Asus WS Z390 PRO - Profesionalne aspiracije

poruka: 17
|
čitano: 4.668
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Asus WS Z390 PRO - Profesionalne aspiracije".
16 godina
odjavljen
offline
Asus WS Z390 PRO - Profesionalne aspiracije

Osvjezenje nakon poplave onih kretenskih rgb ploca...

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Asus WS Z390 PRO - Profesionalne aspiracije

Tu je i 6-pinsko, dodatno napajanje za PCIe utore, što je s druge strane dobar potez. 

 

Zašto je potrebno to 6-pinsko napajanje na matičnoj ploči, ako grafičke kartice zapravo imaju svoje napajanje? 

Ispravite ako griješim, ali PCIE slot daje 75 W, ostalo GPU dobiva preko svojih PCIE konektora od napajanja (x6, x8).

 

Pitam jer na svojoj staroj matičnoj ploči imam 4-pin AUXPWR iznad PCIE slota i nikada ga nisam priključivao, a grafičke kartice su radile sasvim OK sa svojim napajanjem. 

 

Da li je to poželjno/nužno spojiti ili nije?

Na netu sam pročitao hrpu komentara da nije potrebno spojiti ako GPU ima svoje napajanje. 

 

Ili je taj konektor u slučajevima za GPU bez  dodatnog napajanja koje su potrošnjom unutar limita PCIE slota od 75W, pa u slučaju OC-a GPU može povući nešto više i radi stabilnosti? 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Asus WS Z390 PRO - Profesionalne aspiracije

ukrasnu plastiku iznad vrm radijatora treba najstrože zabraniti a prijestupnike strogo kazniti

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Asus WS Z390 PRO - Profesionalne aspiracije

zašto čuđenje Denise za ps2 utor što ga nema? meni je možda besmisleno trpat i forsirat taj utor danas.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 13:20 (Igor150).
Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Asus WS Z390 PRO - Profesionalne aspiracije
boxer kaže...
Pitam jer na svojoj staroj matičnoj ploči imam 4-pin AUXPWR iznad PCIE slota i nikada ga nisam priključivao, a grafičke kartice su radile sasvim OK sa svojim napajanjem. 

 

Da li je to poželjno/nužno spojiti ili nije?

Na netu sam pročitao hrpu komentara da nije potrebno spojiti ako GPU ima svoje napajanje. 

 

Ili je taj konektor u slučajevima za GPU bez  dodatnog napajanja koje su potrošnjom unutar limita PCIE slota od 75W, pa u slučaju OC-a GPU može povući nešto više i radi stabilnosti? 

 Meni na mojoj ploci (isto Asus ali Dual CPU ploca) u manual stoji da je potrebno spojiti dodatni 6 pin konektor AKO stavljam 3 i vise grafickih, za 1 i 2 netreba.

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
16 godina
moderator
offline
Re: Asus WS Z390 PRO - Profesionalne aspiracije
Igor150 kaže...

zašto čuđenje Denise za ps2 utor što ga nema? meni je možda besmisleno trpat i forsirat taj utor danas.

 Meni isto ne treba, a ni većini drugih korisnika, no nalazi se na većini ploča. Zato čuđenje što ga ova nema. 

16 godina
moderator
offline
Re: Asus WS Z390 PRO - Profesionalne aspiracije
boxer kaže...

Tu je i 6-pinsko, dodatno napajanje za PCIe utore, što je s druge strane dobar potez. 

 

Zašto je potrebno to 6-pinsko napajanje na matičnoj ploči, ako grafičke kartice zapravo imaju svoje napajanje? 

Ispravite ako griješim, ali PCIE slot daje 75 W, ostalo GPU dobiva preko svojih PCIE konektora od napajanja (x6, x8).

 

Pitam jer na svojoj staroj matičnoj ploči imam 4-pin AUXPWR iznad PCIE slota i nikada ga nisam priključivao, a grafičke kartice su radile sasvim OK sa svojim napajanjem. 

 

Da li je to poželjno/nužno spojiti ili nije?

Na netu sam pročitao hrpu komentara da nije potrebno spojiti ako GPU ima svoje napajanje. 

 

Ili je taj konektor u slučajevima za GPU bez  dodatnog napajanja koje su potrošnjom unutar limita PCIE slota od 75W, pa u slučaju OC-a GPU može povući nešto više i radi stabilnosti? 

 Mislim da sam jednom imao situaciju da mi je trebalo to dodatno napajanje, ali tad sam isprobavao konfiguraciju tri ili četiri grafičke kartice. Dakle po meni ti ne treba osim ako nemaš problema, a vjerojatno ih nećeš imati osim ak ne prištekaš 3+ kartice u ploču. Ova ploča je specifično dizajnirana da primi četiri kartice, pa otuda i taj konektor. 

15 godina
offline
Re: Asus WS Z390 PRO - Profesionalne aspiracije

Kod mene je stara AM2+ ploča i ima samo jedan PCIE 16 2.0 slot, dakle nije multi GPU i opet se taj AUXpwr nalazi na matičnoj ploči. 

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
7 godina
offline
Asus WS Z390 PRO - Profesionalne aspiracije

...a i nalazi se na najdebilnijem mjestu na ploči, kako god da dovedeš napoj ne valja...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Asus WS Z390 PRO - Profesionalne aspiracije
boxer kaže...

Kod mene je stara AM2+ ploča i ima samo jedan PCIE 16 2.0 slot, dakle nije multi GPU i opet se taj AUXpwr nalazi na matičnoj ploči. 

 

 

 Ah, to ti je primarno radi šminke na njoj, isto kao što na nekim pločama znaju biti ekstra konektori za napajanje procesora. 

15 godina
offline
Re: Asus WS Z390 PRO - Profesionalne aspiracije
Louis Pluto kaže...

...a i nalazi se na najdebilnijem mjestu na ploči, kako god da dovedeš napoj ne valja...

 Pa ovo mjesto je prilično uobičajeno za taj konektor, barem ga tako pozicioniraju većinom svi proizvođači ploča. Mislim da sam vidio svega par novih ploča koje imaju taj konektor negdje pri dnu.

Pozicija konektora vjerovatno određena po starim konfiguacijama (napajanje u gornjem dijelu kućišta) pa i nije toliki problem, međutim ako je napanje dole, onda je problematično za spajanje. 

 

Postoje 2 mogućnosti lakšeg spajanja - ukoliko su kablovi dugi sa stražnje strane matične ploče pa kroz prorez preko VRM-a pa dole da kabel prolazi između backpanela i cpu slota i drugi ispod GPU uz matičnu i PCIE slot pa odmah na AUXpwr. Kako god nije lijepo. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
protjeran
offline
Re: Asus WS Z390 PRO - Profesionalne aspiracije
boxer kaže...

Kod mene je stara AM2+ ploča i ima samo jedan PCIE 16 2.0 slot, dakle nije multi GPU i opet se taj AUXpwr nalazi na matičnoj ploči. 

 

 

Isto ko sta z390 ploce cesto imaju 2 cpu 8-pin konektora a jedan je vise nego dovoljan...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Asus WS Z390 PRO - Profesionalne aspiracije
boxer kaže...

Tu je i 6-pinsko, dodatno napajanje za PCIe utore, što je s druge strane dobar potez. 

 

Zašto je potrebno to 6-pinsko napajanje na matičnoj ploči, ako grafičke kartice zapravo imaju svoje napajanje? 

Ispravite ako griješim, ali PCIE slot daje 75 W, ostalo GPU dobiva preko svojih PCIE konektora od napajanja (x6, x8).

 

Pitam jer na svojoj staroj matičnoj ploči imam 4-pin AUXPWR iznad PCIE slota i nikada ga nisam priključivao, a grafičke kartice su radile sasvim OK sa svojim napajanjem. 

 

Da li je to poželjno/nužno spojiti ili nije?

Na netu sam pročitao hrpu komentara da nije potrebno spojiti ako GPU ima svoje napajanje. 

 

Ili je taj konektor u slučajevima za GPU bez  dodatnog napajanja koje su potrošnjom unutar limita PCIE slota od 75W, pa u slučaju OC-a GPU može povući nešto više i radi stabilnosti? 

Nije nuzno ga spojit u 99% situacija/setupa.

 

On je tu da "rastereti" 24pinski konektor kod multi GPU setupa.

 

Posto je ovo workstation ploca sa PCIe razdjelnikom (znaci dizajnirana za multi GPU), nije lose ga imat.

15 godina
offline
Re: Asus WS Z390 PRO - Profesionalne aspiracije
ansha kaže...
boxer kaže...

Kod mene je stara AM2+ ploča i ima samo jedan PCIE 16 2.0 slot, dakle nije multi GPU i opet se taj AUXpwr nalazi na matičnoj ploči. 

 

 

Isto ko sta z390 ploce cesto imaju 2 cpu 8-pin konektora a jedan je vise nego dovoljan...

Postavlja se pitanje zašto proizvođači postavljaju te stvari ako nisu potrebne? Em zbunjuju korisnike, em poskupljuju proizvode.

Manuali su ekstra manjkavi sa objašnjenjima, kao da će ih ubiti dodavanje objašnjenja sa 2-3 rečenice više (opcija i [ne]potrebno u tim slučajevima). 

Moraš istragu napraviti, reviewe čitati i gledati i na kraju pitati inženjere što i kako. Zašto jednostavno kada može komplikovano...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus WS Z390 PRO - Profesionalne aspiracije

pa baš zato.tko kešira za takvu ploču,neće se sigurno sramotiti s mišem/tipkovnicom do 7 banki.barem ja to tako gledam.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 10:08 (Igor150).
16 godina
moderator
offline
Re: Asus WS Z390 PRO - Profesionalne aspiracije
Igor150 kaže...

pa baš zato.tko kešira za takvu ploču,neće se sigurno sramotiti s mišem/tipkovnicom do 7 banki.barem ja to tako gledam.

 A gle, postoje ljudi koji još uvijek koriste prastare PS/2 tipkovnice jer su se zakačili na neki model koji im jako paše. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus WS Z390 PRO - Profesionalne aspiracije

nažalost sve ima svoje pa tako i ovo.mene opet čudi što se forsira taj priključak što se mene tiče.Bolje upakovat na ploču još koji usb port(kojeg uvjek fali) ili thunderbolt u zamjenu za p/s2 port,al ajd.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 20:27 (Igor150).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice