Autotune: Sluha i igara!

poruka: 11
|
čitano: 3.830
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Autotune: Sluha i igara!".
7 godina
offline
Autotune: Sluha i igara!

Zanimljivo da u clanku nije napisano o tome kako je autotune nastao. Uglavnom Dr. Hildebrand, covjek koji je radio za Exxon je razvio algoritam koji je analizirao reflektirane seizmicne valove i na taj nacin dobivao "sliku" ima li ispod zemlje nafte. Onda je taj algoritam prilagodio i osnovao novu kompaniju koja se zove Antares i koja zapravo ima pravo na ime Autotune. 

 
5 0 hvala 3
13 godina
offline
Autotune: Sluha i igara!

Industrija glazbe mašinerija je kojoj treba svako sredstvo da se čim više glazbe proizvede i proda. Ja kao klasični glazbenik ionako sve što je snimljeno ne smatram nekakvom posebnom vještinom, osim vještine onoga tko stoji iza pulta i radi mastering. Čak i u klasičnoj glazbi, nijedna snimka, niti prijenos uživo, ne govori dovoljno o kvaliteti samog glazbenika, niti o samoj kompoziciji. Recimo slušate Rodrigov koncert za gitaru i orkestar, i onda čujete gitaru pored forte zvuka orkestra što je zapravo nemoguće. Nemam ništa protiv takve glazbe, na kraju od tog varanja ja donekle i živim, jer ljudi na taj način zavole glazbu. No uživo je sve puno teže, tu nema varanja i to je ono što ja najviše cijenim. 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Autotune: Sluha i igara!
Autotune je cancer "moderne" muzike, pola "pjevaca" ima slabasan i nimalo impresivan glas zapravo.
Moj PC  
1 1 hvala 0
4 godine
offline
Autotune: Sluha i igara!

Ako pjevač ne može uživo približno otpjevati ono što je na albumu, apsolutno nisam zainteresiran za slušati njegovu glazbu. 

 

A ovu pošast repera na autotune ne mogu smisliti...da želim slušati nekpga s nula talenta i dovoljno novca za kupiti program, slušao bi sebe.

 
15 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Autotune: Sluha i igara!
Traperi.
2pac se okreće u grobu.
Life is meant to die. Accept your fates.
14 godina
offline
Re: Autotune: Sluha i igara!
očito nikad nisi slušao califònia love
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
9 godina
offline
Autotune: Sluha i igara!

Dobro da je metal još večinom raw. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Autotune: Sluha i igara!
blackalbum kaže...
očito nikad nisi slušao califònia love

 talkbox nije autotune...

Rorschach: None of you seem to understand. I am not locked in here with you. You are locked in here with *ME*!
3 godine
protjeran
offline
Re: Autotune: Sluha i igara!
Ne vidim kakve veze ima ta legendarna pjesma s autotuneom?
Life is meant to die. Accept your fates.
13 godina
offline
Re: Autotune: Sluha i igara!
Metal i njegov "groove" je jako tesko, ili cak nemoguce, reproducirati elektronicki, a da zvuci kao "prava stvar". Svako tko ima veze sa njim ce to potvrditi, nebitno koja brzina izvođenja bila. Stilove pjevanja jos teze.

Npr. Wintersun - Sons of winter and Stars:

https://m.youtube.com/watch?v=Tl5T-glTdXw
15 godina
offline
Re: Autotune: Sluha i igara!
Eric Prydz kaže...

Ako pjevač ne može uživo približno otpjevati ono što je na albumu, apsolutno nisam zainteresiran za slušati njegovu glazbu. 

 

A ovu pošast repera na autotune ne mogu smisliti...da želim slušati nekpga s nula talenta i dovoljno novca za kupiti program, slušao bi sebe.

 Jala brat i buba švaba koreli... 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice