ASRock X399 Fatal1ty Professional - Povoljnije do

poruka: 9
|
čitano: 3.175
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ASRock X399 Fatal1ty Professional - Povoljnije do ".
16 godina
offline
ASRock X399 Fatal1ty Professional - Povoljnije do

Kako vam izgledaju MSI-eve ploce  Carbon i SLI Plus verzije koje stoje 2670.- kn i 2310.- kn ? Imata iskustva mozda? Jesu li oni nesto losije po deaturisima?

 

Ima nas ljudi koji radimo na starim tastaturama, pa dobro nam dode par euricha u dzep, necemo morati kupovati adaptere.  Inace, clanak je furanje reklame za gejmere, malo nelogicno. ali ko ima novaca, nece mu smetati nista u nabavci ovoga.

Svasta ,,,,

Svako dobro

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.10.2017 0:43 (Jebodiah).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
ASRock X399 Fatal1ty Professional - Povoljnije do

Vrlo dobra ploča samo mi nije jasan toliki izlet sa 3 Lan konektora što prvi puta vidim na jednoj matičnoj ploči,ali očito ASRock sa navedenom pločom cilja na naprednije mrežne klijente odnosno korisnike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: ASRock X399 Fatal1ty Professional - Povoljnije
Jebodiah kaže...

A kako vam izgleda MSI-eve ploce  Carbon i SLI Plus verzije koje stoje 2670.- kn i 2310.- kn ? Imata iskustva mozda?

Uocio sam da su najjeftniji ali ne bih znao kakve su kvalitete, mada moram priznati da nisam vican vjerovati ovom portalu. posto sam gastarbajter, pa ne igra ulogu... ali svejedno pitam.

 

smatram da je dobro sto i dalje ima PS/2 utora.

Bilo je davno prije pokusaja doslovce ih izbaciti. ako se ne varam bili su to DFI Fatality serije i jos neki .. davno i eto ..... i dan danas stavljaju.

iz vlastitog  iskuszva. kod nekog frenda nisam mogao uci u Bios kad su K,M bili na USB spojeni... znaci postoji vjerojatnost da vam nece prepoznati periferiju.

A drugo, posjedujem 17 god Logitech Cordless Desktop Pro, i na PS/2 spojen. Do kraja zivota cu ostati na ovu tastaturu ako Bog da, pa neka i na MBO bude makar jedan PS/2.

A ne mi ti, Denise pisati da je nepotreban, za korisnike koji ce imati Threadrepperm. Hej Halo,  to je CPU u domeni workstation, gdje ljudi dugo godina rade i dalje na staroj ljubav tastaturi, Ne brini, reklama tvoja ne prolazi da je ovo za gejmere jer smo toliko situirani da ih mozemo kupovati samo radi igranja i benchanja,  pa shodno tome imati i mehanicku tastaturu iluminiranu i crne boje i cijelu gaming  repertoar periferija, da bismo se osjecali gejmerski upotpuljeni.

Za moj ukus pretjerujes, ali i dalje cu te slusati i citati.

 

Svasta ,,,,

Svako dobro

 

 

Ja stvarno imam problema čitajuči tvoje textove, daj malo to sredi prije objave :)

A PS/2 je stvarno nepotreban na takvoj ploči, moje mišljenje.

 

15 godina
offline
Re: ASRock X399 Fatal1ty Professional - Povoljnije
3n3m1 kaže...

..cilja na naprednije mrežne klijente odnosno korisnike.

 -gejmere. Inače mrežna kartica ako je potrebna, doda se. Ovo je samo nakrcano 'bezbrojnim' fičerima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: ASRock X399 Fatal1ty Professional - Povoljnije
mGT kaže...
Jebodia

 ...........

 

Ja stvarno imam problema čitajuči tvoje textove, daj malo to sredi prije objave :)

A PS/2 je stvarno nepotreban na takvoj ploči, moje mišljenje.

 

 Ma imas  pravo

15 godina
offline
Re: ASRock X399 Fatal1ty Professional - Povoljnije
Zar jos nije izmišljen usb-ps2 adapter?
16 godina
offline
Re: ASRock X399 Fatal1ty Professional - Povoljnije
bik kaže...
Zar jos nije izmišljen usb-ps2 adapter?

 ima ih odavna, otkad su davno pokusavali nametnuri standard I/O  bez PS/2.

6 godina
neaktivan
offline
ASRock X399 Fatal1ty Professional - Povoljnije do

Dodatne opcije na tipkovnici ne funkcioniraju preko PS2-USB adaptera koje su ovisne od softvera, recimo kod Logitecha F i ekstra tipke ili makroi.

Eto, meni PS2 još treba jer je tipkovnica odlična, samo je PS2:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ASRock X399 Fatal1ty Professional - Povoljnije
Cinho kaže...

Dodatne opcije na tipkovnici ne funkcioniraju preko PS2-USB adaptera koje su ovisne od softvera, recimo kod Logitecha F i ekstra tipke ili makroi.

Eto, meni PS2 još treba jer je tipkovnica odlična, samo je PS2:)

 soft nema veze s fizičkim radom.. sve tipke rade jednako (sporedno što bez OSa/aplikacije ne može npr macro).

- svaki bios od pojave usb uređaja podržava rad, razlika je samo što postoje opcije i automatika, dok se ps2 emulacija preko usba odnosi samo na 'DOS' tj radi u BIOSu/POSTu, mora raditi svaka tipkovnica (i miš) do boota OSa ili installera kad to preuzima drugi OS ako ima driver ili korsiti biosovu emulaciju (koja služi upravo tome).

-adapter s tim nema veze, tj konkretno je npr logiteč dolazio s adapterom, to radi, drugi miš ili drugi adapter možda radi, .. razlika koju treba uočiti, jedno (sigurno) radi, drugo možda. To je zapravo stvar firmwarea miša.

 (edit) +

opcija emulacije za DOS je defaultno isključena, jer je nepotrebna, osim kod instalacije ako već postoji OS (jer se pretpostavka OS odmah boota i ne stižemo ništa drugo ili odabrati drugi medij).

Kad bi emulacija bila stalo uključena, tad bi to ometalo normalan OSovski driver (i installer ga ima, jer sve/HW, radi isključivo kroz driver). Zato je ugl isključeno, višak osim kad je potreban.

 

sažetak: :)

-svaki BIOS (recimo desetak godina unazad) podržava direktno korištenje usb tipkovnice. Ako tipkovnica ne radi, problem je u nekoj postavci, npr fastboot/hybernacija.. bilo što takvog, pa i kašnjenje inicijalizacije VGA ili monitora.. jer tad u prvih par sekundi, kad bi tipke radile, ako nema slike, korisnik to ne zna, ne vidi.. i zakasni. Drugi problem je defaultna postavka multimedijalnih-Ftipki, ako F8 nije F8 nego štajaznam 'browser'.. tad se ništa ne dešava, jer je pritisnuta 'pogrešna' tipka. Tad treba promijeniti mod tipkovnice (opet može biti problem prebrzo paljenje, prektatko vrijeme.. ali to niej stvarni problem, radi, kompatibilno je..). .. pa tako da ponekad se mora 'loviti' nekoliko puta. Nikakav stvarni problem, osim, dok se ne podesi BIOS, praktičnije je odspojiti disk (eliminira se boot, ubrza se ono što želimo, ulazak u BIOS), + ovisno o automatici-predviđeno za neku mbo, npr da se nakon reseta/clrcmos i sl. automatski ponudi ulazak u bios i sl.

Prva stvar je točno znati koja tipka je za konkretnu MBO, piše u RTFMu ili google. Nakon tog, dovoljno brzo je pritisnuti, ali ne držati (nije dozvoljeno), nego tapkati... ili može se koristiti pauza, isključiti logo-slika tj prikazivati poruke POSTa itd. (jer tamo piše sve, pa i tipka za boot-bios opcije, npr ulazak u bios f10-11.. ili qbm..), pauzirano se može nastaviti enterom..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.10.2017 15:51 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice