Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kutije,

poruka: 56
|
čitano: 20.009
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kutije,".
16 godina
offline
Re: Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kut
BlueMax kaže...
gkelekov kaže...

Puno previše novaca za premalo zvuka što ti zvučnici mogu dat. (čisto limitacija fizikalne veličine kutije i zvučnika).
To je već novčani teritorij boljih zvučnika i pojačala (ne budem korisio riječ audiofilskih jer je to sasvim drugi rang)
Bilo koji Tannoy sa pojačalom u rangu Rotela, Nad ili slično će zvučat kudikamo bolje i profinjenije nego ovi. (a kamolio nekih Audiolab sa Janama)

Jedina prednost je što su mali i zauzimaju malo prostora pa su dobri u tom pogledu, no i dalje po meni je cijena ogromni limitator kupovine istih.

 To ti onako "na gluho"?

Cijena ovog kompleta je 3.500kn. Daj mi složi tog NAD/Rotela (eto, može i bez integriranog DAC-a) i ta dva Tannoya za 3.500 kn.

Onda ih stavi na radni stol, upali svoj najdraži album i uživaj :)

 

200€/komad je cijena prosječnog kućnog monitora. Ovaj je znači nešto manje od 250€ s tim da ima ugrađen DAC i Wireless funkciju. Cijena je dakle čisti prosjek. Ako je zvuk natprosječan onda je to dobra kupovina.

 

Što se tiče fizikalne veličine zvučnika, puno puta sam se uvjerio da nema pravila. Sigurno bi AE korištenjem većih drivera i kutije a iste tehnologije postigao još bolji zvuk, samo se onda spremi još malo odriješiti kesu i pitanje je koliko je veća kutija pogodna kao desktop zvučnik.

Da se išta kužiš u fiziku i osnove geometrije skužio bi što sam napisao (i da naravno malena kutija, maleni driver NE MOGU FIZIČKI dat pun zvuk).

Što se novoga tiče - combo Rotel - Tannoy ili još bolje Dali je oko 4200kn za keš (pogledaj Sonus Art i Nove boje zvuka).

Ili imaš par alternativa:
Dali i Yamaha kombo 3k - http://bojezvuka.hr/hr/proizvod/r-s202d-zensor-1-453
Dali i Yamaha kombo 3.3k - http://bojezvuka.hr/hr/proizvod/htr-2071-zensor-1-451
Ili ulitimativno ako mora biti novo 3.6k - http://bojezvuka.hr/hr/proizvod/r-s202d-zensor-3-456


Ako gledamo polovne komponente (jer iskreno ovce su one koje kupuju "samo i isključivo novo") možeš za te novce dobit  Dali Zenson3 sa starijim Rotel pojačalima (koja su ko nova košta desetke tisuća kuna). Primjeri da si malo pogledaš i razmisliš:
Dali Zenzor 1 na njušaklo novo, uz račun, neotovoreno za 1500 kn (ide za 1400kn garant) - http://www.njuskalo.hr/zvucnici/dali-zensor-1-black-ash-light-walnut-racun-garancija-oglas-24017719
Tannoy Mercury - Ispod 1000kn http://www.njuskalo.hr/zvucnici/tannoy-mercury-m2-oglas-15659908
Rotel RA-920AX - vjerovatno najbolje pojačalo što ćeš ti ikada imati ili čuti - http://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/integrirano-pojacalo-rotel-ra-920ax-oglas-24033198
Rotel RA-931 mk2 - http://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/integrirano-pojacalo-rotel-ra-920ax-oglas-24033198
NAD 3300 - http://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/nad-3100-monitor-series-oglas-24157400

To je svakodnevna low entry audiofilska klasa, za razliku od "aktivnog" čip pojačala D klase i k tome ugrađenog u zvučnik uz brdo šuma radi fizike istih (nikad mi nije bilo jasno zašto ako već zvučnik mora biti aktivni, pojačalo nije doslovno s vanjske strane iza njega nego na najgorem mogućem mjestu - u njemu, gdje žice nisu shealdane (jer obično stave neke jeftinajara ožićenje)
Plus niti jedan od navedenih zvučnika nije prevelik, i u većini slučaja će stat na svaki stol, a onda imaš još pošteno pojačalo na koje možeš sve i svašta uštekat (npr TV, npr PS4...).
I ako se uzme polovno ostane još para i na "normalan", standalone DAC.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2017 14:09 (gkelekov).
12 godina
offline
Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kutije,

I sve to što si napisao je ozvučenje za sobu a ne za stol. Kao da kažeš kako je neki skuter preskup jer se za te novce može kupiti auto.

Zvučnici se ne kupuju na kile niti na metre kubne. Ako trebaš mali desktop setup a spreman si za to platiti onda ćeš kupiti ovaj AE, ili nešto jeftinije a slabije ili nešto bolje a skuplje. I tu je sva filozofija. Možeš li za manje novca kupiti bolje desktop zvučnike a ne možeš li kupiti bolje ambijentalne zvučnike ili veš mašinu.

 

A ovu glupost polovno/novo neću ni komentirati. 

 

možda bi se trebao suzdržati od pisanja o tome što ću ja ikada imati ili čuti jer osim što ispadaš glup ispadaš i neodgojen.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2017 14:26 (BlueMax).
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kut
Dead kaže...



 A što ako nemaš di stavit pošteno pojačalo? Miješaš kruške i jabuke. AE će uzet onaj tko je ograničen s prostorom, komu je bitan svaki cm2 tako po meni ne stoje tvoja razmišljanja. A to da je cijena problematična mi je malo onako odoka. Kažeš da je to iznutra izvedeno nekvalitetno, ožičenje nije šildano... Da li si ti to vidio iznutra? Zašto takav odnos prema D-class pojačalima koja su u zadnjih pet šest godina doživjela veliki napredak pa možeš naći primjerke koji ne nude kao do sada samo veću efikasnost i manje zagrijavanje od analognih pojačala već i vrlo kvalitetan zvuk? 

 Nije toliko problem u prostoru (iako je i to često problem) koliko u zvuku. Staviti dva klasična zvučnika na stol i onda sjesti ispred njih može samo onaj ko nema blage veze o akustici.

 
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kutije,

Ajme strasno, neki stvarno nisu shvatili tematiku ove recenzije, da si stave lcd monitor, tastaturi i ostalo na pod mozda bi im doslo u glavulp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2017 18:57 (Stjepanj).
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kut
BlueMax kaže...

I sve to što si napisao je ozvučenje za sobu a ne za stol. Kao da kažeš kako je neki skuter preskup jer se za te novce može kupiti auto.

Zvučnici se ne kupuju na kile niti na metre kubne. Ako trebaš mali desktop setup a spreman si za to platiti onda ćeš kupiti ovaj AE, ili nešto jeftinije a slabije ili nešto bolje a skuplje. I tu je sva filozofija. Možeš li za manje novca kupiti bolje desktop zvučnike a ne možeš li kupiti bolje ambijentalne zvučnike ili veš mašinu.

 

A ovu glupost polovno/novo neću ni komentirati. 

 

možda bi se trebao suzdržati od pisanja o tome što ću ja ikada imati ili čuti jer osim što ispadaš glup ispadaš i neodgojen.

Gle ja sam napisao mali audio sistem za stol ne za sobu. Sve što sam naveo  (posebice zvučnici) mogu i u sobu, ako je 6-8 kvadrata max. Sve iznat toga će se izgubiti u sobi i zvuk će prazan i blijed, bez dinamike i detalja.
Zato su i jedino napisani oni Tannoy i Dali zvučnici koji mogu i smiju biti zida se staviti. Kao i HD3 ovi nisu monitori tako da će imati svoj zvuk, ne budu skroz linearnog zvuka.

 

Koliko se kužiš u zvuk?. Da li si se pitao kako kutijice od 17x10 cm mogu dinamični svirati nasparm Dali Zensora (koji je dakako 8 puta volumenski veći od njih, ali je taman na granici da stane na stol, a opet da dinamika zvuka ne pati).

Na pretprošlom postu ti je to bilo bitno jer kao za te pare nema ništa što je dobro kao AE03, a kad sam ti napisao da ima (štoviše i slušao Zensore i Tannoy-e na stalku na stolu), onda opet bez argumentata floskule bacaš.

 

P.S. Posebice ti je dobara primjetba o skuteru i autu. Ako baš hoćeš, nova Yamaha Tmax SX košta 90000+kn... Reci mi neki 2-3 godine polovni auto za te pare? Ili možda neki novi motor (npr NOVA Yamaha MT-07 za 65000kn)?
Taj skuter će imati svoje kupca ali nema logike da netko kaže da je to povoljno i super stvar, jer niti je bolji, brži ili veći gušt od MT-07 niti je udobniji i sigurniji od bilo kojeg auta za te pare 2-3 godine starosti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2017 20:51 (gkelekov).
16 godina
offline
Re: Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kut
volegradele kaže...
djigibao kaže...

...sto se tice malih a mocnih zvucnika, zadnje sto sam vidio/cuo (doduse na Youtube), su ovi iLoud Micro Monitor koji daju zvuk kao puno veci zvucnici a pogotovo bass...

 Bezpredmetno je govorit o kvaliteti zvucnika viđenih samo na slikama!

 

3.5 kn za kvalitetne hifi monitore uopoce nije puno,naravno za ljubitelje dobrog zvuka,ja bih osobno voli vidjet ove zvucnike na probi u mom domu!!

 Da, ali ovo nisu "kvalitetni hifi monitori". Ovo se natjeće sa logitechima i geniusima. I gubi zbog cifre. Nije mi jasno da autora ni najmanje ne svrbi takva cijena, nema minusa?
Mislim, radio ja u časopisu, dobijali na recenzije, sve mi je jasno. Ali ako je nešto toliko skuplje od relevantne direktne konkurencije, red je malo se osvrnuti na kraju na ono što je pc konzumentu najbitnije. Nismo arapi u kuvajtu.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kut
Dead kaže...

Kažeš da je to iznutra izvedeno nekvalitetno, ožičenje nije šildano... Da li si ti to vidio iznutra? Zašto takav odnos prema D-class pojačalima koja su u zadnjih pet šest godina doživjela veliki napredak pa možeš naći primjerke koji ne nude kao do sada samo veću efikasnost i manje zagrijavanje od analognih pojačala već i vrlo kvalitetan zvuk? 

Mogu to reći jer sam se naotvarao barem 80+ zvučnika da se upgreadaju skretnice i zamjeni ožičenja.
Evo zadnji primjer. Dali Ikon 6 mk2 koji je nov koštao oko 12k kuna. Žice nisu shildanje. Pasivac je i skretnica je dkorz dolje pa nije tolik problem.

A što se tiče HD3 evo ti sliku pa si gledaj i prouči kvalitetu proizvodnje i ožićenja.
https://www.custompcreview.com/wp-content/uploads/2016/12/audioengine-hd3-premium-powered-wireless-speakers-custom-pc-review-21.jpg

A pojačala klase D. Navedi neke audiofilske firme koje su krenule s time? Krenule su kvazi audiofilske firme gdje će još pojefitnit proizvodnju samih pojačala (jer im je to pojačalo puno puno puno jeftinije za proizvest).

Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kut
Dead kaže...


Ako gledamo polovne komponente (jer iskreno ovce su one koje kupuju "samo i isključivo novo") možeš za te novce dobit  Dali Zenson3 sa starijim Rotel pojačalima (koja su ko nova košta desetke tisuća kuna).

 A i ovu boldanu konstataciju bih prokomentirao kao vrlo diskutabilnu, a držim i uvredljivu na osobnoj razini jer me osoba koja me ne poznaje nazvala ovcom. Ako ne vršiš ugrozu vlastitoj egzistenciji i duboko si upleten u ljepotu slušanja glazbe zašto ne bi priuštio novu komponentu? Kad uzimaš nešto polovno nikad nisi siguran u stupanj istrošenosti unutarnjih dijelova, pogotovo kad su lampe i kondenzatori u pitanju pa makar sve to zvučalo jako dobro. Opravdavam takvu kupovinu kad stvarno ne možeš priuštiti novo, ali sigurno postoji određeni stupanj rizika što se stanja komponente tiče.

2017... što god da se napiše uvijek će se uvijek uvrijedit. 
Napisao sam: "samo i isključivo novo"... Znači mora biti samo novo ili ne kupujem.

Pojačalo dobri firmi mogu bez problema i 20 godina svirati i radit ko nova (pogotovo kada koriste kvalitetne elektorlite ili još bolje folijske kondiće). Naravno kada kupiš neki Sony čiji kineski kondić ima rok trajanja na sobnoj temperaturi od 3 godine (jer je košta npr 10 centi), onda uvijek imaš problem i mogućnost da procuri. Dobre firme i pogotovo starije komponente u pravilu imaju kudikamo kvalitetnije komponente.
Štoviše starija pojačala (tu govorim do 1995-1996) su rađena ko tenkovi, kvalitetni bakar, dobri hladnjaci, normalni switchevi i potencijometri i dobri kondići, i garanitirno će radit i nadživjeti najnovija pojačala, "and then some".
Ima ih i danas takvih ali to su već prave audiofilske sfere.

Ali naravno određeni stupan rizika uvijek postoji. Kao i kod auta. Kupuješ novo za 100000kn (što ti ne garantira bezbrižnost jer znamo kako se i novi auti kvare ) ili isti takav polovni od 2-3 godine za 60000kn

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kut
gkelekov kaže...
Dead kaže...

Kažeš da je to iznutra izvedeno nekvalitetno, ožičenje nije šildano... Da li si ti to vidio iznutra? Zašto takav odnos prema D-class pojačalima koja su u zadnjih pet šest godina doživjela veliki napredak pa možeš naći primjerke koji ne nude kao do sada samo veću efikasnost i manje zagrijavanje od analognih pojačala već i vrlo kvalitetan zvuk? 

Mogu to reći jer sam se naotvarao barem 80+ zvučnika da se upgreadaju skretnice i zamjeni ožičenja.
Evo zadnji primjer. Dali Ikon 6 mk2 koji je nov koštao oko 12k kuna. Žice nisu shildanje. Pasivac je i skretnica je dkorz dolje pa nije tolik problem.

A što se tiče HD3 evo ti sliku pa si gledaj i prouči kvalitetu proizvodnje i ožićenja.
https://www.custompcreview.com/wp-content/uploads/2016/12/audioengine-hd3-premium-powered-wireless-speakers-custom-pc-review-21.jpg

A pojačala klase D. Navedi neke audiofilske firme koje su krenule s time? Krenule su kvazi audiofilske firme gdje će još pojefitnit proizvodnju samih pojačala (jer im je to pojačalo puno puno puno jeftinije za proizvest).

 tenks na linku na normalnu recenziju. A ona kaže: "For those who enjoy cranking up the bass to enjoy some of the more bass heavy tracks however, the Audioengine HD3 may not fit your liking. With a speaker cabinet just 7-inches tall, 4.25-inches wide, and 5.5-inches deep and a sound profile that champions a cleaner, tighter sounding low end, the Audioengine HD3 isn’t going to deliver"
Dakle, tvoja pretpostavka da ovaj zvučnik nemože protiv fizikalnih zakona, začudo se pokazala točnom. Oni su ove zvučnike postavili u klasu pomagača laptopima, tabletima i smartphoneima. Dakle čak su logitechi i geniusi sa subwooferima u neku svoju ruku "jača" klasa. Pored toga, naravno svi - i ovaj audioengine i ostatak PC ekipe ima obojen zvuk, što bi nekad nazvali "loudness" namještaljku. Dakle, da mi nebi opet netko krenuo s pričom o hifi i studio monitorima. Da, fora je da su kao takvi super jer u trenu će prosvirati smartphone ili tablet u blizini, ali kažu bluetooth daje ograničen raspon zvuka. Plus čak i eto strancima je cijena... "As for pricing, the Audioengine HD3 carries a MSRP of $399 making it one of the more expensive desktop speakers on the market. "Pa eto, to je to. Super jer su spojivi sa svime na brzinu, ali to danas rade i ovakvi kakve sam nedavno dobio. Naravno, ovo je zvuk na razini kakvu je za očekivati za nešto dimenzija par centimetara... nisu "monitor hajfaj"
:)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
iLoud micro monitor

...ja i dalje stojim kod tvrdnje da ovi, iako mali dimenzijama, daju dosta veliki zvuk + imaju bluetoth i kostaju manje...

 

 

 

Nekoliko recenzija na YT:

https://www.youtube.com/results?search_query=iloud+micro+monitor

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kutije,

No pa super, to je tvoje mišljenje, tržište je tu da presudi. Kaže internet, da je npr. creative bluetooth za jednu desetinu cijene, koji dolazi sa subcem, rađe biran od ovih. Tko zna zašto. Da je dake ovaj gore tvoj jutjubaš usporedio to dvoje, bilo bi isto wow, gle creative jače lupa od yamahe.
Još kad se u kombinaciju uključi bluetooth streamer, recimo čak neki kvalitetniji poput ovog logitechovog, konkurencija je još neumoljivija. Dakle, sve pet biraš što želiš. Mislim samo da je 
recenzent trebao uzeti u obzir ovakve opcije koje sam naveo, pa usporediti što i kako se s time nosi u odnosu na traženu cijenu. Inače izgleda kao prepisan raklemni letak.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2017 21:23 (overhaul).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kutije,

Ma to je sve bižuterija. Slijedeće na recenziji očekujem ovo.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kut
Dead kaže...

Ne bih rekao da su Bel Canto, Rogue, Classe... kvazi audio kompanije. Slažeš li se?

Ben Canto i Rogue definitivno nisu. Tu si u pravu.
Classe pak s druge strane je daaaaalko dalkeo od kvalitete i ideala koje su promovirali pred 10-15 godina... (kao i Naim)

Vidjet ćemo kada krenu Mark Levingson, Audio Note i slični raditi s čip pojačalima. Štoviše očekujem da bude čak Krell krenuo prvi s time pa ćemo vidjet koliko analogno svilenkast zvuk mogu dobiti s time.
Za sada i dalje mislim (a nisam sam u tome) da cijevi su jedine koje mogu pravi analogni zvuk dat. Hibridi i A klasa su blizu.

Ovo za kvazi firme sam napisao misleći kako su Denoni, Onkyo, Yamahe i Sony tipa firme krenule s D klasom jer im je puno jeftinija proizvodna i time više zarade.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kut
gkelekov kaže...

Gle ja sam napisao mali audio sistem za stol ne za sobu. Sve što sam naveo  (posebice zvučnici) mogu i u sobu, ako je 6-8 kvadrata max. Sve iznat toga će se izgubiti u sobi i zvuk će prazan i blijed, bez dinamike i detalja.
Zato su i jedino napisani oni Tannoy i Dali zvučnici koji mogu i smiju biti zida se staviti. Kao i HD3 ovi nisu monitori tako da će imati svoj zvuk, ne budu skroz linearnog zvuka.

 

Koliko se kužiš u zvuk?. Da li si se pitao kako kutijice od 17x10 cm mogu dinamični svirati nasparm Dali Zensora (koji je dakako 8 puta volumenski veći od njih, ali je taman na granici da stane na stol, a opet da dinamika zvuka ne pati).

Na pretprošlom postu ti je to bilo bitno jer kao za te pare nema ništa što je dobro kao AE03, a kad sam ti napisao da ima (štoviše i slušao Zensore i Tannoy-e na stalku na stolu), onda opet bez argumentata floskule bacaš.

 

P.S. Posebice ti je dobara primjetba o skuteru i autu. Ako baš hoćeš, nova Yamaha Tmax SX košta 90000+kn... Reci mi neki 2-3 godine polovni auto za te pare? Ili možda neki novi motor (npr NOVA Yamaha MT-07 za 65000kn)?
Taj skuter će imati svoje kupca ali nema logike da netko kaže da je to povoljno i super stvar, jer niti je bolji, brži ili veći gušt od MT-07 niti je udobniji i sigurniji od bilo kojeg auta za te pare 2-3 godine starosti.

 Jel ti razumiješ da je auto jedna stvar a skuter druga? Da je i najgori skuter za neke stvari bolji od najboljeg auta. Recimo ljeti kad je gužva do plaže na kojoj se kupam skuterom dođem za 5 minuta. Autom mi treba i više od pola sata i onda se mislim hoću li naći mjesto na parkingu koji košta 20kn sat. Auto je u 90% slučajeva bolja opcija ali tada nije.

Isto tako, kombinacija pasivnih zvučnika velikog volumena i dobrog pojačala je sigurno bolja za ozvučenje adekvatne prostorije. Ali za staviti na stol nije. To nisu near field zvučnici i s udaljenosti od metar zvuče kao govno, a za radnim stolom sjediš na tolikoj udaljenosti. Imam i jedno i drugo i vrlo dobro znam o čemu govorim. A imao sam do sad 5-6 modela monitora i barem deset puta toliko zvučnika. Tannoy također proizvodi male monitore. Pogledaj im cijenu. 

 

Treća stvar, odnos volumen/cijena/kvaliteta zvuka: pogledaj što Bose radi u 10x10cm kutijama, koliko to košta i kako se prodaje. Svi koji to kupe su idioti jer za to mogu kupiti Tannoye 100x večeg volumena?

16 godina
offline
Re: Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kut
BlueMax kaže...
gkelekov kaže...

Gle ja sam napisao mali audio sistem za stol ne za sobu. Sve što sam naveo  (posebice zvučnici) mogu i u sobu, ako je 6-8 kvadrata max. Sve iznat toga će se izgubiti u sobi i zvuk će prazan i blijed, bez dinamike i detalja.
Zato su i jedino napisani oni Tannoy i Dali zvučnici koji mogu i smiju biti zida se staviti. Kao i HD3 ovi nisu monitori tako da će imati svoj zvuk, ne budu skroz linearnog zvuka.

 

Koliko se kužiš u zvuk?. Da li si se pitao kako kutijice od 17x10 cm mogu dinamični svirati nasparm Dali Zensora (koji je dakako 8 puta volumenski veći od njih, ali je taman na granici da stane na stol, a opet da dinamika zvuka ne pati).

Na pretprošlom postu ti je to bilo bitno jer kao za te pare nema ništa što je dobro kao AE03, a kad sam ti napisao da ima (štoviše i slušao Zensore i Tannoy-e na stalku na stolu), onda opet bez argumentata floskule bacaš.

 

P.S. Posebice ti je dobara primjetba o skuteru i autu. Ako baš hoćeš, nova Yamaha Tmax SX košta 90000+kn... Reci mi neki 2-3 godine polovni auto za te pare? Ili možda neki novi motor (npr NOVA Yamaha MT-07 za 65000kn)?
Taj skuter će imati svoje kupca ali nema logike da netko kaže da je to povoljno i super stvar, jer niti je bolji, brži ili veći gušt od MT-07 niti je udobniji i sigurniji od bilo kojeg auta za te pare 2-3 godine starosti.

 Jel ti razumiješ da je auto jedna stvar a skuter druga? Da je i najgori skuter za neke stvari bolji od najboljeg auta. Recimo ljeti kad je gužva do plaže na kojoj se kupam skuterom dođem za 5 minuta. Autom mi treba i više od pola sata i onda se mislim hoću li naći mjesto na parkingu koji košta 20kn sat. Auto je u 90% slučajeva bolja opcija ali tada nije.

Isto tako, kombinacija pasivnih zvučnika velikog volumena i dobrog pojačala je sigurno bolja za ozvučenje adekvatne prostorije. Ali za staviti na stol nije. To nisu near field zvučnici i s udaljenosti od metar zvuče kao govno, a za radnim stolom sjediš na tolikoj udaljenosti. Imam i jedno i drugo i vrlo dobro znam o čemu govorim. A imao sam do sad 5-6 modela monitora i barem deset puta toliko zvučnika. Tannoy također proizvodi male monitore. Pogledaj im cijenu. 

 

Treća stvar, odnos volumen/cijena/kvaliteta zvuka: pogledaj što Bose radi u 10x10cm kutijama, koliko to košta i kako se prodaje. Svi koji to kupe su idioti jer za to mogu kupiti Tannoye 100x večeg volumena?

Ajda nauči čitati, i čitati do kraja. (pa sad reci da sam ja bezobrazan)
Super ti je skuter kad je velik ko motor, sporiji, više troši i duplo skuplji (nego kao što sam naveo Yamahu MT-07).
I za jednog i za drugog ti treba A kategorija i nema nikakve razlike osim što je Tmax automatic. I naravno duplo skuplji.

Ne postoje near field zvučnici, samo setup skretnice i položaj sjedenja. Zvuk ne može dobar na 50cm a loš na 1 metar. (osonove radio valova pogledaj ponovo). Izgubio si se u čitanju populističkih časopisa u kojima navode taj naziv koji su stvarnosti ne postoji.
Najbliže tome su monitor zvučnici, ali ne radi toga kakvi su driveri, nego kako im je podešena skretnica da je središnji frekvencijski range izraženiji i time ono što većina ljudi čuje (80Hz-16kHz range), bude izraženije ali flat bez peakova.
Ti zvučnici nemaju onda nikakvu svoju "boju", i gube identitet time ali dobiju frekvencijsku točnost. Ali nisu near field niti nije bitno na kojoj udaljenosti ih slušaš, ono će 

Sljedeće neznam od kuda ime i pojam bookshelf zvučnici... Prouči i to pa ćemo pričat o tome. Možda si imao brdo raznih zvučnika, ali meni je malo žao što se nisi više potrudio saznato o zvuku.

 

AE HD3 su obični aktivni zvučnici, generalno za komp ili laptop (kao M-Audio), koji su u rangu iznad Logitecha i Geniusa u izgradnji i mogućnostima, ali 5-6 koplja ispod bilo kojih bookshelf zvučnika (bilo koje respektabline firme). Ništa više, ništa manje. Samo im je cijena za to previsoka. (a to je trebao review i napisati)


Na kraju više ništa ne pišem, jer nema smisla išta govoriti osobi koja je neki audiofil (što sam zaključio po količini opreme koju si imao) a tu piše o nekim Bose kutijicama (sljedeće ćeš valjda izvadit neko plastično smeće od Bang & Olufsena?)
Očekivao bih da pišeš o Audio Note i slično a ne o Bose.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2017 9:53 (gkelekov).
15 godina
offline
Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kutije,

"Near field monitor" je zajednički (iako vjerojatno kolokvijalni) naziv za vrstu ili skupinu zvučnika kojima je namjena slušanje u.......near fieldu, očito. Near field jest kategorija za pozicioniranje zvučnika u sobi (manjoj, prvenstveno) koja se 

ne mora nužno odnositi na na zvučnike iz gornje kategorije - jedan moj kolega imao je velike samostojeće Audio Physic zvučnike u nearfildu u sredini sobe - u odnosu na poziciju slušanja, jasno.

Audio Physic inače ima na svojim stranicama odličan tutorial za smještaj zvučnika, u kojem su relativno jednostavnim i razumljivim jezikom objašnjeni osnovni pojmovi i upute.

 

http://www.audiophysic.de/aufstellung/regeln_e.html

 

 

 

No isto tako, ima i primjera da su pojedini modeli zvučnika čak i nazivani imenom NFM (nearfield monitor) obzirom da su konstruirani sa takvom vrstom smještaja na umu - jedan od poznatijih u nas je TDL NFM.

 

https://www.hifiengine.com/manual_library/tdl-electronics/near-field-monitor.shtml

 

 

@Dead:

 

ako se dobro sjećam, tražio si preporuku za manje zvučnike u onoj temi o KEFovima? Tada sam ti preporučio male Dynaudio monitore, a sada si napisao da imaš Krellca- u tom smislu je moja 

preporuka još relevantnija, jer ja svoje Dynaudio DM 2/6 tjeram upravo Krellom S300 

 

Ne moram ti ni reći koliko je sound fantastičan 

 

 

 

 

 

 

 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kutije,

Bože sačuvaj! Ti stvarno ništa ne razumiješ. I dalje mi je skuter bolja opcija za otići na plažu. Ne znam zašto u usporedbu guraš jedan od najskupljih skutera i jedan relativno jeftin motor, ali opet kruške i jabuke jer skuter i motor nisu ista stvar. Nekome treba brzina (taj neće kupiti MT-07) a nekome udobnost, prtljažni prostor, variomat... ja za odlazak na plažu biram ovo drugo. Ako ćeš baš uspoređivati kruške i jabuke onda uspoređuj one iste cijene pa umjesto T Maxa usporedi X Max 400 (ista cijena). Pogledaj koliko X Maxova ima po cestama (uvjerljivo najprodavaniji skuter u Hrvatskoj, vjerojatno i u svijetu) a koliko MT-07. Uporan si u tvrdnji kako svi ti ljudi ne znaju što im treba i da bi im bilo bolje da su kupili MT-07?

 

Da, postoje near field zvučnici. Baš zato jer su tako podešeni. I apsolutno sam siguran da ovi zvučnici (iako ih nikada nisam slušao) daju bolji zvuk dok sjediš za stolom od Zensor 3 (koje sam slušao jako puno puta), pogotovo ako je stol uz zid, a stolovi uglavnom tako stoje.

 

Ono što ti u svim postovima pokušavam objasniti, a ti nikako da shvatiš o čemu govorim, je da različite potrebe imaju različita rješenja pa tako potreba za malim stolnim zvučnicima dovodi do razmatranja AE HD3 kao opcije. Onaj ko ih treba neće ih uspoređivati s Tannoy Mercury serijom nego s Tannoy Reveal aktivnim zvučnicima. Ako mu još treba integrirani DAC i Wifi...

Isto tako Bose. Onaj kome treba Bose kutijica zna točno što mu treba. To nisu zvučnici za neke slušačke seanse ali ako trebaš zvučnike za poslovni prostor/kafić sa podstropnom ugradnjom oni su idealan izbor. Ne možeš univerzalno reći npr. Whaferdale Diamond 11.2 su bolji zvučnici od Adam F5. Za sobu jesu, za stol nisu a to ti mogu reći iz prve ruke jer sam ih imao na stolu priključene na Yamaha AU670 DAC/AMP i zvuče puno gore nego Adam F5 spojen na onboard zvučnu. Mislim, možeš reći, imaš na to pravo samo što se ja i 100% ljudi koji smo to slušali ne slažu s tobom.

 

 

 

 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kut
BlueMax kaže...

Bože sačuvaj! Ti stvarno ništa ne razumiješ. I dalje mi je skuter bolja opcija za otići na plažu. Ne znam zašto u usporedbu guraš jedan od najskupljih skutera i jedan relativno jeftin motor, ali opet kruške i jabuke jer skuter i motor nisu ista stvar. Nekome treba brzina (taj neće kupiti MT-07) a nekome udobnost, prtljažni prostor, variomat... ja za odlazak na plažu biram ovo drugo. Ako ćeš baš uspoređivati kruške i jabuke onda uspoređuj one iste cijene pa umjesto T Maxa usporedi X Max 400 (ista cijena). Pogledaj koliko X Maxova ima po cestama (uvjerljivo najprodavaniji skuter u Hrvatskoj, vjerojatno i u svijetu) a koliko MT-07. Uporan si u tvrdnji kako svi ti ljudi ne znaju što im treba i da bi im bilo bolje da su kupili MT-07?

 

Da, postoje near field zvučnici. Baš zato jer su tako podešeni. I apsolutno sam siguran da ovi zvučnici (iako ih nikada nisam slušao) daju bolji zvuk dok sjediš za stolom od Zensor 3 (koje sam slušao jako puno puta), pogotovo ako je stol uz zid, a stolovi uglavnom tako stoje.

 

Ono što ti u svim postovima pokušavam objasniti, a ti nikako da shvatiš o čemu govorim, je da različite potrebe imaju različita rješenja pa tako potreba za malim stolnim zvučnicima dovodi do razmatranja AE HD3 kao opcije. Onaj ko ih treba neće ih uspoređivati s Tannoy Mercury serijom nego s Tannoy Reveal aktivnim zvučnicima. Ako mu još treba integrirani DAC i Wifi...

Isto tako Bose. Onaj kome treba Bose kutijica zna točno što mu treba. To nisu zvučnici za neke slušačke seanse ali ako trebaš zvučnike za poslovni prostor/kafić sa podstropnom ugradnjom oni su idealan izbor. Ne možeš univerzalno reći npr. Whaferdale Diamond 11.2 su bolji zvučnici od Adam F5. Za sobu jesu, za stol nisu a to ti mogu reći iz prve ruke jer sam ih imao na stolu priključene na Yamaha AU670 DAC/AMP i zvuče puno gore nego Adam F5 spojen na onboard zvučnu. Mislim, možeš reći, imaš na to pravo samo što se ja i 100% ljudi koji smo to slušali ne slažu s tobom.

 

 

 

1. Gle ne da mi se polemizirati s nekim tko piše floskule bez ikakvih argumenata. T-max sigurno nije najprodavaniji skuter nigdje, naprodavaniji su i dalje 49ccm, od brda proizvođača (mogao si to provjerit barem a ne da pišeš bzvz). Što se tiče moje usporedbe uzeo sam motor koji je ekvivalent po snazi i veličini tom skuteru. To što ti misliš da je skuter najbolja stvar na svijetu i bolji od pravog motora je tvoje pravo, ali to ne znači da to misli i 100% ljudi.  Motora, posebice u klasi 500-750ccm ima valjda 50x više nego maxi skutera na cestama.
2. I ne ne postoje near field zvučnici. Nađi si na netu klasifikaciju zvučnika i pročitaj. Ako ćeš to staviti na stol, bez stalka zvučat će isto "klempavo" kao i Zensor. Ali stavi Zensor na stalak i upari ga s adekvatnim pojačalom (npr Roksan) i ostat ćeš paaaaf. Iako bude na stolu, iako bude uz zid. Ovo što ti meni pričaš je da bolje čuješ dnevnik na zvučniku od kazetofona nego na nekom audiofilskom zvučniku. DA istina je single monitor zvučnik (to nije near field) ima naglašene frekvencije koje može kvalitetno i glasno reproducirati (a to su kako sam napisao obično 80-120Hz - 14-16kHz), dok sve ostalo ne postoji za njega. Audiofilski zvučnik pak sve producira ali "oboji" svojom osobnšću (plus osobnošću pojačala i kablova). Mana monitora je da sve na njima zvuči isto, violina nema dubine, nema dinamike, sve je isto. Ali je sve piskutavo i zvuči "dobro" (onima koji nisu čuli pravu opremu)
3. Da te citiram - zvučnici se ne prodaju na kile... Svaki zvučnik ima specifičan zvuk, svako pojačalo ima specifičan zvuk, svaki kabel ima specifičan zvuk. Kada upariš to sve troje onda će i WF 11.2 zvučat (koji je po meni jako loš zvučnik - blijeda sijena njihovih zvučnika iz početka 2000) zvučat dobro. Njega možeš složiti da zvuči kao pravi zvučnik, HD3 ne možeš nikad jer je fizikom ograničen od početka. (kao što ne možeš na mobitelu ili laptopu dobiti dobar zvuk - ne mogu se napraviti dobri driveri a da su 2 cm veličine i da to super svira ko neki zvučnik.
4. Zadnje što ću napisati je da je zvuk subjektivan. Tebi je očito super pomalo isprazan, ali klinički točan, zvuk monitora i to je ok. Ja nemam ništa protiv toga. No HD3 to nisu i tu je sva poanta što sam pisao.


Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2017 13:13 (gkelekov).
16 godina
offline
Re: Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kut
Dead kaže...
goddard kaže...

 

@Dead:

 

ako se dobro sjećam, tražio si preporuku za manje zvučnike u onoj temi o KEFovima? Tada sam ti preporučio male Dynaudio monitore, a sada si napisao da imaš Krellca- u tom smislu je moja 

preporuka još relevantnija, jer ja svoje Dynaudio DM 2/6 tjeram upravo Krellom S300 

 

Ne moram ti ni reći koliko je sound fantastičan 

 

 

 

 

 

 

 

 Hvala što si se sjetio kolega. Preporuka o kojoj ću najozbiljnije voditi računa. Pošto će mi Krell Vanguard zamijeniti Krell KAV-300i, a Ayre Acoustics CX-7e je već zamijenio Cambridge Audio Azur 840C cd player, tragam za bookshelf zvučnicima kako bih oformio sustav u vikendici. Eto od vas dragih kolega sam sakupio mnogo sugestija koje su dragocjene te vam još jednom zahvaljujem na utrošenom vremenu za moju malenkost.

Ako budeš imao prilike probaj čut Dali Icon2 sa pojačalom. Slušao sam ih jednom na kev500 integrircu sa žutim Audio Note kablovima i nisu razočarali (na stalcima njihovim orginalnim).

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kut
gkelekov kaže...
BlueMax kaže...

..........Ako ćeš baš uspoređivati kruške i jabuke onda uspoređuj one iste cijene pa umjesto T Maxa usporedi X Max 400 (ista cijena). Pogledaj koliko X Maxova ima po cestama (uvjerljivo najprodavaniji skuter u Hrvatskoj, .......

 

 

 

1. Gle ne da mi se polemizirati s nekim tko piše floskule bez ikakvih argumenata. T-max sigurno nije najprodavaniji skuter nigdje, naprodavaniji su i dalje 49ccm, od brda proizvođača (mogao si to provjerit barem a ne da pišeš bzvz). ......


 Stvarno nisi u stanju čitati s razumijevanjem. X-Max je najprodavaniji skuter u Hrvatskoj i to sam sasvim jasno napisao. Dalje nisam čitao, nemam više volje.

__________________http://www.motorevija.com.hr/vijesti/trziste-skutera-8211-prvo-polugodiste-2017

 

Citiram:

U segmentu skutera nema većih iznenađenja - Piaggio kao lider drži više od trećine tržišta (kada pribrojimo Gileru gotovo polovicu), no blisko ga prati Yamaha sa 27% koja vrlo uspješno prodaje cjelokupnu seriju skutera Max. Sveukupno najprodavaniji skuter je nedavno pristigli X-Max 300 sa 132 registracije, a brzo su planule i preostale zalihe modela X-max 250 (82 registracije). Zanimljivo je da je naskuplji, više od 90.000 kn vrijedan T-Max 530 zasjeo na visoku četvrtu poziciju, što je još jedna od tržišnih anomalija. 

 

U trenutnoj konstelaciji, među top 5 najprodavanijih skutera nalazimo samo jednu pedeseticu (Fly 50), sve ostalo su maksi-skuteri, što znači tržište skutera vozi u nekom novom smjeru.

_________________

 

Naravno, po tebi su skuteri od 50ccm najprodavaniji, motora od 500-750ccm ima 50x više od maxi skutera... a istina je upravo obrnuta. Za primjer ću ti navesti Makarsku u kojoj živim gdje ima točno 2 Yamahe MT-07 a barem 200 X-Maxova od kojih ispred moje zgrade 5. I onda ti meni kažeš kako ja lupam floskule i neprovjerene podatke?

 

Točno je da na laptopu ne možeš imati dobar zvuk ali isto tako je točno da ako ćeš uspoređivati zvuk jednog laptopa onda ćeš ga uspoređivati s drugim laptopom a ne sa zvukom u Royal Albert Hall-u. Isto tako desktop zvučnike ćeš uspoređivati s desktop zvučnicima a ne sa sobnim (bookshelf/floorstanding) zvučnicima. Ima li bolji desktop zvučnik za taj iznos ili nema. Zašto je Smart skup auto? Zato jer za specifične potrebe boljeg nema a laprdati o tome kako je Ford F 150 bolji izbor jer ima veliki gepek valjda može samo onaj kome svaki kabel ima specifičan zvuk.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2017 14:56 (BlueMax).
16 godina
offline
Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kutije,

Dečki, zabrijali ste, i to žešće. Obojica lamentirate bez ikakvog doprinosa.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kut
Father_Dougal kaže...

Dečki, zabrijali ste, i to žešće. Obojica lamentirate bez ikakvog doprinosa.

 U pravu si, ja više ni slova neću napisati o skuterima, pickupovima, bokshelf zvučnicima... u temi o desktop zvučnicima.

16 godina
offline
Re: Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kut
BlueMax kaže...

 U pravu si, ja više ni slova neću napisati o skuterima, pickupovima, bokshelf zvučnicima... u temi o desktop zvučnicima.

Onog trena kad 'audiofili' počnu uspoređivati audio sustave sa autima i motorima, znaš da nemaju blage veze o čemu pričaju. Vidio sam da se spominju kablovi koji utječu na boju zvuka, valjda imaju ugrađenu aktivnu ekvilizaciju... niste li dovoljno odrasli da ne morate uspoređivati pimpeke, izbaciti više audiofoolerije na minutu?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
12 godina
offline
Re: Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kut
Father_Dougal kaže...
BlueMax kaže...

 U pravu si, ja više ni slova neću napisati o skuterima, pickupovima, bokshelf zvučnicima... u temi o desktop zvučnicima.

Onog trena kad 'audiofili' počnu uspoređivati audio sustave sa autima i motorima, znaš da nemaju blage veze o čemu pričaju. Vidio sam da se spominju kablovi koji utječu na boju zvuka, valjda imaju ugrađenu aktivnu ekvilizaciju... niste li dovoljno odrasli da ne morate uspoređivati pimpeke, izbaciti više audiofoolerije na minutu?

 Ne smatram se audiofilom u uvriježenom značenju te riječi. Zakačio sam se u glupu raspravu samo zbog neodgoja sugovornika koji zna što sam ja u životu čuo i što ću čuti. Istina, dovoljno sam star i dovoljno iskusan na internetu da bi komunikaciju s takvima trebao završiti u startu. On zna, svi drugi lupaju floskule i neprovjerene informacije. On uživa na metar udaljen od bookshelf zvučnika. Njemu kabel daje boju... pa eto mu, nek uživa. Meni ostaje samo ignore tipka i čekanje da zvučnike iz naslova isprobam.

12 godina
offline
Re: Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kut
overhaul kaže...
volegradele kaže...
djigibao kaže...

...sto se tice malih a mocnih zvucnika, zadnje sto sam vidio/cuo (doduse na Youtube), su ovi iLoud Micro Monitor koji daju zvuk kao puno veci zvucnici a pogotovo bass...

 Bezpredmetno je govorit o kvaliteti zvucnika viđenih samo na slikama!

 

3.5 kn za kvalitetne hifi monitore uopoce nije puno,naravno za ljubitelje dobrog zvuka,ja bih osobno voli vidjet ove zvucnike na probi u mom domu!!

 Da, ali ovo nisu "kvalitetni hifi monitori". Ovo se natjeće sa logitechima i geniusima. I gubi zbog cifre. Nije mi jasno da autora ni najmanje ne svrbi takva cijena, nema minusa?
Mislim, radio ja u časopisu, dobijali na recenzije, sve mi je jasno. Ali ako je nešto toliko skuplje od relevantne direktne konkurencije, red je malo se osvrnuti na kraju na ono što je pc konzumentu najbitnije. Nismo arapi u kuvajtu.

 Nisam ih slusao tako da zapravo nista o njima ne znam,ovako od oko sam rekao da nemaju veze sa Logitechom i Geniusom,mozda sam malo prebrzo zakljucio!Ti si ih slusao,usporedio?

AUDIOFIL
6 godina
neaktivan
offline
Audioengine HD3 Wireless Speakers - Malene kutije,

Hey ekipo, žestoke rasprave, audio kablovi koji daju boju zvuku... Ja sam amater i trebam savjet...

Što uzeti?:

 - Audioengine HD6 - prvi Pick...

 - Dynaudio xeo 4 - mislim da žena ne bi odobrila cijenu ali jedino njih sam čuo i zvuče spektakularno, možda xeo 2...

 - Triangle Elenara LN01A - čuo kod kolege puno skuplji pasivni model, jebeno zvuči - nije ista kategorija doduše ko ovaj aktivni...

 - Dali Zensor 1AX

 - Neka druga preporuka?

Bitna mi je povezivost (BT - bez kolutanja očima molim), praktičnost, i zvuk naravno - vanjsko pojačalo ne dolazi u obzir (na taj način izbacujem iz jednadžbe kablove koji boje zvuk)

Cheers

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice