Asus ROG Strix SCAR II GL704GW-EV001T - Gamerski j

poruka: 11
|
čitano: 4.750
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Asus ROG Strix SCAR II GL704GW-EV001T - Gamerski j".
15 godina
offline
Asus ROG Strix SCAR II GL704GW-EV001T - Gamerski j

dvadeset tisuća tvorova za ovo?! isukrste ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Asus ROG Strix SCAR II GL704GW-EV001T - Gamerski j

Svake godine nesto novo pa nabiju cijene, a bas me zanima temperatura u full loadu osobito tog 12 thread procesora...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Asus ROG Strix SCAR II GL704GW-EV001T - Gamers
MGloc kaže...

Svake godine nesto novo pa nabiju cijene, a bas me zanima temperatura u full loadu osobito tog 12 thread procesora...

 isti procesor se može naći u laptopima od 7000 kn, baš si tražim jednog takvog ovih dana

12 godina
offline
Re: Asus ROG Strix SCAR II GL704GW-EV001T - Gamers

Da, dobro ti ne trazis specificno za igre sto bi ti moglo ici u korist ali kada cpu i gpu rade na full load temperatura CPU ce se podic na 90C ako ne i vise.Ja sam svoga under voltao -100mV na core i cache i clock podesio na sve 4 jezgre max 3,1ghz stavio Kryonaut pastu na CPU i GPU sada u Tomb radieru radi na 83C, inace da to nisam napravio radio bi na 90C vise manje...Vise ga ne mogu undervoltat jer mi se inace smrzava.Imao sam i MSI sa i7 4720hq taj je bio jos goriji njega nisam mogao drzat ispod 85C osim kada bi iskljucio turbo boost.Ne mogu od laptopa ocekivat neke extra performanse ali jbg mobilnost mi je vrlo vazna.Naravno nemaju svi laptopi isto hladenje ali malo koji imaju kvalitetno a to je ono najbitnije jer nikome nije u interesu da rikne maticna iako intel tvrdi da njihov cpu ima dopustenu temperaturu do 90C.A i kada dostignes 90c onda pocne throttle tako da se izbjegnu problemi a tad gubis na performansama za koje si ti platio.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ROG Strix SCAR II GL704GW-EV001T - Gamers
Ajar kaže...

dvadeset tisuća tvorova za ovo?! isukrste ... 

 nije ništa skupo nego mi nemamo para

5 godina
offline
Asus ROG Strix SCAR II GL704GW-EV001T - Gamerski j

Malo preskup laptop za mene koji sam "lak na okidacu". Jedna losija partija i ode 20 kila kuna niz vjetar

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Asus ROG Strix SCAR II GL704GW-EV001T - Gamers
MGloc kaže...

Svake godine nesto novo pa nabiju cijene, a bas me zanima temperatura u full loadu osobito tog 12 thread procesora...

Možda nije loša ideja da pročitaš članak prije nego što ga komentiraš  #pr0tip 

16 godina
moderator
offline
Re: Asus ROG Strix SCAR II GL704GW-EV001T - Gamers
MGloc kaže...

Da, dobro ti ne trazis specificno za igre sto bi ti moglo ici u korist ali kada cpu i gpu rade na full load temperatura CPU ce se podic na 90C ako ne i vise.Ja sam svoga under voltao -100mV na core i cache i clock podesio na sve 4 jezgre max 3,1ghz stavio Kryonaut pastu na CPU i GPU sada u Tomb radieru radi na 83C, inace da to nisam napravio radio bi na 90C vise manje...Vise ga ne mogu undervoltat jer mi se inace smrzava.Imao sam i MSI sa i7 4720hq taj je bio jos goriji njega nisam mogao drzat ispod 85C osim kada bi iskljucio turbo boost.Ne mogu od laptopa ocekivat neke extra performanse ali jbg mobilnost mi je vrlo vazna.Naravno nemaju svi laptopi isto hladenje ali malo koji imaju kvalitetno a to je ono najbitnije jer nikome nije u interesu da rikne maticna iako intel tvrdi da njihov cpu ima dopustenu temperaturu do 90C.A i kada dostignes 90c onda pocne throttle tako da se izbjegnu problemi a tad gubis na performansama za koje si ti platio.

 Veliju dečki iz Intela da je maks temperatura 100 °C - TJUNCTION100°C

 

Što te briga kolika je temperatura procesora ako procesor ne smanjuje brzinu niti je laptop vruć? Ne znam koji točno procesor imaš, ali ako si mu ograničavao radni takt koji je onda smisao kupovine tako brzog procesora? Tako si mogao kupiti i jeftiniji uređaj i dobiti iste performanse. 

 

SCAR II ne throttla pod opterećenjem, za razliku od SCAR-a prve generacije koji je malo throttlao kad su mu sve jezgre bile konstantno opterećene. 

Nije realno očekivati niske temperature u laptopima jer je hlađenje zbog gabarita uređaja puno slabije nego na stolnim PC-jevima. Doduše, imaš i laptope gdje je hlađenje složeno bolje, ali nauštrb dimenzija uređaja. 

 

Evo imaš recimo ovu mrcinu od skoro 4 kg u kojoj je stolni procesor od 65 W. 

12 godina
offline
Asus ROG Strix SCAR II GL704GW-EV001T - Gamerski j

Ja sam pisao za moj 7700HQ da je 90C a 8750h je 100C samo nisam siguran koliko ce dugo potrajat laptop koji radi na 90C.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Asus ROG Strix SCAR II GL704GW-EV001T - Gamerski j

Odličan laptop čije su performanse i mogućnosti proširivanja u samome vrhu .. ali problem zagrijavanja postaje sve veći i kod desktop PC-a pa se postavlja pitanje koliko često ga je potrebno otvarati zbog čišćenja i koliko dugo isti može izdržati pri zahtjevnim igrama ili nekom drugom intenzivnom radu koji opterećuje i CPU i GPU istovremeno a toplina unutar kučišta postaje i neprijatelj ugrađene baterije koja je ovdje valjda ionako tek zbog osnovnih zadaća korištenja istoga .. :(

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2019 14:55 (W2000).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Asus ROG Strix SCAR II GL704GW-EV001T - Gamerski j

U državi gdje prosječni automobil u Slavoniji vrijedi 5000 kn i star je 15+ godina imamo priliku kupiti laptop za 20 000 kuna.
Pozdrav klincima koji su dobili za 18. rođendan novi sportski BMW i stan u Zagrebu. Uživajte i u ovom laptopu.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice