Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

poruka: 83
|
čitano: 20.546
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl".
12 godina
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

Pozdrav, 

 

s obzirom da je na 14ici "pilula" dublje u ekranu, kako se to sada odražava na gledanje 16:9 sadržaja. Na prijašnjim modelima, di je notch pliće nego sada pilula, to je ok, kako se sada čini? 

#HŽV
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova

pa meni ne smeta, niti sa notchom mi nije smetalo

 

EDIT: sori na losoj fotki

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.9.2022 14:21 (ProTeinZ).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl
Pilula smeta 18:9 videu. 16:9 ne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
ProTeinZ kaže...

pa meni ne smeta, niti sa notchom mi nije smetalo

 

EDIT: sori na losoj fotki

 To mi je jasno, nego baš kad 16:9 staviš, nekako bi screenestate treba biti manji jer je pill dublje u ekranu. 

zuper kaže...
Pilula smeta 18:9 videu. 16:9 ne.

 Da, baš to. neće biti u slici, ali će slika biti zzz manja. 

#HŽV
12 godina
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

je znate mozda neku stranicu/trgovinu di mogu naruciti watch ultra?, znam da sam zakasnio... od ovih "poznatijih" firmi vec mi dosta njih odgovorilo da su prednarudzbe za prvi val popunjene..

 

EDIT: rješeno, našao u trgovini na lageru

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2022 14:56 (ProTeinZ).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
ProTeinZ kaže...

je znate mozda neku stranicu/trgovinu di mogu naruciti watch ultra?, znam da sam zakasnio... od ovih "poznatijih" firmi vec mi dosta njih odgovorilo da su prednarudzbe za prvi val popunjene..

 

EDIT: rješeno, našao u trgovini na lageru

Kolega, kada si već upiknuo ”Ultra” watch, daj malo štofa za diskusiju, dojmovi, slike, podatke o dnevnom korištenju, tjednom, ...!!!!!! 

ATJ Lučko
12 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
pa nemam sto puno za reci, uzeo sam ga jer sam apple fan(nisam sportas itd) i imam apple watch 6 i bilo je vrijeme da uzmem nesto novo..
baterija traje 3 dana bez problema, sat je top, koristim ga sa nike bandom 40mm..
cekam da dode loop u hrv, ali nigdje ga nema...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
inace ovaj je org band koji sam dobio..
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
ATJLučko kaže...
ProTeinZ kaže...

je znate mozda neku stranicu/trgovinu di mogu naruciti watch ultra?, znam da sam zakasnio... od ovih "poznatijih" firmi vec mi dosta njih odgovorilo da su prednarudzbe za prvi val popunjene..

 

EDIT: rješeno, našao u trgovini na lageru

Kolega, kada si već upiknuo ”Ultra” watch, daj malo štofa za diskusiju, dojmovi, slike, podatke o dnevnom korištenju, tjednom, ...!!!!!! 

 po ovome boldanom vec vidim da ljudi misle da levam..

12 godina
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

Meni bezveze taj ultra watch, ne vidim svrhu stvarno. Niti ću roniti 100m, niti ću se penjati na visinu od 800m niti ću trčati neke maratone od 24 sata. 

Kad bi obični watch imao bateriju tog ultra watcha mislim da bi to onda bio savršen smartwatch za nas regular usere. 

 

btw uzeo sam Airpods pro gen2 i super su. ANC stvarno jest osjetno bolji (ili kako bi Apple rekao blokirao do 2x više buke), a kvaliteta zvuka je osjetno bolja i što je jako bitno napokon ima onu "dubinu", tj. bas je puno puno bolji. I napokon volume contorl na slušalicama, to mi je jako falilo na prošlima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2022 10:06 (Cordas).
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
te gen2 su mi isti k ko gen1, imam generaciju jedan i ne vidim potrebu za gen.2 mislim meni je isti k kvalitete i zvuk je i dalje savrsen, i ovako i onako slusalice stavim jednom u mjesec dana...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
"Meni bezveze taj ultra watch, ne vidim svrhu stvarno. Niti ću roniti 100m, niti ću se penjati na visinu od 800m niti ću trčati neke maratone od 24 sata. "

sto samo zbog toga ljudi uzimaju ultra? da idu trcat ronit itd itd? pokri se
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
ProTeinZ kaže...
"Meni bezveze taj ultra watch, ne vidim svrhu stvarno. Niti ću roniti 100m, niti ću se penjati na visinu od 800m niti ću trčati neke maratone od 24 sata. "

sto samo zbog toga ljudi uzimaju ultra? da idu trcat ronit itd itd? pokri se

S čim da se pokrijem? Ne kužim uvredu. 

Zašto onda ljudi uzimaju ultra, prosvijetli me. 

12 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
pokri se ušima, ako mislis da ljudi uzimaju ultra samo zbog toga, onda si pas stvarno
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

11 godina si na forumu što znači da si stariji od 11 godina. Da ti je 6 ovakvo ponašanje bi bilo žalosno. Bilo bi dobro da svoje komplekse liječiš na drugim mjestima.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

evo ga pocelo je 

 

stari briga me.. napisem sta ocu i u facu bi mu isto to rekao... ako covjek stvarno misli da je ultra samo za odredenu "vrstu" ljudi, jbg ima problem. 

 

blue briga te za moje komplekse nisam se dosao svadati, napisao sam sta sam mislio i opet cu ako treba, hvala

 

LP idem odraditi maraton 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
ProTeinZ kaže...
pokri se ušima, ako mislis da ljudi uzimaju ultra samo zbog toga, onda si pas stvarno

Pa ok pitao sam te da mi obrazložiš tko onda i za kakve potrebe uzima ultra watch... Mislim da je čak i Appleov stav bio da je taj sat namijenjen za određen profil ljudi, tj. sportaše kojima je potreban sat za posebne uvjete. 

12 godina
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

Nisi se došao svađati a čovjeku koji ne napisao da ne shvaća svrhu Ultra modela si napisao da je pas i da se pokrije ušima?

Pitao je zašto bi netko kupio Ultru i ti kao kupac si mu mogao napisati svoje razloge ili jednostavno zanemariti njegov post. Ovako samo ispadaš zadnji jadnik kojemu je kupovina smartwatcha nekakav doseg u životu a kućni odgoj nepoznanica.

 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova Appl

Evo ja nakon 10 godina sa 4S modela prešao na 14 Pro

 

Preko firme ga dobio po puno nižoj cijeni inače ga vjerojatno ne bi uzimao (za cijenu mobitela opremio pol stana

 

Ali ako ne gledamo faktor cijene, uređaj je zvijer, kamera je odlična, always on display puno funkcionalniji nego na androidu (barem od samsunga kojeg sam imao zadnje 3 godine), osjeti se kako su third party aplikacije u većini slučajeva bolje nego na androidu (ispoliranije, fluidnije). Instagram je recimo čisti primjer gdje na iOS-u ima bolju kvalitetu snimaka koje se uploadaju nego android (izrada story-a). Revolut leti bez trokiranja, dok na s10+ se aplikacija nekad skoro pa vukla. 

 

Glavni nedostaci po meni:

Loša kompatibilnost sa hardverom drugih marki - vrlo vjerojatno i namjerno, kako bi te apple lakše uvukao u svoj ekosustav gdje sve radi bez beda. Primjer xiaomi sat koji na iOS-u ima manje funkcionalnosti nego android, te sitnice koje te stalno iritiraju i tjeraju da zbog njih uzmeš njihov sat (nemam mogućnost biranja notifikacija od kojih aplikacija će mi dolaziti na sat i da ne dolaze dok je mob otključan). Ili recimo slušalice di mi zna nekad zeznuti i ne prebaci mi zvuk na sluške kad se javim na poziv nego moram ručno.

 

Glavne prednosti

Ekosustav - istovremeno bi rekao i mana jer te uvlače da kupuješ njihov hardver, ali sa druge strane, imaju stvari povezane na totalno drugoj razini koju ostali ne nude. Primjer iphone > macbook:

- na macu vidim iphone u listi mreža, samo lupim connect i mobitel automatski pali hotspot bez da diram mobitel

- airdrop - brutalno jednostavno i brzo slanje podataka (windowsi i android imaju neka rješenja, ali se svodi da moraš nešto instalirati i podesiti, nemogu na nečiji random pc poslati ogroman video file bežično)

- primanje poziva i poruka na macu (windowsi imaju to za android, ali ne radi ovako smooth i out of the box)

- widgeti - android ih ima 100 godina ali su ostali tamo od kada su napravljeni. Uvjerljivo iOS ima bolje i funkcionalnije widgete i 3rd party developeri rade bolje widgete za iOS nego za android. Bonus što se mogu widgeti na lockscreen staviti.

 

Ima hrpa sitnica koje su stvar navike svake platforme, pa uvijek traži vrijeme prilagodbe da se ponovno naviknemo. Ali u globalu, osjeti se ispoliranost proizvoda i mislim da ima sve manje i manje nekakvih teških mana koje android ima. Meni je always on bio dealbreaker zbog kojeg nisam htio iPhone, a sada je postao i glavni adut naspram androida jer je ljepši i funkcionalniji nego na androidu.

 

I jako sam ostao iznenađen macro kamerom, jako jako dobri rezultati

Stoja
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
Stoja kaže...

 

Što kažeš na dynamic island? 

15 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
Cordas kaže...
Stoja kaže...

 

Što kažeš na dynamic island? 

 Rekao bi pljuska androidu koju su se hvalili kako punchhole i sve te varijacije imaju godinama pa je eto sada apple otkrio "Toplu vodu". Radi odlično, u principu upgrade notifikacija/multitaskinga. One funkcije koje android rješeva u notifikacijskoj traci (media control, nekakvi widgeti/live podaci) oni su smjestili iznad ekrana gdje ništa ne koristiš, a stalno ti stoji dok si u nekoj drugoj aplikaciji. Istovremeno do dve stvari mogu biti u islandu (recimo media control i timer). Uglavnom jako je fora vidjeti kako su smooth animacije, face id koji se unutra skriva i slične informacije. Mislim da tek treba čekati da developeri otkriju još više potencijala i funkionalnosti koje bi mogli ubaciti, kao navigacija, nekakvi progress barovi (tipa na driveu uploadaš ogroman file pa u islandu pratiš postotak).

 

Još uvijek neke aplikacije se nisu dobro prilagodile njemu pa onda content upadne iza islanda, ali to će se sigurno ispeglati. Ono što mi masu fali je ta statusna traka androida jer bi tamo vidio sve notifikacije, a na iOS-u moram spustiti notification center kako bi to isto vidio, u tom pogledu android pobjeđuje.

 

I da, definitivno ogromna mana (ali nije tu apple jedini) - ogromni camera bumb. Znači mobitel je klackalica i odvartno koliko su mobiteli postali deblji zbog kamere, i umjesto da se mobitel bude deblji tih par mm pa sve bude ravno, sada je trend tih grdosija od bumbova. Nabavio metalni bumber case koji od iza ima gumirane nogice da ga dovoljno povisi da ne gulim kamerom po površini, par dolara sa aliexpresa, top

 

Stoja
12 godina
offline
Re: Apple predstavio iPhone 14 i 14 Pro, tri nova
apple watch ultra sa milanese bandom, savršeno se uklapaju, i nabacio sam kaljeno staklo
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice