Assassin's Creed Unity besplatan i Ubisoft donira

poruka: 97
|
čitano: 16.266
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Assassin's Creed Unity besplatan i Ubisoft donira ".
14 godina
offline
Assassin's Creed Unity besplatan i Ubisoft donira

Skinuo sam Assasins creed Unity i odusevljen sam igrom! Sjajna je i odlicno ispolirana jer citam da 2014 pri izlasku je bila puna bugova. Super prica, radnja, cijeli svijet! Toliko je prostrano te radnja ne mora ici linearno da imam dojam da igram mmorpg.

 

Toliko sam se odusevio da sam već kupio idući nastavak Syndicate.

 

Ovo je odličan potez Ubisofta: da li besplatno igru s kojoj su napravili hype ekipi koja nikad nije igrala i navukli ih na jos!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Assassin's Creed Unity besplatan i Ubisoft donira

mene muči upravljanje i nije toliko slobodan svijet kao prvi AC... već sam zapeo na prvom dijelu, pentranje po onim skelama oko zamka...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Assassin's Creed Unity besplatan i Ubisoft don

U početku mi je trebalo da se naviknem na navigiranje, sada pentranje ide normalno.. Ovo mi je prvi AC pa ne znam kako je bilo prije. Uglavnom oduševljen sam svijetom, atmosferom i detaljima!

16 godina
offline
Assassin's Creed Unity besplatan i Ubisoft donira

Kretanje traži malo navikavanja, ali bi trebalo da se brzo snađeš. Iako su pomalo pokušavali u svakom nastavku, mislim da je glavni lik bio "najupravljiviji" negde u Brotherhoodu.

 

Što se tiče "otvorenosti", nešto nalik svetoj zemlji nema ni jedan nastavak između prvog AC-a i Originsa, no Pariz je ogroman i može se po njemu kretati prilično slobodno.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Assassin's Creed Unity besplatan i Ubisoft don

U kojem je nastavlu sveta zemlja? Koliko sam citao tek od Unityja pa nadalje glavni lik radi parkour po gradama?

6 godina
protjeran
offline
Re: Assassin's Creed Unity besplatan i Ubisoft don
Yvan kaže...

U kojem je nastavlu sveta zemlja? Koliko sam citao tek od Unityja pa nadalje glavni lik radi parkour po gradama?

 U prvom (koji je ujedno najlošiji, ne zbog priče već zbog ubitačne repetitivnosti).

16 godina
offline
Re: Assassin's Creed Unity besplatan i Ubisoft don
Yvan kaže...

U kojem je nastavlu sveta zemlja? Koliko sam citao tek od Unityja pa nadalje glavni lik radi parkour po gradama?

 Sveta zemlja je u prvom, koji ti može biti i najbolji i najslabiji od svih (mada meni dobre strane lako odnose prevagu nad slabostima). Parkour ide od prvog dela. U nekima od nastavaka koji su prethodili Unityju je na njemu manje bio naglasak (AC III i AC IV), no u svim prethodnima je jedan od ključnih elemenata igre.

 

U prvom delu postoje određena ograničenja u mehanici - postoje stvari koje tvoj lik ume u svim kasnijim nastavcima, a koje u prvom ne ume. Ovo može da bude frustrirajuće pri vraćanju na prvi sa kasnijih delova, no ja se vrlo brzo saživim sa likom i počnem da razmišljam u okviru parametara igre, tako da je taj problem u mom slučaju vrlo kratkotrajan. Takođe, ne postoji skill tree - određeni broj novih vrsta oružja i poteza se otključava sa napretkom kroz priču i to je to (IMO ovo i nije neka mana).

 

Takođe postoji određena repetitivnost, u smislu da glavninu igre čini niz vrlo slično strukturiranih misija, poput petlje koja se ponavlja. Naravno, u svakom prolazu su određeni parametri drugačiji (druge lokacije, likovi...) i prvi prolaz kroz tu "petlju" ti je fenomenalan i vrlo si srećan što ćeš upravo ponovo krenuti u nešto slično, otkriti novi grad, nove likove itd. To oduševljenje drži određeni broj prolaza, no u nekom momentu postaje malo zamorno. Osim toga, u okviru svakog prolaza imaš nekoliko "pripremnih zadataka" od kojih moraš završiti određeni broj da bi mogao da nastaviš na glavnu misiju. Kroz celu igru, tih pomoćnih zadataka ima pedesetak, a različitih tipova misija ima... možda oko deset, tako da ćeš svaki tip misije (uključujući i one koji te nerviraju) proći po 5-6 puta. Ovo iz perspektive nekih kasnijih AC-ova i nije puno , ali je u to vreme bio minus.

 

Elem, dobre stvari... Sve ostalo! Samo vreme i mesto radnje - sveta zemlja, III krstaški rat, Ričard Lavlje Srce, Saladin i istorijski Assassini (Hašišini) iz Masyafa. Konstantno ćeš, u zavisnosti od toga gde se nalaziš i na koju vojsku naiđeš, čuti oko sebe različite jezike. Arhitektura i nošnje su najvećim delom tačne. Kompletna atmosfera je fenomenalna, soundtrack je odličan, a i vizualno meni igra i danas izgleda lepo. Svaki grad je različit, ima drugačiju atmosfetu, izgled... Pri tom imaš vremena da uživaš u svemu tome jer te igra ne bombarduje beskrajnim side questovima kao u nekim kasnijim nastavcima. Takođe, kroz igru nailaziš na niz izuzetno živopisnih likova, koji su uvek nešto više nego što se čini na prvi pogled. Priča (obe priče) je izuzetno dobra i otkriva se deo po deo i zahvaljujući tome će uvek biti nešto što vuče napred, čak i kada ona pomenuta repetitivnost počne da se oseća (uzgred, finale je sve samo ne dosadno!). Prostranstvo koje se nalazi između gradova nije baš ogromno, ali je dovoljno veliko da se u njemu smeste i brda i klanci i priobalni predeli, sela, antičke ruševine i razne vojske. Nivo interaktivnosti sa svetom je nešto ograničeniji nego u Unityju, no opet je sve vrlo živo i stvarno.

 

Ukupno, AC (prvi) je meni verovatno najdraža igra koju sam odigrao, završio sam je nekoliko puta i već neko vreme me vuče da je ponovo prođem (tu pomaže i što nije predugačka; kroz nasnije nastavke, igre su vremenom postajale sve duže i duže, no mahom zahvaljujući gomilama side questova, čiji je kvalitet jako varirao od nastavka do nastavka). 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 12:24 (Ivan(4)).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice