Asus predstavio nove perolake ZenBookove i VivoBoo

poruka: 4
|
čitano: 1.378
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Asus predstavio nove perolake ZenBookove i VivoBoo".
15 godina
offline
Asus predstavio nove perolake ZenBookove i VivoBoo

Ja već oko mjesec dana posjedujem taj 14" laptop i mogu reći da je ludilo! Tanki rubovi su mrak stvar. Kvaliteta slike je izvrsna, vidljiv iz svih kuteva. Te dvije stvari na jeftinijim modelima možeš samo sanjati.

Također je i brz. Zvuk je dobar, fora je da su zvučnici prema dolje pa se odbija zvuk od stola.

Tipke su dobre, dobar osjećaj tipkanja. Aluminij, premium osjećaj. Stane ti u ruksak ili futrolu bez problema, a ekran veliki, nevjerojatno.

Samo 1.2kg. Puni se iznimno brzo, ispod 1h od prazne do pune baterije.

Još jedna VRLO praktična i kul stvar: na gornjem tankom crnom rubu ekrana uspjeli su staviti kameru plus infrared kameru tj nešto što vidi i u mraku i otključava ti windowse kad vidi tvoju facu, makar mrkli mrak bio. Nema utipkavanja passworda, samo se pokažeš prije da te zapamti. Jako praktično jer trebaš više puta dnevno.

Sve u svemu, mrak laptop, ljubimac kojeg ne bih mijenjao ni za koji drugi, jer iskreno boljeg nisam vidio.

 

Mane:

- tipke home/end/pgup/pgdn NISU izdvojene zasebno, vrlo nepraktično

- iako ima USB tip C, kroz njega ne radi punjenje, nego ga možeš puniti isključivo priloženim punječem

- nema mjesto za dodatni M2 disk. Kućište nisam uspio ni otvoriti da provjerim, ali po specki nema mjesta za 2 SSD-a

- nema LAN, pa ćeš uglavnom koristiti Wifi koji je za kopiranje velikih datoteka 10x sporiji od žice (10 MBajta/s dok kroz žicu/LAN ide 100 MBajta/s). Doduše, dobiješ USB to LAN adapter pa pičiš.

- Samo 2 klasična USB porta. Jedan zauzme bežični logitech onaj unify maleni usb receiver za miš i tipkovnicu, i ostane ti samo 1 USB! Doduše, tu je USB-C, ali danas slabo išta imaš u to uštekati. Znači kupit ćeš USB-C hub koji ima i LAN gigabitni i to sam i napravio. Ali sam se zeznuo jer sam uzeo da ima i HDMI out, a to ne radi. Laptop već ionako ima HDMI out, pa je glupo platit skuplji hub kad hdmi out ne bude radio ionako. Ovaj sam uzeo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 23:37 (Keso).
 
3 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: Asus predstavio nove perolake ZenBookove i Viv

Koji točno model imaš i gdje si ga kupio?

15 godina
offline
Re: Asus predstavio nove perolake ZenBookove i Viv

Asus ux433fa, 8GB RAM, i5 8265U (4cores x 3.9GHz turbo, 8 logical cores), M2 SSD 256GB, Win10 Home (na žalost nije Pro pa ništa od HyperV).

Naletio sam na neki popust i dobio za 6400kn s PDV-om. Sad je 7200KN, u ekupi.

To je ovaj, izbliza:

 

Postoji jača varijanta, 16GB RAM, i7, nemampojmakolko SSD-a, Win10 Pro, ali je osjetno skuplji, iznad mog budžeta.

 

Ovaj lik ga je uspio otvoriti i kaže da može "replace NVMe SSD", ali ja vidim prazan M2 utor pa bi po logici trebao moći dodati, a ne zamijeniti ssd.

 

Evo još malo da pasete oči:

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 23:44 (Keso).
12 godina
offline
Re: Asus predstavio nove perolake ZenBookove i Viv
Najveći nedostatak za mene je što ne podržava punjenje preko USB C porta. Kod takvih ultrabookova bi to morao postati standard. Lijepo si uzmeš PD PowerBank ili dva u torbu u zaboravis na strujnu mrežu. Zasad je taj način punjenja rezerviran samo za najvišu klasu.

Još bi bilo zgodno da ima touch display.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice