B365 je Intelovo 22-nanometarsko rješenje za nesta

poruka: 11
|
čitano: 3.098
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "B365 je Intelovo 22-nanometarsko rješenje za nesta".
12 godina
protjeran
offline
B365 je Intelovo 22-nanometarsko rješenje za nesta

Ajde da i to dozivimo da nam nakon 10 godisnje vise manje reciklaze pod novo prodaju starolp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
B365 je Intelovo 22-nanometarsko rješenje za nesta

Samo su trebali povecati x% trenutne proizvode, čista ekonomija, dok ima ovaca za šišanje šišaj ih .

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
B365 je Intelovo 22-nanometarsko rješenje za nesta

Pa 8086 CPU su ponovo pustili na tržište, doduše kao "K" verziju ali nije isključeno da nam se vrati i dobri stari "Turbo" gumb na kućišta. 

Koliko troše novi procesori i popratni čipovi, ne bi me niti začudilo...

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: B365 je Intelovo 22-nanometarsko rješenje za n
Thinker kaže...

Pa 8086 CPU su ponovo pustili na tržište, doduše kao "K" verziju ali nije isključeno da nam se vrati i dobri stari "Turbo" gumb na kućišta. 

Koliko troše novi procesori i popratni čipovi, ne bi me niti začudilo...

 what?

 

Intel Core™ i7 Forever
6 godina
protjeran
offline
B365 je Intelovo 22-nanometarsko rješenje za nesta

Ako možemo nešto zaključiti iz naziva čipseta, čak ni Intel nije ostao imun na šarm M. Badića i njegove stranke.

idgaf i jagla sujem za peru kladarca
 
7 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: B365 je Intelovo 22-nanometarsko rješenje za n
Stjepanj kaže...
Thinker kaže...

Pa 8086 CPU su ponovo pustili na tržište, doduše kao "K" verziju ali nije isključeno da nam se vrati i dobri stari "Turbo" gumb na kućišta. 

Koliko troše novi procesori i popratni čipovi, ne bi me niti začudilo...

 what? 

Pa kako je Intel sa 10 nm procesa krenuo natrag na 14 nm proizvodni proces a sad, eto ga na, uvodi i 22 nm proces, rekoh da neće biti čudno ako završimo u eri kraja 80-tih kada su kućišta imala "Turbo" tipku kojom se switchao takt procesora. Da, da, prije je bilo u modi da CPU radi na pola maksimalne brzine a onda s Turbo uključiš punu brzinu... Ono, warp speed od 16/20/40 MHz... Poslije su proizvođači shvatili da svi ostave Turbo tipku uključenu da CPU piči punom brzinom. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 21:21 (Thinker).
14 godina
offline
Re: B365 je Intelovo 22-nanometarsko rješenje za n

Turbo tipka je zapravo "usporila" CPU

9 godina
offline
Re: B365 je Intelovo 22-nanometarsko rješenje za n
Idealist kaže...

Turbo tipka je zapravo "usporila" CPU

Ovisi s kojeg stajališta gledaš, ono, da li je čaša polupuna ili poluprazna. 

14 godina
offline
Re: B365 je Intelovo 22-nanometarsko rješenje za n

ne bas, stariji programi su bili "vezani" direktno za frekvenciju procesora, a posto su noviji procesori dolazili na vecim frekvencijama, turbo tipka je spustala frekvenciju da se programi (igre) ne bi izvodili/le prebrzo. 

imenovanje tipke im bas i nije bilo intuitivno

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 23:10 (Idealist).
15 godina
offline
B365 je Intelovo 22-nanometarsko rješenje za nesta

Nisam baš upućen o kojoj Turbo tipki se radi, a koliko se ja sjećam stare Turbo tipke, ona mi je dizala frekfenciju CPU-a na tadašnjih 66MHz na 80MHz (386 ili 486 Procesor).

 

To što je nestašica čipova u Intelu pokazuje samo jedno - da kompaniji ide jako dobro. A da li 14nm ili 22nm običnom laiku je potpuno svejedno i tu nema nikakvih govora o nekoj većoj potrošnji energije.

Osim ako niste ISP nadprovajder, prije se brzina izražavala (doduše i sada) u Gbps (Gigabit po sekundi), a sada sve više Routera ide na iznačavanje GbpW (Gigabit po Watt).

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
B365 je Intelovo 22-nanometarsko rješenje za nesta
Idealist kaže...

ne bas, stariji programi su bili "vezani" direktno za frekvenciju procesora, a posto su noviji procesori dolazili na vecim frekvencijama, turbo tipka je spustala frekvenciju da se programi (igre) ne bi izvodili/le prebrzo. 

imenovanje tipke im bas i nije bilo intuitivno

To je funkcioniralo na taj način do nekih 20 MHz brzine. Poslije ionako nije imalo smisla jer Turbo na 8/16 MHz nije imao isti učinak kao na 20/40 MHz a Turbo je bio prisutan na kućištima sve dok 80486 nije prešao i 100 MHz brzine jer je LED display s pokazivanja brzine s 2 znamenke prešao na HI i LO. I to je izgubilo smisao negdje oko spomenutih 20 MHz brzine jer su ionako svi, kao što sam i spomenuo, držali Turbo uključen konstantno a softver je "naučio" kompenzirati razlike u brzini procesora, softveru nije isto da li je u igri 386 na 40 MHz ili 486 na 100 MHz.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.12.2018 13:12 (Thinker).
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice