Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O defib

poruka: 21
|
čitano: 5.172
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O defib".
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O defib

biser #56

 

Pretpostavljam onda da se niti gel ne stavlja na defibrilatore?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O d
syncmaster245b kaže...

biser #56

 

Pretpostavljam onda da se niti gel ne stavlja na defibrilatore?

 ...kao ni pastu na procesor... samo nas lažu!

ravna zemlja i šupalj mjesec
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O d
syncmaster245b kaže...

biser #56

 

Pretpostavljam onda da se niti gel ne stavlja na defibrilatore?

 

Proguglao... Moderni defibrilator ni nema elektrode s ručkama, nego samoljepljive elektrode. A i kod klasičnih koriste... kako se kaže "gel pad" na hrvatskom?

 

Dr. Berecki je pedijatar na Odjelu intenzivnog liječenja djece i vjerujem da zna što piše. Općenito mi je to odlična serija članaka.

 

 

7 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O defib

Clear!

 

 

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O d
#59

Svijet mi se srušio...
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O d
Ne, gel se ne stavlja na elektrode.
Stavlja se na pacijenta.
Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
7 godina
online
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O d
Neuk kaže...
#59

Svijet mi se srušio...

 

Mi muški smo u tome više kvantitativna kategorija (učestalo, ali rijetko kad podmuklo i toksično).

One kad ga okinu (rijetko, znaju dobro sakrit) bolje pripremi superljepilo da si trepavice nazad zalijepiš....

 

 

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O d
Ima li zahtjeva tipa: Doktore, može li malo i po kosi? 😄
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O defib

ad 56: 

 

 

ad 57: na to helen keller ne bi rekla ništa. samo bi rukom pokazala "još!" 

 

ad 58: ovo je čista mizoginija i mizokrkanija 

 

ad 59: da ali, žene su sklonije tihomiru, a nama je dobar i zvonimir.

 

ad 60: meni reklo u imunološkom da bilo kakva "slana voda" (osim, valjda, KCl+ 2H2O) može zamijeniti plazmu (ali ne i hemoglobin, jasno) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 10:10 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O d
Ajar kaže...

 

ad 58: ovo je čista mizoginija i mizokrkanija 

 

 

 

 

 

Kruha i igala...
6 godina
protjeran
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O defib

 

Biser 58#

što je osoba nižeg IQ, to je sklonija impulsivnijem ponašanju i ima kraći "decision delay time" (dakle, sklona je donositi odluke nakon kraćeg vremena razmišljanja nego inteligentnije osobe), te je stoga sklonija nedoumice i sukobe rješavati emocijama umjesto razumom.

 

djelomično je točno..

zamislite da kirurg ima nedoumicu kada treba brzo reagirati te spasiti time život pacijentu...

kratka je spona između emocije i razuma...mislim, uopće ne kontam poantu..

i kod fizičkog sukoba inteligencija je bitna, brzina razmišljanja i tako to, možemo govoriti i o sportu itd....

 

impulzivno ponašanje i IQ,,hm volio bih pročitati neko istraživanje o tomu.

 

uopće se ne slažem, kad još neimpulzivnije razmislim.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 10:55 (Anđeo bez falinge).
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O defib

Btw, glede "novijih defibrilatora" koji nemaju elektrode s ručkama nego gel-jastučiće (padove): i dalje su u uporabi i ostat će još ohoho vremena oni s ručkama, posebice u zdravstvenim ustanovama.

Ovi sa samoljepljivim jastučićima se redovito koriste u defibrilatorima nazvanim AED (automated external defibrillator), napravama koje su u odnosu na klasične defibrilatore nešto poput automobila s automatikom i auto-pilotom u odnosu na vozila s klasičnim mjenjačem "na palicu" - traže daleko manje sudjelovanje korisnika, ali i imaju manje opcija i finesa koje su nerijetko potrebne kada se defibrilira u bolničkim uvjetima.

AED se sve češće viđaju na javnim mjestima. Otvoriš kutiju, a stroj progovori i glasovnim uputama te vodi kroz postupak "hands-free" defibrilacije nesretnika kojega fibrilacija srca zatekne na javnom mjestu. Pojednostavljeno, ali sasvim dovoljno za hitna stanja i spašavanje žive glave onome kome je to potrebno.

 

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 10:44 (Doc Berecki).
 
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O d

"zamislite da kirurg ima nedoumicu kada treba brzo reagirati te spasiti time život pacijentu"

 

-- ovo temeljiš na premisi da kirurzi imaju visok IQ? Čuj... pogrešne premise vode pogrešnim konkluzijama, znaš?  :-)
Btw, donošenje odluka u medicini ne ovisi o IQ - koji je načelno neovisan o znanju - nego o znanju, vještini, iskustvu i - sve češće - algoritmima medicinskog decision-makinga.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
6 godina
protjeran
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O defib

moja premisa je da ne bi smio postojati kirurg koji nema natprosječno visok IQ, a vjerojatno ni ne postoji.

što više, da je netko i upao na medicinu preko veze, osoba "niže" (kako je navedeno u biseru) inteligencije ne bi ni mogla doći do statusa kirurga unatoč stricu Ministru.

duboko vjerujem da takovi propusti u zdravstvu ne postoje.

 

ne želim nikoga uvrijediti no mislim da i u medicini kod specijalizacija postoje lakše i teže specijalizacije...

zato velim; ne može svaki klokan biti npr neurokirurg.. dočim specijalist OM već obuhvaća širi krug potencijalnih medicinara.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 11:12 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O d
Anđeo bez falinge kaže...

moja premisa je da ne bi smio postojati kirurg koji nema natprosječno visok IQ, a vjerojatno ni ne postoji.

što više, da je netko i upao na medicinu preko veze, osoba "niže" (kako je navedeno u biseru) inteligencije ne bi ni mogla doći do statusa kirurga unatoč stricu Ministru.

duboko vjerujem da takovi propusti u zdravstvu ne postoje.

 

ne želim nikoga uvrijediti no mislim da i u medicini kod specijalizacija postoje lakše i teže specijalizacije...

zato velim; ne može svaki klokan biti npr neurokirurg.. dočim specijalist OM već obuhvaća širi krug potencijalnih medicinara.

 a kako onda sebi objasniti toliko liječnika u politici i hadezeu (ehtremna desnjača), ako ne kroničnim manjkom (apstraktnog; možda ne matematičkog i/ili emocionalnog) iq-a i nesposobnošću. čemu hipokratova/ženevska zakletva? kakav fakn priziv savjesti?! pa nisu medicinu završili samo zato da bi zaboravili pisati rukom.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O d
Anđeo bez falinge kaže...

 

Biser 58#

što je osoba nižeg IQ, to je sklonija impulsivnijem ponašanju i ima kraći "decision delay time" (dakle, sklona je donositi odluke nakon kraćeg vremena razmišljanja nego inteligentnije osobe), te je stoga sklonija nedoumice i sukobe rješavati emocijama umjesto razumom.

 

 

kratka je spona između emocije i razuma...mislim, uopće ne kontam poantu..

uopće se ne slažem, kad još neimpulzivnije razmislim.

 Netko se prepoznao 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O d
Anđeo bez falinge kaže...

moja premisa je da ne bi smio postojati kirurg koji nema natprosječno visok IQ, a vjerojatno ni ne postoji.

 

 

To su ljudi od krvi i mesa kao i mi. Jedan poznanik je kirurg i ima par F dijagnoza koje nisu usle u dokumentaciju da mu ne uniste karijeru (odluka osoblja nakon epizode, on se privatno s nama o tome sali). Inace je super strucnjak, zabavna osoba, drustven itd no ja mu nebi isao pod noz. Jbga cuje glasove koji ga omalovazavaju i vrijedjaju da je govno. Valjda jadan puko od pritiska.

8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O defib
Ovo s inteligencijom i imlpulzivnim ponašanjem treba shvatiti vrlo uvjetno. Inteligencija je samo jedan faktor koji utječe na impulzivno ponašanje. Mnogo ovisi o temperamentu, životnim uvjetima (stres), neurotiziranosti itd. Neinteligentna osoba ne razumije situaciju, pa se nema na što ljutiti ("blesav pa dobar"). Meni to sve opet smrdi na američke pretjeranosti: ljudi ne bi uopće trebali pokazivati emocije - da ne bi smetali drugim ljudima. Ima lijeka i za to. To se radi na psihijatrijskim klinikama.
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O d
Ako je ovo s inteligencijom točno, onda testovi inteligencije ne bi trebali imati vremensku komponentu. Ili?
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O defib

a ne to tek znači da testiranje inteligencije zahtijeva šamaranje, pljuvanje, ritanje u jaja.. i ako si cool ti si genijj...!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#12) - O defib

#60 mi je fascinantan! 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice