da su uspjeli djelomično da ispune tu želju da ponude gadget dostojan imena.

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Ja kontam da se Tonci zaj*, zato sam mu dao TU. Ne vjerujem da se ozbiljno moze napisati takvo nesto. :)

 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Feudalac kaže...
Tonči kaže...

Najbolji iPhone dosad, naravno. Sama činjenica da je iPhone, već ga čini fantastičnim, a kamoli to što je i hardverski napredovao.

 

 cijela redakcija oduševljena, ha

 Nisam ti ja u redakciji; samo ponekad nešto napišem. Ali da, odličan je.

Nope.
16 godina
online
Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Pitanje za dpetric, pošto je Face ID naveden u plusevima novog uređaja, je kako se taj sistem otključavanja njemu pokazao u praksi?

 

Revieweri na Wiredu i Vergeu (između ostalih) su prijavili da su imali problema da ih prepozna, ukoliko ga nisu držali baš kako treba i ukoliko su se nalazili pod neodgovarajućim osvetljenjem (npr na jakom prirodnom svetlu ili pod neonskim osvetljenjem).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Ivan(4) kaže...

Pitanje za dpetric, pošto je Face ID naveden u plusevima novog uređaja, je kako se taj sistem otključavanja njemu pokazao u praksi?

 

Revieweri na Wiredu i Vergeu (između ostalih) su prijavili da su imali problema da ih prepozna, ukoliko ga nisu držali baš kako treba i ukoliko su se nalazili pod neodgovarajućim osvetljenjem (npr na jakom prirodnom svetlu ili pod neonskim osvetljenjem).

 Pa napisao sam u recenziji kako se Face ID ponašao u praksi. U 99% slučajeva me prepoznao odmah. U preostalih 1% je tražio da unesem brojčanu šifru da bi se telefon otključao. Pogriješio nije nikada (u smislu da se otključao bez moje njuške ili uz nečiju tuđu njušku).

drpetric
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
knight kaže...

"Ipak, Appleu je uspjelo – kao i prije deset godina – demistificirati najnovije tehnološke trendove te ponuditi “ono nešto”što izaziva svjetlucanje u očima kada iPhone X primite u ruke, pa će svakako ovaj model biti preteča recepta prema kojem će se još godinama kuhati mnoge druge uspješnice mobilne industrije."

 

Dok god je ovakvih reviewa, Appleu ce ici dobro. Sta objektivno reci, nakon sto su se Petricu zasvijetlile oci i osjetio je "ono nesto"? Sta uopce vrijedi objektivnost, ako je argument "ono nesto"?

Pitam se samo da li je prethodni kriticki tekst bio reketiranje Applea? Ne znam, ali ovaj je citaoce "u zdrav mozak"...

 Ne kužim ovakav komentar...pa zar ti stvarno misliš da ima bilo što osim ćistog subjektivnog doživljaja što će ljude natjerati da kupe išta? To je već po definiciji nemoguće.

A review je pogodio točno u sridu...jer lijepo kaže...objektivno, ili ćisitim specifikacijama uređaj uopće nije na nekoj extra razini ali subjektivni dojam rada na njemu, korištenja i posjedovanja je nešto posve drugo. Koliko god se neki od nas trudili biti objektivni i sami sebi govorimo da je naša objektivnost ta koja nas natjera na kupnju nečega, to ustvari nije istina, istina je samo da je naš subjektvi okidač, naše "ono nešto" fokusirano na druge stvari od tuđeg.

Ja kužim što želiš reći, ni ja nebi nikad uzeo to precjenjeno gofno od uređaja u situaciji gdje mogu birat druge odlične uređaje za 2, 3 ili 4 puta manje novaca, a koji zadovoljavaju sve moje potrebe. Međutim to je eto taj dio na koji meni zasvjetlucaju oči. Nekome drugome (i to većini ako ćemo realno) oči zasvjetlucaju na neke druge stvari, jer da nije tako nebi Apple prodavao baš toliko svojih uređaja, koji često jesu odlični ali po mom doživljaju sbjektivnosti ne opravdavaju svoju cijenu.

Ne znam da li sam uopće jasan, ali poanta je da čim smo ljudi, objektivnost pada u vodu, pitanje je samo što mi sami sebi predstavljamo kao tu objektivnost, a to je ono što nas zapali ili ohladi od kupnje nečega.

I nema smisla da si lažemo, svatko od nas, čak i onaj najzadrtiji "objektivni kupac" kojemu je ravanje po specifikacijama amen, čak i takav ima negdje neki artikl na čiju ga je kupnju natjeralo nešto sasvim drugo, nešto kao "ono nešto".

 

Tako da po meni ovo je odličan tekst, odličan review, i još jedan u nizu tekstova zašto mi je BUG (uz Mrežu) jedini časopis o bilo čemu čiji niti jedan broj nisam preskočio.

 

EDIT: iako je moje iskustvo uz FacID bilo nešto lošije, nije bilo ni blizu navedenih 99% uspješnosti, ali ja sam imao uređaj kod sebe samo vrlo kratko vrijeme, a i vrlo lako je moguće da je razlika u update-u ili slično, tako da toj razlici ne pridajem puno važnosti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 16:23 (miki1981).
16 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Sve pohvale gosp. Petricu. Dobro je pripremio ovce za šišanje :)
King in the castle, king in the castle ...
 
7 5 hvala 0
16 godina
online
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
3n3m1 kaže...

Apple-u je več bilo vrijeme da izbaci iphone koji če biti nešto drugačiji,istaknutiji u osvom moru smartphone sivila i mislim da su uspjeli djelomično da ispune tu želju da ponude gadget dostojan imena.

Je smotani izgubljeni Jabučari su ponovo standardno luđački drugačiji od drugih.

 

Da sumiramo oni nabitnije, što drugo nego 500$ za zamjenu stražnjeg staklenog poklopca to je otprilike to.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
16 godina
offline
Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Zanimljivo koliko se ovaj tekst (recenzija) razlikuje od onog komentara napisanog prije dva mjeseca:
https://www.bug.hr/komentari/demo-animiranim-govancem-govori-bas-sve-o-novom/162183.aspx

 

A autor isti, gospodin Dragan Petric :)

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
ivoleko kaže...

Zanimljivo koliko se ovaj tekst (recenzija) razlikuje od onog komentara napisanog prije dva mjeseca:
https://www.bug.hr/komentari/demo-animiranim-govancem-govori-bas-sve-o-novom/162183.aspx

 

A autor isti, gospodin Dragan Petric :)

 Rekoh, to je mozda bio reket.

9 godina
offline
Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

kupis "najnapredniji" i najskuplji uredaj i onda ga zbog zatvorenosti ne mozes korisiti za napredne stvari...

https://www.tportal.hr/tehno/clanak/zaba-uvela-placanje-mobitelom-koje-plasticne-kartice-salje-u-povijest-20171121

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
miki1981 kaže...

 Ne kužim ovakav komentar...pa zar ti stvarno misliš da ima bilo što osim ćistog subjektivnog doživljaja što će ljude natjerati da kupe išta?

Gledaj, kontam i ja sta ti zelis reci. Ali ne govorim ja o objektivnosti u smislu specifikacija, niti o apsolutnoj objektivnosti. Ali kad ti je "zakucavanje" na kraju price i glavni adut  svjetlucanju ociju i "ono nesto" - onda zbilja nisi puno odmakao od zenske koja je odlijepila na cipele u izlogu. Mogao je jednostavno napisati "aaaaj svidja mi se". Ali nije to na kraju jedini problem - nesto sto je i subjektivno i objektivno LOSE, kao sto je notch pokusava relativizirati, umjesto da ga objektivno uvrsti u lose stvari na uredjaju.

Ne ocekujem da popljuje iPhone X, za koji mislim da je kvalitetan uredjaj, ali ako radis review, valjda bi bilo OK da stvari koje ne valjaju, kazes da ne valjaju i obrnuto.

Problem je sto Apple u dobroj mjeri na tronu drzi ovakvi "novinari" koji poput zagrizenih fanova zazmire na sve nedostatke i vazda pricaju suplju pricu o "onom necemu".

16 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
tjodalv kaže...
Sve pohvale gosp. Petricu. Dobro je pripremio ovce za šišanje :)

 Nemoj tako, ovo je dobar uredjaj, da nema "notch", bio bi cak u rangu kvalitetnijih Kineza. Ali zato ima "ono nesto", pa ga to izvlaci. :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 17:02 (knight).
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
digitall kaže...

kupis "najnapredniji" i najskuplji uredaj i onda ga zbog zatvorenosti ne mozes korisiti za napredne stvari...

https://www.tportal.hr/tehno/clanak/zaba-uvela-placanje-mobitelom-koje-plasticne-kartice-salje-u-povijest-20171121

 ako nisi primjetio apple malo dulje vrijeme ima beskontaktno plaćanje od jedne zabe i više korisnika nego oni uopće i skupa s matičnom bankom i cijelom italijom. i da, ta aplikacija te efektivno veže za zabu i zatvara u njihov sustav paketa od 80 kn mjesečno samo zato što vodiš račun kod njih. Naprosto se radi o korištenju postojeće tehnologije za zatvaranje u njihov sistem. moja erste za 13 kuna mjesečno ima već odavno beskontatkne kartice, mobilno bankarstvo, beskontaktne bankomate... btw, kartica mi stoji uz mobitel i samo primaknem terminalu. neš ti zabine inovacije :))

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 17:17 (Feudalac).
9 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Feudalac kaže...
digitall kaže...

kupis "najnapredniji" i najskuplji uredaj i onda ga zbog zatvorenosti ne mozes korisiti za napredne stvari...

https://www.tportal.hr/tehno/clanak/zaba-uvela-placanje-mobitelom-koje-plasticne-kartice-salje-u-povijest-20171121

 ako nisi primjetio apple malo dulje vrijeme ima beskontaktno plaćanje od jedne zabe i više korisnika nego oni uopće i skupa s matičnom bankom i cijelom italijom. i da, ta aplikacija te efektivno veže za zabu i zatvara u njihov sustav paketa od 80 kn mjesečno samo zato što vodiš račun kod njih. Naprosto se radi o korištenju postojeće tehnologije za zatvaranje u njihov sistem. moja erste za 13 kuna mjesečno ima već odavno beskontatkne kartice, mobilno bankarstvo, beskontaktne bankomate... btw, kartica mi stoji uz mobitel i samo primaknem terminalu. neš ti zabine inovacije :))

nisam ni sumnjao na odgovor "u nasoj amerki ima toga odavno e", kog briga, fulao si ceo fudbal.. zna se gdje i kako funkcionira ejpl pay, a kako i gdje sve ostalo.. to od zabe je samo primjer kako ce to izgledati u buducnosti, tj. bez ikakve dodatne kartice u depu.. jednostavno. radi. kako bi neki ovdje rekli. :)

 

inace i ja imam bezkontaktno putem kartice od prvog dana postojanja u hr, ali to nije poanta, poanta je mogucnost obicne nfc komunikacije za razno raznu upotrebu..

a kad vec hvalis ejpl pay, on se ne moze ni priblizno usporediti sa dostupnosti npr. jednog samsung pay, kojeg namjerno nisam ni spomenuo da se nekome ne digne kosa na glavi..

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 17:38 (digitall).
16 godina
offline
Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Ostajem ja na iPhone SE dok se ta cijena ne spusti .. 9k kn za mobitel mi je previse u danasnje vrijeme kada je high-end elektronika pristupacnih cijena. 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

!

 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Nema obrube? Kaj je onaj centimetar crnila po rubu? Se vi ljudi drogirate ili kaj?
9 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
NEW_MAN kaže...
Nema obrube? Kaj je onaj centimetar crnila po rubu? Se vi ljudi drogirate ili kaj?

 Smijesan si, hoces vjerovati Petricu ili svojim ocima? 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
miki1981 kaže...

objektivno, ili ćisitim specifikacijama uređaj uopće nije na nekoj extra razini ali subjektivni dojam rada na njemu, korištenja i posjedovanja je nešto posve drugo.

I nema smisla da si lažemo, svatko od nas, čak i onaj najzadrtiji "objektivni kupac" kojemu je ravanje po specifikacijama amen, čak i takav ima negdje neki artikl na čiju ga je kupnju natjeralo nešto sasvim drugo, nešto kao "ono nešto".

knight kaže...

Gledaj, kontam i ja sta ti zelis reci. Ali ne govorim ja o objektivnosti u smislu specifikacija, niti o apsolutnoj objektivnosti. Ali kad ti je "zakucavanje" na kraju price i glavni adut  svjetlucanju ociju i "ono nesto" - onda zbilja nisi puno odmakao od zenske koja je odlijepila na cipele u izlogu. Mogao je jednostavno napisati "aaaaj svidja mi se". Ali nije to na kraju jedini problem - nesto sto je i subjektivno i objektivno LOSE, kao sto je notch pokusava relativizirati, umjesto da ga objektivno uvrsti u lose stvari na uredjaju.

Ne ocekujem da popljuje iPhone X, za koji mislim da je kvalitetan uredjaj, ali ako radis review, valjda bi bilo OK da stvari koje ne valjaju, kazes da ne valjaju i obrnuto.

Problem je sto Apple u dobroj mjeri na tronu drzi ovakvi "novinari" koji poput zagrizenih fanova zazmire na sve nedostatke i vazda pricaju suplju pricu o "onom necemu".

Ja ne kužim ovaj argument. Postoji samo jedna stvar koja utječe na to kako percipiramo neki uređaj: korisničko iskustvo. Dio toga su:

- dizajn

- performanse

 

Specifikacije niti zanimaju koga niti su kome bitne, barem ne nikome normalnome. Meni kao inženjeru omogućavaju da procijenim mogućnosti uređaja, ali krajnjem korisniku, izuzev prostora, veličine ekrana i trajanja baterije, ne znače ništa.

 

"Po specifikacijama nije ništa posebno" - osim što ima najbolji mobilni ekran ikad? Objektivno, po specifikacijama.

Malo je bitno što neki Android telefon (neimenovani ovdje) ima 8 jezgara i 6GB memorije, ako je iPhone 8/X drastično brži od njega, ne samo u testovima, nego i upotrebi.

 

Normalni ljudi stvari kupuju i zbog izgleda, osim kad kupuju bušilicu, bager i sl. stvari (a ni tad nismo posve sigurni da će dizajn biti neprimijećen, jer često biraju marku zbog imena i statusa). To je normalno, ma koliko neki mislili da nije. 

Ne znam što želiš reći ovime o cipelama, ali i ja patike i cipele kupujem po izgledu. Kao i žene. Mislim da je i to posve normalno. Tako mi je drago i ako mobitel dobro izgleda. Recimo, Pixel mi je strašno ružan i ne bih ga kupio ni da se prodaje ovdje. Barem ne kao privatni uređaj. Eventualno možda zbog kamere, ako je bolja od iPhoneove, jer mi je kamera najvažniji dio mobitela.

Nope.
9 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Tonči kaže...

 

Malo je bitno što neki Android telefon (neimenovani ovdje) ima 8 jezgara i 6GB memorije, ako je iPhone 8/X drastično brži od njega, ne samo u testovima, nego i upotrebi.

 

 

mislis na ovog jel :) 

e sad koji je brzi u uporabi je vidljivo :) prema specifikacijama, bechmarcima i sl. x bi trebao odraditi sve barem 3x brze, kad ono ups.. ali cekaj, pa ima ios koji je najnapredniji i miljama ispred androida jel tako, i to mu daje dodatnu prednost sto znaci da mu ne teba 3x jaci procesor da bude sve brze na njemu.... kad ono i sa 3x jacim procesorom i iosom opet; ups :)

 

Tonči kaže...

 

 

"Po specifikacijama nije ništa posebno" - osim što ima najbolji mobilni ekran ikad? Objektivno, po specifikacijama.

 

pa i ovo bi moglo u subjektivnost, jer objektivno taj ekran je za dlaku mozda bolji od ovog na note8 po ponekim parametrima, a opet meni subjektivno nemjerljivo losiji i potpuno van konkurencije zbog rupetine u ekranu i zbog mini velicine (osobno misljenje naravno)

a tu je i nedavanje garancije na burnin od strane applea...

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 22:56 (digitall).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Znaš gdje bi ovaj svijet bio kad bismo se u znanosti mjerenjem bavili dodirom prsta? :P

Inače, ekran je objektivno najbolji ikad (mjereno po hrpi toga). Rupa u ekranu? Pa da, iritantno je ako gledaš filmove na njemu. Ja nisam pa mi je svejedno. Za burn-in ti nitko ne daje garanciju. To je problem OLED-a i neće nestati.

 

Vrlo je zabrinjavajuće da mi daješ YT video startanja aplikacija kao benchmark. Ne samo da to uopće nema veze s brzinom uređaja, nego je krajnje bizarno testirati startanje aplikacija na različitim sustavima, arhitekturama... 

Nope.
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
digitall kaže...
Tonči kaže...

"Po specifikacijama nije ništa posebno" - osim što ima najbolji mobilni ekran ikad? Objektivno, po specifikacijama

pa i ovo bi moglo u subjektivnost, jer objektivno taj ekran je za dlaku mozda bolji od ovog na note8 po ponekim parametrima, a opet meni subjektivno nemjerljivo losiji i potpuno van konkurencije zbog rupetine u ekranu i zbog mini velicine (osobno misljenje naravno)

a tu je i nedavanje garancije na burnin od strane applea...

 

Objektivno je jer ima notch. A to nijedan drugi nema, pa zato recimo Tonči nikad ne bi pipnio Pixel. Jer nema iNotch.

Tonči, tebi "kao inženjeru", koje su tehničke specifikacije za notch?

I dajte mi objasnite to s dijagonalom, notch ulazi u to ili ne, ili samo po potrebama recenzije?

 

U biti, ono zašto uopće pišem komentar je nova revolucija u Bugu - do sad smo imali clickbait naslove - ok, I can live with it.

Imali smo i clickbait provokativne tekstove, ne znam, možda je do mog mazohizma, ali ja uživam kad to piše Dr. Ago (Galić).

Ali sad imamo clickbait provokacije do granice debilizma, pa ili reagiraš ili počneš zaobilaziti Bug, bar dok ti se um ne oporavi.

npr:

Tipka Home je nadomještena gestom poteza prsta s dna ekrana prema gore te Apple, kad je to u pitanju – i ovaj put – zaslužuje sve pohvale. Na to se iznimno lako naviknuti, do te mjere da se pitate kako se toga nitko, pa niti sam Apple, prije nije sjetio?

Ovo u najboljem slučaju služi kao sarkazam. Ali uz uvlakačko bljutavi kontekst više mi nije smiješno. Jel već patentirana "gesta poteza prsta s dna ekrana prema gore", da me ne uhapse ako to slučajno izvedem na ne-iUređaju?

 

Štoviše, možemo biti posve sigurni da će se “notchevi” u raznim oblicima uskoro pojaviti i na mnogim konkurentskim modelima.

Isto kao i ovo gore.  Ma neee, pojavit će se dildo gore sa TrueSept kamerom, a onda i rogovi na uređaju sa statusnim widgetima, a po ekranu DoubleNotch (c) utor sa 4D prepoznavanjem korisnika, koji će unaprijed znati kad juzer želi koristiti mob prije njega.

Jedno otrcano pitanje vjerojatno: je li Apple zaštitio "Notch look and feel"?

TrueDepth je nešto što ćete sigurno koristiti svaki dan ... Za godinu-dvije ovo će biti uobičajeni “feature” čak i telefona debelo ispod flagship klase.

Koristit će ga reklame, da prepoznaju moje raspoloženje i predlože mi valium kad se namrštim. Ja ću koristit govance samo kad idem ispustit true depth govance, za inspiraciju pri pretvrdoj stolici.

Eto, nasjeo sam i ja na clikcbait žvaku, ali bar sam svjestan vlastitog mazohizma.

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija

Zechina moj, humor ti je negdje cca. otprilike na razini lika sa slike. :))) 

 

Nope.
8 godina
offline
Re: Apple iPhone X - Nedovršena revolucija
Tonči kaže...

Zechina moj, humor ti je negdje cca. otprilike na razini lika sa slike. :))) 

 

 Super, inženjeru, u sat vremena si se čak toliko domislio, skoro pa ad hominem.

Nadam se da te još ne smeta što sam nazi patuljka primjereno ukadrirao.

Evo ti još malo humora pa ga iskomentiraj tehničko znalački.

 

Sad možemo očekivati masovno izračunavanje površine ekrana sa derivacijama i integralima, ne više kao x*y.
U stvari, Samsung će sad izračunavati veličinu ekrana sa kutom bočnog optičkog zakrivljenja na rubovima.
A nakon tog ćemo se služiti i konkavnim umanjivalima (to je suprotno od povećala), kako bi imali super-retina 600ppi rezoluciju.
I još, kako ono, impresivnija natprosječna svojstva.
Brate, ovo je kao Top lista nadrealista.

Kako to da iPhone ima samo mono zvuk? Pa zar se nije moglo sa lijeve i desne strane staviti još dva notcha (udubine, zagriza, rupe...) kako bi se imalo stereo snimanje i reprodukcija zvuka? parafrazirat ću: To rješenje bi bilo sasvim logično, pa čak i praktično.

"Dinamični objekti uz loše osvjetljenje dosta zbunjuju pozadinske kamere iPhonea X pa slike u tim specifičnim situacijama znaju biti bolje kada se okidaju konkurentskim modelima" - glupost. To je tzv. noćni bokeh efekt, dual kamera služi samo za to i vrijedi svjetlucanja u očima raznih inženjera.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice