Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Dojenje

poruka: 64
|
čitano: 11.096
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Dojenje".
14 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Dojenje

I onda dođu u teretanu,  koja je društveno prihvatljivo mjesto za tjelesnu aktivnost, pa opterete nikad opterećeno mišićno tkivo i tetive sa 150-200kg, sa kilažama koje se u teretani smatraju normalnim optetećenjem, jer samo pyckice dižu manje, nykon nekog vremena dobiju ozljedu i opete se vrate životu bez aktivnosti. Ista stvar i sa trčanjem. Mjesec-dva cipanja po ligamentima i onda pauza godinu dana. Šetnjica se radi 100metara do kafića - ako su ljudi osvješteni. Većina parkira auto odmah do kafića jer smatra da hodanje nije za gospodu. Hodanje na duže relacije prolazi kao normalna tjelesna aktivnost jedino kroz planinarska društva ali to su već cijelodnevni izleti, to je ipak neka obaveza koja zahtjeva time management akrobacije nekom tko je zaposlen i ima obitelj, i to su izleti sa senior građanima koji su već izgubili zdravlje sa lošim, društveno prihvatljivim načinom života.

 

Nažalost, čovjek koji ne puši, ne pije - i još ne pije kavu, se ne smatra normalnim čovjekom. Još ako hoda - totalni luđak, šeta sam sa sebom...

 

Ali ja se slikam sa ženom i objavim na faceu jednom godišnje dobijem tonu lajkova i pišu mi da smo kao glumci i da sam isti kao u srednjoj...

A ovi moji se uopće ne slikaju. A kad ih vidim se šokiram šta su od sebe napravili.

 

Edit: za pješanjenje u urbanim sredinama - nike air max sa što većim zračnim...

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 8:14 (KIKI3ooo).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Dojenje
To je ona priča, sociološka pojava koju je lijepo opisao, već davno Riesman u knjizi "Usamljena gomila". Najvažnije nam je što drugi misle. Ako nije moderno hodati, ako nam se drugi smiju, onda nećemo hodati! Radije ćemo riskirati srčani i moždani udar, valjda je to cool. Baš sam imao takvog susjeda. Čovjek se autom vozio do birtije udaljene 100 m od kuće. Doveo se do takog stanja da mu je prijetio srčani udar. Liječnik mu je propisao Apaurin, a on to nije hitio piti - jer "nije on lud". (Inače, apaurini se ne piju samo za smirivanje živaca, nego u ovom slučaju za regulaciju tonusa srčanog mišića.) Žena ga je na koljenima molila da pije, a on nije, pa ga je za deset dana udarilo srce od čega je umro, u dobi od 55 godina. Ja, hvala Bogu, nisam tako lud. Ne pada mi na pamet da bih trošio novac, a još manje ruinirao svoje zdravlje zbog toga što drugi misle. Nikad nisam pušio, pijem vrlo umjereno, nemam auto niti znam voziti. Svi su mi nalazi O.K., imam šećer 5,5, tlak 120/80, opće stanje žila odgovara stanju zdravog 55-godišnjaka, a imam 68 godina. A sve zato što sam sa 40 godina shatio da sam u užasno ložoj kondiciji (bilo mi je teško prijeći 200 metara), pa od tada hodam redovno (6-15 km dnevno), a idem i na bazen plivati. Ovo sve ne pišem - da me se opet krivo ne shvati - da bih se nečim hvalio, nego da bih svojim primjerom pokazao kako se može i treba brinuti za svoje zdravlje. Inače, imam astmu, poprečno spušten svod stopala, artrozu kukova, pa bih prema tim dijagnozama trebao biti (valjda) nesposoban za bilo kakav fizički napor. Da sam se zapustio, mogao bih se dovesti do stanja da se ne mogu dići sa stolice. Sve se može kad se hoće.
 
7 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Dojenje

zbog čega se forsira taj izraz "teretana" kada bar pola ljudi koji idu u fitness centre idu poboljšati svoje psihotjelesno stanje...

nisam nikad dizao više od 50 kg na benču niti mi je ikada bila želja biti bodybuilder... pojam teretana vuče naziv iz vremena kada je bilo normalno ići u "teretane" i dizati "teške terete", što kolega gore kaže> 100/200kg.

 

tko želi može imati osobnog fitness trenera koji je nutricionistički obrazovan (područja kemije, biokemije, biologije, toksikologije, fiziologije i anatomije čovjeka), dobije program vježbi, prehrane, koji je prilagođen njegovu zdravstvenom stanju...

potpuno zdrav način života koji je već daleko pobjegao od bilo koje pomodnosti, bilo kakvoga elitizma.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#17) - Dojenje

Doc Berecki vezano za #85, koliko dugo traje dejstvo nakon izlaganja? Pitam za prijatelja.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice