Apple ubilježio rekordne prihode, ali dobit i prod

poruka: 12
|
čitano: 4.171
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple ubilježio rekordne prihode, ali dobit i prod".
16 godina
offline
Apple ubilježio rekordne prihode, ali dobit i prod

Telefoni ce se sve manje i manje prodavati, to je logicno. Toga su i oni svijesni, zato sad najvise ulazu u usluge. Ipak su oni jedini koji daju najduzu podrsku za uredjaje. Kao primjer iPhone SE koji je izasao 2016, i ove godine ce dobiti iOS 13 podrsku, sto znaci jos jednu godinu rada bez problema. I ko bi onda opet uzeo novi telefon?

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2019 14:05 (Adin).
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple ubilježio rekordne prihode, ali dobit i
Dead kaže...

 Veliku večinu mogućnosti koje današnji uređaji imaju ionako malo tko koristi.

 istina, ali ih mora platiti (iako tehnološki nije nikakav problem prodavati osnovne verzije s opcijama dodavanja prema potrebi). kao što obećah mnogo puta, marketingaši će mi prvi pred zid. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 2 hvala 0
14 godina
offline
Apple ubilježio rekordne prihode, ali dobit i prod

Uspoređivati iPhone s Androidom je kao uspoređivati jednu marku nekog automobila s cijelom auto industrijom, besmisleno.
Što se rezultata tiče, Apple se uspio izvući iz okova iPhonea. Zadnjih 10 godina iPhone je bio glavni nositelj dobiti i vukao je skoro cijeli Apple, ali uspješno su se tome othrvali i lagano počinju ravnomjerno raspoređivati prihode između iPhonea, "ostalog" (AirPods, Apple Watch, periferija), servisa, iPada i Macova. Idućih 5 godina Apple će sigurno ploviti što se prihoda i dobiti tiče. Tko ima viška love još uvijek bi mu bilo dobro uložiti ih u Apple dionice.

 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Apple ubilježio rekordne prihode, ali dobit i prod

Nema zime za jabuku, vratiti će se oni 2020/21 (ako je vjerovati glasinama) kada napokon maknu onaj glupi notch, stave čitač otiska prsta preko cijelog ekrana, ubace usb-c i porade na noćnim fotografijama. Još kada dodamo 120herca ekran, manji model mobitela 5.4" itd...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Apple ubilježio rekordne prihode, ali dobit i
devotion kaže...

Uspoređivati iPhone s Androidom je kao uspoređivati jednu marku nekog automobila s cijelom auto industrijom, besmisleno.
Što se rezultata tiče, Apple se uspio izvući iz okova iPhonea. Zadnjih 10 godina iPhone je bio glavni nositelj dobiti i vukao je skoro cijeli Apple, ali uspješno su se tome othrvali i lagano počinju ravnomjerno raspoređivati prihode između iPhonea, "ostalog" (AirPods, Apple Watch, periferija), servisa, iPada i Macova. Idućih 5 godina Apple će sigurno ploviti što se prihoda i dobiti tiče. Tko ima viška love još uvijek bi mu bilo dobro uložiti ih u Apple dionice.

Jebeš kompaniju koja isplačuje dividendu. Nema se ideja, ne zna se gdje investirat, pa ajde da isplatimo dividendu. Dok je Jobs vlada nije bilo dividendi. Tada se znalo i imalo gdje uložit i bez dividende. 

 

Na slici crveno je novac na računu (FCF - Free Cash Flow), a plavo dividenda. Primjetite nagli porast FCF i dividende od 2012. Jobs je umro 2011.

42
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2019 17:13 (markoBT).
8 godina
offline
Apple ubilježio rekordne prihode, ali dobit i prod

Umjesto komentara, sugestija: pogledajte odličnu trash komediju Iron Sky 2 (2019)
(hint: nova religija - Jobsism )

 

Original je lud, ali ovo je vrh.

 
1 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple ubilježio rekordne prihode, ali dobit i
Ima jedan dobar youtube kanal: front page tech.
Covjek daje dobre prognoze o buducim trendovima. Za primjer: mjesecima prije izlaska trenutne generacije je rekao da je najprodavaniji iphone biti non OLED. I nakon sluzbenog predstavljanja i dalje je to tvrdio dok su ga drugi prozivali i rekli da je ce XR biti novi iPhone 5c.
Trenutno tvrdi da ce Apple otici kompletno portless prije nego ce staviti USB-C umjesto lightning na iphone.

Sto se tice notcha: nece ga jos maknuti. To im je trenutno najbolji feature. Ali suska se da ce dodatni fingerprint scan ispod zaslona.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple ubilježio rekordne prihode, ali dobit i
Isprike na tipfelerima. Pisem na mobu.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple ubilježio rekordne prihode, ali dobit i
Adin kaže...

Telefoni ce se sve manje i manje prodavati, to je logicno. Toga su i oni svijesni, zato sad najvise ulazu u usluge. Ipak su oni jedini koji daju najduzu podrsku za uredjaje. Kao primjer iPhone SE koji je izasao 2016, i ove godine ce dobiti iOS 13 podrsku, sto znaci jos jednu godinu rada bez problema. I ko bi onda opet uzeo novi telefon?

 Znači dođeš ovdje i mrtav hladan smrtno ozbiljan izjaviš da telefon koji nema najnoviji update ne radi bez problema? Šta se desi telefonu kad vidi da nije dobio najnoviji update? Padne u depresiju i izvrši harakiri? A i appleovi updateovi su poznati kao bezgrešni i svi rade iz prve pa izdaju nekoliko ispravaka u par dana...

Ne znam bili se smijao ili plakao kad ovakve nebuloze pročitam.... 

5 godina
offline
Re: Apple ubilježio rekordne prihode, ali dobit i
Xiaomi kaže...

Nema zime za jabuku, vratiti će se oni 2020/21 (ako je vjerovati glasinama) kada napokon maknu onaj glupi notch, stave čitač otiska prsta preko cijelog ekrana, ubace usb-c i porade na noćnim fotografijama. Još kada dodamo 120herca ekran, manji model mobitela 5.4" itd...

 Znaci mozda ce 2020 ili 2021 zvacnio uci u tehnolosku 2019 godinu? S obzirom da je apple u pitanju i nije tako lose.... 1 do 2 godine iza konkurencije....

13 godina
offline
Re: Apple ubilježio rekordne prihode, ali dobit i
Posmatrač kaže...
Xiaomi kaže...

Nema zime za jabuku, vratiti će se oni 2020/21 (ako je vjerovati glasinama) kada napokon maknu onaj glupi notch, stave čitač otiska prsta preko cijelog ekrana, ubace usb-c i porade na noćnim fotografijama. Još kada dodamo 120herca ekran, manji model mobitela 5.4" itd...

 Znaci mozda ce 2020 ili 2021 zvacnio uci u tehnolosku 2019 godinu? S obzirom da je apple u pitanju i nije tako lose.... 1 do 2 godine iza konkurencije....

U vašim očima kolega možda su i trinaest godina iza androida, ali MENI OSOBNO, to ništa ne predstavlja 

U mojim okicama, problem je pak sa androidom kada čitam koliko ekipa traži veću bakteriju za još dulji SOT, od recimo tjedan dana?! 

Neki android mobilni gadgeti su dizajnerski, tako tako dizajnirani, ali obzirom na brend verzija XY OS-a se meni ne dopada, i detalji koji njega čine, i onda išći nešto što ti je dobro?! 

ATJ Lučko
15 godina
neaktivan
offline
Apple ubilježio rekordne prihode, ali dobit i prod

A ništa, još ću se malo strpiti do SE-a dvojke jedinica je i dalje jedan od najboljih mobitela u Apple ponudi. Zašto? Zato jer:

 

1) dimenzije: vraća me u vremena kad je još mobitel mogao stati u džep od hlača ili košulje

2) updejtovi redovito stižu, a uređaj preko 3 godine star, još kad dođe iOS 13, milina

3) za prosječnog korisnika, sasvim ok mobitel, fluidan u korištenju, kamera solidna, cijena pristupačna.

 

Eh sad, ja sam možda izuzetak pa ne kupujem mobitel da mi odvali najjači rezultat na geekbenchu i što usput ne igram mobilne igre , pa nisam ciljana skupina korisnika kod marketing kampanja.  Ali ako SE 2 stvarno dođe na tržište, to bi tek mogao biti bum koji će nadoknaditi sve trenutne padove prodaje. Živi bili pa vidjeli!

Why so serious?
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice