Apple snažno zakoračio u svijet proširene stvarnos

poruka: 43
|
čitano: 28.787
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple snažno zakoračio u svijet proširene stvarnos".
12 godina
offline
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Apple snažno zakoračio u svijet proširene stvarnos

Kupio sam Oculus Quest prije nekoliko godina i zgodna je to igračka. Ipak, AR je ono što mi se sviđa, ali i ono što će, vjerujem, jednog dana imati široku primjenu u svakodnevnom životu. Što se tiče konkretnog uređaja, usprkos svemu čime se Apple nahvalio, držat ću se pravila prvih mačića i sačekati jednu ili, još bolje, nekoliko generacija uređaja prije razmatranja mogućnosti nabave. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Apple snažno zakoračio u svijet proširene stvarnos

Apple je vec samom najavom Visiona napravio vise za VR nego Meta kroz sve ove godine,ekipa koja nikad nije spominjala VR sad prica o njemu i interesira se.

Iako je i mene kao i sve ostale iznenadila cijena nakon malo razmisljanja smatram da su napravili pravi potez,mogli su kreirat nesto jeftinije ali i manje impresivno i o tome ljudi zasigurno ne bi ovoliko pricali.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple snažno zakoračio u svijet proširene stva
rjakopec kaže...

 Ne, to je strah od svega novog prisutan u svim ljudima u svim vremenim. Ja sam to prvi put vidio dok sam bio u srednjoj školi i dok me prof. uvjeravao da nam računala ne trebaju i da to nikad ničemu neće služiti. 

 je, često se u trenucima opuštanja, između dvije ofanzive, upitam kako su se drevne civilizacije uopće usudile tisućama godina cvasti bez struje i "tehnologije", e ne bi li nestale/izumrle dolaskom "napretka"*. čovjek se s pravom upita kako su, primjerice, egipćani izgradili tolike piramide bez virtualne stvarnosti, mobitela i električnih automobila (o klaud kompjutingu i artifišl intelidžens da se i ne govori). misterij je to nedoku(r)čiv. 

 

*španjolci, primjerice, su smatrali kako "primitivcima" južnoameričkog kontinenta donose napredak: brodovljem, topovima, konjima, mačevima, pokrštavanjem (ili smrt) itd. vrijedi, zapravo, za sve "kolonijalne sile" koje su svoja današnja bogatstva (englezi, belgijanci, nizozemci, francuzi, portugalci itd.) stekli izvozom napretka među "primitivce novootkrivenih prostora", nemilice ih tamaneći i pljačkajući.

 

čitanje s razumijevanjem pomaže ponekad. a i opća kultura i znanja nisu naodmet. barem je danas na internetima svašta dostupno za saznati ili se informirati (ne, nisu "društvene mreže"). i na forumu se vidi u kojoj je mjeri "obrazovanje" od devedesetih do danas uništilo naraštaje. no takva su vremena. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2023 12:13 (Ajar).
13 godina
offline
Re: Apple snažno zakoračio u svijet proširene stva
Kaj ti lupaš bezveze to nije normalno. Koja je to “drevna” civilizacija propala dolaskom struje? Daj malo razmišljaj prije nego lupiš. Sve te civilizacije su i bile civilizacija jer su bile na višem nivou tehnološkog razvoja od nekoga/nečega što je bilo prije. Mi smo samo nastavak toga. To kaj je tebe strah novih tehnologija uopce nema nikakve veze jer se tebe nikaj ne pita, a i onako ces ti bit mrtav za godinu 10, 15, a svijet je nastavio bez tebe odavno.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2023 9:59 (dsc).
13 godina
offline
Apple snažno zakoračio u svijet proširene stvarnos

Impresivni komad tehnologije. VR / AR done right, kao što se od applea i očekivalo. Konkretno neka korist i revolucija ... ne znam, pre invazivno, prodavat će se, možda utare put prema nekim novim proizvodima koji će koristiti očima i pokretima kontroliranu potpomognutu realnost ... nešto gdje je google failao sa svojim proizvodom. 

ipak, 90% ljudi koristi računalo za browser, muziku / multimediju, komunikaciju i igranje ... činjenica je da bi ovo u svim tim stvarima moglo biti superiorno, ne znam ... ako se pojavi još poneka killer aplikacija sve je moguće.

specijalizirane aplikacije koje će koristiti 3D sučelja, spatial comp kako oni kažu su moguće .. na kraju krajeva ako je proizvod 3D onda je i aplikacija i sučelje poželjno i razumno da bude 3D. Photoshop / illustrator za dtp i slične mac aplikacije nemaju što profitirati od 3D sučelja jer je output zapravo 2D.


 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Apple snažno zakoračio u svijet proširene stvarnos
Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple snažno zakoračio u svijet proširene stva
Prvo kazes da je tehnologija kriva, konkretno struja, a onda, kad skuzis da si lupio, su ipak ljudi krivi a ne tehnologija. Zanimljivo da meni predbacujes nedostatak općeg znanja, kad ti nedostatak istog tako lijepo prezentiras. Ja sam se krenuo obrazovat prije devedesetih tak da ti ni ta ne stoji.
Znaci da ponovim, lupaš bezveze samo da nekaj kaźeš, misliš da si ispao pametan, a samo pokazuješ koliko si odvojen od stvarnosti i trenutnog realnog stanja u svijetu.
14 godina
offline
Re: Apple snažno zakoračio u svijet proširene stva
rjakopec kaže...
Ajar kaže...

sljedeći korak: VR za vožnju i hodanje/trčanje. ne trošite oči! stavite naše tehnološko čudo (ne)viđeno na ludaru, a ostalo obavljaju kamere, pokazujući vam kamo vozite ili hodate ili trčite. čak ne morate ni zažmiriti, kad vam dojadi pogled ili želite spavati! samo isključite vanjske kamere i prepustite se dekadenciji. nije li to fantastičan tehnološki naprdak? 

 Ne, to je strah od svega novog prisutan u svim ljudima u svim vremenim. Ja sam to prvi put vidio dok sam bio u srednjoj školi i dok me prof. uvjeravao da nam računala ne trebaju i da to nikad ničemu neće služiti. 

 

A čuj, realnost i stvarnost ništa ne može zamjeniti, kad si ti osobno na toj lokaciji. Nikakva VR.

 

Ali da bi recimo volio sjesti na sobni bajk navečer recimo staviti to na glavu i izabrati bilo koji dio svijeta i provozati se onako nabrzaka pol sata, sat sa pogledom na 360 u super rezoluciji, kvaliteti slike,  da bilo bi top. Jer vjerovanto nećemo u svom životu imati priliku proći svaki kutak svijeta.

Ima i sad za klasični monitor, al tko zna šta nosi budučnost, dovoljno da se snimi materijal u 360 sa velikom rezolucijom..

https://videos.kinomap.com/us/watch/6m2bw5

 

 

Ili recimo vani kiša pljušti a ti na sobbu traku za trčanje prošetaš ili otrčiš kroz neku metropolu, prođeš neki planinski lanac do kojeg ti treba vremena i $$$$.

 

U svakom slučaju zanimljiva budućnost nas čeka, sigurno bolja od recimo što ekipa bleji u TV ili mobitele do besvjesti.....

 

Igre sa tim na glavi mogu biti stvarno jedan poseban doživljaj jednog dana.

13 godina
offline
Re: Apple snažno zakoračio u svijet proširene stva
bus kaže...
rjakopec kaže...
Ajar kaže...

sljedeći korak: VR za vožnju i hodanje/trčanje. ne trošite oči! stavite naše tehnološko čudo (ne)viđeno na ludaru, a ostalo obavljaju kamere, pokazujući vam kamo vozite ili hodate ili trčite. čak ne morate ni zažmiriti, kad vam dojadi pogled ili želite spavati! samo isključite vanjske kamere i prepustite se dekadenciji. nije li to fantastičan tehnološki naprdak? 

 Ne, to je strah od svega novog prisutan u svim ljudima u svim vremenim. Ja sam to prvi put vidio dok sam bio u srednjoj školi i dok me prof. uvjeravao da nam računala ne trebaju i da to nikad ničemu neće služiti. 

 

A čuj, realnost i stvarnost ništa ne može zamjeniti, kad si ti osobno na toj lokaciji. Nikakva VR.

 

Ali da bi recimo volio sjesti na sobni bajk navečer recimo staviti to na glavu i izabrati bilo koji dio svijeta i provozati se onako nabrzaka pol sata, sat sa pogledom na 360 u super rezoluciji, kvaliteti slike,  da bilo bi top. Jer vjerovanto nećemo u svom životu imati priliku proći svaki kutak svijeta.

Ima i sad za klasični monitor, al tko zna šta nosi budučnost, dovoljno da se snimi materijal u 360 sa velikom rezolucijom..

https://videos.kinomap.com/us/watch/6m2bw5

 

 

Ili recimo vani kiša pljušti a ti na sobbu traku za trčanje prošetaš ili otrčiš kroz neku metropolu, prođeš neki planinski lanac do kojeg ti treba vremena i $$$$.

 

U svakom slučaju zanimljiva budućnost nas čeka, sigurno bolja od recimo što ekipa bleji u TV ili mobitele do besvjesti.....

 

Igre sa tim na glavi mogu biti stvarno jedan poseban doživljaj jednog dana.

Lijepe želje kolega, ali nekako sumnjam u mogućnosti ostvarivanja istih! 

Konkretno, hodah po Bugarskoj, prelazimo sa jednog vrha prema drugom preko sedla otprilike minimalno 300 metara duljine zračne linije, staza široka za dvije bakse jedna uz drugu, a sa lijeve i desne strane padine preko 300 metara pod kutem opako oštrim! Možeš ti "blejati" lijevo i desno, ali dok staneš nikako u hodu, jer ako promašiš stazu tko će te zaustaviti i ufaćati!? 

 

Poanta, postoje super prirodne ljepote ali "kao" hodati po njima a biti u nekom ravnopodnom objektu, uvjeren sam da bi ste se vrlo brzo polomili, čisto zbog krive percepcije! 

ATJ Lučko
14 godina
offline
Re: Apple snažno zakoračio u svijet proširene stva
ATJLučko kaže...
bus kaže...
rjakopec kaže...
Ajar kaže...

sljedeći korak: VR za vožnju i hodanje/trčanje. ne trošite oči! stavite naše tehnološko čudo (ne)viđeno na ludaru, a ostalo obavljaju kamere, pokazujući vam kamo vozite ili hodate ili trčite. čak ne morate ni zažmiriti, kad vam dojadi pogled ili želite spavati! samo isključite vanjske kamere i prepustite se dekadenciji. nije li to fantastičan tehnološki naprdak? 

 Ne, to je strah od svega novog prisutan u svim ljudima u svim vremenim. Ja sam to prvi put vidio dok sam bio u srednjoj školi i dok me prof. uvjeravao da nam računala ne trebaju i da to nikad ničemu neće služiti. 

 

A čuj, realnost i stvarnost ništa ne može zamjeniti, kad si ti osobno na toj lokaciji. Nikakva VR.

 

Ali da bi recimo volio sjesti na sobni bajk navečer recimo staviti to na glavu i izabrati bilo koji dio svijeta i provozati se onako nabrzaka pol sata, sat sa pogledom na 360 u super rezoluciji, kvaliteti slike,  da bilo bi top. Jer vjerovanto nećemo u svom životu imati priliku proći svaki kutak svijeta.

Ima i sad za klasični monitor, al tko zna šta nosi budučnost, dovoljno da se snimi materijal u 360 sa velikom rezolucijom..

https://videos.kinomap.com/us/watch/6m2bw5

 

 

Ili recimo vani kiša pljušti a ti na sobbu traku za trčanje prošetaš ili otrčiš kroz neku metropolu, prođeš neki planinski lanac do kojeg ti treba vremena i $$$$.

 

U svakom slučaju zanimljiva budućnost nas čeka, sigurno bolja od recimo što ekipa bleji u TV ili mobitele do besvjesti.....

 

Igre sa tim na glavi mogu biti stvarno jedan poseban doživljaj jednog dana.

Lijepe želje kolega, ali nekako sumnjam u mogućnosti ostvarivanja istih! 

Konkretno, hodah po Bugarskoj, prelazimo sa jednog vrha prema drugom preko sedla otprilike minimalno 300 metara duljine zračne linije, staza široka za dvije bakse jedna uz drugu, a sa lijeve i desne strane padine preko 300 metara pod kutem opako oštrim! Možeš ti "blejati" lijevo i desno, ali dok staneš nikako u hodu, jer ako promašiš stazu tko će te zaustaviti i ufaćati!? 

 

Poanta, postoje super prirodne ljepote ali "kao" hodati po njima a biti u nekom ravnopodnom objektu, uvjeren sam da bi ste se vrlo brzo polomili, čisto zbog krive percepcije! 

Moram priznat da nisam skužio šta si mislio pod ostvarivanje mogućnosti? Da se ne može snimiti staza u 360 ili da nećeš moći do doživjeti ovako sa VRom?

 

Iako ima i brojnih drugih primjena, od 3D simulacija igrica, treninga za razne stvari, vrag zna šta će se sve izroditi iz svega toga. Upravljanje brodom, avionom, helikopterom recimo na takvom simulatoru jednog dana.. sjediš u fotelji i sve odrađuješ prolaziš sve scenarije, vremenske prilike i neprilike, čudesa. Vjerovatno će za 5-10 godina to postali normalno kad frafički prikaz bude realističan i kvalitetan.

11 godina
offline
Apple snažno zakoračio u svijet proširene stvarnos

Apple se nada ovome.....

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple snažno zakoračio u svijet proširene stva
bus kaže...
ATJLučko kaže...
bus kaže...
rjakopec kaže...
Ajar kaže...

sljedeći korak: VR za vožnju i hodanje/trčanje. ne trošite oči! stavite naše tehnološko čudo (ne)viđeno na ludaru, a ostalo obavljaju kamere, pokazujući vam kamo vozite ili hodate ili trčite. čak ne morate ni zažmiriti, kad vam dojadi pogled ili želite spavati! samo isključite vanjske kamere i prepustite se dekadenciji. nije li to fantastičan tehnološki naprdak? 

 Ne, to je strah od svega novog prisutan u svim ljudima u svim vremenim. Ja sam to prvi put vidio dok sam bio u srednjoj školi i dok me prof. uvjeravao da nam računala ne trebaju i da to nikad ničemu neće služiti. 

 

A čuj, realnost i stvarnost ništa ne može zamjeniti, kad si ti osobno na toj lokaciji. Nikakva VR.

 

Ali da bi recimo volio sjesti na sobni bajk navečer recimo staviti to na glavu i izabrati bilo koji dio svijeta i provozati se onako nabrzaka pol sata, sat sa pogledom na 360 u super rezoluciji, kvaliteti slike,  da bilo bi top. Jer vjerovanto nećemo u svom životu imati priliku proći svaki kutak svijeta.

Ima i sad za klasični monitor, al tko zna šta nosi budučnost, dovoljno da se snimi materijal u 360 sa velikom rezolucijom..

https://videos.kinomap.com/us/watch/6m2bw5

 

 

Ili recimo vani kiša pljušti a ti na sobbu traku za trčanje prošetaš ili otrčiš kroz neku metropolu, prođeš neki planinski lanac do kojeg ti treba vremena i $$$$.

 

U svakom slučaju zanimljiva budućnost nas čeka, sigurno bolja od recimo što ekipa bleji u TV ili mobitele do besvjesti.....

 

Igre sa tim na glavi mogu biti stvarno jedan poseban doživljaj jednog dana.

Lijepe želje kolega, ali nekako sumnjam u mogućnosti ostvarivanja istih! 

Konkretno, hodah po Bugarskoj, prelazimo sa jednog vrha prema drugom preko sedla otprilike minimalno 300 metara duljine zračne linije, staza široka za dvije bakse jedna uz drugu, a sa lijeve i desne strane padine preko 300 metara pod kutem opako oštrim! Možeš ti "blejati" lijevo i desno, ali dok staneš nikako u hodu, jer ako promašiš stazu tko će te zaustaviti i ufaćati!? 

 

Poanta, postoje super prirodne ljepote ali "kao" hodati po njima a biti u nekom ravnopodnom objektu, uvjeren sam da bi ste se vrlo brzo polomili, čisto zbog krive percepcije! 

Moram priznat da nisam skužio šta si mislio pod ostvarivanje mogućnosti? Da se ne može snimiti staza u 360 ili da nećeš moći do doživjeti ovako sa VRom?

 

Iako ima i brojnih drugih primjena, od 3D simulacija igrica, treninga za razne stvari, vrag zna šta će se sve izroditi iz svega toga. Upravljanje brodom, avionom, helikopterom recimo na takvom simulatoru jednog dana.. sjediš u fotelji i sve odrađuješ prolaziš sve scenarije, vremenske prilike i neprilike, čudesa. Vjerovatno će za 5-10 godina to postali normalno kad frafički prikaz bude realističan i kvalitetan.

Uvijek postoji kupac za robu, to je neminovna istina, ali pokoji puta on biva uvjetovano i profiliran, uvjetovan čak. 
Znači kod mene postoje najmanje tri parametra, planinar, slikam profi kamerom i uređujem slike, a 3D ili neki 360' panoramski vidik (istina softwareski uređeno) moguće bi bili još neki parametri. 

Ovo sve kolega što ste vi pobrojali je skorom total uber nečijih privatnih potreba, pa makar bile to simulacije igrica ili leta borbenim zrakoplovom, ne kažem da nije uporabno savršena ideja, ali dosta nategnuto?! Vjerujem da bi trebalo podosta resursa za sponzoriranje ili donacije!  

Kada se sjetim perioda od 1997 godine pa sve do nekih 2005 godine, dok sam iščekivao svaki mjesec novi broj mobil mjesečnika, pa vidiš sliku svojeg budućeg novog mobilnog teleta na naslovnici i svršavaš, ovo je najava za ubijanje svake želje za saznanjem što će se možda moguće realizirati za deset godina. 
Ako bude sve donekle kako se šika, budem uzeo iPhone 16 Ultra, i ne vjerujem da ću imati minimalno 6 godina za nešto drugo, novo, bolje! 

Apropos Cukrenog, dao je izjavu da su oni kao puno jeftiniji, fizički lakši, ..., budemo do 2030 godine, valjda vidjeli kud je priča otišla, skrenula, u kojem smjeru?!?! 

ATJ Lučko
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice