Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kiselin

poruka: 31
|
čitano: 6.939
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kiselin".
16 godina
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kiselin

53. Koliko sam ja nešto čitao o tome, ne sjećam se da sam naletio na podatak da je itko ikad umro od nespavanja. I da kod ljudi to nije moguće. U slučaju da se stvrno dogodi da zbog nekih razloga netko ne može spavati nakon određenog vremena mozak će se jednostavno počet gasiti i čovjek će pasti u nekakvo stanje mikrospavanja gdje mozak "spava" dio po dio. Guinnessov službeni rekord u nespavanju je 449 sati, odnsono 18 dana 17 sati (Maureen Weston i Guinness zbog očitih razloga više ne bilježi taj rekord).

 

Jedini slučajevi gdje je netko umro od nećeg sličnog su od "fatal insomnia" no tu se radi o kroničnoj neispavanosti (ne radi se o kontinuiranom nespavanju) nego o ekstremnom nedostatku sna kroz duže vrijeme. Ali prosječna smrtnost od toga nastupa nakon nekih 18mj od pojave simptoma, od gladi bi umrli daleko prije. 

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kiselin

#53 Kad umrem javim vam koliko dana treba biti budan da bi riknuo. #Nesanicalevel9000+ 

 

#55 Kak za koga, kad su ti sinusi kompletno poštopani onda i u proljeće i u jesen dišeš ko morž 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kis
Ima li još neki dio koji odumre od nekorištenja? Neće mi valjda miško otpasti?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kiselin

ih hete ajne frage fir herr doktor: zbog čega imamo tjelesnu temperaturu 36,5 odn. kako (i zašto) se povisuje kad se razbolimo i što (i kako) time organizam postiže (osobito kad nam kažu "snizite temperaturu")? ipak je to stupanj-dva-tri-četiri više i ni blizu razlika kao vani (ujutro +4, popodne +20). zakaj osjećamo da nam je vruće kad je vani 36,5 a samo se temperaturno izjednačili s ozračjem? jebagapatak, moj cucak ima +39 pod normalno i niš mu nije, a ja rikavam na toj razini. danke inen. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 10:48 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kis
BlackDog22 kaže...

53. Koliko sam ja nešto čitao o tome, ne sjećam se da sam naletio na podatak da je itko ikad umro od nespavanja. I da kod ljudi to nije moguće. U slučaju da se stvrno dogodi da zbog nekih razloga netko ne može spavati nakon određenog vremena mozak će se jednostavno počet gasiti i čovjek će pasti u nekakvo stanje mikrospavanja gdje mozak "spava" dio po dio. Guinnessov službeni rekord u nespavanju je 449 sati, odnsono 18 dana 17 sati (Maureen Weston i Guinness zbog očitih razloga više ne bilježi taj rekord).

 

Jedini slučajevi gdje je netko umro od nećeg sličnog su od "fatal insomnia" no tu se radi o kroničnoj neispavanosti (ne radi se o kontinuiranom nespavanju) nego o ekstremnom nedostatku sna kroz duže vrijeme. Ali prosječna smrtnost od toga nastupa nakon nekih 18mj od pojave simptoma, od gladi bi umrli daleko prije. 

Ja mislim daj e ovdje netko na forum jednom napisao da u kazinima radi svjetala ili čega već, postoje ljudi koji danima igraju one Slot igrice i često se desi da kada hitna dođe - dođe prekasno.

Ima isto smo ovdje pisali i o onom liku ili dva koji je non stop igrao igrice u Seulu ili gdje već, da bi na kraju - riknuo.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kis
Tijelo stalno proizvodi toplinu, pa 36 imamo i kad je okolo 20, dodatno proizvedena toplina nas čak i uz hlađenje održava toplijima od okoline. Kad se temperature izjednače ta todatna toplina se ne može prenijeti na okolinu, pa nam se temperatura diže, zbog čega nam je vruće.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kis
Envy kaže...
BlackDog22 kaže...

 

Ja mislim daj e ovdje netko na forum jednom napisao da u kazinima radi svjetala ili čega već, postoje ljudi koji danima igraju one Slot igrice i često se desi da kada hitna dođe - dođe prekasno.


Ima isto smo ovdje pisali i o onom liku ili dva koji je non stop igrao igrice u Seulu ili gdje već, da bi na kraju - riknuo.

 To nema veze sa nespavanjem nego sa srcem i trombima najčešće i to nisu ljudi koji su to jednom napravili nego ljudi koji to rade mjesecima, možda i godinama i koji, da bi ostali budni, uzimaju sve i svašta. Post hoc ergo propter hoc.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kis
Ajar kaže...

ih hete ajne frage fir herr doktor: zbog čega imamo tjelesnu temperaturu 36,5 odn. kako (i zašto) se povisuje kad se razbolimo i što (i kako) time organizam postiže (osobito kad nam kažu "snizite temperaturu")? ipak je to stupanj-dva-tri-četiri više i ni blizu razlika kao vani (ujutro +4, popodne +20). zakaj osjećamo da nam je vruće kad je vani 36,5 a samo se temperaturno izjednačili s ozračjem? jebagapatak, moj cucak ima +39 pod normalno i niš mu nije, a ja rikavam na toj razini. danke inen. 

 

Na temperaturi iznad 39˚C mikrobi se ne mogu razmnožavati. A snižujemo ju zato što, valjda, ako pretjera može biti opasna i za cijeli organizam. Pa treba pronaći neku ravnotežu između ubijanja mikroba i ubijanja nas. A problem se dogodi, sad samo nagađam, vjerojatno kod virusa pošto na njih to nema utjecaj, tijelo loži vatru, a nema koristi samo troši energiju i iscrpljuje te.

 

8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kiselin

Ovo nesvjesno spavanje (spavanje dio po dio mozga) sam sam mnogo puta iskusio. Naime počinju mi navirati sjećanja na događaje koji se nikad nisu dogodili, nekakve čudne misli koje ni s čime nemaju veze. Tek onda shvatim da sanjam - u budnome stanju. 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kiselin

upravo tako... nekakve bizarne priče koje imaju uvrnutu logiku, imaju glavu i rep.. 

i onda... eto me natrag u realnom svijetu...

 

znam da sam pred 15-ak godina, pokušavao pronaći put kojim sam "vozio", a znam oko KC svaki puteljak a kamoli ne asfaltiranu cestu, mučilo me otkuda ta razina detalja - ali naravno to je bio neki nepostojeći put KC-BJ koji sam par puta "izvozio" ali bez ikakve podloge u stvarnom svijetu...

 

mislim da zato postoji i onaj "deja vu" osjećaj, kad su ljudi uvjereni u prekogniciju, iako zapravo "odvrte" neki san u budnom stanju, koji ima realne elemente, koji su nam poznati, pa imamo i deja vu....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kis
Mozak je prilično nepouzdana naprava. Zato smo morali osmisliti postupke kojima utvrđujemo objektivnu istinu, jer mozgu nije za vjerovati.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kiselin

istina ima točno onoliko koliko ima promatrača i  zainteresiranih oko događaja koji "istina" opisuje...

 

postoje činjenice, a istina se interpretira iz njih, po volji i inspiraciji ...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kis
Stric_Jura kaže...

istina ima točno onoliko koliko ima promatrača i  zainteresiranih oko događaja koji "istina" opisuje...

 

postoje činjenice, a istina se interpretira iz njih, po volji i inspiraciji ...

Istina je smo jedna sve ostalo su samo mišljenja, doživljaji i nepoznanice. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kis
Napisao sam objektivna istina, a takva je samo jedna.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kis

Na 36,5 nam je vruće zbog vlage u zraku. Barem nama u ovim podnebljima - Afrikanerima (ponajprije subsaharskim) je to cool temperatura 

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 13:00 (Antiseptik).
6 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kis
Ajar kaže...

ih hete ajne frage fir herr doktor: zbog čega imamo tjelesnu temperaturu 36,5 odn. kako (i zašto) se povisuje kad se razbolimo i što (i kako) time organizam postiže (osobito kad nam kažu "snizite temperaturu")? ipak je to stupanj-dva-tri-četiri više i ni blizu razlika kao vani (ujutro +4, popodne +20). zakaj osjećamo da nam je vruće kad je vani 36,5 a samo se temperaturno izjednačili s ozračjem? jebagapatak, moj cucak ima +39 pod normalno i niš mu nije, a ja rikavam na toj razini. danke inen. 

 Prosječna normalna temperatura psa ili mačke kreće se između 37,7 i 39 Celzijevih stupnjeva tako da tvome ćuki neće biti ništa.

Previsoka temperatura je znak da se dijelo bori protiv "nečega"..

E sad, zašto su našoj generaciji liječnici davali savjet obavezno sniziti temperaturu je vjerojatno zbog opasnosti da temperatura ne ode na nakih 42, 43 C što može višesatno biti kobno.

Što reče Black Dog teško je tu povući granicu što je korisna visoka temperatura a što loša.

 

No, prije bih poslušao savjet specijaliste koji radi u KBC-u nego liječnika Obiteljske medicine.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
5 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kis

Miško otpadne zbog prečestog (samo)korištenja.

Barem tako tvrdi Nedrk i njegovi dvo-milenijalci. A njima je za vjerovati ... jer oni sve znaju

Pis on ju, tu :P
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kiselin

Kad već filozofiramo, recimo to da postoje mnoge definicije istine, tj. objektivnosti. Meni je najbliža ona pozitivistička : "Objektivnost je intersubjektivna provjerljivost" - tj. objektivo je ono što svi vide na isti način. (Na toj se definiciji  temelji i znanost, znanstvena istina jer svaki rezultat mora biti ponovljiv, reproducibilan, tj. takav da se svi znanstvenici (subjekti) mogu uvjeriti da je doista tako.) No između subjektivnog (prividnog) i objetkvinog (stvarnog) nema jasne granice. Oko tog se problema vrtila čitava grčka filozofija. Jedan filozof (Kant) htio je povući jasnu granicu između subjektivnog i objektivnog, između subljekta i objekta. I što je dobio? Dobio je čiste forme (osjeta, razuma) koje ne sadrže ništa - dakle forma bez sadržaja - koje pripadaju subjektu (spoznajnim moćima), a s druge strane tajnovitu "stvar po sebi", ono objektivno o čemu se ne može ništa reći - osim da postoji. To je opet sadržaj bez forme. Ili, da svedemo na bitno, dobio je dva ništa, subjektivno ništa i  objektivno ništa. To nam ukazuje da se subjektivno od objektivnog ne može posve odvojiti nego uvijek ostaju u nekoj organskoj vezi. Eto, toliko o filozofiji, pa tko vodli neka izvoli - neka filozofira dalje. 

 
2 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kis
danen kaže...

No između subjektivnog (prividnog) i objetkvinog (stvarnog) nema jasne granice.  

 Mislim da ima.

Kako se utvrđuje "normalnost" pojedinca.

Ako nama pedesetorici testera pokažu drvo i pitaju nas što vidimo, svi bi mi trebali reći; "vidimo drvo"

Ako jedan od nas kaže da vidi automobil, kako to da nema jasne granice između objektivnog i subjektivnog ?!

Je li mišljenje nas pedesetorice subjektivno, je li realno, je li znastveno dokazivo ?

Mani me filozofiranja....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
7 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kis
Anđeo bez falinge kaže...
danen kaže...

No između subjektivnog (prividnog) i objetkvinog (stvarnog) nema jasne granice.  

 Mislim da ima.

Kako se utvrđuje "normalnost" pojedinca.

Ako nama pedesetorici testera pokažu drvo i pitaju nas što vidimo, svi bi mi trebali reći; "vidimo drvo"

Ako jedan od nas kaže da vidi automobil, kako to da nema jasne granice između objektivnog i subjektivnog ?!

Je li mišljenje nas pedesetorice subjektivno, je li realno, je li znastveno dokazivo ?

Mani me filozofiranja....

 To je naravno tvoje subjektivno seljo razmisljanje. Prvo sve te ljude je netko naucio da je drvo drvo, i to vidjenje je rezultat socijalizacije. 

Ima prica da kad su Kolumbo i ekipa prvi put dosli na obale Južne Amerike, domoroci nisu vidjeli brodove sve dok se nisu pojavili blizu obale. Tako veliki brodovi su im bili totalno neocekivani da ih njihova percepcija nije registrirala.

6 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kis
O_O_O kaže...

 To je naravno tvoje subjektivno seljo razmisljanje. Prvo sve te ljude je netko naucio da je drvo drvo, i to vidjenje je rezultat socijalizacije. 

Ima prica da kad su Kolumbo i ekipa prvi put dosli na obale Južne Amerike, domoroci nisu vidjeli brodove sve dok se nisu pojavili blizu obale. Tako veliki brodovi su im bili totalno neocekivani da ih njihova percepcija nije registrirala.

 Dakle, onaj tko kaže da vidi automobil nije socijaliziran, nije ga nitko naučio ?!

Dakle, "postoji priča" ! 

 

Dakle, na kraju su domoroci ipak vidjeli "brodove" odn netko im je rekao; "e, to veliko se zove brod"

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
7 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kis
Anđeo bez falinge kaže...
O_O_O kaže...

 To je naravno tvoje subjektivno seljo razmisljanje. Prvo sve te ljude je netko naucio da je drvo drvo, i to vidjenje je rezultat socijalizacije. 

Ima prica da kad su Kolumbo i ekipa prvi put dosli na obale Južne Amerike, domoroci nisu vidjeli brodove sve dok se nisu pojavili blizu obale. Tako veliki brodovi su im bili totalno neocekivani da ih njihova percepcija nije registrirala.

 Dakle, onaj tko kaže da vidi automobil nije socijaliziran, nije ga nitko naučio ?!

Dakle, "postoji priča" ! 

 

Dakle, na kraju su domoroci ipak vidjeli "brodove" odn netko im je rekao; "e, to veliko se zove brod"

 

 

 Nisu ove stvari za tebe, imas sise i guzice na indexu tamo ti je ekipa rođo.

6 godina
protjeran
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kiselin

opasan si tip, čisto me je strah takvih ....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kis
Anđeo bez falinge kaže...

opasan si tip, čisto me je strah takvih ....

 

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 15:07 (Ajar).
6 godina
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kiselin

Subjektivnost i objektivnost su samo pojmovi kao i mnogi drugi, pojave i osobine koje imenujemo kad nismo u stanju nešto dovoljno dobro objasnit, ili uopće ne shvaćamo, ili pak samo iz razloga da si olakšamo komunikaciju na način da ne moramo koristit previše nepotrebnih izraza te svako malo nešto definirat kako bi bili razumljivi, a to bi značilo da se samo pravimo blesavima kad filozofiramo jer tražimo nekakvu ultimativnu istinu tamo di je nema. Umjesto da težimo ka jednostavnosti i jasnoći, mi ljudi često mistificiramo, iz čega proizlazi filozofija. Po mom mišljenju se ovdje radi o ispravnoj svijesti/zdravom razumu/logici, kao i ispravnim osjetilima. E sad ako bi netko pita 'kako bilo tko može znat šta je ispravno, definiraj taj pojam', ja bih samo reka da kad bi 2+3 iznosilo 23, tada baš i nebi bilo napretka. Logika bi ipak trebala bit od najvišeg prioriteta, takorekuć najvažnija stvar u svemiru.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kis
Haj neka korist i od gastritisa... :D
 
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kis
Neuk kaže...
Haj neka korist i od gastritisa... :D

 ma, i Berecki se pogubi.

Žgaravica da, ali dugotrajni gastritis nikako nije ok...bez budalaština o salmoneli i sl.

zna Igor to, ali nekada uleti u krajnost.

ipak je i on ljud...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kis
Anđeo bez falinge kaže...
Neuk kaže...
Haj neka korist i od gastritisa... :D

 ma, i Berecki se pogubi.

Žgaravica da, ali dugotrajni gastritis nikako nije ok...bez budalaština o salmoneli i sl.

zna Igor to, ali nekada uleti u krajnost.

ipak je i on ljud...

Iskreno, nisam pretpostavljao da će netko zaista pomisliti kako je pametnije namjerno poticati vlastiti gastritis ili hiperaciditet radi toga da može bezbrižno jesti salmoneloznu piletinu ili kolače sa nekuhanom kremom od salmoneloznih jaja  :-D
Čini se da ću morati uz pojedine medicinske bisere stavljati onaj GIF sa Sheldonom i sarkazmom.
Šteta, jer tumačenje "što pisac nije htio reći" redovito upropasti cijelu foru  :-(


 

 

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kiselin

Festus kaže " Umjesto da težimo ka jednostavnosti i jasnoći, mi ljudi često mistificiramo, iz čega proizlazi filozofija." Krivo! Filozofija upravo postoji zato da se pojmovi ne bi mistificirali nego postali što jasniji, što određeniji. U tome svjetlu Hegel vidi filozofiju povijesti, naime kao razvoj pojma prema sve većoj određenosti. Sjećam se marksističkog obrazovanja u JNA. Desetar je rekao "materija je prosta kao pasulj". Da, doista je  "prosta kao pasulj" ako o njoj mislimo površno, ako zapravo o tom problemu nismo ni počeli misliti (naivni realizam). Uostalom, ako kažete da ne treba filozofirati - već filozofirate. Pa kad već filozofirate onda kvalitetno filozofirajte! 

Koliko filozofija ima veze sa životom neka Vam posluži jedan primjer. Tko da se zamara takvim pitanjem što je Kant mislio o dobrome, o njegovoj mutnoj definiciji da "dobro proizlazi iz osjećaja dužnosti". Je li baš tako? Na toj se definiciji temelji vojnička hrabrost no i nacistički zločini. Eichmann je bio do kraja (do užeta) bio uvjeren da nije radio ništa loše jer je samo izvršavao svoju dužnost, a oni vojnici koji su ubijali Židove smatrali su se herojima jer su morali - iz osjećaja dužnosti - potisnuti svoje osjećaje averzije prema ubijanju. Eto, vidite da nije sve "prosto kao pasulj". 

 
2 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#11) - Kis
Doc Berecki kaže...

Iskreno, nisam pretpostavljao da će netko zaista pomisliti kako je pametnije namjerno poticati vlastiti gastritis ili hiperaciditet radi toga da može bezbrižno jesti salmoneloznu piletinu ili kolače sa nekuhanom kremom od salmoneloznih jaja  :-D
Čini se da ću morati uz pojedine medicinske bisere stavljati onaj GIF sa Sheldonom i sarkazmom.
Šteta, jer tumačenje "što pisac nije htio reći" redovito upropasti cijelu foru  :-(


 

 

 Opaki su ovdje forumaši.

Ni ne skontaš kad te trolanjem dovuku nazad na temu... 

Svi smo mi ljudovi...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice