Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…

poruka: 29
|
čitano: 5.565
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…".
7 godina
offline
Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…

single rail al bitno da ima rgb

Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
dabar_solta_V2 kaže...

single rail al bitno da ima rgb

 Može objašnjenje u vezi single rail napajanja? Pa godinama su se rješavali multi rail konfiguracije napajanja u korist samo jednog raila.

14 godina
protjeran
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
dabar_solta_V2 kaže...

single rail al bitno da ima rgb

Zasto je problem sta je single rail? Problem bi bio da je multi rail bez opcije prebacivanja na single. 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
dabar_solta_V2 kaže...

single rail al bitno da ima rgb

 ? Godinama se borimo za single rail napajanja...

ansha kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

single rail al bitno da ima rgb

Zasto je problem sta je single rail? Problem bi bio da je multi rail bez opcije prebacivanja na single. 

 Tako je, ja danas ne bih ni pogledao multi rail napajanje.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…

kad je napajanje od 400w naravno da je bolje single rail, kad je napajanje od 1200w single rail ni ocp nema smisla a u probleme filtriranja ne ulazim.

uostalom zašto nebi pitanje bilo zašto je bolje single rail na 1200w pa objasnite lipo jer meni nije jasno zašto je bolje da nema limita i zašto je bolje da je svaki potrošać na istom railu iako je i multi slićno al ima bar malo bolje filtriranje..

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
dabar_solta_V2 kaže...

kad je napajanje od 400w naravno da je bolje single rail, kad je napajanje od 1200w single rail ni ocp nema smisla a u probleme filtriranja ne ulazim.

uostalom zašto nebi pitanje bilo zašto je bolje single rail na 1200w pa objasnite lipo jer meni nije jasno zašto je bolje da nema limita i zašto je bolje da je svaki potrošać na istom railu iako je i multi slićno al ima bar malo bolje filtriranje..

 Jer ne moraš razmišljati o raspodjeli snage po railovima, šta ide na procesor, šta na grafičku itd. U slučaju multi raila je puno teže ili nemoguće iskoristiti punu snagu napajanja, uvijek ostaju rupe.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
dabar_solta_V2 kaže...

kad je napajanje od 400w naravno da je bolje single rail, kad je napajanje od 1200w single rail ni ocp nema smisla a u probleme filtriranja ne ulazim.

uostalom zašto nebi pitanje bilo zašto je bolje single rail na 1200w pa objasnite lipo jer meni nije jasno zašto je bolje da nema limita i zašto je bolje da je svaki potrošać na istom railu iako je i multi slićno al ima bar malo bolje filtriranje..

Zato sta je s multi-rail napajanjima i od preko 1kW bilo problema sa ocp-om s konfiguracijama koje po ukupnoj snazi bez problema drzi.

 

10 godina
offline
Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…

Dobro napajanje samo mi nije jasno da ima samo 6 PCI-E kabela ? ili sam previdio negdje jos bar dva ?

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 11:36 (Lewis).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
ansha kaže...

Zato sta je s multi-rail napajanjima i od preko 1kW bilo problema sa ocp-om s konfiguracijama koje po ukupnoj snazi bez problema drzi.

 

 

Jakovp kaže...

 Jer ne moraš razmišljati o raspodjeli snage po railovima, šta ide na procesor, šta na grafičku itd. U slučaju multi raila je puno teže ili nemoguće iskoristiti punu snagu napajanja, uvijek ostaju rupe.

 ako ti se ne razmišlja kupi mac-a, jedina mana multi raila je šta ih većina nezna spojit.
a šta se tiće ocp i snage je isti jednostavan odgovor za oba, moguće je iskoristit punu snagu/izbjeć ocp tako da se paralelno spoje 2 raila. ako imaš threadripera koji vuće preko 300w moraš na cpu 12v dovest 2 odvojena raila. ne vidim problem jer ionako moraš uštekat 2 odvojena cpu12v konektora po potrošnji.

 

15 godina
offline
Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…

taman za bojler. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
dabar_solta_V2 kaže...
ansha kaže...

Zato sta je s multi-rail napajanjima i od preko 1kW bilo problema sa ocp-om s konfiguracijama koje po ukupnoj snazi bez problema drzi.

 

 

Jakovp kaže...

 Jer ne moraš razmišljati o raspodjeli snage po railovima, šta ide na procesor, šta na grafičku itd. U slučaju multi raila je puno teže ili nemoguće iskoristiti punu snagu napajanja, uvijek ostaju rupe.

 ako ti se ne razmišlja kupi mac-a, jedina mana multi raila je šta ih većina nezna spojit.
a šta se tiće ocp i snage je isti jednostavan odgovor za oba, moguće je iskoristit punu snagu/izbjeć ocp tako da se paralelno spoje 2 raila. ako imaš threadripera koji vuće preko 300w moraš na cpu 12v dovest 2 odvojena raila. ne vidim problem jer ionako moraš uštekat 2 odvojena cpu12v konektora po potrošnji.

 

 Uvijek je neki problem i komplikacije, jednostavno ne vidim ni jednu prednost.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
odjavljen
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
Lewis kaže...

Dobro napajanje samo mi nije jasno da ima samo 6 PCI-E kabela ? ili sam previdio negdje jos bar dva ?

 

2 od 6 su dupla, dakle osam konektora, tj za 4 jake grafičke ili 8 slabih.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
Jakovp kaže...
.

 Uvijek je neki problem i komplikacije, jednostavno ne vidim ni jednu prednost.

detalji su nebitni, ocp je glavna prednost, na ovakve snage na single rail je praktićki ko da nema ocp i bez problema možeš izazvat požar bez da se zaštita ukljući jer se pali tek na maks potrošnji napajanja a to je na ovome od 1200w vjerovatno i dobrih 20% više.
ne daje više ili manje fps pa je nebitno, bolje da ima rgb osvjetljenje nego nekakve seljaćke zaštite

14 godina
odjavljen
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
dabar_solta_V2 kaže...
Jakovp kaže...
.

 Uvijek je neki problem i komplikacije, jednostavno ne vidim ni jednu prednost.

detalji su nebitni, ocp je glavna prednost, na ovakve snage na single rail je praktićki ko da nema ocp i bez problema možeš izazvat požar bez da se zaštita ukljući jer se pali tek na maks potrošnji napajanja a to je na ovome od 1200w vjerovatno i dobrih 20% više.
ne daje više ili manje fps pa je nebitno, bolje da ima rgb osvjetljenje nego nekakve seljaćke zaštite

 

Znam teoriju, ali ajmo malo praksu, dal se ikada to dogodilo ikome? I napajanja moraju zadovoljiti toliko sigurnosnih certifikata, sumnjam da je nekome taj "detalj" promaknuo.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
napajanje od 400w i napajanje od 1200w su dvi razlićite stvari u praksi i u teoriji.

ok amo reć da gpu neće izazvat požar, ali kako će utjecat kratki spoj na ostatak komponenti, može li kratki spoj na gpu spalit disk? može li spalit vrm na matićnoj, može li spalit nešto treće?

14 godina
odjavljen
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
dabar_solta_V2 kaže...
napajanje od 400w i napajanje od 1200w su dvi razlićite stvari u praksi i u teoriji.

ok amo reć da gpu neće izazvat požar, ali kako će utjecat kratki spoj na ostatak komponenti, može li kratki spoj na gpu spalit disk? može li spalit vrm na matićnoj, može li spalit nešto treće?

 Ako je pravi kratki spoj, će napajanje izbaciti, a ako ne ajmo reći djelomični, onda nije problem za ostale komponente.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
Jakovp kaže...
..

 Ako je pravi kratki spoj, će napajanje izbaciti, a ako ne ajmo reći djelomični, onda nije problem za ostale komponente.

 problem je šta je na 1200w otpor samog kabela vjerovatno dovoljan da pravi kratki spoj ne izbaci ocp.

 

12 godina
offline
Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…

Dabre ja ne znam di se ti gubis,ponudi se Seasonicu kao vanjski suradnik/savjetnik jel napajanja gore na sve strane!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
jesi ti onaj šta je reka u drugoj temi da ima odvojen osigurač i strujni krug samo za audio pojačalo? jel pojačala gore na sve strane?
14 godina
protjeran
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
volegradele kaže...

Dabre ja ne znam di se ti gubis,ponudi se Seasonicu kao vanjski suradnik/savjetnik jel napajanja gore na sve strane!

Seasonic je morao ljudima zamijenit hrpu Focus Gold/Platinum napajanja jer se triggerao OCP kad nije trebao (jedna Vega ugasi napajanje od 750-850W). Oni su odabrali najgore od oba svijeta :)

12 godina
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
ansha kaže...
volegradele kaže...

Dabre ja ne znam di se ti gubis,ponudi se Seasonicu kao vanjski suradnik/savjetnik jel napajanja gore na sve strane!

Seasonic je morao ljudima zamijenit hrpu Focus Gold/Platinum napajanja jer se triggerao OCP kad nije trebao (jedna Vega ugasi napajanje od 750-850W). Oni su odabrali najgore od oba svijeta :)

 hahaha,bas imam Focus Gold napajanje,iscekujem sto ce napravit jedna 1070ti

 

AMD officially recommends 650W/750W power supply for Vega 56/64. Basically, only users who use FOCUS PLUS 550 can possibly encounter such power overload problems. If the user's power supply is purchased before January 2018 (according to the serial number on the power sticker), please contact Seasonic Customer Service for after-sales service.

A power supply sold after January 2018 has the updated sensitivity preset of overcurrent protection, so users can use it with confidence.

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 22:18 (volegradele).
5 godina
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
dabar_solta_V2 kaže...
jesi ti onaj šta je reka u drugoj temi da ima odvojen osigurač i strujni krug samo za audio pojačalo? jel pojačala gore na sve strane?

 

 

Ako čovjek ima odvojen strujni krug i osigurače za audio liniju, onda je to pravi audiofil koji se razumije u važnost čiste i stabilne struje kod vrhunskog zvuka. Da sam u mogućnosti (ne podstanar) sigurno bi i ja sebi odvojio posebni vod struje za audio/PC komponente. Suprotno tvom mišljenju, to se ne radi zbog izgaranja, iako moje pojačalo može povuči 750W iz mreže, to nije toliko velika snaga da gore stvari po kući. Glavni razlog zbog kojeg se sve odvaja su smetnje i šumovi koji razni uređaji proizvode svojim radom i taj šum (smetnju) vraćaju u strujni krug. Možda audiofili malo tu i pretjeruju, jer su razlike stvarno minimalne i gotovo neprijetne, ali kad skupite dovoljno "gotovo neprimjetnih" sitnica onda se već vidi razlika. Istreniranom uhu, naravno.

 

Najveći proizvođači šuma u kućanstvima su neonska svjetla i visokofrekventni uređaji, poput CPU-a i GPU-a. Za zaštitu od strujnog udara i za čistu struju, ja osobno koristim STRAAD Condicio 2.5, ručni rad iz Hrvatske, oko 2000 Eura vrijedan stabilizator/čistač struje koji podnosi do 2.5 KW snage, pa s tim eliminiram 99,9% svih smetnji i šumova koji postoje u našoj užasno nekvalitetnoj i nestabilnoj strujnoj mreži, a ne trebam gasiti uređaje kad vanka grmi...  :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 11:35 (Filox).
13 godina
online
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
Jakovp kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
napajanje od 400w i napajanje od 1200w su dvi razlićite stvari u praksi i u teoriji.

ok amo reć da gpu neće izazvat požar, ali kako će utjecat kratki spoj na ostatak komponenti, može li kratki spoj na gpu spalit disk? može li spalit vrm na matićnoj, može li spalit nešto treće?

 Ako je pravi kratki spoj, će napajanje izbaciti, a ako ne ajmo reći djelomični, onda nije problem za ostale komponente.

 Kakav je pravi kratki spoj, a kakav djelomični?

dabar_solta_V2 kaže...

 problem je šta je na 1200w otpor samog kabela vjerovatno dovoljan da pravi kratki spoj ne izbaci ocp.

 

 Želiš reći da proizvođač nije napravio proračun struje kratkog spoja i dimenzionirao zaštitu prema kabelu koji je ugradio?

7 godina
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
sosta kaže...
.

 

 

 Želiš reći da proizvođač nije napravio proračun struje kratkog spoja i dimenzionirao zaštitu prema kabelu koji je ugradio?

je kad zbrojiš sve da dobijes 1200w, a šta ako kineski lim s kućišta probije izolaciju samo jednog kabela? na jednu žicu od kvadrata ili koliko već i taman otpora da ne upali ocp
ćovik vjerovatno misli na kratki spoj koji nije baš baš nula oma ako sam dobro svati, izgoreni mosfet ili tako nešto.


13 godina
online
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…

A zbog čega bi u tom slučaju trebala odraditi OCP? Gdje lim probije izolaciju, na tom 12V railu, tj. na uzemljenom kućištu se pojavi 12V?

 

13 godina
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
dabar_solta_V2 kaže...
jesi ti onaj šta je reka u drugoj temi da ima odvojen osigurač i strujni krug samo za audio pojačalo? jel pojačala gore na sve strane?

 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
Valentin17 kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
jesi ti onaj šta je reka u drugoj temi da ima odvojen osigurač i strujni krug samo za audio pojačalo? jel pojačala gore na sve strane?

 

 Bas fora i smišno,ko i utikac iza komode bez uzemljenja zbog koje sam i to sve napravio,ali bitno da je solta pun pameti i argumenata izvalio zasto multi umisto single rail.

AUDIOFIL
7 godina
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
volegradele kaže...

 ... utikac .. bez uzemljenja ....

 zajebancija na stranu to se ne radi iz jednostavnog razloga jer je opasno po život, pogotovo na cjevnim pojaćalima.

 

ako imaš problema s ground loop-ovima i šumom, naj jednostavnije ti je zamjenit opremu za nešto ozbiljno i s balansiranim ulazima.

12 godina
offline
Re: Asus ROG Thor 1200P - Odlično napajanje, ali…
dabar_solta_V2 kaže...
volegradele kaže...

 ... utikac .. bez uzemljenja ....

 zajebancija na stranu to se ne radi iz jednostavnog razloga jer je opasno po život, pogotovo na cjevnim pojaćalima.

 

ako imaš problema s ground loop-ovima i šumom, naj jednostavnije ti je zamjenit opremu za nešto ozbiljno i s balansiranim ulazima.

 Jebes ga onaj tko je gradio zgradu je i stavio taj utikac bas na mjestu gdje mi stoji oprema,tako da sam primarno zbog toga povukao novi uzemljeni kabel i na njega ustekao opremu preko APC strujne letve.BTW pojacalo je balansiranog ustroja i na taj nacin je i spojen sa DAC playerom.

Sry za teski offtopic.

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 19:31 (volegradele).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice