Apple osvježio hardversku ponudu: iPad Pro, MacBoo

poruka: 13
|
čitano: 3.645
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple osvježio hardversku ponudu: iPad Pro, MacBoo".
9 godina
offline
Apple osvježio hardversku ponudu: iPad Pro, MacBoo

Tablet 800$ tipkovnica 300$ I olovka 150$... 1250$

S druge strane, stari ipad pro se i dalje prodaje za 800€ u EU

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Apple osvježio hardversku ponudu: iPad Pro, MacBoo

Kada bi MacBook Air mogo doći kod nas ?

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple osvježio hardversku ponudu: iPad Pro, MacBoo

Trenutni Air nije imao smisla pored 13" Pro. Nadam se da ce ovaj biti pun pogodak za $999.

 

 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple osvježio hardversku ponudu: iPad Pro, Ma
Dead kaže...

iPad Pro, izgleda da je to impresivan uređaj. Vrijedi razmišljanja o nabavi u kompletu s tipkovnicom i olovkom pogotovo kad si u poslovnom movingu.

 Ovisi i dalje za šta se koristi...i dalje ipad ima probleme klasičnog pc-a u vidu I/O portova, korištenja raznih programa i slično. Po meni današnji ultrabook 2 in 1 laptopi su odličan spoj: full PC experience za rad (spajanje monitora, tipkovnice, miševi, printeri, stickovi) a opet po potrebi tablet, touchscreen, i izdržljive baterije. 

 

Ali vidi se da i apple razumije i pomalo ide u tom smjeru sa ipadom, evo dodali su trackpad i priznali da nije baš sve samo u touchu, kao jedini način inputa. 

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple osvježio hardversku ponudu: iPad Pro, Ma
Dead kaže...

iPad Pro, izgleda da je to impresivan uređaj. Vrijedi razmišljanja o nabavi u kompletu s tipkovnicom i olovkom pogotovo kad si u poslovnom movingu.

 Poslusaj ovaj moj savjet i zaobidji ipad u sirokom luku ukoliko ga namjeravas koristiti u poslovne svrhe. 

Imao sam 12,9 pro model druge generacije i slobodno mogu reci da je to do danas najbolji i ujedno najbeskorisniji komad hardvera koji sam imao. 

Kao tablet je odlican, najbolji definitivno ako ces ga koristiti za multimediju, surfanje i igre. 

Cim krenes da radis nesto produktivnije naidjes na hrpu problema, prvo office ce ti raditi samo ako imas pretplatu na office 365 (sreca imao sam pa je radilo super) ali onda nije to bas punokrvni office, pa onda na mom modelu se nisu mogli prikljuciti eksterni uredjaji za pohranu podataka pa sam morao da se zajebavam da sve saljem u cloud da bih skidao na nekom drugom uredjaju kako bih nosio podatke na usb stiku. Od trece generacije su to promijenili ali moras nosati onde dongle sa sobom ako zelis da to sve radi kako treba. Onda tastatura nije imala pozadinsko osvijetljenje (ne znam kako je na ovoj novoj) pa ako si u mracnoj prostoriji vise ces pokretati tipkovnicu na ekranu. 

Vecina onih dobrih aplikaciija se placa i to i po finim cijenama. 

Olovka je savrsenstvo, tu nemam zamjerki, mogu misliti da je ova zadnja generacija jos bolja.

 

Uglavnom nakon sto sam prodao taj iPad presao sam na Microsoft Surface pro i preporodio sam se. Dobijes bukvalno punokrvni laptop u tijelu tableta, imas punokrvni windows na kojem rade svi programi i aplikacije, mozes spojiti sve sto zelis kao i na pravi racunar i laptop, odlican je za putovanja i prenosivosti, cak mozes spojiti i ne bezicne printere i isprintati sve sto ti treba bez da ganjas gdje ima wireless printer (tesko ga naci kod nas u vecini firmi), mozes prikljuciti koji god zelis USB ili prenosivi disk i pohraniti na njega sta god zelis. Idalje imas dobro uradjen cloud za backup, tastaura je po meni miljama ispred ovih ipadovih, mnogo bolje je uradjen onaj odvojivi dio nazad za podesavanje kojeg god zelis ugla za gledanje.

Jedina mana naspram ipada je sto je dosta vise laptop nego tablet i olovka na Surface-u nije kao ipadova ali je sasvim solidna za biljeski, nisam crtac pa ne znam kakva je tu. 

 
7 0 hvala 0
15 godina
online
Apple osvježio hardversku ponudu: iPad Pro, MacBoo

ipad pro je vrhunski uredaj. usudio bi se rec bez konkurencije u svom segmentu. cijena je jbg takva kakva je, kod nas puno previse. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Apple osvježio hardversku ponudu: iPad Pro, MacBoo

Jedva čekam novi Macbook Air

Why so serious?
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Apple osvježio hardversku ponudu: iPad Pro, MacBoo

iPad je tablet, tablet nije laptop i nikad nece biti, barem ne sto se Applea tice, tako da za ozbiljniji posao iPad definitivno nije. Posto ja dajem klincima instrukcije iz matematike, meni je odlican u tom segmentu jer olovka je doslovno savrsena, bez laga... svaki drugi tablet koji sam probao, olovka i njen lag su bili zivi ocaj. Tako da sam u tom segmentu izuzetno zadovoljan iPadom, imam tonu biljeski na njemu, mogu ih lako pronaci u svakom trenutku umjesto da kopam po biljeznicama.

 

Za sve ostalo mimo gledanja videa, surfanja ili igranja igrica tu i tamo, zivi ocaj... nemoguce je da ce tablet ikad zamijeniti laptop ili pc, osim ako Apple ne odluci na iPad staviti punokrvni macOSx koji znamo da nikad nece staviti, jer tko bi onda kupio i laptop... 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple osvježio hardversku ponudu: iPad Pro, Ma
Stoja kaže...

Ali vidi se da i apple razumije i pomalo ide u tom smjeru sa ipadom, evo dodali su trackpad i priznali da nije baš sve samo u touchu, kao jedini način inputa. 

Znam da je ovo tvoj osobni komentar, ali da je ovo tocno znacilo bi da smo imali 10 godina razvoja tableta kao form-factora da bi da na kraju od njega napravili ultrabook sa softverom koji nudi manje mogucnosti.

Mislim da je ipak indikativno da se iPadPro dodaje funkcionalnosti kako bi se priblizio Surfaceu, a ne obratno.

 

Pitanje svima - je li moze netko napisati use-case koji bi opravdao 1300$ vrijedan tablet? (Sa napomenom da Dell XPS 2u1 u Asus Zenbook flip 2u1 imaju oko 400gr vise, a tu su negdje sa cijenom)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Apple osvježio hardversku ponudu: iPad Pro, Ma
=XFX=PlayHard kaže...

iPad je tablet, tablet nije laptop i nikad nece biti, barem ne sto se Applea tice, tako da za ozbiljniji posao iPad definitivno nije.

 Ovo je nebitno jer ga Apple najagresivnije od svega reklamira kao punokrvno racunalo, iako ih vec godinama ismijavaju.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Apple osvježio hardversku ponudu: iPad Pro, Ma
wyks kaže...
Stoja kaže...

Ali vidi se da i apple razumije i pomalo ide u tom smjeru sa ipadom, evo dodali su trackpad i priznali da nije baš sve samo u touchu, kao jedini način inputa. 

Znam da je ovo tvoj osobni komentar, ali da je ovo tocno znacilo bi da smo imali 10 godina razvoja tableta kao form-factora da bi da na kraju od njega napravili ultrabook sa softverom koji nudi manje mogucnosti.

Mislim da je ipak indikativno da se iPadPro dodaje funkcionalnosti kako bi se priblizio Surfaceu, a ne obratno.

 

Pitanje svima - je li moze netko napisati use-case koji bi opravdao 1300$ vrijedan tablet? (Sa napomenom da Dell XPS 2u1 u Asus Zenbook flip 2u1 imaju oko 400gr vise, a tu su negdje sa cijenom)

 Jedino ljudi koji se profesionalno bave crtanjem i kreiranjem digitalnog sadrzaja jer se njima isplati baciti Procreate ili neku drugu aplikaciju i onda maximalno iskoristiti i CPU i GPU snagu ovog iPada i naravno odlicnu olovku i kojima bi se ovaj "tablet" veoma brzo isplatio. 

 

Za sve ostalo je fakat preskupi komad hardware-a i jos u tome uopce nije praktican za neki "ozbiljan" rad ali tko ima novaca na razbacivanje nece puno razmisljati kao i oni koji su vec uveliko u Apple eko sustavu i ne isplati im se prebacivati na neki drugi.

14 godina
offline
Re: Apple osvježio hardversku ponudu: iPad Pro, Ma
Boo MacBoo
IT me iznevjeri
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple osvježio hardversku ponudu: iPad Pro, Ma
Apple ga reklamira kao racunalo zbog opravdanja cijene. Obican marketinški trik, nitko nece dati 1300€ za tablet s tipkovnicom i olovkom ali ako im kazes da je to racunalo onda im je ok. Jer gledaju da je macbook air 1000€ , bolje im je pridodati jos malo i imaju MacBook air s ekranom na dodir.
S druge strane sve do ove godine im je uspjevalo prodati laptop s dual coreom i 128gb ssdom za 1000€. Apple moze prodati što hoće.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice