Audeze Mobius - Može sve

poruka: 18
|
čitano: 15.004
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Audeze Mobius - Može sve".
5 godina
protjeran
offline
Audeze Mobius - Može sve

Treba dodati i katastrofalna dostupnost, znači kod nas samo u Sonus Art-u, a ni u eu dućanima nije ništa drugačije, čak ga ni amazon nema.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Audeze Mobius - Može sve

Konačno jedan dobar mikrofon na slušalicama. Izdvaja se iz mora loših šit-level mikrofona koji su posvuda, čak i na skupljim slušalicama. Zato većina ljudi kupuje zaseban mikrofon: lavalier koji je dobar za svugdje, ili shotgun mic za studio. Mikrofon može ići u snimač (https://tascam.com/us/category/Handheld_and_Field_Recorders) pa se naknadno spojiti s videom - po meni, najkvalitetnija metoda, a za realtime zvuk se preko sound interface-a ili miksete spoji u računalo (USB) i može koristiti umjesto mikrofona slušalica.

Idi i radi nešto korisno!
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Audeze Mobius - Može sve
Riot kaže...

Treba dodati i katastrofalna dostupnost, znači kod nas samo u Sonus Art-u, a ni u eu dućanima nije ništa drugačije, čak ga ni amazon nema.

 Uzmi rebrand - HyperX Orbit. Sluške su inače broj 1 po zvuku, topao, "širok", prodoran i čist bass te ako želite bolje od toga, idemo u rang mazohista koji za audio izdvajaju kao za polovni auto. Moj jedini minus je pasivna izolacija koja nije ko recimo na Beyerdynamicu (ok, to su ipak monitoring slušalice); zvuk neće leakati van, ali vi čujete glasnije distrakcije.

Al da, zaboravite na ostale za ispod 4 soma ako želite stvarno ČUTI igru. I dan danas imam one "oh snap!" momente kad neku stariju igru ponovno igram s tim na ušima.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
5 godina
protjeran
offline
Re: Audeze Mobius - Može sve
Lovac kaže...
Riot kaže...

Treba dodati i katastrofalna dostupnost, znači kod nas samo u Sonus Art-u, a ni u eu dućanima nije ništa drugačije, čak ga ni amazon nema.

 Uzmi rebrand - HyperX Orbit. Sluške su inače broj 1 po zvuku, topao, "širok", prodoran i čist bass te ako želite bolje od toga, idemo u rang mazohista koji za audio izdvajaju kao za polovni auto. Moj jedini minus je pasivna izolacija koja nije ko recimo na Beyerdynamicu (ok, to su ipak monitoring slušalice); zvuk neće leakati van, ali vi čujete glasnije distrakcije.

Al da, zaboravite na ostale za ispod 4 soma ako želite stvarno ČUTI igru. I dan danas imam one "oh snap!" momente kad neku stariju igru ponovno igram s tim na ušima.

 A ovo sa zagrijavanjem, koliko je neugodno nakon nekog vremena?

7 godina
offline
Audeze Mobius - Može sve

Ne znam zakaj, ali kad vidim naslov samo vidim adeze 

Rekoh, za tu stranku sasvim dobar zvuk, kad ofrlje šabana na to u središnjici, odmah se bacaju na pod, odvrču žarulje i razbijaju čaše o glavu.

Onda skužim da nije adeze....

 (ali vidi se da su ciljali na sentimente našeg naroda)

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2021 10:26 (fer-de-lance).
 
3 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Audeze Mobius - Može sve
Riot kaže...
Lovac kaže...
Riot kaže...

 A ovo sa zagrijavanjem, koliko je neugodno nakon nekog vremena?

 Ljeti kao i sve ostale zatvorene, sad tog problema nema xD Ne znam na koliko doma griješ; ja imam centralno recimo na 22 i nema znojenja. Koristim ih i za posao tako da ih imam i po nekoliko sati u komadu na glavi. E da, rebrand je jeftiniji jer nema bluetooth, dakle samo žica. Ako ti je to bitno.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
5 godina
protjeran
offline
Re: Audeze Mobius - Može sve
Lovac kaže...
Riot kaže...
Lovac kaže...
Riot kaže...

 A ovo sa zagrijavanjem, koliko je neugodno nakon nekog vremena?

 Ljeti kao i sve ostale zatvorene, sad tog problema nema xD Ne znam na koliko doma griješ; ja imam centralno recimo na 22 i nema znojenja. Koristim ih i za posao tako da ih imam i po nekoliko sati u komadu na glavi. E da, rebrand je jeftiniji jer nema bluetooth, dakle samo žica. Ako ti je to bitno.

 Aha, vidim samo Sonus Art ima te sluške pa ću si uzet kod njih, samo da mi to zagrijavanje ne predstavlja problem jer sam generalno osjetljiv na te stvari, kad je drugima ugodno meni je vruće itd.

16 godina
online
Audeze Mobius - Može sve

Riot, nezz onda što reći. Pretpostavljam da budeš s 95% over-ear slušalica imao probleme (ne samo sa zatvorenim). Puno je to love, iako, naručiš preko neta i možeš vratiti nakon 14 dana. Dakle razradi ih, a onda probaj po 2-3 sata u komadu, ako bude ok - to je to

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Audeze Mobius - Može sve
Keso kaže...

Konačno jedan dobar mikrofon na slušalicama. Izdvaja se iz mora loših šit-level mikrofona koji su posvuda, čak i na skupljim slušalicama. Zato većina ljudi kupuje zaseban mikrofon: lavalier koji je dobar za svugdje, ili shotgun mic za studio. Mikrofon može ići u snimač (https://tascam.com/us/category/Handheld_and_Field_Recorders) pa se naknadno spojiti s videom - po meni, najkvalitetnija metoda, a za realtime zvuk se preko sound interface-a ili miksete spoji u računalo (USB) i može koristiti umjesto mikrofona slušalica.

 To je još jedan moj prijedlog (a vjerojatno i tvoj) Rosandiću i društvu: testirajte mikrofone na slušalicama. Dakle, ne samostalne mikrofone (to me manje zanima), nego baš ove na slušalicama. Jučer sam pročitao nekoliko tekstova o tome na internetu i našao par modela za koje se tvrdi da imaju jako dobre mikrofone. Meni je patnja sudjelovati u videokonferencijama ili telekonferencijama (samo zvuk), pa se netko odjednom prodere jer ima bolji mikrofon, dok drugoga jedva čujem. Pa se stalno moram igrati glasnoćom slušalica.

13 godina
neaktivan
offline
Audeze Mobius - Može sve

Ne bih, hvala. Isprobao sam stvarno puno headseta pa tako i 2 modela Audezea . Zvuk odličan ali nakon 2h postajem nervozan jer su totalno neudobne i vruće mi je.

A druga strvar je cijena, dakle za tu cijenu moja preporuka je da kupite sljedeće  (nećete požaliti ni sekunde)

 

Sennheiser HD650 - cca.2000-2500kn

Antilon MicMod USB - cca.500kn

a možete Fiio Q3 DAC -  cca.700-1000kn koji gura Sennhaiserice vrhunski....i dobili ste top setup za istu cijenu od kvalitete zvuka, stage-a za glazbu, najsitniji detalji u igrama...do dugog nošenja a da ne primjetite da su vam na glavi.

 

U svakom slušaju izbjegavati sve gaming headsetove koji proizvode gaming opremu (Razor,Logitech...Astra).

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Audeze Mobius - Može sve
Isplativost 0
 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Audeze Mobius - Može sve

Znači morao bi sjediti kraj klime da izdržim te sluške...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Audeze Mobius - Može sve
Lovac kaže...

 Uzmi rebrand - HyperX Orbit. Sluške su inače broj 1 po zvuku, topao, "širok", prodoran i čist bass te ako želite bolje od toga, idemo u rang mazohista koji za audio izdvajaju kao za polovni auto. Moj jedini minus je pasivna izolacija koja nije ko recimo na Beyerdynamicu (ok, to su ipak monitoring slušalice); zvuk neće leakati van, ali vi čujete glasnije distrakcije.

Al da, zaboravite na ostale za ispod 4 soma ako želite stvarno ČUTI igru. I dan danas imam one "oh snap!" momente kad neku stariju igru ponovno igram s tim na ušima.

 Upravo na testu imam Audezeov Penrose, još je bolji. :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2021 17:23 (Danny_HR).
3 godine
offline
Re: Audeze Mobius - Može sve
Audio Technica M40x - 650kn
Rode Podmic - 850kn
Focusrite Scarlett 2i2 - 1000kn
 
1 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Audeze Mobius - Može sve
Neflix kaže...
Audio Technica M40x - 650kn
Rode Podmic - 850kn
Focusrite Scarlett 2i2 - 1000kn

 Sorry, al glupo mi je dok neko naljepi par poznatih i to je bolje. Evo odmah, monitoring M40x jednostavno nemaju ni blizu taj zvuk. Imaju jedan ujednačen, analitički sound, no osim ako tražiš slušalice za studio - Mobius imaju bolji zvuk (nije to subjektivan dojam koji inače je faktor za svakog posebno već činjenica)

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
13 godina
offline
Re: Audeze Mobius - Može sve
Danny_HR kaže...
Lovac kaže...

 Uzmi rebrand - HyperX Orbit. Sluške su inače broj 1 po zvuku, topao, "širok", prodoran i čist bass te ako želite bolje od toga, idemo u rang mazohista koji za audio izdvajaju kao za polovni auto. Moj jedini minus je pasivna izolacija koja nije ko recimo na Beyerdynamicu (ok, to su ipak monitoring slušalice); zvuk neće leakati van, ali vi čujete glasnije distrakcije.

Al da, zaboravite na ostale za ispod 4 soma ako želite stvarno ČUTI igru. I dan danas imam one "oh snap!" momente kad neku stariju igru ponovno igram s tim na ušima.

 Upravo na testu imam Audezeov Penrose, još je bolji. :)

i koje bi preporucio od tih 3? 

16 godina
offline
Audeze Mobius - Može sve

Penrose.

Bit će reca za koji dan na webu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Audeze Mobius - Može sve
Danny_HR kaže...

Penrose.

Bit će reca za koji dan na webu.

 kaj se ceka.. kolegi bas stigle penrose.. nisam audiofil, vise trazim nesto da zamijenim hyperx cloud alpha jer sam previse puta ustao i otisao od stola sa zicnim slusalicama.. uglavnom,dali su sve troje toliko neudobne? mislim, zvuk jest odlican ali ja nemam veliku glavu i pritiscu usi prejako. a kolega ima toliku glavu da ne nosi kape.. jednostavno se ne proizvode u njegovoj velicini..

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice