Apple će omogućiti kupcima da sami poprave svoj iP

poruka: 43
|
čitano: 9.925
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple će omogućiti kupcima da sami poprave svoj iP".
5 godina
offline
Re: Apple će omogućiti kupcima da sami poprave svo
Pepić kaže...

Nisam baš siguran da je to posao za svkoga jer ima tu dosta skrivenih zamki, pogotovo nemat iskustva a igrati se sa zamjenom baterije, koja je jako zaljepljena za kučište, a mali krivi pomak ili djelovanje prema bateriji dođe do zapaljenja baterije i cijelog telefona, jako puno sitnih šarafiča, osjetljivih flet kablova i konektora. Nisam siguran da je to posao za svakoga.

 A Louis Rossmann je vadio čekicem ;)

12 godina
offline
Re: Apple će omogućiti kupcima da sami poprave svo
Vidim dosta sprdnje na nešto što je kao takvo pozitivno - mogućnosti izbora gdje ćeš i kako popraviti mobitel.

Ono što mene zanima kakvu podršku za samostalni popravak nude Samsung, Xiaomi, Huawei?
Imaju li oni te navedene šarafcigere za 99$? 🤣
Nude li ikakvu podršku korisnicima oko samostalnih popravaka?

Jer svi vi koji ismijavate ovaj potez od Applea sigurno koristite neki od gore navedenih uređaja, pa me zanima da nabacite neki smisleniji komentar primjera popravka svojih uređaja.

Zanimljivo je također vidjeti da drugi mobiteli redom (pogotovo Samsung) imaju za par bodova niži iFixit score od iPhonea jer su zaliveni ljepilom ili moraš raskopati cijeli mobitel da bi došao do ekrana/baterije, što je barem kod Applea prilično jednostavno.

O dostupnosti i modularnosti dijelova ne moramo ni pričati pošto ne izađu 150 modela godišnje nego 4 i radi se o uvjerljivo najprodavanijim modelima.
Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
 
4 3 hvala 0
13 godina
online
Re: Apple će omogućiti kupcima da sami poprave svo
Tau kaže...
Vidim dosta sprdnje na nešto što je kao takvo pozitivno - mogućnosti izbora gdje ćeš i kako popraviti mobitel.

Ono što mene zanima kakvu podršku za samostalni popravak nude Samsung, Xiaomi, Huawei?
Imaju li oni te navedene šarafcigere za 99$? 🤣
Nude li ikakvu podršku korisnicima oko samostalnih popravaka?

Jer svi vi koji ismijavate ovaj potez od Applea sigurno koristite neki od gore navedenih uređaja, pa me zanima da nabacite neki smisleniji komentar primjera popravka svojih uređaja.

Zanimljivo je također vidjeti da drugi mobiteli redom (pogotovo Samsung) imaju za par bodova niži iFixit score od iPhonea jer su zaliveni ljepilom ili moraš raskopati cijeli mobitel da bi došao do ekrana/baterije, što je barem kod Applea prilično jednostavno.

O dostupnosti i modularnosti dijelova ne moramo ni pričati pošto ne izađu 150 modela godišnje nego 4 i radi se o uvjerljivo najprodavanijim modelima.

 Do originalnih dijelova proizvođača koje si naveo možeš doći jednostavno i pretežno su uvijek na stanju, a da ne kažem da obično budu jeftiniji nego kod apple-a (u slučaju da nađeš išta originalno), uz to i kvalitetniji. Kod samosungovih s, note i novijih a linija u kompletu dođe  zaslon + komplet alu/metalni okvir. Sve što ti ostane od starih dijelova je poklopac. Huawei je išao još dalje, pa u originalu stiže isto kao kod samsunga + baterija. 

Evo neke usporedbe. Samsung s21 ultra kompletan zaslon s okvirom bez marži i zamjene je 2350kn. iphone 12 pro max 3650 i to neki bolji oem. I još k tome imaš probleme sa izmjenjenim dijelovima jer ti se ne podudaraju svi brojevi sa t2 ic-em pa moraš programirat. Kod svih ostalih preseliš ploču i vozi miško.  

11 godina
offline
Apple će omogućiti kupcima da sami poprave svoj iP

Još jedan sjajan markentiški potez Apple-a.

42
 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple će omogućiti kupcima da sami poprave svo
Tau kaže...
Vidim dosta sprdnje na nešto što je kao takvo pozitivno - mogućnosti izbora gdje ćeš i kako popraviti mobitel.

Ono što mene zanima kakvu podršku za samostalni popravak nude Samsung, Xiaomi, Huawei?
Imaju li oni te navedene šarafcigere za 99$? 🤣
Nude li ikakvu podršku korisnicima oko samostalnih popravaka?

Jer svi vi koji ismijavate ovaj potez od Applea sigurno koristite neki od gore navedenih uređaja, pa me zanima da nabacite neki smisleniji komentar primjera popravka svojih uređaja.

Zanimljivo je također vidjeti da drugi mobiteli redom (pogotovo Samsung) imaju za par bodova niži iFixit score od iPhonea jer su zaliveni ljepilom ili moraš raskopati cijeli mobitel da bi došao do ekrana/baterije, što je barem kod Applea prilično jednostavno.

O dostupnosti i modularnosti dijelova ne moramo ni pričati pošto ne izađu 150 modela godišnje nego 4 i radi se o uvjerljivo najprodavanijim modelima.

 Ne trci pred rudo. Vidjet cemo jos kolko je to pozitivno. 

Vec su napravili slicno sa neovlastenim serviserima pa je ispalo sprdnja. Tek tolko da na papiru pise da rade nesto u vezi toga i da senatorima imaju nekaj za pokazat. 

Nije im za vjerovat. 



If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Re: Apple će omogućiti kupcima da sami poprave svo
Tau kaže...
Vidim dosta sprdnje na nešto što je kao takvo pozitivno - mogućnosti izbora gdje ćeš i kako popraviti mobitel.

 

 A jos nisi primijetio da se ovdje okupljaju samo moralni apostoli?

16 godina
offline
Apple će omogućiti kupcima da sami poprave svoj iP

Neznam tko ima veću potrebu za sugeriranjem i nametanjem jedinog ispravnog mišljenja, Apple hejteri, vegani ili antivaxeri. Prodavači polica osiguranja su dječja igra prema prije nabrojanima.

vatrom
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Apple će omogućiti kupcima da sami poprave svo
vatrom kaže...

Neznam tko ima veću potrebu za sugeriranjem i nametanjem jedinog ispravnog mišljenja, Apple hejteri, vegani ili antivaxeri. Prodavači polica osiguranja su dječja igra prema prije nabrojanima.

Možda bi bilo dobro da pojasniš o kojem "jedinom ispravnom mišljenju" pričaš (i objasniš zašto nije ispravno).

14 godina
offline
Apple će omogućiti kupcima da sami poprave svoj iP

iP? Aha, iPhone. Ja sam glup a bug je mutav

IT me iznevjeri
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Apple će omogućiti kupcima da sami poprave svo
Alkaline kaže...

iP? Aha, iPhone. Ja sam glup a bug je mutav

 Kaj tebe buraz tišti? Nigdje u tekstu ne piše skraćeno iP, ak te to muči? Samo u forumu je skraćeno jer, eto, ne stane više u naslov a potrefilo se da je količina slova stala baš na ip.

14 godina
offline
Re: Apple će omogućiti kupcima da sami poprave svo
dax-lax kaže...
ne stane više u naslov a potrefilo se da je količina slova stala baš na ip.

 Misliš imaju nekompatibilnost među vlastitim rješenjima i boli ih briga za feedback korisnika.

Nek stave 3 točke ak ne stane. Jel to toliko je***o teško?

 

Apple će omogućiti kupcima da sami poprave svoj iP...

IT me iznevjeri
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.12.2021 3:40 (Alkaline).
14 godina
offline
Re: Apple će omogućiti kupcima da sami poprave svo
Alkaline kaže...
dax-lax kaže...
ne stane više u naslov a potrefilo se da je količina slova stala baš na ip.

 Misliš imaju nekompatibilnost među vlastitim rješenjima i boli ih briga za feedback korisnika.

Nek stave 3 točke ak ne stane. Jel to toliko je***o teško?

 

Apple će omogućiti kupcima da sami poprave svoj iP...

 https://forum.bug.hr/forum/board/komentari-clanaka-bughr/137.aspx?sort=act

Ako odeš na tu stranicu primjetit ćeš da je dosta članaka skraćeno, to je jednostavno ograničenje forumskih naslova, ništa više, ništa manje.

 

Pobogu registriran si 11 godina kako to do sada nisi primjetio?

14 godina
offline
Apple će omogućiti kupcima da sami poprave svoj iP

Vidim da su i korisnici posebni. Primjetio sam i samo to i komentiran na tim "člancima" ako TI nisi primjetio.

 

Ali evo zašto me živcira. Moja primarna destinacija je bug forum, a ne glupi portal njihov gdje su naslovi puni.

Koristim mobitel i iskustvo je užasno. Mobilna verzija je kao da je neki student napravio site, a ne proslavljeni it stručnjaci kakvima se predstavljaju. Zato moram koristit desktop verziju na mobitelu i tekst se lomi, prelazi jedan preko drugog, preko slika, itd. Fale naslovi, rezani su usred rečenice itd. Kad dođe Zoran iz Rijeke cijeli page ode u ku*** jer je jako bitno prikazat nečije ime koliko god ono bilo (gdje je tu limit?), a sve ostalo nek se izlomi.

Pretraga je smeće samo takvo i još pol vremena ga nema s desne strane iako u landscape modu rezolucija moba je Full HD

 

Rekao bi da ne žele to popraviti jer donosi klikove ako želiš vidjeti stvarni naslov moraš posjetiti portal. Stvoreni klikbejt iz nesposobnosti.

 

"Nitko te ne tjera da budeš tu". Istina. Baš me zanima koliko ne tjeranih i nema

IT me iznevjeri
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.12.2021 16:12 (Alkaline).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice