Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U braku

poruka: 20
|
čitano: 5.816
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U braku ".
16 godina
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U braku

19. Ja sam debelo ispod prosjeka i za muški prosjek.

 

20. Ako je biološki predviđeno da spavamo par puta dnevno po 2 sata zašto se onda ne budimo sami od sebe tokom noći? Ja spavam ko zaklan cijelu noć, a nije ni da nešto pretjerano umoran idem na spavanje.

 
0 0 hvala 0
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U braku

Ovo za spavanje mi se čini prilično realistično. Ne postoji životinja na našoj planeti koja u šutu spava dakle tih 8 sati i onda je 16 sati budna. 

 

8 sati sna je nametnuto zbog posla i načina života ne i zbog same potrebe. Trebalo bi vidjeti da li stvarno postoje istraživanja koja govore da je 8 sati sna optimalno ili je to više nekakav prihvaćeni broj.

Što je s djecom? Njima ne treba sigurno 8 sati sna. Što je sa starijima, 8 sati sna dnevno kod njih je premalo, ali oni opet spavaju po 2 sata u šutu, više puta dnevno.

 

Ja se osobno slažem s time da bi trebalo imati barem 2 spavanjca preko dana, a dobar dio nas to i čini - primjerice navečer spava 5 sati, a kad dođe s posla poslije ručka još sat vremena odrijema.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U br
Oženjeni žive duže, ali nemaju baš nešto od toga :-)

Ovo sa spavanjem bi trebalo isprobati, šteta što je godišnji prošao. Meni ovaj ritam od 7-8 sati nikako ne odgovara, volio bih da je dan duži od 24 sata, pa da sam duže budan i da duže spavam, ali ni povremeno drijemanje mi nije mrsko.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U braku

Mislim da je u naslovu greška, treba pisati u "mraku".

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U braku

#16  ovo je negdje nategnuto kako čestice shita prelete do četkica za zube.  zanimljiva teza koju bi se moglo proučit. imate kotlića na 2.10m koji oborinski naprave udar na vaš cijenjeni shit da skoro sve izleti iz kenjare. upitno je koliko h2o homogenizira sav shit bez raspršavanja.

 

#17 neminovno je da su pojedinci u stanju svašta dovest u kuću...stoga neka im pije krv i skraćuje vijek. blago kućama koje su promašile.

postoje družice koje produžuju vijek. treba imat oči na vrijeme.

 

#19  nije baš da izgovore 60% više, ali samelju više..10,20 do 30%... zavisi do nosilice (jbg neke su baš kvočke sa 100000 riječi...turceler stalno u crvenim okretajima)

 

#20 tako je..nametnuto je. kao i micanje sata za potrebe trošenja fosilnih goriva. recite što nije nametnuto...skoro pa ne postoji slobodan čovjek. ako ti danas treba 3kn...u startu nisi slobodan i nećeš spavat  mirno :)

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 10:52 (torrente).
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U braku

ad 16.) nakon sranja u saboru, čestičetine se raspršuju stotinama kilometara po državi. a uglavnom nikad ne puštaju vodu.

ad 17.) znači, ako mi je sad 57, da sam oženjen imao bih 67? 

ad 18.) nekako sumnjam da se žene medicinski izražavaju kad skinem gaće, iako je u konačnici kratica jednaka.

ad 19.) "bolje šutjeti i biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju" (a. lincoln)

ad 20.) jesam li evolucijski napredovao ako spavam sedam noću + 2-3 puta po sat i pol danju (i to kad nemam povišenu temperaturu)? naime, nema produktivnijeg (ne)djelovanja - najveći učinak uz najmanju napor.

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U br
Ovo da spavanjem u Kini nije tako. Oni na poslu spavaju 1 sat (od 13:00 do 14:00). Probao sam dok sam bio tamo i funkcioniše odlično. Jednostavno nakon jela odspavaš sat vremena i kad ustaneš oran si za rad, dok u Evropi svi su umorni i čekaju kraj radnog dana.
 
9 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U braku

Prosječan Kinez je visok 150 cm i ima 50 kg, daklem, trijeba mu svega manje, dok prosječni Hrvat ima 120 kg i treba mu više sna. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U br
mat kaže...
Ovo da spavanjem u Kini nije tako. Oni na poslu spavaju 1 sat (od 13:00 do 14:00). Probao sam dok sam bio tamo i funkcioniše odlično. Jednostavno nakon jela odspavaš sat vremena i kad ustaneš oran si za rad, dok u Evropi svi su umorni i čekaju kraj radnog dana.

 

Sat vremena marenda i još sat vremena spavanja poslije toga? Najs!

 

Mi rvati radimo nešto slično, mi za marendom idemo na kavu i cigaru, prije toga se skokne do Mlinara na kakav semdwhich.

 

14 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U braku

e momci, Kinezi rade i rade...

i neovisno koji im je rang, ako i nisu samo šljakeri na traci, trebaš vidjeti za velikim stolom 15-ak Kineza i 3 Hrvata, priča se o procesima u proizvodnji veli kolega na engleskom, pa prijevod, pa oni odgovore, pa prijevod pa jesmo dobro čuli...

kad - sirena! nekih 5 sekundi, i odjednom njih 12 samo ispruži ruku preko stola, glavu na tu ruku i - spavanac !!!

nama upitnici nad glavama, a šefić i prevoditelj - ništa, oni se i dalje s nama mene....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 22:14 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U braku

💎16. je tocno. To sam prije cuo za urin. On se rasprsi 2-3 metra oko skoljke.

 

💎20. Je krivo tumacenje. Nitko ne govori o 8 sati spavanja nego o 8 sati odmora u komadu. 

Ima par zanimljivih komentara. Probajte neko vrijeme ne koristiti sat. Ravnajte se po dnevnom svijetlu i vidjeti cete koliko cete spavati. Radio sam na malom brodu za kruzna putovanja. Neke ture su bile po dva tjedna. Nakon kratkog vremena ljudi prestanu koristiti ure. Spavanac krene sa astronomskim 😉 sumrakom, dok bi u 6 ujutro svi gosti bili u moru. Povratak prirodi. 

vicious
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U br
viciousone kaže...

Spavanac krene sa astronomskim 😉 sumrakom, dok bi u 6 ujutro svi gosti bili u moru. Povratak prirodi. 

 prvi gosti se u vodu bacaju? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U br

hvala radije bih umoran cekao kraj radnom vremena nego zivot tratio spavajuci na poslu

16 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U br
BlackDog22 kaže...

20. Ako je biološki predviđeno da spavamo par puta dnevno po 2 sata zašto se onda ne budimo sami od sebe tokom noći? Ja spavam ko zaklan cijelu noć, a nije ni da nešto pretjerano umoran idem na spavanje.

Ti nisi mjerilo. Kao ni ja, ni on, ona. Ali je biser #20 podržan proučavanjima naroda koji žive približno kao i cijela naša vrsta do prije "nedavno". Mnoge zajednice možeš i danas promatrati ako odeš u Amazonu, središnju Afriku, P. N. Guinea, itd. i vidjeti da i danju drijemaju, i noću se bude, okupljaju oko vatre, pričaju, pjevaju, seksaju se, pa opet ćorka do jutra. Ciklus spavanja, plitko-duboko-plitko, je zapravo oko 90 minuta. Hoće li se netko zbog nečeg buditi svakih 90 minuta zbog plitkog/osjetljivog perioda (okretanje zbog položaja, odlazak u toalet, zvukovi izvana), to je individualno u našoj civilizaciji, ali poznato.

Where else are you going to practice, other than at your actions, speech and thoughts?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U br
I mi u Banjoj Luci isto, ali zato smo umorni kao psi u 14:00 i samo zabušavano do kraja radnog dana
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U br
Ja ne bih. Ja bih radije bio odmoran i raspoložen cijeli dan nego pola dana bio umoran. To je pola života bačeno
12 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U braku

Nisam u braku, ali 19 nije toliko daleko od istine 

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U braku

Ovo pod br. 20 - apsolutno istinito! Živim sam, u mirovini sam, nemam  poslovnih ni socijalnih obaveza i upravo tako spavam, malo pomalo, poput psa. Sad mi je srce ne mjestu, jer sam već mislio da imam nekakav poremećaj. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U br
Ne. Povratak prirodi i zelja turista koji 8 mj provede u shugavoj sz/centralnoj Eu klimi da iskoristi odmor do maksimuma.
More oko nasih otoka je nevjerojatno lijepo.
vicious
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#4) - U br
I mi u Banjoj Luci, a i u Beču, ali radimo slično kao što si ti opisao, ali smo zato ostatak radnog vremena umorni i neproduktivni
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice